Kamu vélemények

Eddig nem is tudtam, hogy van kívánságlista! :smile:

1 Likes

Jajj, jó, hogy mondod, vissza is teszem :smiley:

1 Likes

@Kokapu, megtaláltad hogy lehet gyűjteni a listát? :smiley:

Így már igen, hogy kerestem. :smile:

A Magister Products termékeiről nem észrevehető módon a napokban megszaporodtak a vélemények, lehet - ahogyan @Kokapu is írta - hogy egy FB-s akcióról van szó. De ma már egy (még) nem fórumozó véleményező is megjegyezte a “nyomulást”.

1 Likes

Ó h mennyi kamu véleményt láttam már. Anno jókat nevettünk is egyesek alatt. A legklafábbak általában a hajnövesztő csodaszereknél akadtak/nak. Havi 10-15cm növekedés…stb. Abba belegondolni sem merek,h más testtájékon milyen állapotok uralkodhatnak,hacsak nem szuperintelligens kapszulákról van szó. Viccet félre…szomorú,h a mai világban sokan még mennyire nincsenek képben hogy is “működik” a haj?! Az már viszont totálisan érthetetlen számomra,h milyen az a cég,akiknek ilyen egyértelműen nevetséges vélemények kellenek…többet ártanak,mint használnak.

1 Likes

Kedves Natali!
Jót derültem,és teljesen egyetértek!

Részben off: ezen én is nagyokat tudok néha csodálkozni, és leginkább szomorkodni, mert indokolatlanul félrevezethet másokat és sarazhatja a terméket… pár hete belefutottam egy termékbe (sajnos nem emlékszem már, melyik volt az), ami alatt nem is egy véleményező okolta (azaz csak az egyik okolta a többi már csak “megvilágosodott”, hogy jé, hát ez náluk is így van :expressionless: ) általánosságban a hajbalzsamokat (nem feltétlenül csak konkrétan azt a terméket) a hajhullásukért, mert amikor nem használnak balzsamot, akkor nem jön ki semmi, viszont balzsammal mindig van a lefolyóban haj sóhaj Nagyon fura volt olvasni, hogy emberek nem gondolnak bele, hogy ha egy termék 2 percet tölt a fejeden és attól kihullik a hajad, akkor az valószínűleg más módon is kimutatja a fejeden a foga fehérjét… ráadásul ugye nem is konkrétan a termékkel, hanem általánosságban a balzsammal volt a baj :roll_eyes:

Na, off vége… én jelenteni még soha nem mertem véleményt kamugyanúval, de többször volt már, hogy gyanúsnak találtam valamit - hajnövesztő termékeknél valahogy kiemelkedően gyakoriak ezek (vagy csak én bújtam át túl sok ilyen terméket? Mit nem adnék, ha egyáltalán centiben mérhető növekedést produkálna a hajam per hónap. Sajnos jelenleg nem nő havonta egy egész centit :disappointed: ). Nekem általában elsősorban a vélemények indokolatlan szélsőségessége furcsán gyanúkeltő: lehet valami csodaszer, amiről mindenki szuperlatívuszokban áradozik, de amikor ötnek szó szerint semmit nem csinál, aztán ötnek másnapra bokáig ér a haja tőle… na, az gyanús. Nem értem, hogy ha már így akarnak taktikázni cégek (amivel természetesen nem értek egyet, szóval nem ötletadás :slight_smile: ), akkor miért nem tudják legalább megalapozottabban csinálni… vagy inkább megfontolni a kritikát és továbbfejleszteni a terméket, hogy ne egyszeri pórul járó, hanem éveken keresztül visszajáró vásárlókra alapozhassák a dolgaikat…

Én amúgy szuper ötletnek gondolom ezt a fórumtémát, mert ha itt jelezve Éviék gyorsabban észreveszik és likvidálni tudják a gyakorlottak számára kiszúrható kamu hozzászólásokat, akkor az egy sokkal nagyobb csoportnak segít, mint ami a vélemények alapján látszik. Szerintem bőven vanak olyanok, akik nem látnak annyira mögé a véleményeknek, nem fognak gyanút, nem ásnak bele, csak látják a sok jó véleményt, és már veszik is a terméket. És nagyon sok a passzív Krémmániás is, aki rendszeresen használja az oldalt de csak csekkolásra, utána viszont nem írja le az esetleges negatív tapasztalatait, ami ellensúlyozhatná, hitelesebbé tehetné az összképet (ez persze minden terméknél így van, de ahol tízcsillagos kamuvélemények tömkelegét ellensúlyozná, ott sokkal nagyobb hiány egy ilyen vélemény).

1 Likes

A kamu véleményeknél szerintem nagyobb baj, hogy elvileg felnőtt emberek nem tudják, hogy hogyan kell egy 1-től 5-ig tartó skálán értékelni. Tiszta pattanás lett az arca valamitől/lemarta a felső 6 hámréteget/megvakította/megnémította? “Sajnos csak négy csillagot tudok adni!”. Nekem ezek a vélemények teljesen hasztalanok és ezekből sokkal több van, mint a reklám véleményekből.

5 Likes

Vagy amikor valaki 1 csillaggal értékel egy krémet, és le sem írja a tapasztalatait, csak annyit, hogy “ez a krém rossz, mert X összetevő (alkohol, parabén, akármi) van az összetevőlistában Y helyen, botrányos!”. Köszönjük.

6 Likes

Pontosan. Lehet ugyan, hogy az égvilágon semmit nem ártott neki a lista utolsó helyén kullogó parabén, de megy az 1 csillag. Ennél csak az a jobb, amikor parfümök kapnak az alkoholtartalmuk miatt rossz értékelést.

5 Likes

Én csak egy márka kamuvéleményeibe futtotam bele, jelentettem is, így törlődött, de mivel az az egy vélemény volt csak, a csillagok valahogy megmaradtak. Mármint ha rákeresek a márkára, a találatok között a termék alatt 5 csillag van, majd rákattintok, és nincs is vélemény. Ez valami apróbb hiba lehet. Amúgy pont akkortájt futottam bele mikor bevezették a márkát Magyarországra, és már kapható lett drogériában is, facebookon is megindult a reklám-móka…
Egyébként a márka másik termékeinél is vannak hasonló vélemények, ilyen stílusban: "A legjobb spirál amit eddig használtam! Amellett, hogy hipoallergén és parabénmentes, gyönyörű hosszú pillákat lehet vele elérni, gyorsan szárad és nagyon szép végeredményt ad, imádom! :slight_smile: A … más termékeit is használom és #1 rajongójukká váltam, eddig egyik termékben sem csalódtam! :slight_smile: "
Nekem egyből gyanús lett, jelentettem is egyet-kettőt, aztán meguntam. Amúgy akitől bemásoltam ezt, már elbizonytalanított, hiszen más termékeket is véleményezett. De ti nem gyanakodnátok egy ilyen vélemény olvasása után? :smiley:

Nem tudom, nekem a két idézett vélenény így, önmagukban egyáltalán nem gyanús. Én is írtam már oldalakon át ódát termékekhez, ha olyat sikerült találni, amit tényleg kiemelkedően szupernek találtam, és pláne olyankor, amikor régóta kerestem hasonlót és sokszor estem előtte pofára - szóval én teljesen átérzem a véleményező örömét, mert “voltam már ott”. Ha az illető kizárólag ehhez a márkához írt és csak ilyeneket, akkor lehet, hogy lehet gyanakodni. Viszont ilyenkor is mindig bennem van, hogy kaphatott szimplán csak egy ajándékcsomagot valakitől (akár a márkától, ez most mindegy), benne 10 termékkel a márkától, és ezért jön egyszerre a véleményáradat. Én bizonyos körlmények között még azt is simán hihetőnek tartom, hogy valakinek (hogy a példánál maradjunk) egy 10 terméket tartalmazó csomagból minden beváljon, nem mindenki olyan problémás, mint én :smiley: de akár az is lehet, hogy addig nem próbált olyan kategóriát, és hirtelen minden 10 csillagos, ilyenre is láttam már egészen közeli példát is (pl. amikor tesóm az esküvőjére vásárolt magának sminket, és életében először nem nézett árat és próbált ki bizonyos típusú dolgokat/nézett rá magasabb árkategóriás állványokra a drogériában).

Amit idéztem ez egy vélemény volt :smiley: Akkor ezek szerint lehet, hogy túl bizalmatlan vagyok haha :smiley:

Ja, bocsi, már látom, a márka-cenzúra … megzavart :smiley:

Ilyenkor nyugodtan nyomjatok rá a házirendellenes gombra, áttesszük megjegyzéssé :slight_smile:

Igen, ez egy kis bug, de ha megírod a termék linkjét, javítom :slight_smile:

Sajnos a nethasználat nincs IQ szinthez kötve… :confused: Amúgy ha ilyen véleményeket látsz, nyugodtan nyomj a Házirendellenes gombra. Gyomlálok én is, amennyit tudok, de sajnos nem veszek mindent észre, annyi jön.

2 Likes

Ez most nem kifejezetten a kamuvéleményekhez kapcsolódik és azzal is tisztában vagyok hogy sokunk másképp reagál bizonyos illatokra, vannak a kifinomult illatszakértők és vannak az átlag emberek - mint én - akik csak rámondják egy parfümre hogy tetszik vagy sem, nem tudják olyan részletességgel, kifinomultsággal megmondani hogy az adott illatjegyek mennyire ütik egymást, mennyire harmonizálnak stb. Azonban amikor megnézek egy parfümről véleményt és ott virít néhány egy csillagos értékelésű “förmedvény, ócska, közönséges” kaliberű vélemény azt nem tudom hova tenni. Az első dolog amit nem értek, hogy ha abszolút nem jön be az adott illat, nem az ő “esete” akkor miért véleményezi? Megvásárolta úgy, hogy korábban nem tesztelte az illatot és ekkor döbbent rá hogy mennyire rossz? Esetleg ajándékba kapta? Vagy csak simán lekapta a parfüméria polcáról és megvétel nélkül kinyílvánítja, hogy mennyire nem esete a parfüm? Félreértés ne essék, nem azt mondom ezzel, hogy ha valami nem tetszik akkor annak nem szabad hangot adni de amikor konkrétan az virít a vélemények között, hogy mennyire minősíthetetlen az adott illat akkor felmerül bennem a kérdés, hogy mire fel? Ha nem tetszik, nem vesszük meg, tehát nem veszítünk semmit, keresünk egy másikat. Zsákbamacskát meg általában ép eszű ember nem vesz. Legtöbbünk arra kíváncsi, hogy megéri-e megvenni az adott terméket azon az áron, megkapjuk-e a megfelelő minőséget, tartósságot és persze itt jöhetnek még egyéb személyes tapasztalatok stb. Az is oké, hogy esetleg többet várt a kinézett parfümtől de akkor is hiteltelennek tartok egy olyan véleményt, amit az illető nem vásárolt meg és nem használta huzamosabb ideig. Csak úgy, hogy kifújt a teszterből magára/egy papírcsíkra valamicskét és talán meg sem várta, hogy beérjen az illat nem lehet hitelesen értékelni egy parfümöt.

4 Likes

Ezzel teljes mértékben egyetértek. Sokszor messziről virít egy-egy parfümös véleményről, hogy az illető legfeljebb futtában szagolt bele a teszterbe az üzletben, és az illatról alkotott első benyomásán kívül nem tud tényleges tapasztalattal szolgálni róla; ennek így nem sok értelme van. Az a stílus pedig, amivel egyesek a nemtetszésüket nyilvánítják ki, néha kifejezetten alpári és bántó, az ilyeneket jelenteni szoktam.

1 Likes