Vásárolj kevesebbet - Low buy

Köszönöm a biztató sorokat! Ez az egy hónap nem vásárlás tényleg szuper ötlet. Nálam már nagy haladás lenne ez is. Meg akartam venni Joy napokon a JSC Blood Sugar palettát. Néhány hónapja gondolkodom rajta. De novemberre már elég sok sminkterméket beterveztem, így a Jeffree paletta megvásárlása tolódik a tavaszi Glamour vagy Joy napokra. Addig lesz időm eldönteni tényleg akarom e? Azt hiszem nem is januárban, hanem decemberben kezdem az egy hónap vásárlás nélkül projectet, a karácsony miatt úgyis lesz elég kiadás.

Nagyon várom az összefoglaló írásodat @Natulcien. Bámulatos a kitartásod és akaraterőd. Stratégiai ötleteket is szívesen veszek, nagyon örülnék ha adnál néhány hasznos tippet. Mi az ami segített neked, voltak e mélypontok, megingások. Bàrmi érdekel :gift_heart:

2 Likes

Kíváncsian várom :slight_smile:

1 Likes

Nekem augusztusban volt ilyen hónap, mikor a páromhoz költöztem, nem a városban lakunk, hanem külterületen, így nem tudtam vásárolni, de valahogy nagyon kellemes volt ez a kis szünet :D.

1 Likes

Tegnap írtam már egy nagyon hosszú, több kötetes regényt a témában, majd fogtam és kitöröltem, és elmentem aludni. :laughing: Ma újra itt vagyok, mert önmarcangolásban és lelkiismeret-furdalás érzésben profi vagyok, már-már taníthatnám. Csajok! Én minden egyes dolgon átmentem már, amiket leírtatok, de a végső megsemmisülés akkor érkezett el, amikor a drága @Fiorentina feltette az utolsó porszemtől is megszabadított EL palettáját. Akkor a romokban heverő lelkem porrá szóródott, és drasztikus lépésre szántam el magam, legalábbis azt hittem, hogy azt teszem. Kiindulópont az volt, hogy akkor adott pillanattól kezdve minimum 10 terméket teljesen csupaszra el kell használnom, hogy egyetlen 1 db-ot vehessek! A szigorítás ezen belül pedig az volt, hogy a szempillaspirál bázis, szempillafesték és szemceruzák összesen számítanak 1 db terméknek. Nagyon szigorú voltam, semennyit nem engedtem ebből, kitartottam, de azt azért elmondanám, hogy egy összesen 4,5 grammos 5 színből álló paletta elhasználása nem csak, hogy feladta a leckét, hanem az utolsó 2 hónapban már majdnem minden nap sikítófrászt kaptam, hogy már, megint, és még mindig… Ezt a palettát, természetesen kisebb-nagyobb kihagyásokkal összesen 2 év alatt fogyasztottam el. A fekete színt nem sikerült teljesen “kipucolnom”, de elég szépen elfogyasztottam azt is, pedig ez volt a paletta leggyengébb láncszeme, így én a magam részéről elhasználtnak ítéltem a palettát. Természetesen olyan termékek kerültek ez idő alatt előtérbe, amiket már régóta használtam, és szépen kezdtek fogyni, így belátható időn belül elértem a kitűzött célt, sőt túl is teljesítettem. Annyira elégedett lettem magammal, hogy ekkor jött a feketeleves, mert feljogosítva éreztem magam, hogy 1-nél több “juti sminket” vegyek… nesze neked elvek! Na, erre még jobban bepipultam, és lekaptam a 10 körméről a Whitemercit. :cold_face:
Akit nyomaszt a felhalmozott készlet, annak önvizsgálatot kellene legelőször tartani, hogy mi késztette arra, hogy felhalmozzon, Csernus-i őszinteséggel! Ha ez megvan, akkor számot vetni azzal a ténnyel, hogy mi minden másra lehetett volna költeni, ami illetve amik esetleg előrébb lehetnek a személyes fontossági sorrendünkben. Ha van ilyen, legalább 1 (már pedig ha szenvedünk a gyűjtemény nagyságától, akkor ez bizony nem véletlen!) , akkor mese nincs, átértékelés, fontossági sorrend állítás és azonnali megvalósítás. Azaz példát kell venni @Natulcien-ről és utána kell csinálni, azaz lejönni a sminkcuccokról, és más dolgokra fókuszálni! Ha havonta csak egyetlen 1 db sminkcuccot engedünk meg magunknak, akkor SOHA nem fog csökkenni a készletünk. Még 1 szemceruza elhasználása is kifejezetten sok időbe kerül (bár itt vannak kivételek), azaz mire egyetlen 1 db sminkcuccot kivégzünk, addigra a havi csak 1 termék már szép számmal halmozódik, vagyis soha az életbe nem érjük utol magunkat! Durva ezzel szembesülni, de ezek sajnos tények, itt sem kell semmi több, csak akarat, azaz szilárd elhatározás és kitartás, meg némi makacsság sem árt ha van. :wink::kissing_heart:
Amúgy érdekes módon a kozmetikumokban sokkal következetesebb vagyok, mint a dekorkozmetikumokban (lehet korral jár. :slight_smile:)
Szóval hajrá, nem vagy egyedül!

13 Likes

Rendben, lefotózom majd:) De talán nem ide, hanem a Bőrápolási rutin topicba töltöm fel.

Ne haragudj, nem az egészet szerettem volna Neked címezni, csak véletlenül így írtam be és már nem engedi módosítani…

1 Likes

:ok_hand:

Mondhatni boltkóros voltam, nagyon szerettem magát a vásárlást, termékcsoporttól függetlenül.
A használati tárgyak halmozásáról az szoktatott le, hogy így lényegesen kevesebb idő megy el pakolászással. A fürdőszobában például lecseréltem a polcot kicsire, és tényleg elég annyi termék, ami azon elfér + 2-3 flakon a kád szélén.
A textilvásárlási mániámnak az vetett véget, hogy egyszerűen annyira béna anyagú és szabású felsőket találok,a számomra megfizethető boltokban, hogy azokért én pénzt nem adok. A drágább textilekkel pedig mindig pórul járok :frowning: Ezért ritkán ruházok be egy drágább “rongyba”. A cipőket szintén nem tudom már hová tárolni, így csak akkor veszek legközelebb, ha egyet kidobokm ert már elhordtam, vagy mert kihasználatlan, mint pl a sok magassarkúm.

8 Likes

Feltettem a kihívás “update”-t a 2019 sminkkihívás topikba, ha érdekel:).

1 Likes

Írtam egy kihívás “update”-t a 2019 sminkkihívás topikba, ha érdekel:).

Írtam egy összefoglalót a kihívásomról a 2019 sminkkihívás topikba, ha érdekel:).

1 Likes

Szerintem a kulcs a figyelemelterelés. Amíg minden érzékszervünk összes csápja a sminkekre/ruhákra/táskákra, stb. irányul, addig nem számíthatunk pozitív irányú változásra.

7 Likes

Tökéletesen megfogalmazva a lényeg :wink: Tömör és benne van minden​:blush:
Ha az ember a napi örömforrását másban is keresi nap mint nap (gyereke, párja, kutyája, macskája, süti sütés, séta, kirándulás stb.) akkor a sminkbeszerzés megmarad egészséges klassz hobbinak (ami mellesleg szuper hobbi :grin::smiling_face_with_three_hearts:) a folytonos felesleges halmozás helyett (ami viszont már káros is lehet pl. családra nézve) Nem kell ide tipp meg trükk, csak kifelé nézni a környezetünkre, mennyi szuper dolog vár a vásárláson kívül :slight_smile: :smiling_face_with_three_hearts:

9 Likes

Előttem már leírtatok mindent a témáról. Én most vagyok ott, hogy amim van az már túl sok. Az idei blackfridayt még kiélvezem, de nem úgy mint tavaly. Sokkal jobban át fogom gondolni vásárlás előtt a dolgokat. Jövőre pedig azt tervezem, hogy nem veszek semmit, kevés kivétellel. Elfogyni nem nagyon fog semmi szerintem, max. egy-egy szérum vagy alapvető dolog. Szeretnék jobban bánni a pénzzel és nagyobb célokra félretenni. A figyelem elterelést már most is gyakorlom elég nagy sikerrel. Kíváncsian várom a jövő évemet. Ha fele olyan jól teljesítek, mint @Natulcien már elégedett leszek. Példaértékű számomra amit idén már eddig is véghez vittél.

8 Likes

Köszönöm szépen a visszajelzést, nagyon drukkolok, hogy minden a reményeid szerint alakuljon:). Majd mesélj kérlek hogy alakulnak a terveid. Amúgy még egy dolog eszembe jutott miért sikerült lemondani egy csomó dologról. Erősen megváltozott a véleményem a magamra kent termékek INCI-jével kapcsolatban. Mivel hoztam egy olyan döntést, hogy csakis a számomra megfelelő összetételű termékeket használom, ez kizárja a felhozatal 80%-át:D. Ez megint csak hatalmas könnyebbség.

5 Likes

Èn is nagyon gondolkodom, de az 1 évet nem döntöm meg, abban màr most biztos vagyok. Valòszínűleg 6 hònappal vagy 2 × 3 hònappal pròbàlom ki :crazy_face::see_no_evil::biohazard: , sajnos kiderült, hogy a többi krònikus betegsègem mellé most kialakult még 1, ès nagyon szigorùnak kell lennem magamhoz, mert talàn ìgy kiküszöbölhető az àllandò gyògyszer szedés. :roll_eyes:

6 Likes

Nekem a km beauty box és az új Lime Crime paletta lesz a kizárólagos kibúvó. Ezekről nem akarok lemondani. Skinsmartról mindig mikor box jön ki rendelek annyi szerumotszérumot amennyi fél évre elég. A Lime Crime palettáit, kivétel a kicsiket nem csak gyűjtöm, hanem a kedvenceim. Persze ha egy olyan palettát csinálnak amit egyáltalán nem használnék akkor kihagyom, de nem mondok le róluk.
A betegség leküzdéséhez sok sikert és kitartást kívánok.

7 Likes

Én nagyon gondolkodok azon, hogy lehetne a dobozokat a low buy-ba beilleszteni. Egyrészt, egyszerre egy jó adag dolog, nem tudom hány termékként kell számolni. Másrészt, sokszor azt érzem, ezek a dobozok éppen a tudatos vásárlás elvével mennek szembe. Hiszen biztos, hogy lesz olyan, ami nem fog tetszeni (nálam ilyen bármilyen olaj), felesleges (a 10. arckrém), vagy egyszerűen csak nem használom (szilárd szappan). Viszont a krémmánia dobozban több olyan dolog volt már, amit nagyon szerettem, és máskülönben eszembe nem jutott volna megvenni. :innocent: Szóval eléggé gondban vagyok, mi legyen…

1 Likes

Én átgondoltam és nem fogom megvenni. A legtöbb arckrém nem jó az arcomra, a szappannal nem tudnék mit kezdeni :). Stb, valahogy a natúr termékek nem vonzanak :smiley:

5 Likes

Na ez az, amit ha komolyan veszi az ember z elhatározását, akkor nem mond. :rofl: Mert mindent be lehet illeszteni (nincs ilyen színem, nincs ilyen finishem, csak most akciós, megérdemlem mert átengedtem az öreg nénit a zebrán, most adtam el egy sminkcuccot zsibin majd abból megveszem stb.) Amíg ilyenek vannak, addig önbecsapás az egész elhatározás.

Bocsánat a hülye hasonlatért, de az alkoholista aki látszólag ki akar gyógyulni, szintén mindig talál indokot hogy beillesszen egy pohárka valamit. Most jókedve van azért iszik, most szomorú, most muszáj mert a főnök meghívta, stb.

Ennek az egésznek akkor van értelme (és a kommentem is azoknak szól, aki akarja a változtatást, akinek nem inge ne vegye magára :+1:), ha nem keresi az ember a kiskapukat lépten-nyomon. Az is kiskapu ha direkt ürügyet keres az ember. Még az is, ha pl. sminket nem vesz de arcápoló mindenfélét kétszer annyit.

De ez csak az én véleményem, hogy

  1. nincs baj ha valaki nem akarja ezt az elhatározást hisz mindenki maga tudja mennyire mélyed egy hobbiba és ez jó
  2. de ha valaki amiatt panaszkodik hogy változtatni szeretne, akkor nem szabadna kibúvókat keresni mert átveri magát.

Ezt tiszta jó szándékú tanácsnak írom, senki ne értse félre. És csak azoknak szól aki szeretne változtatni.

16 Likes