Tippek, tanácsok krémmániás vélemény írásához

Dehogy megyünk el! :blush:
Csak vannak képek amiket nem szívesen rakunk ki a nyilvánosság elé.
Ezért van most a FB csoport. :blush:

1 Likes

Szerintetek egy termékminta elég lehet egy jogos vélemény írásához?
Én azt gondolom, hogy bizonyos esetekben igen, de mondjuk egy arcápoló, bőrápoló terméknél nem biztos. Most láttam, hogy valaki lehúzott egy csomó PC terméket ugyanazzal az indokkal, miszerint termékmintát használt és nem csinált az arcával semmit. Lehet, hogy csak az én arcommal van így, de nekem 2-3 hét folyamatos használat kell ahhoz, hogy rendesen tudjak értékelni egy terméket, mert csak akkor látom igazán a hatását.
Nem ismerem a Paula’s Choice termékeket, de szerintem igazságtalan ennyi alapján teljesen lehúzni.

2 Likes

Régebben ha egy krém 1-2 használat után kiütést, vörösödést okozott vagy csípett- valószínűleg én sem adtam volna több csillagot a véleményezésnél, de azóta rájöttem, hogy attól függetlenül lehet jó, hogy az én érzékeny bőröm nem bírja. Így ha most értékelnék, adnék egy semlegeset, 3 csillag - mert a saját tapaszralat nem lett pozitív.

Szerintem attól is függ mekkora az a termékminta, mert azért más az olyan eset, hogy egy adagot tartalmazó kis tasakot vagy pl. egy 15 ml-s delux minit használt el.
Direkt megnéztem a házirendet és az nem tiltja, hogy termékminta alapján véleményezzen valaki.
Valószínűleg nem jogos ennyi alapján lehúzni, de pl. én mindig az olyan véleményeket keresem, ahol hosszabb ideje használja valaki a terméket, és az alapján döntöm el, hogy érdemes-e megvenni, de még ez sem garancia arra, hogy nekem is be fog válni.

Hát, én már olyan 1 csillagos véleményt is olvastam, aki az INCI alapján adott 1 csillagot a terméknek, kiemelve, hogy mert alkohol is van benne.
Ja, cetearyl alkohol…

2 Likes

Lányok, nem okoskodásként, csak mondom, hogy ha nem titkosra, hanem zátra állítjátok a fb csoport adatvédelmi beállításait akkor nem kell mindenkit bejelölni ismerősnek.
Plusz ha mondjuk ide beteszitek a csoport linkjét akkor aki akarja megtalálja, szerintem tecnikailag sokkal egyszerűbb.
A titkos csoporthoz képest meg csak annyi a különbség, hogy így meg lehet találni a keresővel.
Peace! :blush:

1 Likes

Nekem jó így :slight_smile: Aki be szeretett volna lépni, már írt nekem. De ha a többiek úgy gondolják, tőlem lehet zárt is.

1 Likes

Nekem is jó úgy, ahogy van, de ahogy akarjátok. :blush:

Nekem is megfelel a jelenlegi formájában.

Szerintem azért nincs értelme, mert ha egy használat után valami szétcsapja az ember arcát, akkor az extrém érzékenységet jelent nagy valószínűséggel, egyéni érzékenység. Pl. nekem a dimethinoce-t nem igazán tolerálja a bőröm, ezért ha valahogy mégis olyan terméket kenek magamra (bár nem igazán fordul elő, mert figyelek), és szétcsapja a bőröm, azt nem a termék hibájának tekintem és ezért nem is véleményezem. A többség szempontjából szerintem teljesen irreleváns lenne a véleményem ilyen termék esetén.

2 Likes

szerintem a facebook csoport maradjon titkos. különben bármilyen random emberkék is rá fognak tudni találni előbb-utóbb a facebookon, aztán kettőt pislogunk és győzhetjük szűrni a replika kozmetikum zsibvásárt meg a multi level marketinget nyomató nem krémmániásokat :smiley:

8 Likes

termékminta alapján véleményírás: szerintem teljesen korrekt dolog. az viszont alapértelmezés kéne hogy legyen, hogy az ember tényleg megemlíti, mióta/mennyit használta a terméket.

tegnap vette és az első benyomását írja meg egy éjszaka után? fél éve csak ezt veszi újra, már harmadjára? csak beleszagolt egy teszterbe az üzletben? mind rendben van, ha ez egyértelműen bele van foglalva a véleménybe, mert akkor nekem is van egy támpontom, hogy az illető éppen a mézesheteit éli egy vadiúj kencével amitől lehet később majd kipattog, vagy már ismeri, mint a tenyerét, vagy csak hobbija az újdonságok körüljárása és lefikázása ha nem szimpi az összetevőlista. stb.

5 Likes

Egyetértek veled, én is írtam már minta alapján véleményt, de beleírtam általában (remélem mindig), hogy csak mintám volt, x alkalommal használtam stb.

Hát pont ezen gondolkodtam most… Mivel kaptam egy csomó termékmintát innen-onnan. Néztem, hogy néhány termékhez elég kevés vélemény érkezett eddig. Hasznos lehet egy termékminta alapján írt vélemény is, “első benyomás vélemény”… De szerintem én sem húznék le semmit, ha 1-2 használat után nem válik be. Az én egyéni érzékenységem nem a termék hibája. Meg azért kell pár hét mindennek, hogy kiderüljön, tényleg működik-e. Az mondjuk alap kellene legyen, hogy a mintás véleményekhez ez ki legyen írva… De a kizárólag összetevő alapján történő véleményezés is haláli! Amúgy én az összetevőket sem véleményezem, úgy tekintem, hogy az objektív tény, hogy mi van benne. Az meg az én szubjektív véleményem, hogy tetszik-e benne pl. az alkohol… Mást meg pont nem érdekli. De engem nem bánt, max nem tetszik. Na remélem érthető mit akarok mondani :smiley:
Facebook: én is a titkos változatra szavazok. :slight_smile:

1 Likes

A minta/egyetlen vagy kevés használat után vélemenyezés jogossága attól függ leginkább, MIRŐL ír az ember. Egy parfümről el tudom dönteni egy fújás alapján is hogy tetszik-e, tartós-e, van-e szillázsa. Egy rúzsnál szintén elég egy használat hogy tudjam, hogyan kopik, szárít-e és van-e pl. rossz íze. Hajfestéknél is látom mit tesz a hajammal, dezodornál is tapasztalom csíp-e, elfed-e izzadtságszagot.
DE:
Nyilván egy szérum vagy fogfehérítő véleményezése nem releváns egy-két teszt alapján. Meg úgy általánosságban a mélyebb ápoló cuccok. Kivéve ha pl. mattító primertől leszek diszkógömb, mert az egy használat után is 1 csillag.
Szóval én is írtam már minta vagy teszter alapján véleményt, ha azt jogosnak éreztem.

3 Likes

Hú, tényleg a ebből a szempontból mindenképpen a titkos csoport a jó. Ahány zárt csoportban vagyok, mindenütt megjelentek egy idő után az mlm-esek.

És talán a zárt csoport indítása inkább a Krémmánia előjoga lenne, nem? Pl. amikben én benne vagyok: a Kialakulatot Kialakító Enikő, a Sminkmániásokat az Onlinebeauty tulajdonosa, Anna hozta létre, és ők is kezelik.
De mindkét csoportban moderátorok vannak, nem is kevesen, részben az mlm-esek miatt, részben az időnként sajnálatos módon eluralkodó hangnem miatt.
A Krémmániának viszont itt van ez a fórum, az adás-vételekre meg a zsibi. Egy hivatalos Krémmániás Facebook csoportot a Krémmánia hozhat létre, vagy ha megbíz valakit.Jogilag persze lehet, hogy bárki létre hozhatja, csak inkább nem etikus.
A Facebook csoport jelenlegi formája csak azért van, hogy aki ide, a nyilvános oldalra nem szeretne megosztani valamit, de egyébként nekünk igen, az ott, a csoportban megtehesse.

Legalábbis én így gondolom, de javítsatok ki, ha tévedek.

Ja igen: én sem okoskodni, és pláne nem vitatkozni szerettem volna, csak első látásra jónak és ésszerűnek tűnt a felvetés, ezért is kezdtem rajta gondolkodni. :blush:

4 Likes

Igen, nagyon jogos amit írsz, nem mindegy mit véleményez az ember lánya. :slight_smile: Tény hogy egy parfümről egy használat után is okés, de pl. az említett PC minták már a hosszabb idő alatt megítelendő hatású termékek közé tartoznak… Azon gondolkodom még, hogy viszont megjegyzésként így is lehet megírnám a tapasztalataimat. Hiszen pl. egy keveset véleményezett kozmetikumnál lehet még senki nem írta le, hogy milyen állaga van, hogyan viselkedik a formula. Bár ennyire meg lehet nem akarok feltétlenül írni… És a megjegyzéseket nem feltétlenül nézi meg mindenki.

1 Likes

Az is kérdéses, hogy mit nevezhetünk hivatalos Krémmánia csoportnak, ugyanis a Facebook egy teljesen másik platform. Szerintem még hivatalosan előjogról sem beszélhetünk, maximum hivatalos oldal esetén, de az már létezik.

1 Likes

Igen, persze így igaz.
Sőt, az is lehet, hogy már van hasonló nevű csoport, még nem kerestem rá soha.
Itt inkább arra gondoltam, hogy ha a csoport leírás hivatkozik a hivatalos Krémmánia oldalra.
Persze Éviék írták, hogy ha fb csoportot szeretnénk, azt mi oldjuk meg, és szerintem ami most van, az végül is pontosan az, ami miatt létre lett hozva. :blush:

2 Likes

Tökéletesen egyetértek, nekem is ezek voltak a gondolataim a témával kapcsolatban.