Tippek, tanácsok krémmániás vélemény írásához

Nem tudom :frowning:

Hát, ez fura. Ha valaki a FB-ról akarja törölni magát, megértem, csomó személyes adat, de parfümös vélemények… viszonylag veszélytelenek.
Amúgy nem is tudtam erről a “bennszülött” szokásról.

1 Likes

Én anno Évinek írtam ha töröltetnivalóm akadt és nagyon segítőkész volt, lehet ebben is tudna segíteni. Gyorsabb mint 100 véleményt átírni egy pöttyre…

Sokszor nagyon személyesek tudnak lenni az értékelések.
Én is töröltem nagyon sok véleményemet, azóta semmi személyeset nem viszek bele, nem szabad.

Úgy értem, a személyazonosságod általában nem derül ki a véleményekből. Vagy nálad ez történt?.. (Remélem, nem éltek vissza vele.)

Nem, nem ilyesmi történt, egyszerűen csak feleslegesnek láttam, hogy bizonyos árkategóriájú termékeket a továbbiakban véleményezzek. Nincs rá igény, néhányan pedig kifejezetten személyes sértésnek érzik, ha a saját pénzemből megveszek egy high-end terméket és véleményezni merem. Ez van.

1 Likes

Max. olyanról hallottam hogy az illető nem akarta hogy megtudják hogy mennyi drága cuccot engedhet meg magának. Mondjuk ha írt xy 50 luxusparfümről- és sminkről véleményt akkor egy-két “jóakarónak” nem akarja az orrára kötni hogy megteheti hogy ilyesmiket vásároljon. De mást én sem tudok elképzelni mi adhat okot arra hogy letöröljem hogy adott termék mondjuk nem tetszett vagy tetszett.

Tudom, egyéni szocprob., de nekem van rá igényem!:slight_smile: Sajnálom, hogy emiatt sérelem ért, szerintem mindenki azt vesz a pénzéből, amit akar, és ha van róla vélemény, lehet mihez viszonyítani… én jobban megbízom annak a véleményében, aki fizetett egy termékért, mint aki ingyen kapta.
De meg tudom érteni, ezért nem rakok ki mindent az Unboxing topikba. Max. akkor, ha zárt lenne.

2 Likes

Óóóó, én pedig arra lennék nagyon vevő! Gondoltam már rá én is, hogy jó lenne egy zárt topik.

1 Likes

Ó pont erre tippeltem a válaszod alatt. Sajnálom, ronda dolog. Nekem is mondták már gonosz hangsúllyal hogy jajdejóneked hogy lehet ilyen-olyan cuccod…hát rosszakarók mindig lesznek sajnos.

Megigényelhetjük… persze mi se ismerjük egymást, de nekem elegek a véleményeid, régi KM-s vagy, más nem kell ehhez, nem a macskát bízom rád.:smiley:

Persze, mindig vannak rosszakarók, de én úgy vagyok vele, hogy ha nincs igény ezekre a véleményekre, akkor nem teszek bele energiát, időt.

Azt is rám bízhatod, jó helyen lenne :smiley:

1 Likes

Egy ideig engem is marcangolt ez, mert tudom, hogy van olyan, aki “számon tart” engem, aztán annyira mérges lettem, hogy úgy döntöttem, lesz@rom. Nem vagyok spirituális alkat, de nem adok ezzel neki energiát.

Sejtettem ám!:hugs: Csak érzékeltetni akartam a magam módján a különbséget és sokszor járnak macskák a fejemben.:smiley:
Egyébként tényleg szívesen olvasnám a futó benyomásokat is, hozhatunk létre hozzá topikot vagy a Mit használtál ma?-ba is mehet.

Egyébként antiszoc dög vagyok, a magam örömére írok véleményeket. Persze jólesik a pozitív visszajelzés meg a hasznosnak jelölés, de az irkálás öröme a fő motiváció.

6 Likes

Én is saját magamnak hagyok véleményt, hogy tudjam ez vagy az bevált-e ha mondjuk nem emlékszem :slight_smile: (hajfestéknél kifejezetten hasznos volt)
Illetve jó kis emlékek kötnek egy-egy illathoz vagy sminkcucchoz. Jó visszaolvasni.

6 Likes

Én úgy voltam vele (hülye fejemmel…), hogy kifejezetten hasznos, mások számára értékelhető véleményeket akartam írni, hogy ha valaki azon gondolkodik, hogy megvegyen valamit, akkor valóban hasznos legyen a vásárlás szempontjából, segítsen a döntésben. De egyre többször érkezett “válasz” vélemény az én véleményeimre, amiknek általában az volt a lényegük, hogy flancolás, burzsuj, ennyit adni egy termékért, stb. Meg hogy drogériában is találni ilyet, stb. Egyszerűen nem érti meg nagyon sok ember, hogy nem mindenkinek ugyanazok az anyagi lehetőségei. Mindig lesz olyan, aki még több pénzt költ a hobbijára. Aztán egyszer meguntam, nagyon sok véleményemet kitöröltem és azóta nagyon ritkán véleményezek bármit is, új terméket pedig még ritkábban töltök fel. Ha nagy ritkán véleményezek, akkor is igyekszem minél rövidebben és szárazabban tenni, illeteve belőttem egy kb. 15 ezer forintos értékhatárt, nem véleményezek afölött.

2 Likes

Az ilyen “jajdejóneked” embereknek van általában fele annyiba kerülő, de ötször annyi cuccuk, mint nekem.

2 Likes

Fúj, de utálom ezt, bár más szituációban ismertem meg. Sajnos nem gondoltam bele, hogy ez egy szeletnek az illető életében, és ki tudja, a többi “szelet” mit rejt. Ezért utálom az irigységet is, hiába magyarázzák sokan, hogy azt értik alatta, nekik is legyen olyan jó, mint nekem. Aha, nincs ilyen. A kívánt jó árukapcsolása néhány nem kívánatos dolog, az bezzeg nem kell. Nincs “csak jó” opció.

1 Likes