Vásárolj kevesebbet - Low buy

Én is épp nagy készlet átgondolásban vagyok és arra jutottam, hogy eladom a nemrég vásárolt Nabla Secret palettámat. Feltettem a zsibire, ha esetleg valakit érdekel.
Ja, és azt hiszem a CP Through my eyes is menni fog…
https://kremmania.hu/elado/anheszenamon-8900-ft-szallitassal-nabla-secret-eyeshadow-palette

3 Likes

Szuperül csinálod, menni fog, mint a karikacsapás:). Tök jól bele lehet jönni amúgy, mert ez csak egy szokás. Meg lehet változtatni. Meg hát nem kell neked elsőre tökéletesen csinálni és nem kell túl szigorúnak semmi lenni.

1 Likes

Én már nagyon ritkán veszek sminkeket. (Félévente 1-2 márkás dolog)
Régebben volt, hogy az utolsó pénzemet is elköltöttem olyan termékekre, amikből volt már szinte ugyan olyan. Megszállott voltam, mindent akartam, amikor megkaptam akkor meg nem is igazán használtam… Csak porosodott.
Egyébként én soha semmit sem használok el teljesen, ezért feleslegesnek tartottam, hogy bármilyen sminket vegyek. Így is nagyon sok szép sminktermék tulajdonosa vagyok :slight_smile:
Azt figyeltem meg, hogy mostanság inkább ragaszkodom a bevált termékeimhez és már nem kísérletezek semmivel sem.
Egy hónapban maximum 5 ezer forintot költök a megszokott kozmetikai termékeimre (Sminklemosó, arcolaj, stb)

Hogy, hogy bírok ellenállni?

Vannak most sokkal fontosabb dolgok amikre folyamatosan költök, nemrég vettem egy házat és most az a legfontosabb, hogy az szép legyen, mert szeretnék családot, ennek sokkal nagyobb értelmét látom, és jobban esik költeni rá. :blush:

Szóval én már nem vagyok függő :heart_eyes::see_no_evil: (Egy jó ideig)

14 Likes

Elmentem vèrvètelre ,mert gyanùs volt a rengeteg alvàs, àllandò szomjùsàg és az édes dolgok habzsolàsa. Az eredmény az lett, amit sejtettem : a vèrcukor èrtèkek magasak, mint a 2. tìpusù diabèteszes - ùn. időskori cukorbetegség, 40 èv felett, àltalàban tùlsùlyos egyèneknèl jelentkezik. Szòval elsőként dièta, ha ezzel sem àll be normàl èrtèkre, akkor gyògyszert kapok. Remèlem, hogy megelőzhető.

5 Likes

Én írtam egy listát, hogy mit szeretnék ebben a hónapban venni. Az arcápolást helyeztem előtérbe inkább. Szeretnék egy hámlasztót, még sosem használtam, éppen itt az ideje, hogy elkezdjem. Aztán elfogy a c-vitaminos szérumom is.
Persze ez nem azt jelenti, hogy nem csúszik be egy rúzs vagy szempillaspirál. De próbálok tudatosabban vásárolni. Igaz az is, hogy nekem még nincs nagy gyűjteményem,ami nem azt jelenti hogy, akkor össze vegyek mindent.
Egy időben ruhákat vettem,ha kellett ha nem. Aztán elolvastam az “Egy boltkóros naplója” C. könyvet és végülis rájöttem, hogy én azért szerencsére nem vagyok ilyen. És remélem nem is jutok oda. :slightly_smiling_face:
Szóval én drukkolok Mindenkinek, hogy amit ki tűz maga elé célnak, azt tudja betartani.:slightly_smiling_face:

10 Likes

És azóta már te is megvetted :slight_smile: Amúgy képzeld, tegnap elővettem, hogy lefotózom az eladáshoz, kinyitottam és ahh, annyira szép :star_struck: Véletlenül beleért az ujjam az egyik szín szélébe, hát eszméletlen pigmentált továbbra is, marad is nálam még egy ideig… Holnap ezzel a palettával készül majd a sminkem azt hiszem. Vajon mikor fogok tudni tőle “megszabadulni”? :smiley:

4 Likes

Én biztos nem adnám el. Annyi lehetőség rejlik benne. Vagy nem szeretsz a színekkel kísérletezni? Én pl sokáig nagyon idegennek éreztem magamon a kék szemhéjfestéket, de ha az van rajtam, mindig kapok dicséreteket, hogy milyen jól kiemeli a barna szemeimet :blush:

1 Likes

Én is idegennek érzem a kéket, zöldet, de egyszer kipróbáltam bronz színnel párosítva és eszméletlen jó volt. Viszont hétköznapra sok lenne a kék és társai, alkalomra meg inkább biztosra megyek, így hát nem nagyon használom ki. :confused:

1 Likes

Pedig egy sötétkék tusvonal mindennapra is szép. Vagy egy halványkék csillám a belső szemzugba.

A sötétkék tusvonalat én is nagyon szeretem. Úgy szoktam még feldobni az extrább színekkel a szemfestésemet, hogy ha egy szolid hétköznapi színt használok a mozgó részre, akkor az alsó pillatőbe teszek valami színesebbet (lila, türkiz, zöld, ciklámen) így nem durva de mégis dob a sminkemen.

3 Likes

Azt hiszem, nekem is visszább kellene fognom a kozmetikum- vásárlást, de mindig úgy érzem, hogy nagyon lemaradok valamiről, ha nem veszem meg pl. a szezonális limitált kiadást.
Én úgymond “kicsiben” játszom; tusfürdők és testápolók a mániám, de ebben az évben bevásároltam arckrémből is ( pesze kihagyhatatlan áron.)
Sokat agyaltam azon, miért alakult ez így, hiszen az első önálló keresetem óta a drogériába vezetett az első utam.
Azt hiszem, a fő ok az, hogy Anyu egyedül nevelt bennünket, és már az is luxus volt, ha a “Kék- vörös” szappan mellé ( amit közösen használt az egész család)beesett valakitől Karácsonyra egy Fa tusfürdő.
Nagymamámnál mindig zöldalma vagy fenyő illatú habfürdős esti pancsi volt, amit imádtam…
És szerintem emiatt van, hogy ennyire ragaszkodok ahhoz, hogy mindig legyen itthon tartalék szappan, tusfürdő, testápoló, sampon, hajbalzsam- ezek sosem fogyhatnak el…
Viszont tusfürdőből egyszerre maximum 2 típusú van bontva; pl. egy frissítő- gyümölcsös, és egy krémes- tápláló fajta.
Testápoló, kézkrém, lábkrém, arckrém, sampon, balzsam mindig csak egy van bontva.
Ebben az évben annyira sikerült a low buy, hogy kibírtam, hogy nem vettem meg a dm-es limitált tusfürdőket, testápolókat és testpermeteket…
Írtam egy listát az elhasználandó termékeimről, bár fejből is tudom, mim van, mert azért nem akkora a készlet.:blush:
Köszi, hogy megírhattam!

12 Likes

Azta micsoda felismerések, sokaknak hosszabb idő, még meg tudják ilyen tisztán fogalmazni a helyzetüket. A lista szerintem egy szuper hasznos dolog, én is listázok, csak így tudom megfékezni magam és tudatosan kezelni a vásárlási szokásaimat. Most is pont azt készítem elő, hogy mi lesz a következő szezonális kúra és ahhoz mikre lesz majd szükségem. Mindig előre elkészítem, mielőtt elfogyna valami és így van időm körbejárni a témát és megtalálni a legmegfelelőbb terméket, és árat. Bár, lehet, hogy amit én csinálok az már kényszeres, de én a költéseimet is számon tartom egy applikációval és minden évben értékelem az adatokat.

5 Likes

Jó ötlet, hogy ne csak a termékeket, hanem a költést is listázzam! Ez szorítana a vásárlási- kedv gyeplőn, köszi!!

1 Likes

Coin az alkalmazás neve, nagyon kis okos app. A bevétel, kiadás, kategória bontás, és statisztikák nagyon átláthatóak és könnyen értelmezhetőek, ráadásul magyar és ingyenes.

3 Likes

Hát ez szuper! Élek is a lehetőséggel!
/Tudtam én, hogy kell nekem ez a Fórum!!!:grin:/

1 Likes

Remélem hasznos lesz:)

2 Likes

Kicsit segítenél? Nem találom. Rengeteg coin app van. Sokat segítene, ha a piktogrammját kb. leírnád.

https://www.koin.hu/
ezer bocsánat, én írtam rosszul a nevét, K-val van nem C-vel. Ez az.

2 Likes

Beszámolok arról, hogy milyen változások történtek az elmúlt időszakban.
A terveimet tartva elbúcsúztam pár palettámtól: bár volt amiért a szívem szakad meg, de nem volt értelme tartogatni olyasmit, amit évente maximum 2 alkalommal használok. Így ami van, átláthatóbb, és nagyobb eséllyel használom ténylegesen a szemhéjpúdereket.
Leíratkoztam több levelező listáról, így kevesebbet filozofálok azon, hogy mit kéne megvennem, és miért (vagy miért nem teszem).
A lista következő eleme érdekesebb. Annyira nem ugrottam az akciókra, hogy a joy napokon sminket/krémet nem is vettem. Igyekszek minden vásárlás előtt átgondolni, miért vennem meg az adott terméket, van-e otthon hasonló, és ki fogom-e használni. Ez odáig jutott, hogy már a botmixer szett megvételét is megkérdőjeleztem, pedig az felettébb szükséges lenne :rofl:.

14 Likes

A botmixerre jó okod van, az jöhet :slight_smile:

2 Likes