Under eye concealer creasing

Bakker, én is azt hittem, Tati negyvenes.
Fura.

Igaz, én Jaclyn Hillt is öregebbnek hittem, egészen addig, míg nem láttam egy reggel felkelős videóját.
Szóval ok, ez itt sminkelős, szépségápolásos fórum, tehát lehet, furcsán hangzik majd amit írok.
De én megdöbbentem, hogy egy helyes fiatal csajszit láttam, nem azt a 35 évesre sminkelt nőt. Mégis mi a jó fenének változtatja át teljesen az - egyébként csinos, bájos - arcát felismerhetetlenné?
Oké, hogy ebből él, de hát akkor is. Pl. nem tudom, hogy minek kontúrozza annyira az orrát, mikor teljesen rendben van, sminkelve meg szerintem tök nagynak tűnik…

1 Likes

Mert rosszul/túl erősen sminkel… egyenszabályokat alkalmaz vagy a mostani trend nem illik az arckarakteréhez? Erős kontúr, baromi erős highlight és bronzosítás, mintha elmosná a vonásait.
Most rákerestem, tényleg jobban néz ki smink nélkül.:o

2 Likes

Jaclyn orra teljesen el van deformálódva, azt mondta egyszer, hogy eltört tinédzser korában, tényleg van benne egy jó nagy kanyar.
Most még egy tízessel idősebbnek sminkeli magát. De majd nézd meg 10 év múlva… Azt sem tudja majd, mit csináljon, hogy fiatalabbnak nézzen ki. Tapasztalatból mondom :smiley: Huszonévesen dehogy érdekelt, ha öregített egy smink, most meg azt szeretném, hogy minél fiatalabbnak nézzek ki vele.
Én a kolbászra fújt szájaival nem vagyok kibékülve és ahogy, amennyire drasztikusan megváltoztatta az egész fogsorát, a szája formáját. Az egész arca teljesen megváltozott tőle.

Szerintem nincs gond az orrával, bár az elképzelhető, hogy őt zavarja, előfordul, hogy egy apró problémát a saját szemünkkel hatalmasnak látunk. Viszont smink nélkül, vagy kevés sminkkel tök fiatalnak látszik.

jaclyn-hill-no-makeup-makeup-ideas-jaclyn-hill-no-makeup-beautiful-makeup-ideas-and-768x432

Néhány éve már feltöltéssel korrigáltatja.

Á, értem! Akkor pláne felesleges ez az “orr eltüntetős” smink.

Én mondjuk az egész kontúrozást nem értem a bakeingeléssel együtt. Mármint a Youtube formájában, a nagyon erős, sötét színekkel való kontúrozást és hogy 10 deka púderbe burkolják a szemük alját, az álluk vonalát. Emlékszem, amikor 5-6 évvel ezelőtt kezdték ezt felkapni, akkor tört ki a divatfotózások, sminkesek világából a külvilág számára is és mindenki elmondta, hogy ezek Dragqueenek technikái és hogy mennyire jó, hogy mindenki átveszi tőlük, stb. Én meg akkor sem értettem és most sem, hogy nőknek (különösen huszonéves fiatal lányoknak) miért kellene mégis úgy sminkelniük, mint transzvesztita férfi előadóknak, akik a világításban, a színpadon állnak és előadnak.

2 Likes

Igazából én nem látom át, hogy mi az a baking. Pontosabban tudom mi az, csak nem tudom, hogy mi az értelme?

Nekem nincs azzal problémám, hogy vannak olyan férfiak, akik - teljesen mindegy, hogy milyen okból - sminkelnek. YouTube-on is szoktam időnként nézni Jeffree Start, James Charlest, stb.
De valamelyik nap reggel az Instagramon kizárólag sminkelt/sminkelő férfiakat láttam, és kissé elgondolkodtam.
Mert egyébként nekem szimpatikus az, hogy manapság már nem akadunk fenn ilyeneken, sokkal elfogadóbb a társadalom, mint korábban. Viszont nem tudom, hogy mennyire játszik erre rá a kozmetikai ipar, felfedezve tulajdonképpen a piaci rést? :thinking:

Bár ok, a magyar társadalom nagy részére bőven ráfér az elfogadás, ez igaz.

1 Likes

Amennyire értek hozzá, az, hogy “belesüti” az alapozót a bőrbe és nem engedi elmozdulni.

Most a nők, különösen a nagyon fiatal nők kontúrozásáról, bakeingeléséről beszéltem, nem a férfiakról :slight_smile:

1 Likes

Igen, ez a magyarázat, hogy ráolvad a púder az alapozóra és az jó. De normál felvitellel nem olvad rá? Szerintem igen, csak nem seprünk le róla egy tonna púdert.

Igen, ezt értem, csak most eszembe jutott.
Néha szoktam ilyet, hogy továbbgondolok dolgokat, és csak a végeredményt közlöm. Férjem meg csak néz, hogy most miről beszélek. :joy::joy::joy:

De attól a sok púdertől nem lesz cakey? Vagy hogy hívják. :grinning:

Nem ráolvad vagy fixálja, hanem belesüti=bebetonozza? A hatásfok a különbség + világosít?

Rendben, már azt hittem, hogy ismét vakvágányra került a mondanivalóm :slight_smile:

1 Likes

Igen, ezt értem, hogy ezt mondják, én is hallottam ezt sokszor, hogy azért bakeing, mert a bőr melegétől rásül. De a normál púder is ugyanúgy rásül a bőr melegétől, nem? Próbáltam többször, nekem annyira nem jött be, nem láttam különbséget a sminkemben, a loose powdereket pedig annyira nem szeretem.

Nem, én kerülök gyakran vakvágányra. :joy:

1 Likes

Fogalmam sincs.:smiley: Vagy kétszer kipróbáltam a bakinget, de tudok nélküle élni és a vízhiánynak se szeretnék plusz pofont adni.

1 Likes

Igen, én is így vagyok vele, tudok nélküle élni, különbséget nem tapasztaltam, vissza a beválthoz. Az biztos, hogy a loose powderek piacának jót tett ez a trend.

1 Likes

Mondjuk én egyébként a port jobban szeretem, mint a préseltet, bár táskába nyilván nem ideális.