Rendelés külföldről

Nos, az iherb csomagomat elküldték ezek szerint, mert pénteken érkezett egy levél a vámosoktól, hogy küldjem el a számlát és a fizetési bizonylatot. A posta vámszolgalata küldte a levelet. Általában áll összeg a dobozon, most nem értem miért nem elég ez nekik.
1x vámoltak meg több éve, az is iherbes csomag volt és csak pár centtel 22 Euro felett. 16 Euro vámot fizettem (a főnököm felesége vette át egykor).
Most 20,02 Euro volt az egész rendelés, mégis mit akarnak megvámolni, nem értem.

2 Likes

Jaj, komolyan? Én is iHerb csomagot várok, másfél hete Budapestre érkezett, azóta semmi hírem róla. :frowning:

Postai levelet kaptál vagy e-mailt a vámról?

Levelet, de én nem Magyarországon vagyok. Itt is 22 Euro a határ, afelett viszont fizetni kell. Ha rajta a dobozon, hogy mekkora érték és alatta van, én nem kötözködnék. Itt ezek szerint nagyon ráérnek.

2 Likes

Értelek! 20 EUR-nál tényleg érthetetlen, miért küldtek vámos levelet… Iherb csoportban olvastam, hogy mostanában egyre gyakoribb az ilyesmi. Kíváncsi leszek…

Szia! Tervezek rendelni YesStyle-ról. (Még nem rendeltem külföldről.) Jól tudom, hogy ha 22 Euró fölött rendelek, akkor 27% áfát tuti kell fizetnem? (Rendelésem 27%-a pluszban?)

Szia!
Olvasd el ezt a topikot:

1 Likes

Szia!
Én is azt tudom tanácsolni, hogy olvasd el a topikot, amit @dunaimano linkelt, kiváltképp az első hozzászólásban lévő linket tudom javasolni, ott minden le van írva, a 10 EUR-os kiskapu is :slight_smile:

Szia! Köszi, korábban már olvastam és nem kaoptam választ a kérdésemre. De lehet, hogy csak én vagyok buta hozzá.
Én a posta honlapjáról tájékozódtam, ahol 22 Euró felett 27%áfa fizetését írják.

Köszi! Kétségeim vannak affelől, hogy egy 2018-as cikk releváns-e. Ha rendelek, akkor mindenképp nagy értékben rendelnék (több dologra van szükségem, amit magyar oldalakról nem tudok beszerezni sajnos.)

Releváns. Itt mindenki a cikkben leírtakat alkalmazza és mivel mi folyamatosan rendelünk, ha az elavult lenne, akkor már fizettünk volna mint a katonatiszt. Annyi, hogy utolsó hozzászólásként abban a topikban most írtam egy kiegészítést, érdemes elolvasni.
Röviden tömören, augusztusban kb 40 dollárig vám- és áfamentesen tudsz rendelni. Ha mégis kiszabják rád az áfát, akkor a yesstyle visszaadja a plusz terheket neked kreditben, amit le tudsz vásárolni.

1 Likes

A posta oldalán ezt írják, mivel nem reklámozzák azt a jogszabályt, amivel 37 EUR-ig ki tudod tolni a határt (ez kb 40 USD most augusztusi árfolyammal számolva). A lényeg az, hogy amennyiért rendelsz USD-ben, azt szorozd meg 303,98-cal, ha kevesebb, mint 12 399 Ft jön ki, akkor megfoghatják a vámon, de hivatalosan nem vámolhatnak meg.

4 Likes

Szuper! Köszönöm szépen! :slight_smile:

1 Likes

Lányok, Kikonál a webshopban fizetett már valaki paypallal? Engem ledob egyszerűen róla :weary: ha szokott működni akkor várok vele :confused:

Nálam működött minden gond nélkül. :slightly_smiling_face: Várj vele, hátha sikerül később.

1 Likes

Én is mindig paypallal fizetek.

1 Likes

Köszönöm @Melodee, @Isabelle ! Azzal jobban szeretek fizetni, így akkor várok, van esély! :kissing_heart:

2 Likes

Az iherb csomagom augusztus 6 óta a vámosoknál van (most néztem a nyomkövetést), tehát egy hét után méltóztattak levelet küldeni, hogy ott van. Én tegnap bescanneltem minden papírt amit kértek, a csomag ugyanúgy a vámosoknál van. Remélem nem küldik vissza, mire eljutnak odáig, hogy elolvassák és felfogják, hogy a 20,02 Euro 22 Euro alatti összeg.

2 Likes

A cultbeauty-n milyen időközönként akcióznak? Várható mostanában?

Olyan kuponkódra gondoltam, ami %-os kedvezményt ad teljes árra.

Nem tudom, de most volt júliusban.