Túl Hypolt termékek

  1. áprilisában frissítették LE Wikipedia oldalát, akkor még kreatív igazgató volt a Lancomenál.
1 Likes

Akkor ez egy szégyenfolt a karrierjében.

Egyetértek. Pedig imádom őt, rengeteget tanultam tőle.

1 Likes

Izgalmas topik, egy néhányba én is belefutottam az évek során:

_a Helia-D micellás víz szerintem irtó gyatra és nagyon csípte a szemem
_nagy The Ordinary rajongó vagyok, de a Glycolic toner és a Caffeine-EGCG serum úgy érzem az égvilágon semmire nem volt jó nekem
_ha már The Ordinary, az alapozóik számomra használhatatlanok voltak
_engem sem vett le a lábamról a Lovely Curlimg pump up
_életem legrosszabb alapozója a Catrice HD Liquid Coverage volt, egyenest gyűlöltem, bár szívesen kipróbálnám újra, vajon így 2 évvel később is hasonlóan éreznék-e (de persze azóta sem kapni nálunk a 010-esnél világosabbat, így kilőve)
_nem értem mitől annyira jó az UD All Nighter spray, abszolút semmi mágikus sminktartósító hatását nem tapasztaltam
_nem szeretem az Essence Long Lasting kitekerős szemceruzákat. kb fél óráig maradnak csak fenn vízvonalamon és a színesek pigmentációja is felettébb lehangoló
_az Essence szemöldökceruza is egyenest rettenetes
_kókuszolaj sminklemosónak…avagy hogyan okozzak magamnak egy este alatt 2 hónapnyi gyulladt aknét…

Most így ennyi ugrott be, próbálok nem a hype alapján vásárolni, hanem alaposabban utánanézni valóban az én igényeimnek megfelelőnek tűnik-e egy termék vagy sem, de persze így is előfordul, hogy a sok jó vélemény, ígéretes leírások ellenére nekem nem válnak be dolgok. Ahány ember annyi preferencia, annyi tapasztalat és annyi bőr/haj/köröm stb., semmi sem garantálja, hogy ami x embernek működik nekem is fog…valahol ez az egész szépsége is nekem, imádok (észszerű keretek közt) kísérletezni :smiley:

4 Likes

Érdekes, én a Catrice alapozót imádom :slightly_smiling_face: Száraz bőrűeknek nem szokott beválni, a kombinált bőrömmel még én is jól aláhidratálok. Persze lehet, hogy csak szimplán egyéb okból nem vált be neked.

1 Likes

A Lovely spirál nekem se vált be, kb. semmit nem csinált a pilláimmal.
Beauty of Joseon hidratáló krém: nem irritálja a bőröm, de olyan, mintha nem akarná befogadni, a Helia-D tokaji aszús krémje többet ért nekem, pedig az tényleg mezítlábas darab.
Nivea fekete teás micivíz: kimarta a szemem, szerencsére megvették.Eddig egyedül a Bioderma Sensibio nem irritálta a pislogóimat, úgyhogy fizetek, mint a katonatiszt…
Jessup szemre való ecsetek: kemény a szőrük, nem szerettem őket használni. A pirosító ecset semmit nem vett fel, egyedül a nagy púderecsetet és a lapos macskanyelv ecsetet használom.
Burt’s Bees, Labello, Eucerin ajakápoló: mind szárított, csak a Carmex az, amit elvisel a szám.
Bärnängen (tuti, hogy rosszul írom) kézkrém és testápoló: a kézkrém hiába zsíros állagú, atomszáraz volt a kezem télen, a testápoló szintén elhasalt, kínomban olajat adtam hozzá.
Az Essence Long Lasting szemceruzáktól én se dobtam hátast, sokszor kell vele átmenni a szemhéjamon, hogy látszódjon valami.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

3 Likes

Bioderma mici (az érzékeny bőrre való meg a problémás bőrre való is). Kipróbáltam többfélét, egyik se rosszabb.
EL ANR szérum… Ez a lol kategória, pénzt nem adnék érte.
MAC Strobe krém (az eredeti verzió), önmagában zsíros a nem csont száraz bőrömön vagy mintha erősen izzadnék, alapozó alá akad 6-7 jobb primer. A kukában végezte, miután az eladási oldalon 2x nem fizették ki.
Olaplex 3. A legnagyobb pénzkidobás amit a hajamért elkövettem, a legutóbbi fodrászlátogatás után persze.
Akad még… folyt köv.

1 Likes

Nekem az ANR kb. 10 éve a rutinom része, látszik, ha egy-két hónapig nem használom.

2 Likes

Látom sokan elégedlenek a Lovely sárga spiráljával. Én magam nem próbáltam, de ha jól tudom, a hype még akkoriban indult, amikor a Maybelline-nek még a pink-zöld csomagolású terméke számított a legjobbnak (legalábbis még a rocket lash megjelenése előtt) - és annak harmadába került, miközben hozta közel ugyanazt a szintet. Persze, azóta jobbnál jobb spirálok vannak a piacon.
Nekem a legtöbb drogériás hypeolt alapozó és púder nem jött be, se a true mach, se a creme puff, se a catrice pipettása, stb… Na jó, a maybelline superstay elment, ha nem volt más. De az essence camouflage 2in1 sokkal jobb volt, amíg még elérhető volt.
Hozzáteszem, én nem sűrűn mozgok high-end körökben. Abból csak egy példát tudok hozni, az ea 8 hour creme-t. Én elhoszem hogy szép, de rajtam nem tűnt annak, ráadásul az illata valami nagyon roasz gombot nyomott be az agyamban, emellett úgy kiszáradt az arcom, hogy másnap olyan érzés volt a szokott hidratálómat feltenni, mint sót szórni a sebbe. És nem hiszem hogy allergiás reakció volt, ugyanis máshol nem jelentkezett. Könyökre jó volt, de arra tudok olcsóbbat is…

3 Likes

Pedig az Olaplexen nagyon-nagyon gondolkodtam sokáig, többször majdnem meg is rendeltem az egész szettet.
Akkor kezdtem elengedni, amikor most nyáron otthon színt váltottam és bár nem Olaplexet, hanem a Matrix saját termékét, de tett kötésvédőt a hajamra a fodrász és mégis elég durva lett, durvább, mint amilyen egyébként lett volna szerintem.

Nagyon jó a Topic :slight_smile: (bár érdekes lenne az ellenkezője is. alacsony értékelésű termékek, amik beváltak…nekem abból is van néhány)
Szerintem tényleg van olyan, hogy egy termék van akinek beválik, van akinek nem, bőr-és hajtípustól függően (nekem ebből a szempontból nagy csalódás volt az Alverde testvaj és az Alverde rózsás arcolaj, pedig célcsoport vagyok mind a kettőnél a száraz bőrömmel, de mindkettőnél ugyanazt éreztem, nem szívódik be és nem is igazán hidratált), de vannak más szempontok is. Nekem a Rimmel Stay Matte INCI-je például sokkoló volt és utána nem annyira érdekelt, hogy működik-e vagy sem. (Amúgy jó volt, de az összetevőkön nem tudtam túltenni magam).
De a legfontosabb szempont nekem az ár/érték arány. Szenvedtem egy kicsit az Essence szemöldök ceruzával és az Long lasting sem a legjobb ceruza, amit használtam, viszont az olcsó ár valamennyire ilyenkor kárpótol, mert úgy ahogy azért tudtam használni őket.
Viszont a drágább termékekkel kevésbé vagyok megengedő. A Bioderma Sensobio szerintem aránytalanul drága. Egyszerűen nem tud annyival többet amennyivel többe kerül. Az egyetlen oknak a használatára azt gondolom, ha valakinek csak ezt bírja a szeme. (És tudom, hogy vannak ilyenek.) A blogomon össze is hasonlítottam a két legnépszerűbb micellás vizet.Garnier vs. Bioderma
Illetve van két Mac termék, ami körül nem értem a hatalmas Hype-ot. A Strobe krém és a Fix+. Mindkettő jó termék, de tényleg megér egy hidratáló arcpermet 6.000.- forintot? (Tudom, hogy sokan azt hiszik- nyilván a neve alapján, hogy sminkfixáló is, de nem).
Röviden ennyi jutott az eszembe :slight_smile:

2 Likes

A Fix+ nekem egyáltalán nem jön be. Nagyon nehéz, fullasztó réteget hagy a bőrömön, bárhová is fújom, akár arcra, akár testre, mert már mindenhogyan próbálok tőle szabadulni. Mintha egy páncélt tennék fel magamra, addig ott ragad, nehezedik a bőrömön, amíg le nem mosom.

1 Likes

Nekem néha úgy tűnik, (aztán lehet, hogy nincs igazam), hogy vannak termékek,amik (nem tudok más kifejezést) menők, és amire senki nem akar rosszat mondani, ha már drágán megvette. Pl. a Fix+. Ez az a termék, amire az összes értékelést elolvastam, mert kíváncsi voltam miért szeretik, de nem lettem okosabb. Sokan írják, hogy leveszi a smink porosságát. Azt minimális arcra spriccelt sima víz is leveszi :slight_smile:

1 Likes

A Fix±ból egy minit tartok itthon, hogy az ecseteket nedvesítsem vele, arcra nem vált be, túl nagy pöttyökben köpködött és nem érzem, hogy csinált volna bármit is.

Mondjuk valóban nem a legjobb a szórófeje :slight_smile:
Én is szoktam vele ecsetet benedvesíteni: egyrészt alapozóhoz, ha lazítani akarom, illetve, ha pigmenteket teszek fel szemre, mert akkor még csillogósabbak lesznek.
Csak minderre egy kicsit túlárazottnak találom (még mini kiszerelést is :upside_down_face:

2 Likes

Nekem egy sima C-vitaminos szérum vagy akár a The Ordinary Nia… . mutat szebb bőrképet, akár 1 használat után is, az ANR semmit 2x7ml után se, még vannak kis flakonok, de nem fizetnék érte. 40 év alatti vagyok.
Olaplexből a szőkítőhöz kevert a fodrász 2 évig amíg hozzá jártam, korábban volt már szőkítve a hajam a 20-as éveim elején (más fodrász), mégis szebb volt. Tehát 3-4 havonta volt részem az 1-2 termékben. Igaz, nem külön kezelésként, mert az 1,5 órás, festés, szőkítés nélkül is. Megvettem itthonra a 3. kiegészítést. Nem helyettesíti a pakolást/balzsamot, azt ugyanúgy használni kell. Az én hajam állapota ugyanolyan vele, mint nélküle. 1-3 órát volt mindig a hajamon. Ha elfogy kipróbálom a Schwarzkopf 3. termékét, ami olcsóbb és már korábban megvettem, csak nem akartam felbontani egyszerre. A Mátrix 3. is megvan itthon, az se tud se többet, se kevesebbet, de max. 10 Euro (hamarabb megvettem, mint az Olaplexet). Azt olvastam külföldi oldalakon, hogy a 3. a 2. lightosabb verziója az Olaplexnél.
Összeségében, úgy gondolom, hogy az Olaplex a fodrásznak jó, mert a beszerzési árat beszorozza min. hárommal és kiporciózva eladja a vendégeknek. Azt is olvastam, hogy az Olaplex gyengíti a szőkítőt pl., emitt, hogy hasonló színeredményt érjen el a fodrász, vagy magasabb számmal rendelkező oxit használ vagy tovább marad a vendég, ami a fodrásznak rossz, mert ugyanannyi idő alatt nem mindegy neki, hogy 2 vagy csak 1 ember hajával végez. Bocs, ez hosszú lett.

Dehogyis, nagyon hasznos infók! Ezt most jó, hogy írod, mert nekem is ugyanígy szőkített hajam van és akkor ezek szerint teljesen felesleges az Olaplex. Hihetetlen az ára, annyiért már azt gondolnám, hogy látványos a különbség.

Ha legközelebb megyek haza (ma jöttem vissza) küldhetek a 3.-ból egy kicsit, aztán kipróbálod.

Én Karácsonykor megyek haza, múlt héten jöttem vissza :smiley: De ha nem gond és tudsz annyit nélkülözni, akkor nagyon szívesen vennék egy kicsit, hogy kipróbáljam!

Én korábban egy kezelésre akartam elmenni, pesti szalonban 6000Ft kuponnal, az eredeti. 1,5 órás Olaplex kezelés önmagában, de letettem róla. 1x vettem valami hajas kupont más fodrászhoz, az a Mac féle hajvágó gép vágja a hajat, ami csak a kiálló részeket vágja le. A kupon megvétele után a flegma fodrász közölte, hogy nála 3 hét a várakozási idő egy gépes hajvágásra. Nos én nem tudom 3 hétre előre, hogy órára pontosan mikor tudok Bp.-en lenni, de nem is gondoltam, hogy egy 30 perces hajvágás szárazon ennyi várakozást igényel. Az a kupon elveszett.