Rendelés külföldről

Ha a NAV tényleg megcsinálja azt a rendszert, ami alapján magadnak tudod majd megcsinálni a vámkezelést és kifizetni a plusz díjat, akkor talán nem lesznek annyira túlterhelve…

1 Likes

Update: Gond nélkül visszautalták a vámkezelésre kifizetett összeget. Technikai infó: a rendelést paypallal intéztem, így is utaltak vissza, viszont a vámot csak kártyával lehet fizetni.

Nekem is fennakadt a vámon a Space NK csomagom, es nekem is szinten visszafizetik.
Mar vasaroltam egyszer toluk a brexit ota, akkor nem volt gond, remelem visszacsinaljak azt a rendszeruket, mert igy nagyon megnott a szallitas hossza.

1 Likes

A Feelunique oldalán már vannak KVD Beauty termékek! :slight_smile:

2 Likes

Rare Beauty hír:
Az összes európai Sephora megerősítette, hogy kapható lesz náluk, plusz várható, hogy a saját weboldalukról is meg lehet majd rendelni.

3 Likes

Koszi

Az osztrák Douglasben szoktak lenni shopping napok/akciók? Érdemes feliratkozni a hírlevélre, küldenek értesítőt leárazásokról?

Én pár éve hazaköltöztem, de anno én nagy Douglasos voltam, szerintem érdemes, de azért annyira sok jó akció nincs, inkább ünnepekkor télen van “normálisabb” akció.

1 Likes

Sziasztok! Valakinek esetleg van friss tapasztalata fennakadt csomaggal kapcsolatban? Posta ügyfélszolgálata mennyire segítőkész, érdemes ezzel zaklatni őket? Május elseje óta ülnek egy eu-n belüli csomagon, vámon már átment, azóta “feldolgozás alatt” van, komolyan nem hiszem el hogy ennyi ideig tart… Kezdek félni hogy elhagyták vagy lenyúlták, eddig arra gyanakodtam hogy nem esetleg nem küldtek értesítőt de hétfőn voltam a postán egy másik csomagot átvenni és csak az az egy volt ott.

Szerintem írj az ügyfélszolgálatnak e-mailt.
Nézzenek utána hol tart, ne várj sokat, mert képesek visszaküldeni a feladónak, azzal hogy nem kerested.

1 Likes

Köszi, megérdeklődöm akkor. Igen én is gondoltam rá hogy lehet visszafordították de egyenlőre semmi nem utal erre a trackingben, bár náluk sose lehet tudni😣

Nem tudom, ti hogy vagytok vele… :crazy_face:

De utálom, amikor az influenszerek így kezdik a dumájukat.
Szóval gondolkodtam ezen az új vámkezelési történeten.
Én ugye nagyrészt már külföldről beszerzett dolgokat használok. Ti mit fogtok csinálni? Persze, addig még lehet rendelni, meg nem fognak elfogyni egyhamar a dolgok, de itthon kapható dolgokkal fogjátok pótolni a külföldről beszerezhető márkákat?

2 Likes

Én a legtöbb külföldről rendelt cuccomat olyan oldalakról rendelem, ami EU-n belül van, máshol meg egyébként is előre kifizeti az ember az áfát-vámot, lásd Beautylish vagy Tarte (asszem ott is így van). Egyedül a Colourpop és a Tammy Tanuka az, ahol sajnálom ezt, de egyébként ha tényleg megcsinálják ezt az önvámolós honlapot, és nem kell a postának több ezer forintot kifizetni “kezelési költség” címen az áfán felül, akkor néha lehet, hogy benyelem majd.

2 Likes

Ez engem is érdekel.
Gondolva erre a vámolás mizériára, most tavasszal mindent beszereztem GB-ből, amit ki akartam próbálni és most úgy gondolom elleszek a Douglas-Notino vonalon. Megvárom hogy lesz július 1. után.
@kamcs, és úgy értelmeztem, hogy mindenképp lesz kezelési költség, vagy nem?
Illetve nem a rendelés dátuma számít, hanem az országba érkezés, szóval júniusi rendelésnél sanszos, hogy már az új eljárás szerint érkezik a csomag.

Valaki csináljon egy topikot itthoni webshop ajánlásra. :star_struck:

Itt csak az lesz majd a baj, hogy hiába fizeti ki az ember előre az áfát/vámot, a posta mostantól be fogja nyelni a kezelési költséget ezekre is, mert állítólag kötelező lesz az EUn kívüli csomagokat is vámeljárás elé állítani.
Meg kellene tanulnom kitölteni egyedül a vámáru nyilatkozatot, a bibi csak az, hogy erről bezzeg leírás nincs sehol… :frowning:

Nekem a Colourpop fog egyedül fájni, bízom benne, hogy esetleg lesz olyan cég, aki úgy gondolja, érdemes lesz behozni a márkát Európába.

2 Likes

Én tudok segíteni elvileg, ha szükség lesz rá!

1 Likes

Csak azt nem értem, hogy mit akarnak kezelni rajta, ha egyszer kifizettük már.
Elég szánalmas egyébként, hogy kicsit több mint egy hónap múlva érvényben lesznek az új szabályok, de úgy kell összekukázni a netről az infókat, aminek ráadásul a fele mindenféle jogi szöveg tele törvényi hivatkozásokkal. Én, egyszerű vásárlóként azt akarom tudni, hogy mit kell fizetnem, mennyit kell fizetnem, mit kell beadnom és hogy jut el hozzám a csomag. Annyira nehéz lenne egy ilyen leírást készíteni a posta meg a vám részéről? :confused:

5 Likes

Most egyébként ezt találtam: https://haon.hu/gazdasag/helyi-gazdasag/valtozik-a-vamkezeltetes-es-az-ado-megfizetesenek-eddigi-gyakorlata-5268865/

“Első esetben az internetes megrendeléskor fizetendő összeg már tartalmazza az áfát, ilyenkor a vámkezeléskor már nem kell azt megfizetni. Ezt a NAV automatikusan kezeli majd egy EU-s rendszer, az IOSS segítségével.” Eszerint nekem úgy tűnik, hogy ha előre kifizetted az áfát, akkor azzal csak a NAV foglalkozik, a posta nem veszi vámkezelés alá. De persze most csak találgatok. :smiley:

Én szerintem maradok az itthon elérhető dolgoknál, max. ha valamire annyira szükségem van, hogy lenyelem a vámot, akkor fogok rendelni.
Kb. Pont mostanra alakult ki a kedvenc arcápolási termékek és sminkek sora, amit nagyrészt rendeltem eddig, vagy akkor szereztem be, ha amúgy is utaztam valahova. Most az is kilőve még egy darabig. :confused:

1 Likes