Tippek, tanácsok krémmániás vélemény írásához

Ez is igaz, csak nem gondoltam erre a variációra. Biztosan azért, mert én, ha kapok (számomra felesleges) ingyen mintát ajándékba, magam is ajándékba adom tovább csere vagy eladás mellé, vagy csak úgy.

1 Likes

Csatlakozhatok a fb csoporthoz? :slight_smile:

Persze, írok privit ez ügyben :slight_smile:

1 Likes

Köszi! :slightly_smiling_face:

Bár frissen regisztrált, de régi olvasója vagyok az oldalnak. Eleinte csak akkor keveredtem ide, amikor valami drágább holmira tekeredtem rá és tudni akartam erről tapasztalásokat.

Érthető okokból a saját korosztályom véleményét vadásztam elsősorban, merugye…?! :wink: Aztán hamar bizonyossá vált, hogy muszáj kompromisszumra jutnom magammal, néhány évet visszavenni. Sajnos itt sem sűrűn vág egymás szavába az 50+os korcsoport. (Máshol sem ám, de ez egy külön értekezés témája :slight_smile: )

Innentől a hasonló bőrtípus volt irányadó, ezen belül az, hogy a posztoló megfelelően használta-e az adott terméket ,milyen hosszan, ilyesmik.

És-vessetek meg! :smiley: - de számomra a stílus, a fogalmazás is döntő. (kezelhetetlen beégésem, no :wink: )

Ezen szűrők mentén klassz kis segítséget kaptam többnyire és olyannyira kedvencemmé vált a KM, hogy már napi szinten olvasgattam, vásárlási célok nélkül is. :slight_smile:

Nem egy termék létezéséről innen szereztem tudomást, véletlenszerűen. De sok más egyéb, eddig ismeretlen, hasznos információ is megtalált. :slight_smile:

Egy dologra kell kizárólag koncentrálnom : megmagyarázhatatlan módon reccsenti agyamat a " Teszi a dolgát, 5(4,3…) pont"-ennyi és nem több- véleményezés. Mert mégis mit tesz? Füvet nyír. dolgozatot javít, vért ad…vagy ? Belátom, a világbékét nem ez veszélyezteti,a gleccserek sem emiatt olvadnak és simán csak görgetnem kellene tovább,nadehátnah, messze állok a tökéletességtől , viszont keményen dolgozom az ügyön és ez is valami :smiley: :wink:

Öröm az nekem, hogy már én is hozzájárulhatok az oldal hasznosságához a magam kezdő,olykor botladozó lépéseivel. :slight_smile:

11 Likes

A “teszi a dolgát” - ról mindig a facebookos autós hirdetések jutna eszembe: pöcc-röff, jön-megy, teszi a dolgát. (Nekem a “kis csoda”, a “beédesedik” és a “nagyon szerettem volna szeretni” a nagy kedvenceim.)

3 Likes

Szerintem ezekkel nincs baj, ha mellé kicsit bővebben is kifejti. Ezeket a fordulatokat én is használom néha, pl a “teszi a dolgát” egy tusfurdore, vagy bármi olyan termékre, amitől úgymond nem várok sokat, nem gáz. Nyilván nem csak ennyit kell hozzá írni, hanem picit indokolni is.
A “kis csodán” nagyot röhögtem mert ezt is néha szoktam használni :joy:, vagy “kincs” , tipikusan amikor olcsón találok valami nagyon jót, pl drogeriaban olyan arcápolót aminek szépek az összetevői és tényleg használ.
Szerintem az a fontos hogy egy terméknek lehetőleg minden fontos tulajdonságára kiterjedjen a vélemény.

7 Likes

Találtam egy felhasználót, akinek a 150 véleményéből kb. 130 1 csillagos.
Nekem ez eléggé érdekes, hogy van olyan, aki csak fröcsögni jár ide… :smiley:

7 Likes

Szerintem őt én is láttam, néztem is, hogy neki szinte semmi nem jó. Valóban érdekes…:slightly_smiling_face:

Ne vegyük el az örömét!:wink: Én mindig jókat röhögök az ilyen duli-fuli embereken. Minden sz.r,és fekete vagy fehér.

2 Likes

Az imént is belefutottam egybe és mostanában úgy általában attól őrülök meg, amikor valaki azzal a felkiáltással húz le egy relatíve drága terméket, hogy “ezért a pénzért már igazán…”.

  • elvárná, hogy ne üsse ki a bőrét, ne legyen rá allergiás, ne csípje (Könyörgöm, mindenki bőrének az egyéni érzékenységét egyetlen márka sem tudja figyelembe venni.)
  • akárhogy viszi fel az alapozót, jól nézzen ki (Sorry, nem fog menni. Van olyan, amelyik ecsettel működik együtt jól, van, ami beauty blenderrel, és van amit ha ujjbeggyel felviszel, akkor is tökéletes.)

:weary:

Rant over.

(Oké, van olyan jellemzője minden terméknek, ami egy bizonyos összeg felett már tényleg elvárható sőt kötelező, de a fentieket számon kérni szerintem butaság.)

7 Likes

Én már egy ideje inkább csak az összetevők ellenőrzése miatt jövök a KM-re mielőtt vásárolok. Nagyrészt egyetértek a korábbi hsz-ekkel. Ami teljesen haszontalan vélemény:

  1. Nekem jó volt/nem volt jó. Ennyi, pedig ha kifejtené talán segítene, hogy nekem érdemes-e kipróbálni.
  2. Nem használtam de láttam a boltban szerintem biztos jò/pocsék. Hát köszi
  3. Amikor nem arra használja a terméket, amire valò, pl a kímélő babafürdető nem vitte le a vízálló spirált…
  4. Szerintem az ár miatt nem kellene lepontozni egy terméket ha amúgy mindenben hozta amit elvárunk. Én a hatásról szeretnék tudni, azt majd eldöntöm, hogy kiadom-e érte az árát.
  5. Még bosszantóbb az olcsò de nem igazán jó termékek full 5 csillagos véleményezèse. Azt hinnénk, egy szuper termékről van szó, de ahogy olvassuk a vélemènyeket kiderül, hogy ez se jó meg az se dehát olcsò volt, szóval mi mást akarunk ennyi pénzért…
  6. Parfümös véleményt már nem olvasok. Règebben voltak tényleg inspirálò írások, de ahogy silver írta, sok a fröcsögès. Sokan összetévesztik a véleményalkotást a szimpla bunkósággal. És sokszor nem is magát az illatot véleményezik, hanem azokat akiknek mégis tetszik, holott az hogy vkinek más az ìzlése, nem teszi őt rosszabb emberré vagy kevesebbé.
  7. Úgy összességében az alpári stílust nem kedvelem és nem gondolom, hogy szükséges, negatív véleményt is lehet írni normális hangnemben. És nem azért mondom ezt, mert túl érzékeny vagyok, senki se fog vagányabbnak tűnni attól mert káromkodik.
19 Likes

Nem volt jó ötlet kiírni, hogy szünetel az adminisztráció az oldalon, megjelentek a kamuvélemények.
Szenteste regisztrálni azért, hogy 14 véleményt írjon az Image cuccokról… Biztosan most ért rá, de azért több mint fura.

5 Likes

Szemét vagyok, jelentettem is…

3 Likes

Beindult az FLP ötcsillagos véleményáradat, persze egy embertől… :smirk:

1 Likes

Én általában nem csinálok ügyet abból ,h ki miként véleményez,vagy épp elad,de most megállt bennem az ütő. MAC Prep&Prime mattító spray…nem vagyok karótnyelt,még csúnyán is beszélek néha,de azért…ilyet nem írnék le :joy:.

1 Likes

Melyik az, nem találom? Lehet, hogy valaki már felnyomta?

1 Likes

https://kremmania.hu/kremek/mac-prep-prime-fix-mattifying-mist

“Az oké, hogy mattít, de azt gondolom, hogy ezt más setting spray is képes megtenni úgy, hogy közben nem 6600 Ft és nem geccinti le a fejemet és a ruhámat vízzel lemoshatatlan fehér pöttyökkel --> :)”

Szerintem ez :smiley:

Jézusom, ez azért… Mindig visszataszít ha valaki ilyet ír szánt szándékkal (valószínűleg) nő létére.

1 Likes

Na, ez tényleg undi! :face_with_raised_eyebrow: