Rendelés külföldről

Releváns. Itt mindenki a cikkben leírtakat alkalmazza és mivel mi folyamatosan rendelünk, ha az elavult lenne, akkor már fizettünk volna mint a katonatiszt. Annyi, hogy utolsó hozzászólásként abban a topikban most írtam egy kiegészítést, érdemes elolvasni.
Röviden tömören, augusztusban kb 40 dollárig vám- és áfamentesen tudsz rendelni. Ha mégis kiszabják rád az áfát, akkor a yesstyle visszaadja a plusz terheket neked kreditben, amit le tudsz vásárolni.

1 Likes

A posta oldalán ezt írják, mivel nem reklámozzák azt a jogszabályt, amivel 37 EUR-ig ki tudod tolni a határt (ez kb 40 USD most augusztusi árfolyammal számolva). A lényeg az, hogy amennyiért rendelsz USD-ben, azt szorozd meg 303,98-cal, ha kevesebb, mint 12 399 Ft jön ki, akkor megfoghatják a vámon, de hivatalosan nem vámolhatnak meg.

4 Likes

Szuper! Köszönöm szépen! :slight_smile:

1 Likes

Lányok, Kikonál a webshopban fizetett már valaki paypallal? Engem ledob egyszerűen róla :weary: ha szokott működni akkor várok vele :confused:

Nálam működött minden gond nélkül. :slightly_smiling_face: Várj vele, hátha sikerül később.

1 Likes

Én is mindig paypallal fizetek.

1 Likes

Köszönöm @Melodee, @Isabelle ! Azzal jobban szeretek fizetni, így akkor várok, van esély! :kissing_heart:

2 Likes

Az iherb csomagom augusztus 6 óta a vámosoknál van (most néztem a nyomkövetést), tehát egy hét után méltóztattak levelet küldeni, hogy ott van. Én tegnap bescanneltem minden papírt amit kértek, a csomag ugyanúgy a vámosoknál van. Remélem nem küldik vissza, mire eljutnak odáig, hogy elolvassák és felfogják, hogy a 20,02 Euro 22 Euro alatti összeg.

2 Likes

A cultbeauty-n milyen időközönként akcióznak? Várható mostanában?

Olyan kuponkódra gondoltam, ami %-os kedvezményt ad teljes árra.

Nem tudom, de most volt júliusban.

Sziasztok,

bele olvasgattam sok topicba a napokban, ami érdekel és a KM-n is a külföldi rendelősbe :slight_smile: nagyon szuperül tudtam tájékozódni és szuper, hogy szerveztek találkozót is, jó egy ilyen közösség!

Szoktam BB-ről rendelni, de olvastam több oldalról is: CultBeauty (nem próbáltam, mert végül ugyannyira jött ki a BB-en és maradtam annál, mert azt ismerem).

Feelunique, nekem két hete meghalt amikor a kosárhoz jutottam, így fél napos várakozás és többszöri próbálkozás után más gépről is feladtam, sehogy se működött sajna.

Nektek milyen tapasztalatotok van velük?

Illetve amiről szintén tőletek olvastam, hogy van tapasztalatotok, de USA-ban vannak a Beautylish, Juvia’s, Tarte és Colorpop. Én őszinte leszek nem merek rendelni ezekről a vám miatt, viszont kb mindegyikről szeretnék rendelni. :smiley:

Azt olvasom, hogy a tapasztalat ha kb.40-43USD alatt maradok akkor nem vámolnak? Látom erre is van egy szuper topic itt :slight_smile: tényleg mindenre gondoltok!!!

Beautylisth azt írja magáról, hogy vámmentes…mégis hogy lehetséges? Szuper lenne :slight_smile:

Én amíg Bécsben laktam egyszer rendeltem iHerb-ről és mivel megvámoltak, nem érte meg :frowning:

Most viszont szeretnék néha rendelni olyan márkát is végre ami nem csak BB-n van.
Esetleg van még oldal amit érdemes figyelni és feliratkozni a hírlevélre?

Szeretnék pár szemhéj palettát (bár most fog érkezni 4 ABH), mert eddig ’csak’ 4 Zoevám volt és 1 Kiko és idén vettem pár inglot single-t. a Zoevákat 4,5 éve vettem, és azóta böjtöltem, úgyhogy asszem megérdemlek egy pár high-end bevásárlást pláne majd a holiday season előtt :slight_smile:

Sorry a sok kérdésért, igyekeztem magam összegyűjteni az infókat és visszakeresni, amit lehetett.

Szép hét kezdést mindenkinek és előre is köszi a válaszokat !

5 Likes

Szia!

A Beautylish-nél előre fizeted ki rendeléskor a vámot. Ez azért is jó, mert így nem kell vámkezelési díjat fizetni. De ezzel együtt sem volt drágább, mint a Beauty Bay nekem. Elvileg a Tarte is hasonlóképpen működik.
A Juvia’s esetében és a Colourpopnál kell arra figyelni, hogy ne legyen több az aktuális kb. 40 dollárnál (shippinggel együtt). Ettől még vámkezelhetik, de ha küldenek róla értesítést, akkor a másik topikban lévő levelet el kell nekik küldeni, és akkor nem kell fizetni.
Fontos, hogy ebben az esetben a posta (a Juvia’s és a CP postával jön) elengedi a vámkezelés díját is, a többi futárcég viszont nem!

Feelunique-ról még nem rendeltem, iherbről igen, csak 24 dollár értékben, azzal nem volt gond.

És hát mindez csak idén érvényes, jövőre a jó ég tudja, hogy mi lesz?
A britek elvileg kikerülnek a vámúnióból, gyakorlatilag még semmi sem biztos, illetve volt olyan hír, hogy jövő évtől minden únión kívülről érkezeő csomagot vámkezelni fognak, nem lesz semmilyen vámhatár.

4 Likes

Az nagy b.ziság lenne, ha minden EU-n kívüli csomagot vámolnának!!! :dizzy_face:

Hát nem akarok ünneprontó lenni, de…

3 Likes

Egy tündér vagy, köszönöm az infókat ! Ez nagyon hasznos kis összefoglaló volt. Igen, a UK cégekkel nem tudom mi lesz, remélem valami német oldal átveszi a szerepüket vagy megoldják valahogy…most jönnék bele, eddig csak nézegettem a dolgokat 10 évig és most akarnék rendelni, szrönyűűű :smiley:

Hát igen szomorúan hangzik…kiváncsi leszek mi lesz hosszútávon.

Screenshot_20200824_161322_com.android.chrome
Pat Mcgrath palettamat eszerint a csatolt Printscreen szerint a DHL megpróbálta kézbesíteni 19én, de ez meghiúsult, mivel nem voltam otthon. Viszont erről semmilyen értesítést nem kaptam, csak most néztem ra a trackingre, hol jár a csomagom. Mi a teendő? :roll_eyes:

1 Likes

Beautybayről rendelt palettám sz@rrá törve érkezett. Vagyis a panek benne. :triumph::triumph::triumph: Iszonyatosan mérges vagyok, nemsokára küldöm nekik a reklamációt. :face_with_symbols_over_mouth:

Valakinek van már tapasztalata az ügyfélszolgálattal kapcsolatban? Mennyire értetlenek, mennyi időt vesz igénybe a folyamat?

Így még nem jártam… :triumph::triumph::face_with_symbols_over_mouth::face_with_symbols_over_mouth:

1 Likes

Én hívnám az ügyfélszolgálatot vagy írnék nekik emailt a nyomonkövetési számra hivatkozva.

Nem tudom, hogy a DHL-nél mik a szállítási szabályok, a többi futárcég általában megkísérli másnap is a szállítást. Itt ugye közbeszólt az ünnep, emiatt szerintem beszélj velük, veszíteni nem veszítesz semmit. :blush:

1 Likes