Túl Hypolt termékek

Nem tudom. :smiley:
Nekem már nem volt az, amikor elkezdtem használni. :smiley:

1 Likes

Azért kipróbálom, az ára is kedvező. Meg kicsit már elegem van a micellás vizekből, szempillaspirált egyáltalán nem szedi le, meg ugye amit írtam hogy kiszáradt a bőröm, hámlott meg minden. Már egy ideje nem használom, de nem is hiányzik.

Köszönöm, kipróbálom :slight_smile:

1 Likes

Régen én is tejet használtam, egy Soliteint márkájút. Szerettem :slight_smile: Aztán megjelent a micellás víz és bevált, áttértem, de valóban ami zavar az a rengeteg keletkező piszkos vattakorong, meg a 8-10 perces lemosás rituálé. 3 gyerek mellett pláne rövidebb megoldás kell :grin::grin::grin:

2 Likes

Kamea, melyik Garnier arctisztító tejet használod? Szemedet nem iritálja, lejön vele a szempillaspirál, szemsmink? :).

1 Likes

Nekem is a Lovely pump up szempillaspirál az ilyen hypeolt, de nem jött be dolog, illetve a Benefit Bad gal bang, amit szintén mindenki imád, kivétel én.
Régebben használtam a Garnier talán szőlős, zöld flakonos arctisztító tejét és azt nagyon szerettem. Tonikot gyűlölök használni ezért leginkább kihagyom. Az arctisztító kendőkkel nekem az a problémám, hogy borzasztóan sok szemetet termelnek. Én először egy olajos lemosót használok és utána egy géles arctisztítót. Így egyáltalán nincs szükségem vattakorongra sem.

3 Likes

Próbáltam az olajos lemosást, méghozzá elég jó termékekkel, de mindig olyan opálos lett a látásom, hogy az emlékétől is rosszul vagyok és nem igazán szerette a bőröm sem. A fehér törölközőm állandóan olajos/alapozós lett, mert az olajjal próbáltam ügyeskedni, hogy nagyon ne juttassam a hajtövemhez, viszont az lett a vége, hogy onnan nem szedtem le az alapozót, így ment a fehér törölközőkre.

1 Likes

Én azt nem bírom, ha egy agyonhájpolt új termék összetevőit megnézem, és látom, hogy van benne illatanyag. Hogy tudnak embertömegek rajongani ilyen termékért? Szerintem a legalapabb alap, hogy ne legyen irritáló illatanyag manapság se arcápolóban, se sminktermékben.

3 Likes

Engem mondjuk sosem szokott irritálni semmilyen illatanyag, ezért annyira nem figyelem. Most koreai kozmetikumokat próbálgatok megint, gyógynövényes illatuk van, de nem zavarnak.
Garnier micellás víz nálam is nagy favorit, két vattakorongot használok el, utána érzékeny bőrre való arctisztító habbal mosom le a maradványokat.

3 Likes

Sokan választanak illat alapján krémeket, sminkeket is. Ez is a marketing része, pl. MAC rúzsoknak kultikus a híres vanília illata.
Nekem anno a szőlős Garnier krémem volt és egy szőlős Baviphat, amiket az illatukért (is) imádtam.
Most már nem az illat a húzóerő, de nem is feltétlen zavar. Csak ne legyen nagyon parfümös, egy kis illat nem zavar.

4 Likes

Valamelyik videoban láttam, hogy be micellás vizezték a vattakorongot, aztán szétválasztották és két kézzel rá a 2 szemre és így egy vattakoronggal, fele idő alatt mosták le a két szemüket.
Na ez most jó magyartalan lett, meg össze-vissza, de talán érthető. :smile: Szóval így fele mennyiségű vattakoronggal meg lehet így úszni a szemsmink lemosását.

2 Likes

Nagyon sok ember bőrét nem bántják az illatanyagok (az enyémet sem szerencsére, bántja viszont nagyon a dimethicone), így nem tényező a vásárláskor. A Chanel termékek voltak régebben hülyére illatosítva, de tényleg iszonyatosan erős, szinte szaga volt soknak. Viszont mostanában kezdenek leállni erről szerencsére.

A Guerlain is ilyen. Egyébként ha most még nem is irritál valakit a mesterséges illatanyag, majd fog, egy idő után telítődik a szervezet, ezért érdemes akkor is kerülni, ha nem irritál.

1 Likes

Igen, tényleg, a Guerlain is, a Lancome pedig előszeretettel pakolja tele a termékeit denaturált alkohollal.

Ezt használom, amíg nem volt műszempillám a szemsminket is ezzel mostam le, de az ISANA szemfestéklemosó most nekem annyira bevált, hogy már nem térnék vissza hozzá szemfesték eltávolítás céljából:
https://kremmania.hu/kremek/garnier-essentials-kimelo-arclemoso-tej
Van ennek egy zöld változata, nekem az is jó volt.

Ez a tonikja, ennek is van zöld változata :thinking: bár most elbizonytalanodtam, na mindegy is, régebben volt:
https://kremmania.hu/kremek/garnier-skin-naturals-essentials-kimelo-tonik-vitaminnal

Amióta műszempillám van, ezt használom a szemsmink lemosására, vattakoronggal:
https://kremmania.hu/kremek/isana-clean-care-olfreier-augen-make-up-entferner
A tartós szempilla miatt olajmentes szemfesték lemosót kell használjak. Maradéktalanul, könnyen eltávolítja a szemsminket, már a sokadik flakonnal vásárolom újra.

1 Likes

Igen, a Lancome krémeket sem bírom. Még a Neurocalm termékcsaládot sem tudták rendesen összerakni, az is irritál.

1 Likes

Áh, egyszerűen semmi nem megy a Lancome-nak már nagyon régóta. A minőség hitvány, tele minden ártó dologgal az összes arcápoló termékük, a dekorkozmetikumok terén meg teljesen figyelmen kívül hagyják a trendeket (és a logikát).

1 Likes

Ahányan vagyunk, annyian vagyunk annyifélék. Mindenkinek más válik be, saját igényei szerint.

Pedig Lisa Eldridge valamilyen vezető direktor náluk, vagy csak volt? Igaz, mostanában már nem látom őt Lancome termékeket bemutatni.

Igen, ha jól emlékszem, kreatív igazgató volt (?) náluk, egy jó ideje csend van efelől.