Vásárlás külföldön, avagy mit érdemes venni?

Ha külföldön jár az ember, milyen helyekre érdemes benéznie? Mit érdemes vásárolni? Akár azért, mert jobb áron van, akár azért, mert itthon nem kapható. :slight_smile:
A kérdés oka, hogy a nyáron Párizsban és Londonban is teszek egy kört, bár sajnos egymás után közvetlenül, haza sem jövök közötte.És ha már kint járok, szeretném kihasználni a lehetőséget. :slight_smile: Főleg sminkek érdekelnek, de bármi mást is írhattok.
De a kérdés nincs ehhez a két városhoz kötve!

1 Likes

Én kevésbé utazok, de a párom igen, így én rajta keresztül szoktam beszerezni dolgokat. Ha Franciaországban jár én Sephorás dolgokat szoktam tőle rendelni. Én nagyon szeretem a Sephora Collectiont, bizonyos termékek kifejezetten felveszik a versenyt a nagy márkák termékeivel. A Sephorában kaphatóak olyan márkák amik pl. Magyarországon nem fellelhetőek, mint Becca, Fenty, MUFE. Akciósnak nem nevezném őket, de ha régóta ki szeretnéd próbálni őket, de előbb megnéznéd a tesztert, akkor ez egy jó lehetőség :slight_smile:.
Az Egyesült Királyság már jóval izgalmasabb szerintem. Egyrészt több márka csak itt elérhető: pl. a Soap and Glory, ami elsősorban testápoló/arcápoló termékkel foglalkozik, de van jópár sminktermékük is, ugyanígy a Nip+Fab-nak. Vagy a No.7, ami a Boots saját márkája de kifejezetten minőségi sminkjeik vannak. A Boots és Superdrug üzleteiben elég gyakran van valami akció is, ezért én mindenképpen azt mondanám hogy nézz be oda, mert biztos találsz valamit, ami tetszeni fog :slight_smile:.

1 Likes

Én is május közepén megyek Londonba, úgyhogy szívesen fogadom a tippeket :slight_smile:
Terveztem benézni a Bootsba és a Superdrugba, wet’n’wild-ot, Collectiont és e.l.f.-et tervezek venni egyelőre, de ha van még valami ötletetek, ne tartsátok magatokban :smiley:

1 Likes

Párizsban sajnos még nem voltam, de ott van Sephora, ahhoz már volt szerencsém (Olaszországban). Érdemes előtte átböngészni a francia Sephora oldalát, mert nincs mindenhol minden márka, viszont az éppen futó akciók is megtalálhatóak.
A Sephorában van minden, én az első 10 percben kb. szédülten támolyogtam az üzletben, annyira “megrészegített”, hogy elérhető közelségben van Kat Von D, Urban Decay, Too Faced, stb. :grinning:
Saját márkás termékeik közül én többféle maszkot vettem, nagyon jók!

London
Huh, imádom!
Először is a King’s Crosson tudom ajánlani a 9 és 3/4 vagány shopot. Igaz, itt csak Harry Potter cuccok vannak, de olyan megrögzött rajongóknak mint én, kötelező! :blush:
A Boots és a Superdrug nagyon jó, én inkább a Superdrugot szeretem, mert gyakran van sokféle termékre 3 for 2 akció. Real Techniques ecseteket emiatt szerintem ott lehet a legjobb árban venni. A Superdrug kb. a Dm-hez hasonló árkategóriában, csak sokkal nagyobb a választék az itteni márkákból (pl. Maybelline) és sok olyasmi van, ami itt nincs. Nekik is érdemes átnézni a honlapjukat.
A Boots is jó, de nekik sok olyan üzletük van, ami inkább gyógyszertár jellegű.
Én szeretem a Simple márkát, januárban vettem egy SPF 30 fényvédős hidratálót (kémiai), és nagyon bevált. De jó a micellás vizük, a sima hidratálójuk is.

A Covent Gardennél a metró megálló oldalán van egy nagy Kiko üzlet, ami olasz, mint a Pupa, de picit szerintem jobbak a termékeik, és bővebb a választék is. Az árak nagyon jók, főleg ha éppen fut valamilyen akció is.
A Kikóval szemben van egy nagy Charlotte Tilbury üzlet. Aztán van még ott Deciem üzlet is, bár amikor arra jártunk éppen sorba kellett állni a bejutáshoz. Van Urban Decay, Nars shop is a környéken.

Ha viszont nem akarsz ennyit bóklászni különböző üzletekben (bár a Covent Gardenhez érdemes elmenni, nagyon hangulatos), akkor az Oxford Streeten a John Lewis áruház és a Debenhams földszintjén megkapsz mindent.

Még annyi, hogy érdemes neten megnézni, hogy az érintett repülőtereken milyen duty free shop van, és ott milyen akciós, vagy travel exclusive termékek vannak. Én pl. a lutoni reptéren olcsóbban vettem az UD All nighter setting sprayt, mintha bent vettem volna a városban.

1 Likes

Nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsokat! Van néhány márkanév amiről még nem is hallottam, úgyhogy kaptam most utánanéznivalót!
Azt esetleg nem tudjátok, hogy van-e limit repülőn kozmetikumokra? Kb. üres bőrönddel tervezek menni, csak a legszükségesebb dolgokkal, és teli bőrönddel vissza. Már ami belefér. Ugye random ellenőrzés után nem vámolhatnak meg?
Lehet hogy buta kérdés, még sosem repültem. :slight_smile:

Franciaországból nem, Angliából sem, bár ugye ez a brexittől is függ, hogy mi lesz még addig (és ezt még a jó ég sem tudja :smiley: ). Ha fapadossal mész, akkor a 100 ml-es határra kell figyelni a kézipoggyásszal, de feladott bőrönddel ez sem játszik.

Én pl. azt csináltam első utamkor, hogy a Superdrug oldalán rákerestem, hogy milyen márkákat árulnak, aztán itt a KM-en meg megnéztem, hogy az adott márkából mit érdemes venni.

1 Likes

A sephora Nèmetországban is Van màr 1 éve- csak infò ha valamelyikőtök vagy ismerős megy ès hirtelen szeretnètek vmit. Lassan a tartèt is lehet majd kapni. Nekem az angliai ùthoz lenne kèrdèsem: hol szálltok meg? Van vmi bevált szállás, Motel, panziò, vagy Hotel akciòsan? Vagy eleve az utazási irodában foglaljátok le az utat szállással együtt?Règòta szeretnék egy 3-4 napos shopping + nèzelődős utat család nèlkül.

2 Likes

Én még sose mentem Londonba irodával.
Wizz repjegy, és valamelyik Premier Innben szoktunk megszállni, itt ugyanis a gyerekeknek ingyenes a szállás, és a reggeli is (2 fizető felnőtt + 2 gyerek). Jó helyen vannak, általában metró közelben. Eddig 3 különböző Premier Innben voltunk, mindegyik teljesen korrekt, ottani viszonylatban jó árban. Nekem legjobban amúgy a Haverstock Hill-i jött be, ott voltunk is már kétszer vagy háromszor. Aztán egyszer voltunk egy egészen városközpontiban a Bank megállónál, most legutóbb pedig a King’s Cross és az Euston megálló között voltunk, mert az Eustonból indul Watfordba (Harry Potter stúdió) a vonat. Ez egy nagyon forgalmas úton van, de semmi sem hallatszott be, viszont 10 perc sétára volt a British múzeum is. :slight_smile:

2 Likes

Nekem van ismerősöm, így a szállás kérdést szerencsére megússzuk :slight_smile:
@Kokapu köszi a tippet!

A számlákat a pénztárcadba tedd el, őrizd meg jól! A bőröndöt meg mindenképpen fóliáztasd mindkét irányba! Nagyon sok a reptéri fosztogatás, és a parfüm/kozmetikum is kitűnő árucikkek… Nehogy a végén itt végezze a zsibin… Ha 100 ml alatti és befér súyban/méretben a kézibe, akkor be se tedd a feladott poggyászba szerintem.

3 Likes

Jól jön nekem is ez a topik, én majd június elején látogatok Edinburgh-ba. El is kezdtem keresgélni beauty témában, amint lefoglaltuk a repjegyeket, de a többiek már minden lényegeset leírtak előttem :slight_smile:

1 Likes

Én Bécsbe megyek április végén, ott mit ajánlanátok ? :slight_smile:

Bécsben érdemes lehet benézni a Douglasba mert olyan márkák is vannak az osztrák üzletükben amik nálunk nem (sajnos én nem tudtam bemenni mikor decemberben ott jártam) Az újonnan behozott márkáknál láttam: Hourglass, IT Cosmetics, Too Faced, The Ordinary, Nars.

3 Likes

Szuper, köszönöm :slight_smile:

En szeretek Prosiba is menni (Burggasse megallo 6-os metro), itt nincsenek sminktermekek, csak kremek, olajok, hajapolos termekek főleg angliabol, meg afrikabol. Pl szeles valasztek Palmer’s termekekbol <3, raadasul olcson. Prosibak van kulon kozmetikai es gasztro boltja, ha inyenc vagy, a gasztroba is erdemes bemenni, mert ott minden IS van :wink:
En itt lakom, ruhat vasarolni viszont altalaban Bp-n vagy Győrben szoktam, Mo-n nagyobb a kinalat, ugy vettem eszre.

2 Likes

Hourglass és IT Cosmetics, The Ordinary csak a Douglas webshopban van (még), Becca, Too Faced és Nars sincs minden bécsi Douglasban, a honlapon rákereshető, hogy melyikben van ténylegesen. De a honlapról lehet rendelni az üzletbe, 1-3 munkanap alatt odaér.
Kiko is van, de csak pár nagy plázában.
Az SCS elég jó lelőhely, de tömegnyomor van, ha nem a nyitás után vásároltok.
TK Maxx 4db van Bécsben, délutánra lefosztva, oda is nyitás után érdemes menni.

3 Likes

Már nincs Kiko a Mariahilferen, a helyén más üzlet van hónapok óta.

Upsz, akkor elnezest, ez nekem is uj info, par hete jartam arra, de akkor sem tunt fel​:sweat_smile::see_no_evil:

Beautybay - melt smoke sessions kaphatò :heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts:

Jövő héten indulunk nyaralni. Ha minden igaz lesz lehetőség betérni Korfun a Sephoraba. Aki járt már ott, vagy más görög Sephoraban tudna nekem tanácsot adni, hogy mire számítsak. Elsősorban sminkek esetleg arcápolók, ecsetek érdekelnek. A mini termékek a rendes állványokon, vagy külön helyen találhatóak? Akciók szoktak lenni?
Köszönöm előre is.

1 Likes