Vásárlás külföldön, avagy mit érdemes venni?

Épp külföldön vagyok, egy olyan városban ahol nincs sephora hüpp, de azért találtam real techniques mini ecseteket (a hozzám közeli müllerben nincs még rt). Megvettem a hiányzó mini multitaskot, és lemondtam a mini buffing ecsetről, mert kicsi a feje. Ezután végigtaperoltam egy csomó tesztert, főleg olyan dolgokat amiket úgysem engedhetek meg magamnak. Plusz vettem még egy tök szép kis ecsetet egy olyan márkától amiről még nem hallottam, amolyan szuvenírként magamtól magamnak (ez se tökéletes, de azért szép és minőségi), meg egy alapozót amit otthon is kapni, de ezt a világosabb árnyalatot nem (bár ez se tökéletes, de evvan). Ja meg egy folyékony rúzst, ami azt mondta hogy “vegyél meg” (a kollekció fele ezt súgta, de végül csak egy jött haza). Mind drágább volt, mint online, de olcsóbb mint postaköltséggel együtt. Ja, és hatalmas önuralommal nem vettem semmi The Balm cuccot. Még :smiley:

Mi ebből a tanulság? Hát nem sok. Azt vettem meg, ami az all-time kívánságlistámon van, valamit amire szükség volt, egy apróságot magamnak, illetve valamit abszolút impulzusvásárlásként. És feltett szándékom visszamenni még, de már csak egy márka miatt. Azt hiszem, nem tudom mit “érdemes”, de a józan eszem is elégedett meg én is.

3 Likes

Nos, ez lett a “nem is kell nekem semmi” elhatározásomból a Sephorában:
IMG_20190707_202655
Sajnos nem igazán van olyan, amit bánnék…

15 Likes

Jaj de jó, fejjel lefelé van a kép :smiley: nézzétek el nekem!

:clap::clap::clap: csupa klassz dolgokat vettel, nagyon jó, hogy a Sephoraban tobb (amugy draga arfekvesu) marka mini valtozata is kapható. Nekem evek ota a kedvencem (és csak ezt hasznalom) a Too Faced mini spiralja (emlekszem, hogy @Kokapu -nak nem :grin:).
Szep a neszeszer👛, klasszak az ecsetek is👍, meglatod, sok oromod lesz ezekben a travel darabokban: ahanyszor kezedbe veszed oket, Parizsra asszocialsz (egy kicsit ujra ott erzed magad, atelve az akkori szituaciot, … nalam legalabbis ez tortenik az utobbi floridai “kincseimmel”).
Tovabbi kellemes, elmenyekben gazdag nyaralast!

3 Likes

Azért vettem belőle még egy minit (Jerrod’s favourite szettben volt), hátha az új technikával (alapos púderezés a szemhéjon) nem fog kenődni.

1 Likes

A Nars rúzs és pirositó? Becca-tól mit vettél?

Nagyon szépek, használd őket egészséggel, és érdekelnek majd a véleményeid! Mindenről IS! :wink:

Szépeket vettél.:slight_smile: Ha jól látom, az egy Becca korrektor. A beautyblendert nagyon szeretem, remélem, neked is beválik majd.

1 Likes

@Niko A neszesszer ajándék volt, illetve kaptam sephora kártyát, amivel lejött 10% a végárból. Persze ettől nem fájt kevésbé az otthagyott összeg :smiley:
Egyébként képzeljétek, van itt egy hatalmas bevásárló központ, ahol minden is van, szó szerint. Pl több emeleten keresztül csak női ékszerek, kozmetikumok, parfümök, stb. (Meg persze külön szint van a cipőknek, ruháknak…) De nem ez a meglepő, hanem, hogy Deciem standra figyeltem fel az egyik szinten. Eléggé meglepődtem. Sajnos közelebbről nem nézhettem meg, mert férjuram túl volt a türelmi határán :rofl:
@Kokapu igen, az Orgasm néven futó mini rúzs és mini pirosító. Ha lesz időm lefényképezem belülről is, nagyon szép :slight_smile: Volt egy másik árnyalat is belőle travel sizeban.
Becca, ubder eye korrektor került a kosaramba. Első benyomás nagyon jó, remélem nem fogom megbánni sosem, hogy ennyit kiadtam “egy korrektorért”.
@Amadea Nagyon régóta kívánságlistás volt ez is, és mégiscsak jobb lesz, mint a rossmannos vagy yves rocher utánzatom. Vagyis remélem, de elég erősen :smiley: Egyébként még azoknak sincs semmi különös baja, nem szakadtak el, szépen lehet velük dolgozni, mégis nagyon érdekelt az igazi blender élmény.

2 Likes

Fényévekkel jobb, mint a rossmannos. Az a pont jó kategória: pont elég nagyra nő, pont elég puha és elég lekerekített a vége, hogy lehessen vele dolgozni szem alatt és az orrtőnél.
A Becca korrektor is nagyon jó.:heart:

1 Likes

Nagyon meghoztátok a kedvemet a mini termékekhez, pedig eddig mindig mindenből a nagyobbat vettem, mert jobban megéri stb. De ha nem tudom elhasználni, akkor nem éri meg…
Nemsokára megyünk Berlinbe, ott azt hiszem két éve nyitott a Sephora üzletet, beruházok majd minikre :slightly_smiling_face:

5 Likes

Képet ígértem a Nars minikről, itt vannak:
IMG_20190709_214448
IMG_20190709_214723
IMG_20190709_215417
IMG_20190709_214512
Nagyon kis picikék, a pirosító 3, 5 g, a rúzs 1,7 g. De nagyobbra nem is lenne szükségem. :slight_smile:

6 Likes

Nagyon szép a rúzs színe!

Az Orgasm pirositó szerintem nagyon jó árnyalat, elég sok mindenhez megy.

Nekem a Narstól ilyen mini duo kiszerelésem van, Orgasm pirositó + Laguna bronzer. Na az tényleg pici, mert 2 x 2,5 gramm, viszont utazáshoz nagyon praktikus! :slightly_smiling_face:

IMG_20190710_221443

4 Likes

Igen, én is azért választottam ezt az árnyalatot, nagyon sokrétűnek tetszik. Viszont ennek a bronzernek is gyönyörű színe van! Te ebbe a pici kiszerelésbe milyen ecsettel nyúlsz bele? Én még nem találtam ki, melyik lesz a megfelelő ecsetem erre, túl picinek tűnik, az ecsetek pedig túl nagynak.

1 Likes

Ez nekem is megvan, de még őrizgetem, mert olyan szép és aranyos.

3 Likes

Nemrég láttam az egyik vidiben a Sephora Pro Warm palettáját. Nekem nagyon bizalomgerjesztőnek tűnt. Feldobtam itt az egyik topikban a kérdést, de szerintem nincs róla tapasztalat. Esetleg majd megkukksizhatnád nekem, ha belebotlasz! :blush: Érdemes lenne-e beruházni rá, mert úgy emlékszem, 60 dollcsi körül van az ára. :expressionless:

2 Likes

Persze, ránézek szívesen, de az én véleményem nem biztos, hogy mérvadó, nem vagyok annyira pro :slightly_smiling_face:

1 Likes

Ne szerénykedj! :blush:

1 Likes

@anon27689852, nem szeretnek unnepronto (“kivánságlista-romboló”) :sleeping: lenni, de rakerestem az olasz online honlapon az altalad ahitott Sephora Pro Warm palettara, de sajnos nalunk nem kapható, aztan megkukkantottam a nemet Sephora honlapot is, es naluk sincs ez a paletta :thinking: .
Szerintem, mint tobb brand-nel ill. termeknel is tapasztaljuk, az amerikai anya-Sephora sok termeket nem hoz EU-ba :confused:.

Update: van egy jó és egy rossz hìrem. A jó, hogy a francia Sephoraban kapható ez a paletta :+1:, a rossz pedig, hogy a postakoltseg Mo-ra 30 € :money_mouth_face: :grimacing:.
Screenshot_20190711-222936_Chrome

2 Likes

Uhh, na kár, megnézhettem volna Párizsban a Sephorában még tegnap vagy tegnapelőtt. Sajnos ma már Angliában vagyok.

1 Likes

@anon27689852, hozzàm a francia sephorábòl 10 eur a postaköltsèg ès többször van 20÷- os akciò. Ha majd èrdekelne, ìrj nyugodtan. :blush:

2 Likes