Tippek, trükkök az utolsó cseppek kinyeréséhez a tubusból

Jajj de jót nevettem :slight_smile: A tégely jó ötlet, én se gondoltam még rá, pedig van egy- két régebbi kiürült kimosott tégelyem itthon.
A témához visszatérve (bocsi csajok, hogy belekontárkodom a fényvédő-megbeszélésbe, egyébként én pont a SPF39-esre várok lassan három hónapja, még nem próbáltam, de remélem beválik), valamiért nekem is fontos, hogy minden cseppet kinyerjek a tubusból/tégelyből/flakonból. Rendszeresen vágok szét fogkrémet, testápolót, igazából mindent. A csomagolást pedig szelektíven gyűjtöm. Kukába termék nem kerül, mindig megtalálom a módját, hogy hasznosítsam/továbbadjam. A fenti ötletek baromi jók egyébként, pl. a kikaparós-alkoholos trükk. Félek ugyan az alkoholtól kicsit, mert én is azok közé tartozom, akinek a pattanásait a drága jó anyukájuk minél alkoholosabb termékkel próbálta eltüntetni, így én már többet nem szeretném az arcomat ennek kitenni. Tényleg elpárolog teljesen? Félek, hogy valami maradékot hagy a termékben…

3 Likes

Örülöök, hogy sikerült nevetned. :face_with_hand_over_mouth:
3 hónapja? Te jó ég! :hushed: Honnan rendeltél?
Szuper, hogy mindent próbálsz hasznosítani, a szelektív gyűjtés pedig külön tisztelendő. :smiling_face_with_three_hearts:

1 Likes

Ebayről, még tavaly. Egyszer már reklamáltam, hogy nem jött meg. Az eladó rendes volt, visszafizette teljesen, pedig még lett volna egy-két hete megérkezni (bál azóta sem jött meg, szóval ez a csomag tényleg elveszett valahol…). Szóval újra megrendeltem, bár eléggé nem örültem az incidensnek, mert a PC fényvédőm elfogyásához időzítettem az első rendelést, dehát így jártam, ez van. Beszereztem egy TO-t addig is, még amíg nem süt annyira a nap, hideg és száraz a levegő, gondoltam megpróbálok egy könnyen elérhető fizikai fényvédőt is, nem fog ártani. És tényleg, az alapvetően T-vonalban zsírosodó bőröm jól fogadta a nehezebb formulát is, bár azért nyáron én maradok a kémiainál.
A szelektív hulladékgyűjtés nálam szinte hobbi, amit lehet igyekszem megtenni környezetünk javára. :slight_smile:

5 Likes

Oo basszus, szegény te! :pensive: Ez így nagyon szívás. Nekem eddig minden ebayes koreai rendelésem kevesebb, mint két hét alatt befutott. Nagyon szurkolok, hogy most már meglegyen végre! :hugs:
Szuper vagy! :smiling_face_with_three_hearts: :earth_africa:

1 Likes

Jaj, én is jót nevettem, köszi, hogy leírtad! :slight_smile:
És bizony, erről beszéltem - az ujjfájásig nyomkodott tubusokban is több alkalomnyi cucc lapulhat még. Én kevésbé szép módszerrel oldom meg, hogy ne száradjon ki a termék az alatt a pár nap alatt, amíg felvágás után elhasználom a maradékot: egyfelől celluxszal beragasztom a nyílást, másfelől pedig (mivel teljesen ez nem, vagy csak az első újranyitásig tartja zárva a vágott tubust) egy kis zacskóba is beteszem, becsavarom a végét, és ráállítom a zacskón keletkező csavarra/csomóra a tubust :stuck_out_tongue:

3 Likes

Ó, én is nevettem most, mert mintha a magam módszereit olvasnám vissza, de tényleg. :smiley: Régebben, amikor még Akneroxidot használtam, egyik alkalommal olyan erővel húztam rá a kupokot, hogy kitört belőle egy kis műanyag bizbasz (menet?) és nem lehetett már egyszerűen visszakupakolni. Fogtam egy pici darab alufóliát, jól ráegyengettem a kis nyílásra, aztán a kis “nyakára” még egy befőttes gumit is húztam, hogy ráfogja a fóliát, ÉS ezt még lefelé állítva is tároltam oly mód, hogy beleállítottam a lenyomorított kupakba, mint valami kaspóba. Éljenek a kreatív megoldások! :smiley:

4 Likes

Ennyi krém volt még az agyon nyomorgatott tubusban:
20190225_104124

8 Likes

Egy fotó felér ezer szóval - köszi, hogy megosztottad, jó kis szemlélető kép lett! :slight_smile:

Nincs mit.:slight_smile: Meglepődtem, mennyi van benne, pedig komoly izommunkával origamiztam ki belőle az utolsónak vélt cseppeket.

2 Likes

Csak semmi pazarlás! :smiley: Utolsó faragás végére már hegy sem maradt benne :slight_smile:

52842398_357024088236213_8054688826905329664_n

9 Likes

Én általában össze tudom csúsztatni a flakont szétvágás után, de ez is jó ötlet, kis utazós tégelyekbe áttölteni a cuccot. Köszi, Amadea.

Szívesen.:slight_smile:

Én már rég szétvágtam volna a tubust, de egyszer lehet kipróbálom ezt a technikát:

1 Likes

Hát én nem tudom, én alapból mindig így csináltam gyerekkorom óta (fogkrémmel akkor még). Nem gondoltam hogy ez egy speckó technika :laughing::laughing:

4 Likes

Én maradok a szétvágásnál inkább. Az a tuti nekem, de ez sem rossz.

1 Likes

Azt hiszem ide illik leginkább a kérdésem. Nem használom még fél éve a Maybelline tusomat. Nagyon szeretem, szipi-szuper, egyetlen problémám vele, hogy szerintem már picit szárazabb a formulája, mint kezdetben volt, ezért nehezebb dolgozni vele, és szép vékony vonalat húzni. Mivel tudnám picit fellazítani? Szerintetek egy apró csepp olívaolaj segíthet rajta? És elég ha belepöttyintem és hagyom hogy majd beszívja? Csináltatok már ilyet?

Én szemcseppet hallottam/olvastam erre. Az olaj ki tudja nem bontja-e meg a szerkezetét annyira, hogy pl. 3 perces legyen a tartósság utána. Lehet hogy kenődik majd, vagy ilyesmi.

2 Likes

Hmm… :frowning: Szemcseppem nincs, nem használok.

ami nekem kapásból beugrott https://inglot.hu/inglot-live/duraline-makeup/, de ez drágább mint maga a tusod, én még nem próbáltam, de majd remélem erre is érvényes a Glamour kupon, meg elvileg sokáig elég a krémmániás vélemények szerint és ehhez írják is hogy a a kiszáradt gél szemhéjtusokat is életre kelti

2 Likes

Húha :slight_smile: Ez nagyon menő cucc.

1 Likes