Youtube beauty guruk

Milyen beauty gurukat követtek youtube-on?

1 Likes

Nekem a kedvencem Tati (https://www.youtube.com/user/GlamLifeGuru), aki minden hétköznap tölt fel tartalmat. Van nála smink review, swatchok, tutorialok. Azért szeretem, mert elég őszintének is hitelesnek tűnik, és látszik, hogy ért hozzá. Kellemes a hangja is, nem ez a sipítozó vernyákolás :smiley: Van nála minden a drogériás termékektől a high-endig.

Szeretem még NikkieTutorials csatornáját is (https://www.youtube.com/user/NikkieTutorials). Azért az ő sminkjeit nem feltétlen vállalnám be, mert 1. hétköznapra nekem egy kicsit sok, 2. vszeg meg sem tudnám rendesen csinálni :smiley: Nikkie elég vicces is szerintem, úgyhogy mindig jó szórakozás :slight_smile:

Mostanában elkezdtem nézni Nicol Conciliot is (https://www.youtube.com/user/nicoleconx3), de az ő hangja meg temperamentuma nekem néha kicsit sok :slight_smile: Amúgy tök jó sminkeket csinál, általában úgy mutat be egy új kollekciót, hogy azt fel is keni közben az arcára.

Ti kiket követtek, kiket tudtok ajánlani? :slight_smile:

Hol is kezdjem :smiley:

Angelica Nyqvist: “specialitása” az élénk, színes szemsmink, ezért - bár én a visszafogott színeket kedvelem magamon - nagyon élvezem a videóit, remek inspirációt nyújtanak. Gyakran mondja el a véleményét az újdonságokról is, azt is mindig szívesen hallgatom.

BeautywithEmilyFox nagyon szimpatikus nekem, nyugodt természete és fantasztikus swatch videói miatt is.

Courtelizz1 smink-divat témájú videókat szokott feltölteni, illetve vlogol, és sokat megoszt az agytumorával kapcsolatos tapasztalatairól (műtét, kemó, stb… most már jól van hálistennek). Tündéri lány, nagyon szeretem.

Crystal Lindy a holland NYX Face Awards idei győztese, szuper kreatív, goth/grunge stílusú csajszi. A smink mellett vannak videói a tetoválásairól, piercingjeiről, és az extrém hajfestési kalandjairól is.

John Maclean szofisztikált, de roppant szórakoztató jelenség, máshogy nem is tudom jellemezni, ezt látni kell.

jessFACE90: legjobb körömlakk swatchok.

Kathleen Lights: végre egy ember, aki nemigen használ műszempillát a videóiban.

MarionCameleon: fantasztikus francia sminkes. Az ő munkáit sem próbálnám magam megcsinálni, de nagyon jó nézni.

ReeRee Phillips: goth smink és divat

Simple Symphony - Ophélie: szintén francia, de vannak angol nyelvű videói is. “Extra” sminkeket és különleges effekteket készít.

Simply Nailogical: még akkor kezdtem el nézni, amikor tényleg nail art videói voltak, azóta átment valami… valami más műfajba, de annál szórakoztatóbb.

Tatit én is nagyon szeretem, néha Nikkie videóit is megnézem.

Rajtuk kívül bele-belenézek Jeffree Star, Manny MUA, Laura Lee, James Charles és hasonló amerikai beauty guruk videóiba is, de körülöttük mindig van valami dráma, és a személyiségük néha túl sok nekem.

Tatit és Nikkiet én is követem, írok pár példát kiket követek még: Jeffree Star (imádom, nah :D), Elle Leary, Beauty Within, Gothamista, Carli Bybel, Liah Yoo, Lydia Elise Millen (ő mondjuk inkább fashion, de szokott sok beauty-smink témát is dobni, a gardróbjáért odavagyok :))
márkákat követek még.

Nem igazán követek senkit, de akiknek “adok” a szavára az elsősorban Wayne Goss, Lisa Eldridge és a Pixiwoo-s lányokat is szeretem. Persze azért megnézek másokat is, de ők a leghitelesebbek számomra.
Magyarok között elsősorban Tauz Nóra a kedvencem, az ő videóit nézem meg mindet.

1 Likes

Cristinet én is imádom, és vaciláltam is, h belefér-e ebbe a kategóriába :smiley:

Köszi a többi ajánlást, belenézek majd pár videóba :slight_smile:

Én leszek a konzervatív. HotandFlashy és Lisa Eldridge. Mellette persze másokat is nézegetek alkalomszerűen, inkább a rácsodálkozás szintjén, de ők ketten azok, akiket rendszeresen követek, mert hétköznap hordható sminkeket készítenek, és nagyon sok tanácsot is adnak, termékeket tesztelnek, s a visszafogott stílusuk számomra nagyon szimpatikus.

1 Likes

Hú! Ez is nagyon szuper téma, köszi! :slight_smile:
Nálam Jeffree Star a sztár, imádom őt! Továbbá Sona Gasparian, mert könnyen elsajátítható dolgokat mutat, és a színei hasonlítanak rám, szerintem célszerű egy olyan beauty gurut is választani, aki hasonlít az emberre, így lehet egyszerűen másolni. Még Stephanie Lange-et is nagyon kedvelem, szemfestésben nagyon ügyes, és egy nagyon szimpatikus, őszinte lány.
Laura Lee-től a hideg kiráz, de szerencsére ő most elkapálta a karrierjét, nem kell kerülgetni már sokáig…
Magyarokból régen kedveltem Szilvát, de annyira szánalmas reklámfelület lett belőle, hogy leiratkoztam. Magyarokat ezért nem követeke, mert annyira primitív módon promóznak, hogy az már irritáló a számomra.

2 Likes

Igyekeztem a kevésbé ismert, de számomra kedvelt youtuberek közül is mazsolázni, hogy színes legyen a kép:

Emilia Ungureanu Makeup & Beauty School
An Knook
Eimear McElheron
Emese Backai
Fady Kataya
Samer Khouzami
NORA BO AWADH
Hùng Việt Makeup
MrDanielmakeup
Jamie Paige
Dominique Sachse
Bebita Bonita
és még sorolhatnám…

1 Likes

Nekem nincs senki akit követnék vagy érdekelne sajnos :confused:
De a Viszkok Fruzsitol rosszul vagyok :confused: annyira nem szimpatikus az arca meg a hangja es sajnos mindenhol ot latom :(((

3 Likes

Szégyenszemre én nem beszélek angolul, így csak magyarokat nézek. Kivéve MrDanielmakeup videóit.
Szóval a magyarok akiket nézek és kedvelek is:
TheGreensophia
Bebita Bonita
Tauz Nóra (profi sminkes)
Mata Judit
Károly Noémi (Párizsban él)
Évi Kruchio
Sárközy Anna
BeautyJunkie
Brush Bianka
Ditke
For Her Vlog
Dragos Karin
Nancykeh makeup
Rúzsnyom

Elég sok csatornára fel vagyok iratkozva de őket rendszeresen nézem.

2 Likes

Nem nézek sok videót, de Shonagh Scott csatornája nagyon tetszik, a személyes stílusa visszafogott, a videói ideális hosszúságúak és nagyon jól megfigyelhetőek a szemsminkjei (magyarán közelre zoomol a kamera).
Linda Hallberg elég extrém, de nagyon fantáziadús és ő sem visítozik (nem bírom a Laura Lee-féle stílust), már vannak saját termékei is, amik nagyon szépek és nagyon drágák. Szerencsére nemcsak extra színes és erős sminkeket bemutató videói vannak.
Néha Violette videói közül is megnézek egyet-egyet, bár halál stresszes leszek a hibátlan(nak tűnő bőrétől), de a könnyed stílusa, ha elég zen vagyok, tetszik.

Ami azt illeti, senkinek sem nézem meg az összes videóját, még ha fel is vagyok iraatkozva rá. Mindig csak azt, ami a cím alapján érdekes :slight_smile: ja és én szégyenszemre magyarokat nem követek. íme az én listám, csak úgy top of the head

Lisa Eldridge, NikkieTutorials, Wayne Goss, Michelle Phan (oké, ő befejezte, de ha inspo vagy tutorial kell, ő a tuti), John MacLean (na jó, ő igencsak új felfedezés, még ismerkedem a csatornájával), SimplyNailogical (őt meg nem kimondottan a beauty miatt, de na :D), James Charles, MannyMUA (tényleg, vele mi van?), Mila - DIY and Beauty (innen tudok mindig minden drogériás szortimentfrissítésről), és a két koreai, ssin 씬님 (minden videója angol feliratos) és DAS 다스 (ő meg angolul beszél).
Nagyon ritkán sichenmakeupholic. És régen PONY is listás lett volna, de az utóbbi időben valahogy kikopott.

ennyi :smiley:

Megmaradt nekem Lisa Eldridge, Pixiwoo, Dominique Sachse, tőlük lehet tanulni. Régen Tanya Burr is nagyon jó volt, ma már kevés sminket csinál, inkább lifestyle videókat tesz fel. Sokat számít a beszédstílus, ki nem állhatom Jaclyn Hillt pl. Új felfedezés Dacey Cash, Justine Leconte. Sajnálom, hogy eltűnt Pin-up Jet, az a francia lány nagyon szép, finom sminkeket csinált, sajnálom, hogy nem mentettem le a parisienne sminkvideoját. Nem tudjátok mi lett vele? Tatival az a baj, hogy nem próbálja ki a dolgokat szerintem eléggé, sok az első benyomás videó. Magyarok közül temesanikó, őszintén elmondja a véleményét a termékről, megmondja, ha sz@r, ez tetszik, sajnos sok vlogot csinál és olyankor leginkább csak panaszkodik valamire. Korábban nem tetszett avianarahl, most néha nézem. Szilva szép sminkeket csinált, de mostanában több jó videóját letörölte, már a videók kis képei is emojikkal van tele, szerintem már csak tiniknek szánja a videóit. Beautyjunkie komoly felfogású lány, nagyon felkészült, de valahogy nem egyezik az ízlésünk, ha megvettem valamit az ő ajánlására tuti nem jött be, szóval jó videókat csinál, csak végre leszokhatna az “úgyhogyozásról”.

1 Likes

Ezt a szépséges sminket küldöm Nektek szeretettel az egyik libanoni kedvencemtől :movie_camera:

3 Likes

Akit követek, de nem igazán tippek miatt, az Nikkie (Nikkietutorials), mert állati szórakoztató. Minden távol áll tőlem, amit ő képvisel, de talán ezért csodálom. Rendkívül ügyes és fantasztikus, amiket alkot. Az ő csatornájára vagyok már csak feliratkozva.
A többieket akkor nézem, ha kedvem szottyan (ritkán) és tippeket szeretnék, pl. tőlük: Lisa Eldridge, Wayne Goss és Pony (koreai). Utóbbi lány szintén csodálatom tárgya, mert úgy tudom autodidakta módon tanulta a sminkelés fortélyait. Ezen kívül ő mindenfélét készít, európai, ázsiai, amerikai és egyéb stílusokban. Talán ez a lány volt rám a legnagyobb hatással, mert nála fedeztem fel másféle irányzatokat. Ázsia legkeletibb része amúgy is lenyűgöz :blush:

Jessys beautywelt - ő németül beszél de szemhéjpalettáknál rengeteg swatchot ill. Sminket készít és megmondja a véleményét. Stephanie Nicole-t néztem eddig swatch és vélemény miatt.Amúgy meg beírom a smink nevét és megnézek több videót is róla.

1 Likes

Andrea Ali? Egy fiatal román nő, aki párizsban él a férjével, sminkes, dolgozott az ABH-nek is. A “Makeup mistakes to avoid” videóit kötelezővé tenném. https://www.youtube.com/watch?v=ooxyFoBZrXM&t=229s
Hozzám az ő sminkjei állnak a legközelebb. Nikkie-t én is nagyon szeretem, szeretem a humorát. Jaclynt a kezdetek kezdete óta nézem, de az az igazság, hogy egy ideje már csak a lojalitás köt hozzá. A csatornáját lassan át lehetne nevezni Morphe csatornának (bár mostanában a sok panaszkodás miatt kezd visszavenni). Tatira is fel vagyok iratkozva, de az ízlésünk finoman szólva sem egyezik, a véleményeiben pedig egyre kevesebb a következetesség. Lisa Eldridge alap, bár mostanában annyira PC akar már lenni, hogy elég ritkán találok olyan sminket, amit adaptálni tudok. Carli Bybel és Chloe Morello vannak még a feliratkozási listámon, de őket csak háttérnek szoktam inkább hallgatni.

2 Likes

Legkedvencebb számomra KathleenLights:sparkles:, nagyon szimpatikus, egyszerűen cuki a személyisége. Róla elhiszem, hogy tényleg őszinte a véleménye mindenről, tetszik, hogy belevisz személyes dolgokat is a videókba meg a történetei is nagyon viccesek :slight_smile: Nem akar mindig tökéletes lenni, amikor rossz napja van, akkor bizony szarul néz ki, úgy ül a kamera elé (persze még úgyis nagyon szép:D). Kollabjai is tetszenek, na meg az, hogy nem viszi túlzásba a promotálásukat, sem a saját brandjét. Sminkjeivel mondjuk kevésbé tudok azonosulni, mert hatalmas szeme van, nekem kicsi, na meg színek terén sem vagyok túl bevállalós. Hasonlóan cuki kategória Denitslava, ő már talán túlzásba is viszi, viszont naaagyon gyönyörűen sminkel.
Néha belenézek én is Tati videóiba, nagyon tehetséges, és nem az a heble-hubla, hanem olyan “érett nő” és tényleg nagyon kellemes a hangja.
Régen sokat néztem Sophdoesnails-t is, manapság már ritkábban, meg nem jön be a nagy Revolution promo :frowning: Nagyon ügyes szerintem Romy Felicia, de aki nem bírja a nyávogós hangot, az rá keressen! :smiley: Bár sok videója nincs.
Magyarokat nem nagyon nézek már, néha Karin Dragos és Szilvaglam videóiba futok bele. Viszonylag új karakter számomra Módis Gabriella, neki is hihetetlenül kellemes a hangja, és úgy beszél/mesél, mintha valami színésznő lenne, nagyon megnyugtató és egyben szórakoztató :smiley: Viszont sajnos nem a smink a fő profilja, de talán nem is baj, mert minden téma jól áll neki (macskás, lifestyle, divat, humor, vlog videói vannak többek között).

Módis Gabriellát én is kedvelem, szoktam nézni azokat a témáit amik érdekelnek (macskás pl nem)
Az ő barátnője Holényi Zita, én nagyon bírom őt is. Neki viszont az összes videóját megnéztem. Kezdetektől figyelem. Neki is több témája van, kevés smink, fogyás (40 kg-t fogyott) és a fő csapás a divat.

1 Likes