Vásárolj kevesebbet - Low buy

“megérdemlem mert átengedtem az öreg nénit a zebrán” :rofl:
Egyébként igazad van, egy ilyen doboz inkább kifogás a vásárlásra, mint igazi vágy.

4 Likes

Ja igen. Dohányoztam évekig, 3-szor szoktam le :rofl::rofl: Az első kettő olyan volt, hogy baromi büszke voltam magamra mert csak akkor gyújtottam rá, ha buli volt, meg megkínáltak, meg stresszes voltam, meg meg stb. És mindenkinek azt mondtam leszokóban vagyok :upside_down_face::upside_down_face::upside_down_face: Frászt voltam abban, utólag láttam tisztán ezt, amikor tényleg leszoktam. Azt úgy, hogy egyik nap már nem gyújtottam rá. És onnantól a többin sem.

Nyilván a vásárlás nem ilyen hisz vásárolni fog az ember hiszen az nem káros ha veszünk időnként valamit ami tetszik és nem a családi kassza bánja, csak maga az elv hasonló.

Hozzáteszem, baromira becsülöm aki dohányzik és tartja, hogy szeret cigizni és nem akar leszokni (az őszinteségért és önismeretéért). De annak nem látom értelmét amit én csináltam: jaj leszokom mert úgy utálom magam miatta, közben meg folyton rágyújtottam valami miatt.

11 Likes

Annak szuper akinek pl. nincs kialakult rutinja vagy imádja a márkákat. A tavaszit megvettem én is és használtam is Illetve ajándék is lett pár termék. De csak a szerzés öröme miatt nem venném meg. Illetve most nem is fogom mert nem ismerem a márkák nagyrészét, új ismeretre még nincs szükség mert van kialakult rutinom minden téren

4 Likes

Én nem veszem meg. Mostanában egészen másfelé tekintgetek. Kezdek tudatos lenni a vásárlás terén. :smiley:

7 Likes

Nem annyira ismerem a márkákat. Viszont ha belegondolok, nem tudnék olyan terméket mondani, ami hiányzik a rutinomból…

1 Likes

Még azért van két hét a rendelésig. Lehet hogy ezt a dobozt nem fogják úgy elkapkodni, mint a tavaszit, én inkább kivárom, mi lesz benne pontosan, de én is inkább arra hajlok, hogy inkább nem veszem meg, a tavasziból van még amit ki sem próbáltam és igen, én se vagyok nagy szappan rajongó.
A tavaly őszit sem vettem meg, mert ott kb 2 termék érdekelt volna a dobozból és úgy már nem érte meg. (végül azt a két terméket egy másik szépségcsomagban megkaptam :smiley: )

1 Likes

Én egészen biztosan nem fogom megvenni. Persze, megnéztem és le a kalappal a Krémmánia előtt, amiért évente 2x (jól tudom?) összeállít egy igazán erős beauty boxot hihetetlen áron, de én tényleg csak olyasmit szeretek megvenni, amit az utolsó cseppig elhasználok, és olyankor a pénz nem számít. Nagyon zavar és dühös vagyok magamra, ha nem okoz valódi örömöt egy termék, így időt, energiát szánok minden vásárlásra (persze főleg online, kivéve parfümök). Pedig nem is Konmarizok, de ha már itt tartunk, a low-buyra törekvőknek ajánlom Marie Kondo Tiszta öröm című könyvét.
És légyszi, ne nézzetek ufónak, de Glamour/Joy napokon sem veszek semmit már évek óta :see_no_evil: Azt sem tudom, pontosan mikor van :smiley: Esetleg black friday-ig vagyok hajlandó várni olyasmivel, amire tényleg szükségem van, addig pedig azt a terméket nélkülözöm. Ha olyasmi, amit nem hagyhatok ki, akkor megveszem teljes áron.

7 Likes

Eljutottam én is addig, hogy évek óta nem foglalkozom a kuponnapokkal. Egyszerűen nekem nem ér meg 20%-ot, hogy az életemet féltsem a kasszánál sorban állva. De mi a családban az ajándékozási szokásokat is átalakítottuk. Nem veszünk valamit kötelezően csak azért mert ünnep van, de ha valamit meglátunk és tudjuk, hogy a másik örülne neki, akkor meglepjük vele. Akkor amikor épp aktuális.

6 Likes

Na ez tudatos vásárlás és döntések sorozata! Azt hiszem erre szeretnék törekedni :+1:
Nem vagy ufó, én is sokszor kihagytam a kuponos napokat. Most Glamour idején vettem olyat, ami kellett, előtte sokáig semmi kupon. Én is elfelejtettem, hogy ma Joy izé van, néztem is a plázában mennyi ember van megint (kajáért és office-szerkóért mentem turiba). :grin:

3 Likes

Tegnap a Rossmannban konkrétan egy ember fizetett előttem, és még egy jót beszélgettem is a pénztárossal.
De múlt hónapban a Glamouron sem volt egyáltalán gáz. Hamar végeztem, és még a vevők is(!) kedvesek és előzékenyek voltak egymással.
És pl. az aloe géleket fél áron vettem (3500 helyett), a férjem meg szabályosan “eszi”, de tényleg jól bevált neki.

5 Likes

Ez biztató. Jó olvasni,hogy van ilyen tapasztalat is😃.

Nekem is meglepő volt, de nagyon kellemes!

Teljes mértékig egyetértek @Anett-tel! :hugs:
Én úgy gondolom, hogy az életben nincs olyan dolog, amiről ne lehetne lemondani, ez csak egész egyszerűen elhatározás kérdése, aztán meg a kitartásé (minden csak fejben dől el).
Volt régebben egy hosszabb vegán időszakom, de a betegségemmel nehéz volt úgy összeegyeztetni, hogy egy életen át tartható legyen, és hát be kell valljam a tejtermékek közül a sajt az annyira, de annyira hiányzott, hogy azt leírni nem lehet (akármit ettem, mindennek édes íze volt, és majd megőrültem tőle, az inaktív szárított élesztő pedig számomra nem tudta helyettesíteni.) Vagyis kijelenthetjük, hogy nem tudtam róla lemondani, mert nem akartam. :slight_smile:
Nem akarom magam fényezni, de a héten több dolog is kísérteni próbált, de egyáltalán nem éreztem kísértésnek, így nem kellett róluk lemondani sem, és nincs is hiányérzetem. Száz évvel ezelőtt bejelöltem figyelésre egy terméket, amiről tegnapelőtt kaptam értesítést, hogy most akkor kapható. Megnéztem a mailt-t majd szimplán továbbléptem rajta, és nem érzem most sem, hogy lemaradnék bármiről is. Ja, és hogy időközben Joy napok vannak? Eddig sem foglakoztatott, ezután sem lesz másképp, én is úgy vásárolok, mint @noisette, ha kell valami megveszem akár akción kívül is, és ha akció van, akkor is simán kihagyok olyan termékeket, amikre nincs szükségem.
Én egyébként a fölös energiámat a régi szenvedélyemre irányítom vissza, mert nem csak fittebb vagyok tőle, hanem a lelkemre is rendkívül jó hatással van, - ép testben ép lélek mottóval - (igen a sportról beszélek.:laughing:)

9 Likes

Köszi szépen:) Egyébként bármilyen kis lépés is sokat számít ebben a témában. Ja, és most vannak a Joy napok??:smile:

5 Likes

Gondoltam leírom, hogy milyen módon változtatta meg a hozzállásom az elmúlt néhány nap. A beszámolók, tanácsok alapján már most eszközöltem néhány változtatást.

  1. Bár decemberre terveztem a kezdést, de már most jóval tudatosabban választom ki, mit veszek. Nem ugrok a szuper akciókra, hanem előbb átgondolom tényleg szükség van-e az adott termékre. Érdekes módon nem csak a szépségápolási dolgok terén gondolkodok így, hanem a ruhák, kiegészítők terén is.
  2. Szelektálom az otthoni készletem. @noisette kozmetikai szettje rádöbbentett, hogy lényegében én is a neszeszeremből élek. Persze van olyan helyzet, hogy előveszek egy színesebb palettát, de a valóságban mindig ugyanazt a néhány terméket használom. Így szomorú szívvel, de feltettem eladásra néhány dolgot. Természetesen nem szeretném őket pótolni.
  3. Megszűröm a külső ingereket @Natulcien javaslatára. Nem is értem miért nem iratkoztam le korábban pl. a Tarte listájáról, úgysem veszek onnan semmit…

Apróságok, de nekem tényleg segítettek.

8 Likes

Én mostanában, ha berakok vmit a virtuális kosárba , pl. Cultbeauty Laura Mercier highlighter trió, utána bezárom, mert minek a többi sok mellé, -2 nap múlva vagy épp nincs raktáron, vagy már nem működik a 10 fontos kupon, így már nem veszem meg. A német zsibin ha találok vmit ,várok, mert tuti, hogy 1-2 nap múlva már nem elérhető, mert megvette vki. Szóval elsőre ezek a kis “alszom rá 1-2 napot” elterelő hadműveletek megteszik. :slight_smile: Tegnap előszőr próbáltam pl. a DOC Desi und Kathy Frendcation palettát, amiért több hónapig csorgott a nyálam, végül megvettem. És amikor elkészült a smink, rájöttem, hogy ezek a színek kb. 3 másik palettában megtalálhatóak. Grrr. csak mivel olyan szépen néz ki, a swatchok is szépek… bedőltem. Na mindegy , tényleg ezentúl kevesebbek lesznek az impulzusszerű vásárlásaim, és közben eladtam 1 palettát meg egy MK táskást is, amit persze duplán kellett megvennem, ha az egyik tönkre menne legyen ugyanolyan másik ,de mivel több is van, mégsem fogom kihasználni. Elkezdtem nagy bedobással a cukormentes diétámat is, ami nehéz lesz, de ha az egészségem a tét, akkor menni fog . Ha a kétségbeesés szélén aállok, akkorm ajd benézek és kérek tőletek egy kis erősítést :sparkling_heart::gift_heart::heartpulse::revolving_hearts: most epdig indulok dolgozni ,szép hétvégét mindenkinek !

12 Likes

Én is átgondoltam a készletemet, és akármennyire is szép, jó minőségű a Jaclyn Hill palettám, a színek felét alapból nem használnám vagy csak ritkán, de amúgy is olyan nagy, nem áll kézre és ezért ritkán veszem elő, így hát én is el fogom adni.
Leiratkozásos körön is túl vagyok :slight_smile:
Szerencsére alapból sem vagyok egy költekezős fajta, eddig is megfontoltan vásároltam, de mikor lett saját fizetésem, akkor azért becsúszott egy-két-több dolog, amit nem feltétlenül kellett volna megvennem.

6 Likes

A JH palettát én is ezért adtam el, pedig nagyon jó paletta.

3 Likes

Emlékszem kb egy éve említetted, hogy nem használod ki a palettát, akkor nagyon bíztam benne, hogy eladod, mert minden vágyam ez a JH paletta volt. :grinning:

1 Likes

Lehet, hogy már volt róla szó, akkor elnézést: miért kell cukormentes diétát tartanod?