Tippek, tanácsok krémmániás vélemény írásához

Itt az utolsó vélemény például abszolút értelmetlen és haszontalan. A hölgyemény ma regisztrált és már kb. 25 parfümhöz odaírt ilyen 1-1 mondatos “csodákat”. Az ilyesmivel mit tegyen az ember? Hisz nem házirend ellenes, azonban hiteltelenné teszi a termék csillagozását…
(Barbe felhasználó véleményére gondolok, csak azért írom ide mert hátha mások is írnak addig és nem az övé lesz az utolsó. Szóval ő ma gőzerővel véleményez így illatokat, és ennek semmi értelme…)

https://kremmania.hu/kremek/paco-rabanne-olympea

Upd. igen közben törölve lett a véleménye.

Én már nem is látom a véleményét, gondolom arról lehet szó, hogy most fedezte fel, hogy 10 vélemény szükséges ahhoz, hogy indulhasson a játékban, ahol termékeket lehet tesztelni. (Én is így indultam :smiley: ).
Igen, a parfümöknél elég szubjektív a dolog, de ha nem indokolja meg semmivel, hogy miért tetszik neki/ nem tetszik neki a termék, akkor én már rá szoktam nyomni a házirendellenes gombra, főleg, ha ilyen tömeges, mások számára semmi hasznos infót nem tartalmazó véleményezést tapasztalok.

4 Likes

Én nem tudom mi van ma velem de csupa ilyenbe futok bele random termékek böngészésénél :laughing: Pl. egy mellnövelő-és feszesítő Eveline krémnél az átlagpontszám 4, na mondom ha ez ilyen jó cucc beleolvasok részletesen. Erre látom sorra hogy olyanok is 5*-ot adtak, akik még ki sem nyitották, csak megvették…egy csaj írja is hogy “a reménykedés miatt 5*”
Most komolyan… :sweat_smile::sweat_smile:

5 Likes

Én pont ezért nem adok az összpontszámra egy termék megítélésénél, inkább arra, hogy milyen részletességgel van megírva egy vélemény, mennyi ideje használja valaki a terméket illetve, hogy ki van töltve az adatlap: a bőrtípus, probléma és életkor megadásával. Ha ezek nincsenek ott, akkor szkeptikusabb vagyok a véleménnyel szemben.

4 Likes

Én is mindig beleolvasok, sajnos sokan nem véleményeznek relevánsan.

1 Likes

Szuperül csinálod! :slight_smile: Valóban házirendellenes… (https://kremmania.hu/hazirend) Mi is vadászunk amúgy rájuk, de több szem többet lát :slight_smile:

4 Likes

Ha ezeket jelented nekünk a házirendellenes gombra kattintva, javítjuk ASAP!!! :slight_smile:

1 Likes

Köszönjük szépen :slight_smile: :heart:

1 Likes

Mi is! :blush::heart:

1 Likes

No megint beindult a felhasználó…17 parfümvéleményt írt most este, a legtöbb annyi hogy “ez hiánypótló” meg “hú ezt nagyon eltalálták”. A “hiánypótló” kommenteket most én is jelentettem, ez nem releváns vélemény így :frowning: Legalább írná meg, miben.

2 Likes

“Nekem személy szerint nagyon tetszett első szaglásra katalógusból, újravevős!”

Én ezt nem nagyon értem… ha katalógusból szagolta, hogyan vehetné ÚJRA? vagy nem katalógusból szagolta és én értem félre?

6 Likes

Én majdnem mind a 17-re házirendellenest nyomtam, baromi idegesítő, ezek nem vélemények… “Mielőtt megszerettem volna, kivonták a forgalomból!” Oké, de kit érdekel?

3 Likes

Lehet úgy érti, hogy MÁR első szaglásra tetszett neki :smiley: Amúgy szerintem is nagyon idegesítőek ezek a vélemények, főleg felkiáltójellel az összes végén… Nagyon szereti az Avont a hölgyemény, az egyszer biztos. Nem tudom eldönteni, hogy ezeket komolyan gondolja vagy csak egy túlpörgött “tanácsadónő”.

4 Likes

Jajj, a felkiáltójelek nekem is nagyon szúrják a szemem :smiley:

3 Likes

Tényleg, lehet Avonozik. Vagy csak unatkozik…ami nem lenne baj, akár 50 véleményt is írhat, ha azok érnek valamit és informatívak.

Én nemrég vettem egy mintacsomagot, terméktípusonként 3 db minta van benne, nincs rájuk mennyiség írva, de szerintem max. 1 ml-esek lehetnek. Némelyik elég azért 2 alkalomra is, pl. a habzó lemosós, mert nagyon felhabzik.
Szóval én ennek ellenére is véleményezni fogom a termékeket, hogy csak mintáim vannak belőlük, mert egyrészt emlékezni szeretnék rá később, hogy mit gondoltam róluk (mármint nem fogok, ezért majd megnézem :smiley:), másrészt pedig majd odaírom, hogy “Mintám volt csak belőle, ezért pár használat alapján írom a véleményemet…”.
Ezzel csak arra akarok utalni, hogy valaki írt arról, hogy minta alapján nem reális a véleményezés, ugyanakkor majd az olvasó így eldöntheti, hogy figyelembe veszi-e vagy sem.

7 Likes

Tökéletesen egyetértek veled a mintás dologban, én is így szoktam véleményezni, és pontosan azért is szoktam mintát is, hogy ha a jövőben ismét szembe jönne, vissza tudjam keresni (mert igen, rövid az agyam, és vettem már véletlen újra korábban nem bevált dolgot :rofl: ). Szerintem az a fontos, hogy oda legyenek írva a használat körülményei (jelen esetben az, hogy mintát használtam, és az mennyi ideig volt elég), onnantól pedig az olvasóra van bízva, hogy az neki mérvadó-e vagy sem.

Szerk. (nem akartam új hozzászólást írni miatta): nekem amúgy az fura, ha valaki úgy véleményez két nap, vagy akár egyetlen használat után terméket, hogy nem mintája volt (és nem egyértelmű allergiás reakciót okozott a termék - ilyenkor nyilván ne használja tovább :smiley: ). Ha lehet, én szeretek hosszabb ideig (akár hónapokig) várni egy véleménnyel, mert addigra tudok teljesebb képet alkotni a kencéről, és mert van olyan hatás, ami csak ennyi idő után jelentkezik (vagy egyszerűen csak ennyi idő alatt esik le, hogy valamit az a krém okozott). Így viszont benne van a pakliban (többször volt már rá példa), hogy mire véleményezek, már kevesebb embernek lesz hasznos, mert pl. addigra kivonják a terméket…

6 Likes

Bárcsak több mintát kaphatnánk a vásárlásaink mellé, és nem úgy osztogatnák azokat, mintha egy aranyrögöt adnának át… Ezért van az, hogy itt a KM-en még a mintát is szívesen megvásárolom/juk, mert annak pontosan az a rendeltetése, hogy meghozza a kedvünket egy vásárláshoz.
Kisebb anyagi megpróbáltatás minta alapján megítélni, hogy egy termék várhatóan jó lehet-e nekünk, mint nyakra-főre beruházni “sokezret” egy teljes kiszerelésért, mert nem volt alkalmunk előzetesen kipróbálni, és esetleg pórul járni. :woozy_face:
Persze egy illatnál könnyebb eldönteni akár azonnal is, hogy tetszik, vagy nem, de egy krémnél is fontos lehet az első benyomás. Szerintem ezért nagyon is hasznosak lehetnek a minta alapján történő jelzések is.

7 Likes

Jó ez az aranyrögös hasonlat, mert tényleg így van. Ha meg az ember kér - nem tízet, csak egyet, mert szeretne valamit kipróbálni - akkor általában “sajnos nincsen, nem is szokott lenni belőle”. Engem évek óta folyamatosan bosszant ez a hozzáállás. Miközben felmerül a kérdés, hogy vajon aki a KM-en árulja tizesével a mintákat, honnan jutott hozzá. Szépen visszafelé lehet görgetni a dolgot, és az ember arra jut, hogy valószínűleg ezt kellett volna kapjam a boltban, csak hát mielőtt a vevőhöz, reménybeli vevőhöz kerülhetne, “leesik a kamionról”. Egyszer írtam az egyik cégnek, hogy szerettem volna egy drágább szemkrémet otthon tesztelgetni, de a fenti klasszikus eset esett meg velem az egyik parfümériában. Nagyon elcsodálkoztak, ugyanis szerintük minden boltban kellene lennie mintának a termékeikből. Majd utánanéznek. Válaszoltam, hogy köszönöm, de nem valószínű, hogy bárhol bevallják nekik majd a boltok, hogy nem osztják szét, hanem a Micike unokahúgához kerültek a mintácskák, aki pénzt csinál belőle a neten… (Más kérdés, hogy a cég kárpótlásul azt ajánlgatta, hogy menjek be az ominózus boltba, majd ott kapok egy ingyen sminket, és rám kenik majd a krémet is. Hát, elég érdekes lett volna az ismert előzményekkel, másrészt mit kezdjek azzal, hogy ott egy sminkes rám keni a krémet, ez nem tesztelés.)

5 Likes

Egyetértek azzal amit írtál azzal, hogy egyesek azokat a mintákat teszik fel eladásra, amit ők kaptak, többnyire talán külföldön, vagy online rendeléshez, de a többség valószínű, hogy más útvonalon jut hozzá…