Under eye concealer creasing

Borzalom szerintem is, ezek a vastagon háromszögbe felkent korrektorok a szem alá…bakker 2 havonta vehetném a cuccot. Lisa Eldridge vagy Sam Chapman nem is sminkel így, nekem ők az abszolút példaképek, még akkor is, ha volt filler vagy botox, de még se hót viasz, mimika nélküliek.

Igen, a professzionális sminkesek nem is alkalmazzák ezeket a technikákat, ez tényleg így van.

Teljesen egyetértek. Én pár napja 34 lettem, ősz óta nem használok retinolt, előtte ment kb már 28 éves korom óta (missha borabit a kedvencem, meg EL Advance NR, illetve Tindigó 0.5% retinolja jött be ahogy megjelent, ezeket váltogattam). Abszolút látom, hogy nincs retinol a rutinomban lassan fél éve (kismama vagyok, ez az oka), mert az valahogy el tudja érni nálam (vízhiányos kicsit kombinált a bőröm, és pigment foltokra hajlamos, télen T vonalban még pluszban jön egy kis seborrheás hámlás:D nyáron nincs, csak a napfénnyel küzdök, fényvédőt fényvédővel kenek:D) hogy nem mélyültek a ráncok olyan ütemben, még akkor se ha keveset aludtam, plusz vhogy simultak is. Most hiába ahazok, - csak enyhe 5% lactiv savat bírom, azt is heti 1 mert picit jobban kiszáradásra hajlamos lett a bőröm a terhesség miatt - meg locsolom a hialuron savat, arcpakolás, arckrém még is látom hogy pld jött egy új ránc a jobb szemem alatt a külső részen. Ja meg karikák, ez se volt eddig szinte, pedig jól alszok többnyire. Tök fura új dolgok ezek, de hát ez van nem fiatalodunk. Még így is 28-30 nak néznek jobb napokon, mert szerencsére olyan az arcfelépítésem alapból. Én csak szemem alatt a belső részre teszek erősebb korrektort (épp úton van mac pro longwear), és csak eldolgozom kifele, így nem megy a nevető ráncba annyi. Hát most ez működik. Kenem alá a szemkrémet, alverde olívás egész jó, vagy nínea q10pluszc c is elmegy, plusz erre még mac strobe krém (illetve erre a fényvédő). Ennél jobb kombót nem tudok jelenleg, így nem ül be. Plusz 2 liter tiszta víz! Zöld tea 1 nagy csésze. De azt én is tervezem,hogy a 2 szem közti ráncot, ami még csak halvány azt valamivel töltetem majd, illetve hialuron a szem/száj köré, de csak annyit hogy ne legyen nagyon mély a ránc, nem célom hogy tök sima legyen, nem 25 éves akarok lenni. A pigment foltok mindennél jobban zavarnak.
Még úgy próbálok kicsit küzdeni, hogy rendeltem ebayről 2 féle arcmasszírozót, a havi 1 kozmetikusis kezelés mellé,- ezt is Lisa Eldridgenél láttam- egy zöld valamilyen köveset meg egy fémet, és azzal fogom esténként kicsit relaxálni magam:) én ezeket abszolút hatásosnak látom, ha kézzel csinálom akkor is. Bocs hogy sokat írtam, most valahogy kijött:D

3 Likes

Na annyi mindenre akartam reagálni, csak sikerül lassan. Nekem ugyanilyen télen a helyzetem. Inkább egy vékony réteg alapozó, mint hogy alapozó/bb és arra korrektor. Sokkal ráncosabbnak hat duplán. Sőt inkább kicsit látszódjon a sötét karika, mint az, hogy uhh szegény nő, de száraz a szeme körül, adjon neki valaki egy pohár vizet meg egy hidratáló krémet. Nekem mindig ez jut eszembe magamról, hat azt hiszem hogy de profin megcsináltam magam reggel (SE)…és 10kor a munkahelyi mosdó tükörbe nézek:D.

3 Likes

"Sőt inkább kicsit látszódjon a sötét karika, mint az, hogy uhh szegény nő, de száraz a szeme körül, adjon neki valaki egy pohár vizet meg egy hidratáló krémet. " - szóról szóra ugyanezt szoktam mondogatni magamban. Inkább üssön át a lilaság a szemem sarkánál, mint hogy úgy nézzen ki a szemem alja, mintha pókhálós lenne.

3 Likes

Én akkor döbbentem le, amikor a kocsitükörben megláttam magam, azóta nem használok alulra korrektort. Pici highlighter is volt a pirosító felett, atyaég, úgy kiemelt mindent, mint egy banya úgy néztem ki.

1 Likes

Pontosan, meg egyébként is… az “igazság” mindig jobb és nem stresszel, hogy igen karikás a szemem, mert… sokat dolgozok, mert keveset aludtam…mert agyaltam már reggel 6kor valamin…stb, minthogy azon kínozzam magam, hogy ezt eltüntessem, közben meg nem is érzem jobban magam és utálok korrektorokat vadászni is már. Ha tudom hogy karikásabb a szemem nem nézek annyit tükörbe napközben…ennyi:)

1 Likes

Nekem is megvolt “A Pillanat”, amikor először láttam meg úgy, abban a formájában a szemem alját, amit utána soha többé nem akartam látni, tisztán emlékszem rá :smiley:

1 Likes

Ez az amerikai sminkelés iszonyat erős, feleslegesen sok a hétköznapokban. Nekem a francia módi tetszik.

1 Likes

Ismét ugyanezt gondolom. Inkább legyen ott a valóság, ami “csak” az elszíneződés, ahogy átüt a bőr alól a lilaság, de legalább nem egy összeaszott terület, ami egyébként nem is olyan, ha nem próbálom meg eltüntetni…

1 Likes

Igen, nekem is sok, megdöbbentő, hogy sokan hétköznapokon is műszempillát viselnek. Valahol persze csodálom őket, hogy egy hétköznapi nőnek is van erre igénye, ideje és energiája, hogy reggel akár másfél órával korábban keljen, én magam erre soha nem lennék képes. Múltkor kérdezte az egyik kolléganőm, hogy miért nem sminkelek mindennap, úgy tetszik neki, ha ki vagyok sminkelve. Elmagyaráztam neki, hogy minden reggel meg kell hoznom egy súlyos döntést, amikor megszólal az ébresztő. És rendre elbukok.

8 Likes

Nagyon egyetértek. Igyekszem minden nap kihozni a maximumot magamból, de mindig megelégszem annyival, ami sikerül. Sokkal fontosabb a reggeli arcápolási rutinomon végigmenjek, minthogy jutott-e időm a szemfestékeimre. Van, hogy csak spirált és szemöldökceruzát használok, ez a minimum. De pl. az alapozó már nem mindennapos. Amióta a tudatos bőrápolás az életem része, már nem problémázok ezen, a bőröm abszolút vállalható így is. Egyébként is a természetesség híve vagyok.
Nekem egy alapozót sikerült most beszerezzek, ami nagyon pókhálós egyes részeken. Kísérletezek sokat, hogy hogyan tudok szép végeredményt elérni, de újra biztosan nem veszem, nem kell ennyi szenvedés vele. A szemeim alatt csak nagyon halványan használok korrektort, így ugyan marad egy kis lilaság, de nincs semmi kellemetlen mellékhatása. Sajnos nekem is volt pár meglepett tükörbenézésem…

3 Likes

Ebben minden benne van:)
1 Likes

Hány éves voltál, illetve többiektől is kérdezem, hány éves korotokban volt az első döbbenet a tükörben a szem alatti állapotok miatt? Én ha jól emlékszem, 34. Arra biztosan emlékszem, hogy péntek délelőtt volt a fürdőszobában :smiley: Rájöttem, hogy oké, elértem azt, ahonnan nincs visszaút…
Milyen alapozó az, ami ilyen engedetlen? Nedves blenderrel nagyon-nagyon erősen bőrbe nyomva próbáltad?

3 Likes

Ezt láttam, de köszi azért! (szinte mindent láttam tőle, nagyon szeretem :slight_smile: )

:))) Igen, én is, van jó pár amit sokszor újranézek, olyan jók.

Én is! A bronzosítós videóját már vagy ötször láttam. De lehet többször…

nekem úgy 3 és fél éve lehetett. nem is a ráncok miatt, mert nekem nem a szemem alja ráncosodik (még), hanem a külső sarok (az meg eleve nehezített pálya a rejtett szemhéj miatt, már fel se veszem). nem, engem a karikák akasztottak ki: először barnásak voltak, most szürkések, sötétkékek. eskü hirtelen azt hittem anyut látom a tükörben (akinek 3 gyerek és két férj után lettek ilyen karikái, nekem meg csak a munkám miatt - holittazigazság)

2 Likes

Szívemből szóltatok, Lányok! Maradok én is a baromi nagy és sötét karikáimnál! Kell a fenének az erős fedés! Szerencsémre csak 40-től jöttek a pókhálók, addig vígan elvoltam “csak” a karikákkal. Akkor is átlátszottak, ha erősen fedtem, de nem volt ráncos. Most meg mindkettő :wink:

Bevallom, nekem néha foltokat se sikerül teljesen eltüntetni, hiába teszek rá zöld vagy sima korrektort és hiába várok egy kicsit, hogy “rákössön” és csak utána ütögetem be. Aztán elengedtem…
A szemem alatti Mariana-árkokat max. halványítani sikerült, úgy azért egészségesebb kinézetem van, de sose sikerült teljesen eltüntetni. Valamiért eleve reménytelennek gondoltam, reklámhazugságnak. Ha átlátszik a korrektor alatt, akkor átlátszik.
Erről jut eszembe, a KM magazinban nézzétek meg az Oscar-gálás sztárfotókat. Hááát, nem azok az insta-és videótökéletes sminkeket-arcokat lehet látni, és ebből is kitűnik, mennyi utómunka van a képeken és mennyire más a valóság.

4 Likes