Tippek, trükkök az utolsó cseppek kinyeréséhez a tubusból

Közben utánaolvastam, és találtam egy olyat, hogy a géles állagú beszáradt sminkeket érdemes lehet megmelegíteni - mikró, kályha, hajszárító, forró víz. Ez nem kerül semmibe, és állítólag akár egy hónapra is visszanyerheti régi állagát. Kipróbálom, hátha… Majd jövök beszámolni a tapasztalatokról!

4 Likes

Kontaktlencse-folyadék?

Erről eszembe jutott, hogy mikor csóró kezdő dolgozó lány voltam, sűrűsödő szempillafestékkel csináltam ezt: mielőtt használtam egy pohár forró vízbe állítottam és amíg a smink többi része készült, addig folyósabbá vált.

Ezt én is meg akarom majd venni és én is abban reménykedem, hogy a Glamour kupon érvényes rá.

1 Likes

Én is így csináltam kiskoromban :joy::rofl:.

1 Likes

Igen, valahogy annyira logikus és annyira adja magát :slight_smile: Olyan mintha azt mutatnák meg videóban hogy húú mekkora trükk a Nutellából kikanalazni az utolsó falatot egy kis teáskanállal az üveg széléről. :joy::joy:

1 Likes

Nem, kontaktlencse sincs… Még ha a melegítés nem jön be, akkor inkább szemcsepp, lehet még jól is jönne néha.

Kipróbáltam. Első benyomás: 30 másodpercikrózás sok. Nem tudtam mennyi ideig hagyjam, mindenhol mást írnak, így igazából csak random lett fél perc. Aztán amikor kinyitottam a mikrót már tudtam hogy baj van… Én vagyok a hülye, egy pohár forró vízbe kellett volna tegyem, azt nem lehet elrontani. Második benyomás: kell egy új tus.
IMG_20190925_220701 Nos ha gondolkodtok még mikrózáson, inkább 5-5 másodpercenként csekkoljátok, minden rendben-e. :wink:

3 Likes

Sajnálom :frowning:

1 Likes

Kicsit felelevenítem a témát a hétvégi “nyomd újra magad” tapasztalataimmal. Mint tudjátok, a Colourpop palettám egy törött színnel érkezett, ráadásul volt néhány régebben összetört és kerülgetett sminktermékem. Az egyik, amit megmutatnék, a project panningre kijelölt és egyben egyetlen bőrszínű púderem, amit leejtettem pár hónapja. Azóta is használtam így is, de messze nem volt olyan kényelmes, mint “újkorában”. Ha már vettem gyógyszertári alkoholt, akkor itt volt az ideje újrapréselni házilag. Kiskanál végével amennyire lehetett apróra daraboltam, kis alkohollal összekevertem, kiskanál fejével elegyengettem. Azt hiszem, kicsit sok alkoholt öntöttem hozzá, egy kenhető masszát kaptam konkrétan, de néhány perc alatt elillant az alkohol. Zsepit és az alkoholos üvegcsét ráhelyeztem, közben néha kicsit kézzel is nyomogattam. Aztán zsepi le, hagytam hadd álljon magában egy napot. Lehet kevesebb idő is elég lett volna, de nem volt ezzel még tapasztalatom. A Colourpop pannel hasonló metódust követtem azt leszámítva, hogy egy külön tégelyben kutyultam és onnan töltöttem vissza. Erre azért volt szükség, mert féltem, hogy a panben nem férnék el - valószínűleg igazam lett volna, nagyon teli volt amikor visszatöltöttem. Persze az alkohol elillanása és a préselés után már látható, hogy volt ezen is veszteség. A púder egy kicsit porol, ez a képen is látszik, de nem vészes. A Colourpopnál viszont nem érzek nagy különbséget a többi pannel szemben, bár nyilván még óvatos vagyok, és csak pár alkalommal próbáltam. Na de lássuk mindezt képekben!
IMG_20200120_215700
IMG_20200120_215705
IMG_20200122_073456

7 Likes