Mit használtál ma?

Avagy “Today’s essentials”, aznap használt bőr-és testápolási termékek, sminkcuccok, parfüm, stb.:slight_smile:

1 Likes

Válaszolok is, ha már létrehoztam a témát.:slight_smile:
De renitens módon a csütörtöki (!) mázolmányt citálom elő, mert akkor volt időm normális szemsminket alkotni, és nekem az a fixa ideám, anélkül említésre se méltó (nekem), mint kentem magamra.
Phi jázminos zöld tea tonik
Missha All Around Safe Block SPF45 fényvédő
Lioele CC kém
Nars Radiant Creamy Concealer (Chantilly)
Physicians Formula Murumuru Butter Bronzer (világos árnyalat)
(Miért van ilyen hosszú neve a termékeknek…)
Maybelline micro pencil szemöldökceruza (dark brown)
The Balm Beach Balm pirosító
Catrice öö a tányérméretű highlighter
Zoeva sötétbarna szemceruza
RDel Young szemhéjbázis
Nabla Soul Blooming paletta (nagy a szerelem)
Lancome Hypnose szempillaspirál

Parfüm: Montale Red Aoud (csak mintám van)

Írjatok.:slight_smile:

Ma a Givenchy Live Irresistible két változatát próbálgattam, az edp-t és a Délicieuse-t, amit a drogériában átkereszeltek “Happy Shot”-nak :open_mouth:

Illetve Guerlain Kiss Kiss rúzsban pompáztam, de jó volt!

3 Likes

Balea habzó arclemosó (a kèk)
Balea Aqua Feuchtigkeits Serum
Balea Men Energy Q10 Augen Roll-on
(Mert a Baela jó, na :smile: )

Smink terèn ilyen fapados-boltba szaladós (se szemsmink, se rendes pirosító, highlighter, se rúzs)
L’oreal Infallible mattifying primer
Artdeco camuflage korrektor
Sleek make to powder alapozó
Sensai triple touch -púder
Catrice Glam&Doll szempillaspirál
Shiseido 7 lights
Guerlain Meteorites compact (light árnyalat, highlighter helyett)
Lancome Juicy Shaker (Freedom of peach)

(Jaj nagyon jó ez a topic, nehogy minden nap írjak ide :smile: :two_hearts: )

1 Likes

Én is szeretem a Balea Men szemkörnyékápolóját, újra fogom venni. Minek kísérletezgessek, ha bevált.:slight_smile:
Jaj, pénteki nekem is fapados smink volt (kb. hasonló termékekkel, mint a tied), gondoltam, elsőnek mégse egy olyat írok le, hanem egy fullosat. Az abszolút minimál smink meg a fényvédő+primer+korrektor+szemöldökceruza, szemceruzával és szempillaspirállal kiegészítve.

(Hihi, írj nyugodtan, én szívesen olvasnám.)

1 Likes

Jahj a szemöldökömről teljesen meg is feledkeztem, mert a fèrjem macerált, hogy “kèsz vagy már?!” (ezèrt nem/sem szabad fèrfival menni vásárolni :smiley: ) Meg hozzá is szoktam, hogy nem kell vele nagyon foglalkoznom, a Maybelline tartós-zselès-lehúzható cuccát használom, ha valamièrt kikopik vagy megkopik, akkor nyúlok a Clarins Kit Sourcils Pro-hoz. De ma mèg ez utóbbit is kihagytam a rohanásban :joy:

Én meg a primert hagytam ki (NIOD Hydratation Vaccine).:smiley:
Ha az ember lánya pasival megy bárhova, nem érdemes nagy hacacárét csapni, mert ott toporognak és úgy nem lehet nyugodtan sminkelni. Ők bezzeg kész vannak öt perc alatt.
Megnézem a Maybelline cuccát, én csak vékony hegyű cerkákkal nyomulok, de hátha ezzel lerövidíthetném a reggeli készülődést (kemény 1 perccel…)

1 Likes

Fú jó is lenne ha a tartós cuccok kikopása után nekem is csak 1 perc lenne a szemöldökszèpítès. :smiley: Wax, 3 fèle színű por, plusz a szemöldökcsontra egy kis highlight, ami a Clarins szettjèben van. Na jó, ez sem sokkal több 3 percnèl, de nálam reggelente az is sokat számít. Ha rajtam van a Maybelline (olyan 3-5 napig tart) akkor is rohanás van reggelente :joy:

Akkora szemöldök-stylist vagy hozzám képest, mindjárt elbújok.:)) Valószínűleg béna is vagyok benne, csak kiegészítem, ahol ordít a hiány és kicsit megfésülöm. Jó lenne egyszer szép szemöldököt kreáltatni, a 2000-es évek vihara az enyémet se hagyta érintetlenül. A szemöldökcsontra mindig akarok plusz vékony csíkban highlightot tenni, de mindig elfelejtem.
3 perc? Az egy világnyi idő(nek tűnik, amikor ráébredek, hogy még nem vagyok késésben, aztán már el is telt…)!

1 Likes

Rá vagyok kènyszerülve sajnos, mert enèlkül nemigen van szemöldököm. Egy bizonyos kor után csak egyszer kell túlszedni… :scream::joy:

Hűha, akkor nagyon vigyázni fogok a maradék szemöldökömre.:))

1 Likes

Na, ma reggel volt kicsi wellnes :smile:
Balea habzó arclemosó (zöld)
Balea sárgabarackos krèmes arcradír
Balea pórusfinomító arcmaszk fehèragyaggal ès cinkkel
Aztán a szokásos Balea Awua Feuchtigkeitsserum ès a Balea Man Q10 szemkörnyèkápoló

Aztán megint csak egy rohanós smink (mert megint a fèrjemmel mentem vásárolni):
Sensai 3 touch, mindhárom rèsze kihasználva (primer, korrektor ès púder)
Alapozó: Sleek
Szempilla: Catrice glam&doll
Pirosító-highlihter (helyett): Shiseido 7 lights ès Guerlain Mèteorites (light)
Ajak: Catrice Dawid Tomaszewski Lip Glow
Szemöldök (!): Clarins Kit Suorcils Pro

1 Likes

A Balea fehéragyagos maszkját én is szeretem.:slight_smile:
Nekem ma is minimálprogram volt:
Garnier 2fázisú micivíz
Phi jázminos-zöldteás tonik
Missha fényvédő
Paula’s Choice oil control szérum
Nars korrektor
Zoeva szemöldökceruza Arsenic árnyalatban
Meg Carmex stiftes ajakápoló

Egy idő után elég uncsi lesz, ha már minden cuccomat felsoroltam.:smiley:

1 Likes

Ha minden cuccunkat fesoroltuk, akkor majd nyitunk egy új topicot “mit nem használtál ma?” címmel :joy:

3 Likes

Sziasztok!

Reggel Nivea micellás víz, Innisfree The Minimum fényvédő
Smink: Rimmel Match Perfection alapozó, Revolution Conceal&Define korrektor
Murumuru Butter Bronzer, Max Factor Creme Puff pirosító, Revolution Vivid Baked Highlighter (Peach Lights árnyalat)
Milani szemhéjalap, Mac Copperplate, Quarry, Shroom és Shale szemhéjpúderek
, szempillatőbe Tarte Tartelette matt fekete, szemöldök alá ugyanebből a palettából matt csontszín
Maybelline The Colossal szempillaspirál, Catrice szemöldökceruza
Azt hiszem ennyi :slight_smile:

1 Likes

Ma vègre fel tudtam dobni egy “normális” sminket.
Az alapok ugyanazok:
Balea kèk habzó arclemosó
Balea Feuchtigkeits Serum ès Balea men Q10 szemkörnyèkápoló.

A smink:
Primer: L’oreal Infallible Mattifying Primer
Korrektor: Maybelline Instant Age
Alapozó: Physicians Formula Nude Wear (+ a Catrice világosító cseppje)
Púder: Max Factor + Artdeco Claudia Schiffer transparens
Szemek: alapnak az Artdeco Camuflage korrektora (nekem erre bevált, nagyon jól tapad bele a szemhèjpúder), Sleek A new day paletta (be happy, daydreamer, feelin’ good, carpe diem), Catrice Glam&Doll spirál
Pirosító: Artdeco Blush Cuture (a kolibris)
Highlighter: The Balm Mary Lou
Ajak: L’oreal Colour Riche Dahlia Insolent
Ès vègül a Catrice Prime and Fine sminkfixáló spray.

Aztán este mindezt Garnier kètfázisú lemosóval szedtem le, ezután jön az Alverde tonik ès a Balea hiarulonsavas èjszakai szèrum. :slight_smile:

1 Likes

Én is ma jutottam odáig, hétfőn minimálban nyomtam, majd este leírom.
Milyen a Physicians (mindiiiiig rosszul írom le) alapozója? Egy ideje szemezek vele.

Sziasztok! Jöttem ma is :slight_smile:

Reggel az arcomat csak micellás vizes vattakoronggal törlöm át, hidratálót külön csak télen használok.
Fényvédő: Skin Aqua UV Moisture Gel
Alapozó: a szokásos Rimmel Match Perfection (project pan keretében felkerült az elhasználandók listájára, már nem sok van belőle) néhány csepp Catrice alapozó világosítóval keverve
Korrektor: Revolutin Conceal&Define korrektor (nagyon tetszik, most kezdtem használni, előtte Fit me volt)
Szemöldök: Catrice szemöldökceruza (szintén project pan)
Szemhéjprimer: Milani (ez is hamarosan elfogy)
Szemsmink: Makeup Revolution Fortune Favours The Brave paletta
Szempillaspirál: L’oreal Miss Baby Roll
Rúzs: Max Factor Matte 05 Nude árnyalat
Pirosító: Max Factor Creme Puff Gorgeous Berries árnyalatban
Bronzosító: Urban Decay Beached Bronzer (Bronzed színben)
Púder: Avon Mark Magix HD porpúder
Highlighter: Revolution Baked Highlighter Peach lights szín

Este a sminket a Clinique Take The Day Off balzsamával szedem le, áttörlöm micellás vízzel a szemem és az arcom, majd zuhanyzás közben a La Roche Posay Toleriane krémes arclemosójával tüntetem el az esetleges maradékot.
Ma este kémiai hámlasztót fogok használni (Paula’s Choice kék BHA hámlasztó)
Cosrx Advanced Snail esszencia, The Ordinary EUK 134
hidratálóként pedig The Ordinary Natural Moisturizing Factors+HA

1 Likes

Nekem bejön, elèg termèszetes hatású, nem lesz maszk-szerű, ès ami a legjobb: sokkal kevesebb bőrhibám (=pattanásom) van amióta ezt használom. Egyedül a színèvel vagyok bajban, a legvilágosabb árnyalat is sötètnek bozonyult, szóval nekem muszáj világosítanom. Ès elèg sokáig elèg (most így fejből nem tudom hány hónapja használom, de mindig ráírom a termèkek aljára, hogy mikor bontottam fel)

Na erre kíváncsi vagyok, h így összeszedve mennyinek tűnik az átlagos napi sminkem :smiley:

  1. Neutrogena Hydro Boost Water Gel
  2. Catrice Liquid Camouflage korrektor
  3. Catrice HD Liquid Coverage alapozó
  4. Maybelline Instant Age Rewind korrektor
  5. Rimmel Stay Matte púder
  6. Maybelline Brow Satin szemöldökceruza (2 színben is, belül világosabb, kívül sötétebb árnyalatban)
  7. She Stylezone szemhéjalap
  8. Pupa Vamp! szemhéjpúder
  9. NYX Matte Liquid Liner szemhéjtus
  10. NYX Worth the Hype szempillaspirál
  11. Physicians Formula Murumuru Butter Bronzer
  12. Catrice High Glow Mineral Highlighting Powder highlighter
  13. NYX Matte Finish Makeup fixáló spray
  14. Carmex Original Stift

Kb ez a napu rutin, legtöbbször csak a szemhéjpúder változik (Morphe 35K paletta, Kylie Burgundy paletta, kis Colourpop), vagy esetleg a highlighter a Maybelline Master Chrome lesz, de most újra beleszerettem ebbe a Catrice-be, úgyhogy inkább ez a jellemző :slight_smile:

Plusz egy kis S’Oliver Feel Like Summer parfüm.

Lemosáskor meg vár rám a Nivea feketeteás micellás víz és egy kis Pupa Moistorizing tonik, majd a dr Konopka nyugató-hidratáló arckrém. :slight_smile:

1 Likes