Kamu vélemények

Persze, teljesen igazatok van, de ennek nem nyitunk egy másik topicot? :slight_smile: Úgy látom, hogy megérne egy külön témát, ez pedig akkor megmaradna arra a célra, amire nyitottam. :pray:

Ez teljesen jogos, valamilyen szinten van értelme továbbvinni a témát a “haszontalan és/vagy elfogult” (most hirtelen nem jutott eszembe jobb jelző) vélemények témában - egy másik topicban bár az is tény, hogy akik itt a fórumon aktívan részt vesznek a beszélgetésekben feltehetően adnak a lelkiismeretes, korrekt véleményezésre is így nem ők lennének a célközönség akikkel meg kellene értetni, hogy miért lenne fontos az elfogulatlan, alaposan átgondolt és megérvelt kritika az adott termékről.

2 Likes

Már van ilyen topik! :blush:

Elárulom, hogy én is írok véleményt a parfümériában a polcról lekapott teszter alapján, úgyhogy bátran ugord át a véleményeimet, nem muszáj elolvasnod. Igen, ez úgy történik, hogy bemegyek az üzletbe, megforgatom az üveget, megszaglászom, kifújom a saját bőrömre, nem csupán blatterre és figyelek, hogy milyen. Hidd el, közel ötven évesen el tudom dönteni, hogy kell-e vele tovább foglalkoznom vagy a futottak még kategóriába tartozik. Olyan is van, amit többször tesztelek, más évszakban is tesztelek és olyan is van, amiről csak több hetes használat után írok véleményt. A parfümvéleményeket magamnak is írom, nemcsak a közönségnek, érdekes pár év múlva visszaolvasni, mert már elég feledékeny vagyok, úgyhogy ezentúl is lesznek egy tesztes sztorik.
Ez például egy tipikus magamnak írt vélemény volt, egyszeri próba alapján, nagyon kicsi az esélye, hogy még egyszer lesz alkalmam ezt az illatot viselni: https://kremmania.hu/kremek/guerlain-fall-flowers-edp

1 Likes

Én is írtam már bolti tesztelés után véleményt, hiszen egyből meg tudom állapítani, hogy tetszik-e az adott illat vagy sem. Nem beszélve arról, hogy ha ott illatozik az ember csuklóján fél napot,van alapja is a véleményezésnek. Ráadásul ha egyből érzem, hogy nem jön be az illat, minek foglalkozzak vele többet? :slight_smile:Amúgyis fenntartásokkal kezeljük szerintem mindannyian a parfümöket illető véleményeket, hiszen mindenkinek különbözik az ízlése. Ha valaki a kedvenc parfümömről írná, hogy nagyon nem jött be neki, büdös stb., bizony engem különösebben nem befolyásolna :smiley:

1 Likes

Szerintem a probléma nem azzal van itt, hogy hogyan és mennyi idő alatt tesztelte valaki a parfümöt, vagy konkrétan azzal, hogy bolti teszter alapján véleményezett. Én is írtam már teszter alapján véleményt, mert úgy gondolom, hogy bizonyos dolgokat ennyi alapján is le lehet vonni, majd továbbítani vélemény formájában, ami másnak hasznos lehet. Viszont pont ezért fontos a körülmények leírása, ezért én mindig odaírom, ha csak ennyi alapján véleményeztem (és másnál is szeretem látni, hogy mit mennyi ideje használ, amikor a véleményt írja, mert az is fontos hitelességi, hihetőségi szempont - hogy témánál maradjunk, amikor valaki “2 használat után látja a hajerősítő kapszula hatását”, na, azt nem tudom komolyan venni), és ha valamiről tényleg az futna át az agyamon elsőnek, hogy “förmedvény”, akkor sem fogom ennyivel elintézni a véleményt, mert annak semmi értelme nem lenne. A Krémmánia vélemény-szekciója nem “bajom van, kiüvöltöm valahova”-fórum, hanem olyasvalami, ahol mások számára hasznos dolgokat lehet megosztani. Egy ilyen kirohanás pedig tökéletesen haszontalan, és szvsz ez a baj az ilyen véleményekkel, nem a kipróbálás körülményei :slight_smile:

1 Likes

Szuper beszélgetés indult el, bátorkodtam létrehozni egy külön topikot. Ahogy wishes írta, jó lenne ezt a topikot arra szentelni, hogy a ténylegesen kamu, reklámszagú, gyanús stb. véleményekre hívjuk fel a figyelmet, ha valaki ilyesmivel találkozik.

1 Likes

Szerintem a Magic Hair kapszuláról szoktak lenni kamu vélemények. Érdekes, hogy aki dicséri mind kezdő krémmániás és pár hozzászólása van. Egyébként én próbáltam a terméket ( 3 hónapig szedtem ) tudni kell rólam, hogy alapból is nagyon hosszú és dús hajam van. ( 70 cm hosszú ) még hosszabat akartam és azért szedtem, de az ég világon semmi nem történt. Azt kivéve, hogy tele volt B vitaminokkal amiktől olyan étvágyam lett, hogy a 3 hónap alatt 10 kg feljött. Szerintem kamu a termék és unalmas olvasgatni a marketing szövegeket róla, hogy 1 hónap alatt 10 cm nőtt a lányok haja stb… Nekem 3 hónap alatt 4 cm nőtt ( ennyit alapból is nőtt volna )
Szóval összeségében szerintem Magic Hairhez írták a legtöbb kamu véleményt…

1 Likes

A Nu Skin tanácsadók is aktivizálták magukat a rengeteg véleménnyel. “Tökéletes, mint minden Nu Skin termék”. :face_vomiting:

5 Likes

LOL, na, az ilyeneken én is nézek :rofl: komolyan van olyan, aki azt hiszi, hogy egy márka minden terméke tökéletes lehet (és hogy hihető is, ha ezt leírja)? Az ő bőrproblémájára, életkorára, akármijére? Ilyen márka nincs és nem is lesz, pont mert mindig van specifikus termék, amibe (szerencsére vagy sajnos) nem mindenki esik bele… legalább taníthatnának nekik valami tippeket, trükköket, hogy akkor már hatékony is legyen az a szerencsétlen (kamu)vélemény (ne, inkább ne) :laughing:

1 Likes

BrigtWhite és HairBunny kamuvéleményeket töröltem megint egy adaggal… :sweat: Csak szólok!

1 Likes

Szoktam jelenteni őket!! Rosszul vagyok tőlük…
Mannáknál is jelen vannak a kamu vélemények, na meg Magic Hairnél is…

2 Likes

FYI: Azóta kötelezővé tettük regisztrációkor a specifikus adatok (kor, bőrprobléma) megadását :slight_smile:

6 Likes

Én azt csodálom, hogy FM parfümöknél nincs annyi hamis vélemény (vagy van csak gyorsan törlésre kerülnek?), mert FB parfis csoportokban vérlázító miket hazudoznak a terjesztőik. Na ott már jelentettem pár terjesztő hirdetését. Undorító ahogy azt kamuzzák hogy ugyanaz az illat mint az eredeti pl. Armani, csak nekik egyenüvegben küldi a gyár…eszem megáll amikor ilyeneket olvasok.

1 Likes

Specchiasol lefikázó, Collagen Cocktail dicsőítő kamuvéleményeket töröltem ma… :face_with_raised_eyebrow:

4 Likes

Mesotica véleményeket töröltem.

2 Likes

Brightwhite és Hairbunny: nagyon gyanús nekem, hogy az utóbbi időben sok új vélemény született, mindegyik ötcsillagos, olyan profiloktól, akik csak 2-4 másik terméket véleményeztek. Úgy érzem, hogy kamuvéleményekről lehet szó, láthatóan fejlődnek, odáig már eljutottak, hogy nagyon feltűnő, ha az az egy darab véleményük van :rofl:

2 Likes

Nekem is feltűnt! Tuti, hogy kamu vélemények!

Igen, most nézem… :frowning: Törölve! Köszi csajok!

3 Likes

Azokról a véleményekről mit gondoltok amikben konkrétan le van írva, hogy még nem használta, de így is pontozza? Illetve, amelyek biztos, hogy nem arról a termékről szólnak. Engem ezek nagyon tudnak idegesíteni.

1 Likes