Tippek, tanácsok krémmániás vélemény írásához

Ha megnézed, ugyanez az illető lehúzta Ariana Grande parfümét is, hogy kislánykáknak való.
Ki hitte volna, hogy egy 20-as éveiben járó, Disney csatornán befutott énekesnő, akinek a rajongói főleg 20 év alattiak, kislánykáknak való parfümöt gyárt.

Egyébként tovább olvasgattam, néhány dolgot konkrétan hányáshoz és használt wc papírhoz hasonlít. Hihetetlen az a stílus, amiben értékel ez a csaj, rémesen visszataszító személyiség lehet.

1 Likes

Végre nem csak én bukok ki az ilyesmi vélemények láttán :sweat_smile:
Viccet félretéve, az efféle véleményeket szoktátok jelenteni? Vagy csak szemet hunytok felette?

Én egyet jelentettem, amit túlzásnak éreztem szóhasználat szempontjából, de közben rájöttem, hogy az értékelései felét lehetne, szóval talán egyszerűbb profilt linkelni az adminnak…

1 Likes

Csanel.

Nincs is több kérdésem.

1 Likes

Ezen jól mulattam. Tényleg megdöbbentő.

Én kifogásoltam némi francia helyesírást egyeseknél, ha jól emlékszem, az Anaisnál, de nagyon finoman, mert már nem bírtam tovább, hát úgy le lettem oltva, hogy mit képzelek, hogy kötözködöm, hogy azóta vissza is vonultam az ilyesmitől, nem kell ide kultúra.

Nem tudni a kiejtést/helyesírást egy dolog, de itt szándékosan írja így a neveket (Chanel - Csanel, Yves Rocher - Ívrózsi, Nina Ricci - Nunariccsi), gondolom nagyon lazának akar látszani, a szóhasználattal és a prosztó megnyilvánulásokkal pedig feltételezem vicces vagy frappáns szeretne lenni, de igazából csak olyan benyomást kelt, mint egy albán vendégmunkás…

2 Likes

Hát, ez alapján ő is simán töröltethetne Téged…
Ez itt a bullying klasszikus esete.

1 Likes

Miért töröltethetne engem? Én nem használok olyan szavakat az értékeléseimben, mint ő, plusz ha végigolvasod, nem csak a termékeket szapulja (amit szintén túlzásba visz, mert ha nem tetszik akkor is lehetne kulturáltabban fogalmaznia), de ezen felül nagyon sértően ír emberekről is. Csak hogy idézzek egyet, ez a Douglas fújós csillámporához írt értékelésének első mondata:
"Egyetlen egy dolog miatt utálok bemenni a Douglas-ba, azok a kikent-kifent nyafka csoffadt szukák miatt, akik egy értelmes kérdésre sem tudnak válaszolni, holott ott állnak egész nap mint a viharlámpa, és még fizetnek is nekik érte. "
Szerinted ez rendben van? Sértegetni tök ártatlan embereket, akik egész munkaidejük alatt ácsorognak (könnyűnek tűnik, de rohadt fárasztó), hatszáz parfüm illatát szagolják egyszerre és mégis kedvesen segítenek válogatni meg válaszolgatnak a legidiótább kérdésekre?
Én ezt az értékelést jelentettem, bocs, de nem hiszem, hogy ilyen hozzászólásnak helye van az oldalon és valószínűleg igazam van, mert a házirendben is benne van, hogy a bántó kommentek moderálásra kerülnek. Ha rólad beszélne így valaki, te mit szólnál?

4 Likes

A többi értékelése sem piskóta, fröcsög mindenre és mindenkire. Rossz lehet neki.

Ha rólam beszélne így, akkor jelezném az adminnak, kérném, hogy törölje le. Egyszer már jártam így, le is törölték.
A gond szerintem ott van, hogy itt név szerint citáltok egy felhasználót, és mindenki kedvesen körbeköpködi… Ez szerintem nagyon nem oké. Neki is vannak személyhez fűződő jogai. Nem mellesleg ő kizárólag általánosságokban fogalmaz (persze, lehet, hogy az ő sztereotípiái ütik a Tiédet), Te viszont 1/1 róla írogatsz itt olyan véleményeket, hogy ihaj…
Ha nem tetszenek az értékelései, akkor bejelölheted házirendellenesnek. De nagyon kíváncsi lennék, mit szólnál hozzá, ha a következő fórum topic a Te értékeléseid minősítgetése lenne…? Szerintem itt senkinek sincs ehhez joga. Amúgy meg a lényeg: ez egy nyilvános véleményoldal saját házirenddel. Nem Te fogod meghatározni, “mi van rendben” vagy mi nem, hanem az admin. De, tekintve, hogy egyáltalán nem érzékeled a különbséget, tök mindegy, mit próbálok itt magyarázni…
Nagyon gusztustalannak tartom, amilyen irányba ez a topic itt elment.

3 Likes

Jó, látom, nem érted a lényeget…

Bocsánat, de ennek a topicnak tényleg ez a címe: “Tippek, tanácsok krémmániás vélemény írásához” és nem a “vélemények véleményezése”, amilyen irányba szépen elmozdultak a bejegyzések.
Ha Neked nem tetszenek annak a KM-esnek a véleményei, akiről írsz - nekem sem biztos, hogy tetszene, ha olvasnám - szerintem a becsületes albán vendégmunkásoknak - mert valószínű, hogy ilyenek is vannak szép számmal - sem tetszene a hasonlatod. Későbbi bejegyzésedben (szimpatikusan) kiállsz a drogériás hölgyek mellett, akik egész nap állómunkát végeznek, nem hinném, hogy bármivel is jobb sorsúak lehetnek az albán vendégmunkások. Én nem ismerek egyet sem, de ez a szóhasználat nem tűnik túl p.c.-nek.
És: nem ismerem a kritizált KM-est sem, de valóban a Házirendellenes jelölés alapján van lehetőségünk jelezni az adminisztrátor felé az oldalra nem illő bejegyzéseket.
Az a tippem, tanácsom, hogy térjünk vissza a topic címéhez…

4 Likes

Szófordulatként használtam, ugyanúgy, mint ahogy a “paraszt” szót is használja az ember a bunkókra, holott mást is jelent. Természetesen nem gondolom úgy, hogy minden ilyen származású, vagy minden vendégmunkás modortalan lenne. De elnézést kérek, ha valakit megbántottam volna ezzel!
És ha már itt vagyunk, az első bejegyzés, amit a topic nyitója írt így hangzik:
“Mi az, amitől számodra hasznos egy krémhez/bármilyen termékhez írt vélemény? Milyen szempontok alapján szoktál véleményt írni, és szerinted mire kellene általánosságban odafigyelni? Mik azok a dolgok, amiket gyakran hiányolsz a véleményekből, vagy éppen bosszantani tud bennük? Stb. stb.”
Na, én az előző hozzászólásaimban kitértem a “mi az, ami bosszant” részre.

Ma megint tanultam valamit…, mert eddig még sosem hallottam ezt a szinonimát :smile:

1 Likes

Úgy tudom, szláv eredetű és durvát jelent. Mármint durva embert.

Ezt most mire válaszoltad?

A szinonimára. Hogy a paraszt miért szinonimája a bunkónak.

Na jól elbeszélünk egymás mellett… Az világos. Nem is arra vonatkozott a szinonima…

Jah, az albán vendégmunkásnak nem ismerem az eredetét, de már általános iskolás koromban is ment. Meg az albán helyett litvánnal is.