Youtube beauty guruk

Igen, ez pontosan így van, a kamaszok belépve a szabad youtube-ozás világba azonnal ottragadnak ennél a sok agyzsibbasztó tartalomnál. Az ún. szponzorokat nem értem csak, akik tolják ezeket videósokat, hisz ezek a kiskamaszok nem fogják vásárolni a cuccaikat, csak nézegetik a neten.

Neked volt gyerekkorod :slight_smile: A mai kamaszoknak nincs. Legalábbis ezeknek a yt-on élőknek.

1 Likes

Na ezt én sem értem. Vegyük példának a Foreo-t. Megcélozták a tiniket, miközben pont ez az a réteg, amelyik biztosan nem veszi meg, mert

  1. Nincs rá pénze
  2. Nem érdekli a kis tizenéves bőrével a bőrápolás.
1 Likes

Szívből örülök, hogy volt gyerekkorom és nem mások életét nezegettem! :heart_eyes::angel:t4:
A mostani gyerekeket sajnálom. :frowning:

1 Likes

Viszkok Fruzsi hasonlít Michael Jacksonra :rofl: Hát ezen majdnem hangosan felröhögtem, csak visszafogtam magam, mert Hunor most aludt el.

2 Likes

De tényleg! Én is röhögtem mikor leírtam! :rofl::rofl:
HI-HI

1 Likes

Szerintem az mindent elárul a legtöbb magyar youtuberről, hogy ők maguk sem néznek magyar tartalmat. :smiley:

Az egyszerűcske youtube videók védelmében egyetlen érvet hoznék fel: nyelvtanulás.

Nyilván magyar anyanyelvűként magyarokat nézni nem sok értelme van így, én nem is szoktam. De állítom, hogy nincs az a nyelvtanfolyam vagy oktató CD, ami olyan tapasztalatot és élményt ad, mint bármilyen autentikus csacsogás hallgatása! Főleg, ami az otthon kényelmében, teljesen ingyen elérhető :slight_smile:

Találkoztam olyan általános iskolás(!) gyerekkel, aki angol anyanyelvűeket is megtévesztő(!) akcentust, no meg a nyelv használatában elképesztő magabiztosságot szedett magára kizárólag ilyen vlogok nézegetésével.

Pont az egyszerű témák miatt tudnak sikerélményt adni ezek a videók, főleg ha az ember már olyan középhaladó szinthez közelít. Akinek ambíciója van, szoktathatja a fülét az amerikai/brit/ausztrál angolhoz, a francia/kanadai franciához, stb. ilyen szempontból a Youtube egy kincsesbánya.

4 Likes

Igen, szerintem is szuper nyelvtanulásra. Sajnos a beszédet nekem annyira nem fejleszti, a szövegértést viszont szuperül.

Na remek, éppen arról beszéltünk, hogy BeautyJunkie Magdi milyen normális, erre elkezdett ő is “mit csináltam négy napig” típusú vlog videót gyártani…

Elkezdtem nézni, de 1 perc után lekapcsoltam, engem egyáltalán nem érdekel, hogy ki hogyan éli az életét.

2 Likes

Szerintem egymásnál látják hogy hú ez milyen nézett téma, ezért ők is legyártják a maguk verzióját. Így fog kikopni ez az egész videózás pár éven belül, mert a normális tartalom teljesen el fog tűnni, az emberek pedig idővel ráunnak majd a sok unalmas marhaságra. Néhány évet adok ezeknek a lányoknak és annyi, kereshetnek normális átlagmunkát. Mondjuk ilyen videók után én mint munkáltató nem venném komolyan őket.

1 Likes

Én is erre gondoltam, hogy egymásnál látják. Arra lennék kíváncsi, hogy amikor már kiöregszenek ebből a szintből, mit fognak csinálni, ha most nem alapozzák meg… Mert oké, hogy most még éppen belefér (bár szerintem Magdi idős már ehhez, őt nem hiszem, hogy a tizenéves kislányok nézik) a profilba, a trendbe, de néhány év múlva mi lesz ebből?
Vagy akkor jönnek a "Nézd meg, hogy cseréltem pelenkát!’ típusú videók?

1 Likes

Mi a bánat az a Bean boozled kihívás? :rofl::rofl:

Szerintem amikor elkezdték, nem tini követőkben bíztak. Viszont mivel ez a korosztály lett vevő a műsorukra, ezen a vonalon sodródtak tovább. A sponzorok lehet arra alapoznak, hogy az anyukák is nézni fogják csemetéjükkel.

Így így, nézd meg For her Szandrát…kisgyerekes vlogok agyba-főbe. Hogy szoktunk rá a bilire, milyen egy napunk, stb. Mintha egy utcán sétáló nő elkezdene tapasztalatot osztani arról hogy ők hogy csinálták ezt-azt. Full értelmetlen de sokaknak ez is izgi mert unatkoznak. En is itthon vagyok pici gyerekkel (már másodikkal) de eszembe nem jut egy random anyukától pelusos vagy babakajázós videót nézni. Ennyire még nem unatkozom :slight_smile:

3 Likes

Vannak ezek az eredetileg Harry Potter mindenízű drazsén alapuló különböző ízű cukorkák, minden színhez 2 íz tartozik, egy finom és egy förtelmes (pl. barna: csoki vagy kutyakaja).
Onnan tudom hogy a 9 éves fiam bolondul érte :slight_smile:

Na szóval most az a trendi hogy felveszik a cukorka-zabálást, és az erre fogékonyal azt lesik YT-on ahogy XY videós bekap egyet és öklendezik hogy a zöldalmás helyett fikaízűt kapott be. Hát ennyi. Mondom, 9 éves szint :sweat_smile:

2 Likes

Én úgy tudom, hogy Magdi egyébként dolgozik, legalábbis múltkor az egyik videóban szó volt róla, hogy összerakta a csomagokat és feladta őket. Azt hiszem, valamilyen papír design (naptárak, tervezők, ilyesmik) cégnél van, vagy saját, ezt nem tudom.

Ezt a kisgyerekes dolgot én sem értem. Illetve az anyuka nézőket még talán igen, mert otthon lévőként eléggé be tud szűkülni az ember, talán néha jó látni, hogy más is kínlódik az életével, vagy esetleg a sorsközösség, nem tudom.
Én 11 éve jöttem gyesre, akkor még nem volt ez szokás, engem meg később se érdekelt a YouTube-on, csak a zene. :smiley:
Csak néha eszembe jut, hogy amikor itthon voltam, akkor egyáltalán nem volt annyi időm, hogy elé üljek a kamerának, aztán 20 percig magyarázzak. Sőt, mivel ezek már vágott videók, még tovább. Nem beszélve arról, hogy ha néha délután elaludt, akkor nem mertem volna ezzel felébreszteni a fiam. :smiley: Aztán még megvágni, feltölteni, és még válaszolni is a hozzászólóknak. Igaz, nálunk nem volt csatasorba állítható nagymama, ketten csináltunk mindent a férjemmel.
És hát most sem jobb a helyzet, sőt. Csak mostmár a munkahelyen is helyt kell állni.

2 Likes

Dettó , nálunk is ez a helyzet. Nagyi nélkül , idegenre nem bíztam soha. Megedződtem, az biztos. De ha most lennék otthon, akkor sem jutna eszembe ,hogy videókat készítsek a youtube- ra arról hogy mi evett, vagy mennyit kakilt a gyerek…szomorú, hová jutnak mára egyes anyukák . A sminkes videókat nagyon szeretem, a review- kat palettákról bármikor képes vagyok nézegetni de csakis külföldi youtuberektől. Belenéztem 1- 2 magyar videóba de az affektálás és okoskodás irritált nem bírtam sokáig. :rofl:

3 Likes

Úgy tudom, azt a vállalkozást Magdi indította. Paper Dice, azt hiszem.

Ez most komoly… Miért gyártanak egyáltalán ilyen cukorkákat? Döbbenet. Köszi a felvilágosítást. :slight_smile:

Nekem fogalmam sem volt, mi az a bean boozled kihívás, nem is láttam soha ilyen videót, de karácsonyra harry potteres cuccokat kaptam, és volt közte ilyen is, nagyon mókás, remekül szórakoztunk :smiley: Most megvilágosodtam :smile:

1 Likes