Youtube beauty guruk

Szerintem erre is lenne igény. Én például szeretem a középkorú nőket sminkelős videókat. Több hasznosat találuk bennük, már csak a koromnál fogva. Nekem pl. hiába mutogatják tükörsima bőrön, hogyan kell tusvonalat húzni, ha folyton szaggatott vonal lesz belőle a szememen. :smiley: Viszont pl. Dominique Sachse-től megtudtam, hogyan kell “hamis” fiatalító mélyítővonalat készíteni azoknak, akiknek már vannak ráncai. Őt nagyon bírom, bár más világ, a huszadát sem tudnám megvenni, amije neki van, ráadásul ő is összevissza van foldozva (bár kétség kívül nagyon ízlésesen és nem túltolva), de jó ötleteket ad és nagyon üdítő a hangja a sok sipákoló, rágógumihangú kis pintyőke között…

6 Likes

Régebben egy ideig néztem én is őt, de amikor ő is beállt a “van az a pénz, amiért korpásodik az ember haja” típusú vloggerek közé, akkor már nem tetszett annyira. Akkor eszméltem fel nagy - nem csak rá vonatkozó, hanem általános - naivitásomból, amikor miatta vettem meg egy szempillafestéket, ami konkrétan szar volt, és rájöttem, hogy minálunk nem az a jó termék, ami jó, hanem amit ingyen kapnak a vloggerek. Ezért inkább olvasom hétköznapi emberkék írásos véleményeit.

1 Likes

Nekem is agyamra mennek ezek a tiniket célzó, semmitmondó videók…Persze, valóban van ezzel is munka, felvenni, megvágni, de sokan megcsinálják ugyanezt értelmes, informatív tartalom mellett, inkább nézem őket. Engem nem érdekelnek a magánéleti videók, meg sem nézem ezeket (bár már nem is nagyon követek olyanokat, akik csinálnak ilyet), és nem is értem, ki a francot érdekel, hogy egy vadidegen akárki mit evett aznap vagy hogy néz ki az otthona (valamiért viszont a reggeli rutinos videók motiválnak a produktívabb reggelekre, van a tarsolyomban 1-2, amit időnként újranézek, ha elfogy az energiám, elég fura, tudom :smiley:) Pont fel is vetettem ezt nemrégiben a páromnak, és ő valami olyasmit mondott, hogy szerinte a mai tiztenévesek egészen másként tekintenek erre, mint mi. Mi inkább egy eszközt látunk ezekben a videókban, valamit, ahol megmutatják, hogy kell szép tusvonalat húzni, letesztelik, hogy hogyan szól egy gitár, mi az, ami jó, érdemes megvenni. A fiatalabbak viszont inkább az “influencereket” magukat látják, az ember a lényeg, akit kvázi a barátjuknak, ismerősüknek tekintenek és szeretnék minél jobban megismerni, ezért megnézik akármilyen videót is csinál, a magánéleti témák pedig a legjobbak, hiszen itt konkrétan magukról beszélnek. Maga a videó tartalma, informatív volta háttérbe szorul… Lehet benne valami végülis…

3 Likes

A körmös lánynak, akihez járok, az az életcélja, hogy influencer legyen. Tényleg. Pakolja fel a fotókat naponta, már 10 ezres követőtábora van. Kérdeztem tőle, van-e B terve, ha esetleg közbejön valami. Pl. tanulni valamit, satöbbi. De nincs neki. Ez az életcélja huszonévesen. Szánalmas.

2 Likes

Igen, ezt én is észrevettem, hogy kevesen vannak, azok, akiknek a véleményére adni lehet, és persze még akkor is előfordulhat, hogy az adott embernek valami tényleg bevált, nekem viszont vacak. Vagy éppen fordítva, itt a fórumon többeknek nem vált be a Colourpop színes spirálja, én meg örülök, mint majom a farkának, hogy végre van olyan lila spirálom, ami látszik a szememen, és nem maszatolódik.

Pl. régebben nekem a Pupa nem volt szimpatikus, a sok gyerekes csomagolásuk (ami azóta már szerintem is cuki :joy:) miatt gagyinak gondoltam őket. Aztán Kialakitó Enikő annyit áradozott róla (persze ő is ingyen kapta tőlük a legtöbb Pupa termékét), hogy végül kipróbáltam. Az eredményt a gyűjtemények topikban lehet megtekinteni, a rúzsgyűjteményem képeken. :joy:

Voltam Rossmannban, megtekintettem a kollekciót. :smiley:
Háát…
A rúzsok színe abszolút nem az én világom, bár volt benne egy egészen szép szín, azon elgondolkodtam, de 999-et szerintem nem ér meg, akkor már inkább az Essence új rúzsai 845 forintért.
A körömlakkokból egyedül a lila tűnt szép színnek.
A paletták fém csomagolása jópofa. A szemhéjpaletta színeit már nagyon sok másikban láthattuk, viszont bár 8 szín található benne, mégsem tudnék egy normális szemfestést összehozni belőle (ebből a szempontból etalon számomra a Too Faced Tickled Peach paletta, az olyan jól sikerült, hogy 8 színből akár több kombináció is lehetséges). Egy színbe nyúltam bele, az szépen pigmentált volt, de elég hamar eltűnt a kezemről.
A kontúr paletta színei viszont kimondottan nem tetszettek, bele sem nyúltam.

Nem rossz, de nem is jó, nekem 1 rúzs színe tetszett, de annyira nem, hogy meg is vegyem.

2 Likes

Most dobta fel a FB Erdélyi Kittyt, aki az essence arca lényegében. Nekem ő az, aki kissé irritáló, ráadásul semmi extra, még azt sem mondanám, hogy tud sminkelni, gyakorlatilag egy kezdő szerintem jobb sminkeket dob össze, mint ő.

2 Likes

Én mindennap látom Erdélyi Kittit Facebokoon, engem egy harcsára emlékeztet, vagy egy szírénre :mermaid:t4:‍♀
Szerintem borzalmasan ál neki az összes smink amit felken magára, smink nélkül inkább jobban mutat, nagyon csúfitja a sok smink. :confused:

Őőő, az gáz, hogy én nem tudom kiről van szó?
Sőt, most rákerestem, és így sem tűnik úgy, hogy láttam volna már valaha is. :smiley:

2 Likes

Én sem tudtam, szintén most kerestem rá :smiley::smiley:

2 Likes

Teljes mértékben egyetértek Veled!
Bár Dominique nekem is nagy kedvencem, és ugyanaz a véleményem róla, mint neked, én azért a szájával nem vagyok kibékülve és biztos, hogy a szemhéját is megműttette. Ilyenkor mindig elgondolkodok azon, hogy ugyan miért? Miért nem lehet méltósággal megöregedni, felvállalva az időt? Hány felvarrás és feltöltés után tudja majd azt mondani valaki, hogy vége? Idővel mindnyájan visszaadjuk az értékeinket, de kárpótlásul kapunk helyette újakat. Másfajtákat. És ezért inkább hálásnak kellene lennünk, hiszen megérhettük! Hányan vannak, akiknek nincs lehetősége megöregedni!
Nagyon nagy hiánypótló inspirációs felület lenne egy, az idő múlását bevállaló 40+ -os youtuber, aki megmutatná a közönségnek azt, hogy a nők igenis életünk végéig Nők maradhatnak.
De ennek híján az ilyen példaképeket nem a youtube-on, hanem a hétköznapi életben kell keressük. Ha pedig nem találkozunk senkivel, akkor saját magunknak kell önmagunk előtt példaképpé válnunk. Meg kell feleljünk a saját magunk elé állított kihívásoknak, ügyelve arra, hogy ezekre képesek legyünk és ne kelljen csalódnunk magunkban.

11 Likes

[quote=“legallybrunette, post:143, topic:85”]
Nekem pl. hiába mutogatják tükörsima bőrön, hogyan kell tusvonalat húzni, ha folyton szaggatott vonal lesz belőle a szememen. :smiley:
[/quote] :+1::clap::rofl::rofl::rofl:

Amúgy hogyan kell “hamis” fiatalító mélyítővonalat készíteni azoknak, akiknek már vannak ráncai??? - ez (sajnos) engem is nagyon erdekelne (de nem angolul) :sleeping:

1 Likes

Annyira túl van hájpolva az, hogy fiatalnak és szépnek kell lenni, különben nem vagy senki, hogy méltósággal megöregedni már nem divat. Ezért imádom Helen Mirrent, mert olyan szép a ráncaival együtt.

4 Likes

Nem tudok én sem olyan húdejól angolul, de szerintem ez nyelvtudás nélkül is segít: https://www.youtube.com/watch?v=gj98OYuu6-M Kb. 9 perctől van a lényeg.

2 Likes

Igen. Elvétve ugyan, de azért akad belőlük.
Nekem ilyen Dianne Wiest is.

Igen, jó ez a video, de 53 éves kora ellenére teljesen sima a szemhéja… Már az enyém is csupa ránc és meg van löttyedve. :roll_eyes:
Amúgy tetszene ez a Sephora paletta is! :smile:

Azért a videókon nem látszik soha a lényeg, mert a fények, a távolság satöbbi, mind csalóka. Messziről sem a tiédről, sem az enyémről nem hiszem, hogy bárki megmondaná, hogy ráncos. De amikor elkezdjük sminkelni (legalábbis a saját nevemben beszélek), akkor mi látjuk, és jön a jajistenem, hogyan bűvészkedjen az ember a porokkal. :smiley:

1 Likes

@legallybrunette, én mindezt nem tudnám a szemhéjamon véghezvinni, amit Dominique az övén, az tuti! De hát ez legyen az én bajom! :grinning:

Ja, hát én sem, de ezt a “liftingezős” színezést kipróbáltam, és működött. Meg is döbbentem rendesen.

Az a baj, alig tudok angolul, csak gondolom, hogy miket mond. Párszor már végignéztem, de még nem sikerült belőle ilyen csodát kihoznom.