Javaslatok a Krémmánia oldalhoz

Válaszolok erre most én inkább szegény moderátorunk helyett! :slight_smile:

Egyrészt nagyon sok olyan véleményt kellett törölnünk folyamatosan, amiben nem kozmetikumként használva véleményezték (ezekből volt több, csak a folyamatos törlés miatt nem volt szembetűnő, de nekünk rengeteg plusz munkánk volt vele), ráadásul egyre több zöldséget és gyümölcsöt töltöttek fel illetve olyat, ami nem az a klasszikus házi szépítőszer (licsi, XY márka XY ehető olaja stb.), és egyre nehezebb volt meghúzni a kategóriába mi fér bele, ami diszkrimináció volt azokkal szemben, akinek a feltöltését nem fogadtuk el. Tudjuk, hogy jó olvasni mindenféléről mások véleményét, pl. mosószert meg tampont, sőt még intim kelyhet is mindig tölt fel valaki, amikről szintén klassz lenne olvasni, de nem hagyjuk jóvá, mert nem tartoznak a KM profiljába. A házi szépítőszerek kategória miatt pedig tényleg bocsi, nem gondoltuk át, csak anno megcsináltunk, mert sokan kértek, de utólag beláttuk, hogy nem igazán tudott beintegrálódni a KM-be. :frowning:

Esetleg itt a fórumon lehetne neki létrehozni egy topicot, ha gondolod :slight_smile:

2 Likes

Én őszintén szólva nagyon egyet tudok érteni a döntéssel. Sajnos ezek a topikok a félreértések táptalajává válhatnak nagyon könnyen.
Pl. én jóhiszeműen szívtam le C-vitaminnal a befestett hajamat, ami után hónapokig nem tudtam rendbeszedni, a végén le is kellett vágni. Ugyan hatásos volt, és elhiszem, hogy sokaknak nem lett belőle problémája. A magazinok is tele vannak a jobbnál jobb ötletekkel, mi mindent érdemes otthon kutyulnunk magunknak, és lelkes kísérletezők mindig lesznek. Persze az tök jó lenne, ha reális véleményeket lehetne olvasni ezekről a praktikákról, de sajnos a véleményezők sokszor nem tudatos és megfontolt felhasználók. Így ezen praktikák KM oldala - legalábbis a C-vitaminos hajleszívásom után - nem sok érdemi információt tartalmazott, az értékelés pedig irreleváns volt a szememben. Azért veszélyes még ez a terep, mert míg egy bármilyen termék mögött ott áll egy cég, akik azt a terméket egy bizonyos célközönségnek szánták, fejlesztették, a használatáról pedig a vevőt tájékoztatták, a házi praktikák esetén minden recept más, minden felhasználás különbözik. Nincs mögötte semmi kutatás, hiteles forrás… Csak a tapasztalatok. Ami lehet éppen elég, vagy nagyon kevés is. Pl esetemben nagyon kevés. A C-vitamin jó hatással van a szervezetre, rengeteg kutatás övezi, és rengeteg jó tapasztalat olvasható róla mindenfelé a neten a hajfesték eltávolítással kapcsolatban is, de mivel sav, könnyen szétmarja a hajszerkezetem is… Igen, a festék is lejött, de ez a hónapokon át tartó szenvedést nem érte meg.

2 Likes

Kedves @wishes és fórum moderátorok! Szeretnék érdeklődni a “Gyűjteményeink” témával kapcsolatban. Néhány hete vagy ide vagy a “fórum hibát észleltél” topicba írtam arról, hogy nem találom. Ami azért furcsa mert nem volt megosztó téma, és nem hinném, hogy olyan hozzászólások lettek volna benne ami miatt le kellet volna zárni. Nem tudom milyen oka lehet, hogy eltűnt a forumból?

Szia Zalla! Valószínűleg egy kis beállításbeli hiba történhetett (volt egy másik hasonló pár hete és vissza is lett állítva), de én ebben nem vagyok sajnos kompetens, a moderátor fog majd tudni segíteni benne :slight_smile:

Hmm közben megtaláltam, be is tageltelek benne. Aktív topic :slight_smile:

Kedves Zalla,
itt találod:

Köszönöm szépen, most már megtaláltam! :blush:

Igen, érthető… őszintén bevallom, én is néha rákeresek egyes tisztítószerekre véletlenül, aztán realizálom, hogy nem itt van a helye :sweat_smile: nyitok egy topikot, jó ötlet!
@dunaimano, sajnálom, hogy ilyen negatív tapasztalatod volt.

3 Likes

Talán nem túl eredeti ötlet, de nem lenne rossz, ha egy-egy márkánál ott lenne, hogy a termékeinek az összesített csillagai alapján maga a márka abban a pillanatban mennyire népszerű.

2 Likes

Ha mobilról nézem az oldalt, állandóan szemben találom magam az ajánló sorban alul, de most már felül is a Kedvezőparfümök nevű webshoppal, ahol olcsó 100 ml-s parfümöket árulnak az eredeti parfümök fotóval. Bár jelzik kis eldugott sorban, hogy egyforma csomagolás, vagy hasonló, de ha ezek másolatok, akkor pedig átverésről beszélünk, mert nincsen odaírva. Egyértelmű, hogy vagy hamis az árujuk, vagy megtévesztésre mennek, és utánzatot eredeti képpel reklámoznak. Engem nagyon zavar, hiszen itt folyton harcolunk a csalók ellen.

2 Likes

Tényleg most én is észrevettem. Ez pont olyan mint az FM és társai, amivel nem lenne baj akkor, ha nem az eredeti parfüm képét tennék fel szándékos megtévesztés gyanánt. Ez így nem fair a cégtől…

1 Likes

Köszönjük az észrevételt! Utánakérdezünk, hogy ezzel tudunk-e/lehet-e valamit kezdeni.
Kérjük szíves türelmeteket!

1 Likes

Rá lehet felhasználókra is keresni valahol, csak épp én nem tudok róla, vagy csak termékekre? Vannak olyan eladók, akiknek érdekelnek az eladó sminkjei, és szívesen rájuk keresnék alkalmanként. Van olyan “vevő” aki kért tőlem egy terméket, beszereztem neki, persze csak emailben írtunk egymással. Az emailjeim kitörlődtek, vagy én töröltem véletlenül ki, de a felhasználó nevét tudom, és rákeresnék.

3 Likes

Én erre a google-t használom. De valóban jó lenne ha az oldalon is lehetne keresni felhasználókat. Még jobb lenne ha be lehetne követni egymást.

5 Likes

Ó , nagyon szépen köszönöm :slight_smile: … A felhasználó törölte magát vagy törölve lett…legalábbis eltűnt minden info róla :frowning:

1 Likes

Sajnálom :frowning:

Sajnos jelenleg (még) nincs rá mód, hogy rákeress egy felhasználóra, viszont ha az alábbi linkbe az XY helyére beilleszted a user nevét ékezetek nélkül, akkor kidobja az oldal:
(Ha a user nevében szóköz van, akkor a szóköz helyére írj egy kötőjelet.)
https://kremmania.hu/profil/XY
Reméljük, ez segít a böngészésben! :slight_smile:

4 Likes

Köszönöm, megjegyzem mindkèt lehetősèget :blush:

Engem olyan funkció is érdekelne, hogy nemcsak a felhasználó véleményeit lehetne megkeresni (ezt szoktam sima guglizással is, csak beírom, hogy “XY Krémmánia”), hanem a megjegyzéseit is. Sokan vannak, akiknek a megjegyzéseiben is igen érdekes és értékes dolgok olvashatók, csak éppen véleményezni nem szoktak/akarnak.

1 Likes

Köszönjük szépen. Kicsit zagyván írtam, de Anett jól megfogalmazta. Semmi baj az fm jellegű oldalakkal, csak ne csapjanak be az eredeti parfümök képeivel. Ha meg “eredetieket” árulnak, és minden 100 ml-s, és vészesen olcsó, hát azt meg tudjuk…