Mit használtál ma?

Hosszú kihagyás után csináltam egy egyszerű szemsminket a Make wish little fish essence palettával :).

Screenshot_20200928-165425~2

Screenshot_20200928-165528~2

Screenshot_20200928-165713~2

9 Likes

Sosem gondoltam volna, hogy a szemöldököm megerősítése nélkül fogom magam valaha is meztelennek érezni. Dús, sötét, erős, feltűnő szemöldököm volt fiatalon, de addig irtottam és már szürkül, hogy jobban érzem magam, ha keretet ad a képemnek megerősítve kicsit. Ha van még időm, akkor korrektor a szemem alá naaaagy háromszögben* és a patinyomokra, egy élénk rúzs és ennyi. A szemem nem tűri jól a pingálást, ezért oda max. egy kis barna mélyíteni, de akkor már kell pír és kontúr és belendülök…
Jobb napokon alapozó vagy BB krém is jön a fentiekhez.

  • a háromszöget sokan túlzónak érzik, de nekem az orrom cimpájáig lelógnak a sötét karikák, szóval ez vagy semmi.
8 Likes

Nekem nincs ilyen, amihez kedvem van.
Van hogy nem sminkelek egyáltalán, van hogy full smink, van hogy szolidabbat csinálok. Ez sosem attól függ hol vagyok vagy hová megyek éppen (van hogy otthon is teljesen ki vagyok dekorálva), inkább a kedvemtől.
Amit viszont mindig megcsinálok, ha már sminkhez nyúlok, a szemöldök és a szempillaspirál, plusz valami a számra (szájfény vagy rúzs). A többi opcionális.

9 Likes

Nálam a teljes smink a hétköznapi, reggeli rutin része, az évek során kialakult, hogy reggel 20 percem van erre. Érdekes módon, ha megyünk valahová, valahogy nem találok erre időt és ilyenkor csak primer, bb krém, korrektor, kis púder, szemöldökigazítás fér bele, esetleg még egy kis szemceruza, kontúr vagy pirosító és egy szolid rúzs, ami szépen kopik. Szóval a szemsmink majdnem teljes egészében kimarad, rajtam egy szín a teljes szemhéjon vagy a szempillaspirál önmagában nem sokat segít. Ha nagyon-nagyon kell sietni, akkor szemöldök és korrektor, ez már ad valami keretet és karaktert az arcomnak, plusz kicsit elkendőzi a brutális karikáimat.
De ha pl. bevásárolni megyünk, akkor csak fényvédő van rajtam.

8 Likes

Nah ez egy szuper felvetés!
Picurka BB krém nélkül nem hagyom el a lakást, és ha az már fent van, akkor szintén fixalom leheletnyi púderrel. Es szemöldököt igazítok egy ceruzaval. Ez egy nagyon minimal smink nalam, ami alap, akkor ha semmi kedvem szöszölni. (szerencsére ez ritkán van, igaz én itthon sosem viselek sminket).
Erre esetleg még jöhet picike bronzer, hogy ne nezzek ki háromnapos vízihullanak. Ennyi.

6 Likes

Kicsit hasonlít a kérdés egy korábbi topicra:

2 Likes

Hű, ez jó rég feltett kérdés volt. Én nem is tudtam rá válaszolni.

1 Likes

Én se tudok csak 1-t mondani. Ha az alapozót választom, akkor muszáj pirosító és/vagy bronzosító különben természetellenes az egyszínű arcom. Ha a spirált akkor a bőrhibákkal mi lesz? Stb… :smiley:

5 Likes

BareMinerals BB primer-cream SPF30, csak ez. Egységesít, nagyon természetes rajtam, mintha szép bőröm lenne. Simán kimegyek mindenféle smink nélkül. Amióta maszk kell ritkán van rajtam smink, elment az egésztől a kedvem.

6 Likes

Megnéztem. Melyik árnyalat van meg? Telón sárgásnak tűnik a light. Be tudnád fotózni, ha szépen kérlek, köszönöm.:kissing_heart:

Hát így este nem igazán, sötét van hozzá. Rajtam szinte átlátszó. Könnyed szilikonos primer. Fedése kevés. Aki szeplős annak pl. látszana minden szeplője.

1 Likes

Nekem nincs olyan, hogy nem sminkelek. Ha mégis, akkor beteg vagyok és itthon fekszem. De tényleg így van. Minden reggel rászánok 20 percet arra, hogy rendbe tegyem a fejemet. Borzalmas sötét karikáim vannak a szemem alatt, a szemhéjam pedig nagyon sötét a bőrömhöz képest. Ha nem sminkelek, alapból betegnek tűnök. Én munkába és hétköznapokra is komplett sminket teszek fel: alapozó, púder, bronzer, pirosító, highlighter, szemöldökformázás, szemhéjbázis, szemfesték, spirál és néha szemceruza. Na meg a rúzs és a finishing púder.

Ha valamiért tényleg sietnem kell, akkor max a highlighter és a púder marad el, korrektort mostanában igen ritkán használok. De szemsminket mindig csinálok, akár csak egyetlen színből is. (pl fényes taupe önmagában is jól mutat)

Nekem ez nem nyűg, élvezem, szívesen csinálom és öröm válogatni a cuccaim között, hogy most épp mit kenjek magamra. :smiley:

9 Likes

Nagyon szép lett!! Ügyes vagy nagyon!! :heart_eyes: Nekem is ezek a mumusok amúgy, szemhéjtusozni jobban és gyorsabban tudtam amikor napi szinten használtam, de most ha néha kell, nagyon szerencsétlenkedek vele :see_no_evil: A szájceruza meg a szám picit fura hormája miatt nehéz, de csak belejövök abba is egyszer :smiley:

3 Likes

Ez a light.
Fent egy csepp, lent eldolgozva. Jobban nem tudok bent fotózni (az árnyék alul ne zavarjon, az csak én vagyok).
IMG_20200929_125740

2 Likes

Itt lehet a baj, hogy nekem a tus nem mindennapi viselet. Sőt, vessetek meg, de nem is rajongok érte. Persze, akinek jól áll, az hordja amikor csak lehet, de ha megnézek bármennyi sminkes inspirációt, szinte az összesben van tusvonal. És a legtöbb halántékig kihúzva :smiley: Pedig egy diszkrét vonal szerintem sokkal jobb volna. De nem vagyunk egyformák, na :slight_smile:
Úú, az én szám se egyszerű. A hétvégén a vörös rúzs dobta ki csak igazán, mennyire nem szimmetrikus szegény :smiley:

4 Likes

Sajnos a fürdőszobai világítás egyáltalán nem adja vissza a színeket. Sajnos most már sötét van reggel, így nem tudok normális fotót készíteni.
Kép
Kép

Kép

Kép

18 Likes

Hű, nagyon szép lett és jól is áll! :slightly_smiling_face:

1 Likes

Szia, elismerésem :star_struck: Megkérdezhetem, ha - mint írod - sötétebb a bőr a szemhéjadon, és karikák vannak a szemed alatt, és ahogy mondod, korrektort nem használsz. Van valami egyéb módszered, amivel ezt ellensúlyozod…? (vagy “csak” a szép smink)

1 Likes

Csak alapozót teszek oda is. A szem alatti árkot nekem semmilyen korrektor nem leplezi. Emiatt kicsit feleslegesnek is érzem.

2 Likes

Nagyon szépek a színek! Finomak, mégis érdekesek! Nagyon jól áll, hogy kihúztad az alsó vízvonalad! A nagy szemeidet tovább lágyítja.

1 Likes