Rendelés külföldről

Én szerintem maradok az itthon elérhető dolgoknál, max. ha valamire annyira szükségem van, hogy lenyelem a vámot, akkor fogok rendelni.
Kb. Pont mostanra alakult ki a kedvenc arcápolási termékek és sminkek sora, amit nagyrészt rendeltem eddig, vagy akkor szereztem be, ha amúgy is utaztam valahova. Most az is kilőve még egy darabig. :confused:

1 Likes

Szerintem minden EU-n kívülről érkező csomag átmegy a procedúrán, hiába fizetted ki ott esetleg az áfát, vámot. Itthon igazolnod kell, így értelmezem.
🤦

Én sem értem teljesen. :smiley: Ahogy azt sem, hogy miután áprilisban hivatalosan is ratifikálták a a Brexit-megállapodást az EU-ban, még mindig harmadik országnak számít-e vagy sem: https://ado.hu/ado/zold-utat-adott-az-ep-a-brexitnek/
Mert ennek pont a vámmentesség volt a lényege.

Hát igen, a vámmentesség. Csak ez az ÁFA-ra nem vonatkozik.
Illetve, ha jól tudom, nem úgy vámmentes, mintha pl. Németországból jönne, hanem 0% a vám.
Tehát ezek miatt a vámárunyilatkozatot ki kell tölteni, az esetleges ÁFA-t ki kell fizetni, és így a vámkezelési díjat is.

Azt nagyon megköszönném :blush:

Nincs új a nap alatt, íme:
Honnan rendelted? Megbízható, kozmetikumokat árusító (nem parfümös) webáruházak - Krémmánia Fórum (kremmania.hu)

Lenne egy ártatlan kérdésem: bármilyen lényeges témában találkoztatok mostanában olyan változással, amit érthető módon kommunikáltak? :thinking:

@Mse kérdésére a válaszom: most azt gondolom, hogy ha külföldre utazok, vagy a családtagjaim utaznak, igyekszem majd mindent beszerezni személyesen, vagy rajtuk keresztül.

1 Likes

Én is így látom, hogy elleszek a Notino-Douglas vonalon, és a MAC-Bobbi-Chanel ill. a dogériás Catrice-Essence vonalon, az Hourglass-ért fáj a szívem, az alapozóját most pótolhatatlannak tartom (egy hét használat után), aztán meglátjuk.

5 Likes

Indul a dupe keresés. :partying_face:
Egész jó összehasonlításokat találtam, egy már úton van. Majd unboxingolom.

3 Likes

Én most “tesztelem” a külföldi webshopokat (amik elvileg vámmentesen szállítanak) és egyre nagyobb érdeklődéssel böngészem a zsibit.
Elvileg az általam használt dolgok nagy része így beszerezhető. Egyedül talán a colourpop esetében érzem azt, hogy meg kell változtassam a rendelési szokásaimat. Lehet ráállok az 50 dollár feletti rendelésre, mert akkor már megéri szenvedni a vámmal.

1 Likes

Én is így gondolom. Valószínűleg ezután is fogok unión kívülről rendelni, de ezután nem azt nézem, hogy 40 USD alatt legyen, hanem inkább többet, hogy az ingyenes szállítás legyen meg, egyébként is megérje.

3 Likes

Végiggondolva hogy miket használok, nagy változást nem fog okozni. Koreai termékeket már lehet rendelni hazai webshopból, van pár a dm-ben is. Miután több csomagom nem jött meg ebayről a járvány első-második hulláma alatt, inkább itthon keresgéltem. Azon kívül G&G, The Ordinary termékeket használok, és itt van most az almost1.618 ami szintén jónak tűnik.
Jelenleg nincs olyan gyorsan fogyó termék a rutinomban, amit ne tudnék itthon megvenni, sminkterméket pedig nem veszek gyakran, de ha lesz olyan amit nagyon szeretnék, évi 1-2 alkalommal belefér egy átgondolt rendelés.

Hú, nagyon érdekes ez a cikk :face_with_monocle: mondhatni megvilágosodtam :upside_down_face:

“súlyos hatással volt az Európai Unió és a tagállamok költségvetésére, az unión kívüli kereskedőket pedig jogosulatlan előnyhöz juttatta az EU-s kereskedőkhöz képest”
Szóval ez az oka az új szabálynak. Oké. És a befolyt áfát odaadják szegény megkárosított kereskedőnek, aki túlárazva, magas postaköltséget számítva sokszor dupla áron kínálja a terméket, amit a tengerentúlról “fillérekért” meg tudtunk venni szállítási költséggel együtt? :thinking:

“Minden érintett azon dolgozik, hogy ez a változás minimálisan érintse a vásárlókat – szögezte le a NAV munkatársa.” - Aha… eddig is azon voltak. Főleg, hogy tömegével akarják vámkezelni az értékhatár alatti csomagokat. Köszi NAV. :kissing: A sarcolás mellet, most majd mindegyik csomagot egy hónapra túszul ejtenek? :face_with_raised_eyebrow:

Talán egyetlen előnyét látom ennek az egésznek. Korábban volt egy időszak, ami alatt sorra ellopták a csomagjaimat (miután beérkezett az országba). Most hogy minden szirszart vámeljárás alá vonnak, talán nem lesz ilyen. :neutral_face:

Azért felmerült bennem egy kérdés. Ajándékozás esetén nincs eljárás. Mi van azokkal az ebay-es, Alis filléres cuccokkal, ahol a borítékon eleve nem cégnév van és oda van pöttyintve, hogy “GIFT”?

5 Likes

Ebben az egész “jogosulatlan előnyhöz juttatás” dologban az a legszebb, hogy az angliai csomagokra szintén vagyonokat fogunk kifizetni szimplán azért, mert az EU olyan szabályokat hozott, hogy ugyanúgy vámkezelés alá veszik a csomagokat, tehát a kezelési költséget valószínűleg ki kell majd perkálni, csak nem kell ráfizetned pluszban x százalékot.

1 Likes

Kíváncsi vagyok, mennyi lesz a kezelési költség… Remélem a sávos alja nem a mostani 3500 Ft-nál fog kezdődni, mert az elég kemény lenne.

1 Likes

Gondolkodom, hogy írok egy e-mailt a NAV-nak, hogy mi lesz azokkal a csomagokkal, ahol előre kifizettünk már mindent, de gyanítom, hogy egyelőre még az jönne vissza, hogy nincs erről döntés és majd tájékoztatnak mindenről. Ahogy eddig is, ugye (se).

6 Likes

Sziasztok! Tudja valaki mennyi a júniusi vámhatár a Colourpopnál?

45,24 dollárt olvastam a napokban külföldi rendelő csoportban, szerintem CP esetén is ez érvényes júniusra.

Köszi!

Tudja valaki esetleg, hogy a nemzetközi csomagot meddig őrzik? Máj. 21-e óta a Nemzetközi Posta kicserélőben dekkol egy csomagom, nem szeretném, ha visszaküldenék. IHerb-es rendelés, csak reménykedtem, hogy átcsúszik a vámon…

Szerintem egy ideje ennyi a normál átfutási idő :expressionless: az én Colourpop csomagom is majd két hetet ült a Kicserélőben, teljesen ok nélkül, de aztán megindult…