Vásárlás külföldön, avagy mit érdemes venni?

Tegnap láttam az egyik vidiben a Sephora Pro palettát. Nekem nagyon bizalomgerjesztőnek tűnt. Feldobtam az egyik topikban a kérdést, de szerintem nincs róla tapasztalat. Esetleg majd megkukksizhatod! :blush:

2 Likes

Van Korfun Sephora? Na, ezt most nem kellett volna olvasnom :rofl:

2 Likes

Én úgy néztem, hogy van :smiley: lehet nekem sem kellett volna :smiley:

2 Likes

Köszönöm, ha megtalálom ránézek mindenképp.

1 Likes

Pénteken indulunk Párizsba, öt napot töltünk kint, majd onnan rögtön Londonba repülünk újabb öt napra. Már nagyon izgulok. :relaxed: A tippjeitek alapján már eddig is nézegetem a márkákat, termékeket, véleményeket, de most elkezdtem összeírni, mi az, ami érdekes ezekből annyira, hogy ha úgy alakulna meg is venném… Öööö… Még csak Párizs - Sephoránál járok, de már most érzem, hogy ennyi mindent nem vihetek haza, egyrészt mert nem tudnám sosem elhasználni, másrészt az erre szánt keretem is véges, míg a listát végtelenségig tudnám bővíteni. :frowning: Már csak azt nem tudom, milyen szempontok alapján kéne szelektáljak. :smiley: Mert az nem opció, hogy mire van szükségem, mert semmire. Így azt nem tudom megfogalmazni, hogy mit miért szeretnék megvenni - egyszerűen csak tetszik, vagy mert most van lehetőségem kipróbálni a márkát, stb. Még innen a laptopom mögül is megrészegültem a kínálattól, mi lesz kint az üzletben? Ti mi alapján döntötök ilyen helyzetben?

3 Likes

Én szerencsére Skóciában nem sok dolgot vettem, mert átszámolva nem is annyira érte meg, főleg pl. ha adott webshopnak van valami 15-20%os akciója, netalán ingyenes szállítás.
Amin meg is lepődtem, hogy a Snapscara 8 fontba került, ami majdnem 3000 forint, itthon meg ugye a DM-ben 1700 forintért lehetett kapni. Viszont talán jobb akciók vannak, pl. a Bootsban volt azt hiszem olyan akció, hogy három termék vásárlása esetén a harmadik féláron van.
Olyan is volt, hogy egy adott márkának volt állványa a drogériában, de a valóságban nem is vonzottak annyira a termékek, mint a csalóka netes promo képeken.
Persze ezzel nem akarom elvenni a kedvedet, csak lehet, hogy ezek miatt ott helyben már kevesebb mindent szeretnél majd megvenni és könnyebb lesz dönteni.

1 Likes

Apropó, ma egy napra átmentünk Horvátországba (Pécshez közel van), és az egyik plázában van a Pink Pandának üzlete. Végre megtapizhattam a Nabla Dreamy palettát :heart_eyes: De nem vettem meg, mert némelyik webshopból rendelve ez is olcsóbb, szóval talán majd egyszer megrendelem.

2 Likes

Nyugi, nem lesz baj. Ott helyben nem fog annyi minden kelleni hirtelen. Annyi tanácsot tudok adni, hogy az árakkal kalkulálj és ha úgy gondolod, máshonnan olcsóbban be tudod szerezni hagyd ott nyugodtan. Ami nekem izgatja a fantáziám az utóbbi időben azok a mini termékek. Annyi mindenem van, hogy soha nem fog elfogyni, ezért giga kiszerelésű dolgokat már nem is szeretnék hiába éri meg jobban. Ha rajtad marad nem éri meg jobban.
Mielőtt valamit beledobsz a kosárba gondold meg azt is, hogy használnád-e valóban.
Kellemes utat és okos vásárlást kívánok!

3 Likes

Párizsban azért elég magas az árszínvonal, érdemes alaposan meggondolni a vásárlást. És főleg azt, hogy az az 5 nap nem túl sok, és rengeteg a látnivaló. Érdemes az ételeket is kóstolgatni. Van már terved, mi mindent nézel meg? Merrefelé lesz a szállás? Metrózni fogtok?

1 Likes

Szerintem is érdemes megnézni, mi az amit itthonról nem tudsz beszerezni. Vagy esetleg mi az amit kinn épp tesztelni tudsz. Pl. egy drágább alapozót én nem szívesen rendelek meg, mert nem igazán tudok mit tenni ha nem stimmel az árnyalat… Másrészt az a tapasztalatom, hogy az elmélet és a gyakorlat nem teljesen ugyanaz. Hiába van a sephora oldalán x márka, a valóságban az aktuális üzlet kínálata lehet más.

1 Likes

Háát, én mondjuk rossz tanácsadó vagyok, mert tavaly előre kinéztem a Sephorában, hogy mik érdekelnek, és úgy számoltam, kb. 120 euró lesz. Ehhez képest fizettem 180-at, mert egyszerűen megrészegített, hogy az egyik állványon Too Faced, másikon Urban Decay, harmadikon Kat Von D, szóval, hogy ezeket a csodás dolgokat mind megfoghatom. :joy:
Amúgy én úgy gondolkodnék, hogy pl. ha Sephora saját márkás terméket szeretnél, akkor azt vedd meg, ha valami akciós is megérheti (pl. én tavaly a Too Faced Life’s a Festival palettát 30 euróért vettem, mert épp akciós volt).
Vagy most pl. januárban Londonban a mini termékekre “mentem rá”. Mini Kat Von D setting púder, Benefit primer, Benefit highlighter/pirositó/bronzosító paletta, stb.
Aztán ha pl. alapozót, korrektort szeretnél, akkor most kiválaszthatod a megfelelő színt, ez a későbbi online rendelésekre nézve is segítség lesz.
Esetleg a kis listádhoz azt is írd oda, hogy mit mennyiért tudnál megvásárolni itthonról, így látod, hogy megéri-e ott megvenni.

Kellemes nyaralást kívánok, biztosan csodálatos lesz!

Nekem most nem lesz nagy kihívás ebből a szempontból a nyaralás, holnap indulunk Zalakarosra, nem hiszem, hogy ott nagy csábításnak lennék kitéve. :joy:

6 Likes

Zalakaroson volt telkünk, a strand és az isteni cukrászda plusz butikok is kísértésnek lesznek :grin::grin::grin::grin:

4 Likes

Köszönöm a tanácsokat! Remélem ott helyben már tényleg nem lesz ekkora a kísértés. Alapvetően csak olyan dolgokat írtam fel, amiket itthon nem kapni, legalábbis üzletben. Online nem nagyon szoktam vásárolni sminktermékeket, ezért a netes kínálatot nem annyira ismerem, de végig fogom nézni, hogy mi kapható és mennyiért. A mini termékekkel jó ötlet trükközni, ár-mennyiség arányban szinte biztos hogy drágább, viszont legalább nem marad rám, + több termék belefér ugyanabba a keretbe.
Amúgy nekünk a fő cél nem Párizs, hanem Disneyland volt, de ha már ott vagyunk… :smiley: Ki kell használni a lehetőséget. A terv még készül, mert elkezdtem szervezni, de a férjem inkább velem akarta tölteni az időt ezért elvállalta, hogy miután elkezdődik a nyári szünet mindent megtervez. Még nem állt neki… De azért bízom benne hogy 4 teljes nap elég erre. Ami nagyon nagy előny, hogy mindketten még éppen 26 alatt vagyunk, így egy csomó helyre olcsóbb vagy ingyen van a belépő. Férjuram ráadásul tanár, ami megint plusz pont lehet egyes helyeken, de ennek még nem jártam (járt…) utána, csak a nemzetközi igazolványt csináltattuk meg.
Szállás, repjegy, disneyland jegy elintézve, csak az ezen felüli költségekre kell már gondoljunk. Kaja, belépők, tömegközlekedés, vásárlás.
@Kokapu a te hatásodra került a listára a Becca korrektor, amikor láttam, hogy a Sephorában kapható. Kb azt érzem, hogy mindegy mit kenek magamra, lila gödröcskék ülnek a szemem alatt, és még ha a természetellenesség nem is zavarna, akkor sem tudnám a Catrice vagy Maybelline korrektoraimmal olyan szépen kivilágosítani ezt a területet, mint az insta képek tömkelege előírja. Na de a képeiden már volt, hogy nagy szemekkel néztem, hogy tényleg? Ilyen lehetséges? Nem egy olcsó mulatság ez a korrektor sem, de remélem hogy nem fogom megbánni, ha beszerzem.

1 Likes

Az az igazság, hogy nekem egyébként sem túl vészes a szemem alja, de ez a Becca tényleg egy varázsló. Furcsa, mert eléggé lazac színű, mégis szépen kivilágosítja a szemem alatti területet, és az egyetlen, ami soha nem ül be ráncba, szarkalábba (egyébként szintén nem olcsó, de a hozzá való púderrel együtt igazán csodaszép a végeredmény). Mióta megvan, szinte csak azt használom.

A mini termékek meg azért jók, mert ki tudod próbálni, kell-e belőle a nagyobb. Én pl. a Too Faced Better than sex spirált a travelsize alapján sose veszem meg nagyba. De pl. egy setting púder meg nem is olyan kis mennyiség, legalábbis az nálam - pedig minden nap használom -, nehezen fogy.

Szerintem nyugodtan kezd el te a szervezést, mert a férjedről eszembe jutott az enyém, és az esküvői meghívónk sztorija. Még tavasszal azt mondta (szeptember végén volt az esküvőnk), hogy majd ő azt rendezi. Mi lett a vége? 4 héttel esküvő előtt nekem kellett nyomdát találni, akik 3 nap alatt legyártották (jó drágán). :smiley:

3 Likes

Szerencsére a strandra a hotelből át lehet járni, így strandbelépőre nem kell költeni. :smiley:

Félpanzióval leszünk, de a cukrászda biztosan bejátszik majd minden nap. :blush:

3 Likes

Ahogy mar a lanyok fentebb okosan tanacsoltak, helyedben en is foleg a márķás minikre fòkuszalnek. A Sephoraban a kasszát megelozo reszen (is), egy helyen, akar gyorsan is kivalaszthatok a kis “kincsek”. En tobb minit is vettem tavasszal Floridaban, igy az utobbi alkalommal csak a mini UD szemhej primerjet szerettem volna megvenni, de pont ez hianyzott :confused:, igy nagy “önuralmat” gyakorva :grin: lemondtam a normal mereturol, mert amennyit en hasznalnam, nekem elegendo lett volna a 10 €-os mini verzio. De biztos vagyok benne, hogy Parizsban minden markas mini kapható lesz. Ezen tul, szerintem mar akciosak lesznek a Sephora sajat markas termekei (itt nalunk julius 6-tol kezdodnek a nyari learazasok).
Esetleg próbalj osszeallitani a francia Sephora honlapja alapjan egy kis vásárlási “projektet”, ami aztan mentalisan segit a helyi keresesben es dontesedben is. Nalam bevalt ez a modszer ugy az USA-ban, mint az utobbi milanoi Sephorabeli mini-shoppingolásomban is.
Mint @Vicus, en is “hősiesen” le tudtam mondani dolgokròl, amiket pl. drágállottam az online lehetősegekhez kepest, vagy mert tudom magamròl, hogy nemigen hasznalnam ki.
Elmenyekben gazdag nyaralast kivanok en is!

2 Likes

Az jó :slight_smile: Imádom a strandját. És Zalakaroson ettem életem legfinomabb sütijét, mákos-marcipános alagút volt a neve, a két kedvenc hozzávalóm ha sütiről van szó. Marcipános krém volt benne mákkal keverve, látványra sem volt utolsó :wink:

1 Likes

Hát meg kell mondjam, a gondod nem kicsi! Most belegondoltam, mihez kezdenék, ha beszabadulhatnék én is egy ilyen helyre… :grinning:
Talán listát írnék, sorrendbe állítva azokat, amikre vágyok (nem amire szükségem van, vagy el tudom használni, hanem amire vágyok), mert én sajnos mindig és mindenben érzelmi alapon döntök. Amire leginkább vágyok, az kerülne az első helyre, és így tovább.
Aztán amikor ott állnék az üzletben, borulna az egész terv, ahogy magamat ismerem. :smile:

4 Likes

Köszönöm nagyon ezt a tanácsot! Belegondolva, a listámra írt termékek kis részére vágyom igazán… Azt hiszem, jobban járok, ha megveszek / megrendelek itthon néhány régóta vágyott kozmetikumot, minthogy kint csak azért költsek, mert itt és most van rá lehetőség. Ez egy nagyon jó szempont, és biztos vagyok benne, hogy most sok mindent ki tudok húzni! Na meg abban is, hogy ott még sok minden meg is változhat… :grin:

1 Likes

nem olyan rég én is Párizsban voltam, hetekkel előtte bújtam hosszasan a francia sephora oldalát, miket kell megvenni…
…aztán egy csomó minden nem is tetszett élőben, pl egy Zoeva palettára se tudtam volna rámondani, hogy igen, ez kell. én igyekeztem a lehető legtöbb dolgot swatcholni (így nem vettem meg a korallos színű Fenty Stunna rúzst, mert rettenetes állaga volt) meg próbáltam elképzelni, mennyire használnám ki az adott terméket. mondjuk semmibe se nagyon szerettem bele (kivéve a Becca highlighterekbe, de ár-érték arányban nem érte volna meg), így könnyű volt racionálisan gondolkodni. de ha valami első, második és harmadik látásra is szerelem, én hazavinném, az élet túl rövid, egyszer-egyszer ilyen dolgok is bele kellene, hogy férjenek (szerintem :slight_smile: )

3 Likes