Tippek, tanácsok krémmániás vélemény írásához

Ha férfi ír ilyet,akkor nem én szégyenkezem. Meglep,hogy így kivetted a lényeget. Amúgy meg…amíg világ a világ,így marad…ha egy férfi felönt a garatra,beleesik az árokba,netán végig hányja az utat,az másnap is férfi! Ha egy nő teszi ugyanezt…szerintem egyetérthetünk,hogy nem 3 napos csoda.

3 Likes

image

2 Likes

Hétvégén néztem meg ezt a filmet :slight_smile:

1 Likes

Én rengetegszer pontpontpontozom, de már próbálok rá direkt figyelni, mert tuti hülyének néznek miatta. :smiley: Néha még én is magamat. :smiley: :smiley:

2 Likes

Én pontpontozom,annak ellenére,h volt aki szerint ez rejtett agresszióra utal. Eszembe nem jutna ilyen. Nekem speciel a “szép napot!” és társai köszönéseknél van az az érzésem,hogy az esetek nagy részében inkább valami lóizét kívánna valahova,de így sokkal szebb és igényesen fogalmaz az illető😂

4 Likes

Ugyan már, a sok … legtöbb esetben megszokás kérdése, 5 perc alatt pici tudatossaggal abba is lehet hagyni. A szép napot pedig szerintem pont az, ami. Rengetegen használjuk és lehet ám komolyan is gondolni :smiling_face_with_three_hearts: Ennyi erővel a Jó napot kívánok is valami pszichiátriai betegség tünete.

1 Likes

Divatos dolog mindennek vmi nevet adni, engem speciel hidegen hagy, h a pontozásomra mit hisznek. Nem akarok leszokni róla, talán tudatosan használom​:thinking:. A “szép napot és társai” köszönés engem nem zavar, általában a szövegkörnyezethez mérem és érzem meg, h őszinte avagy a lóizé esete éppen számomra. Bármelyik is, engem nem izgat igazán, mint az se, h ki mit gondol… :blush:. Megemlítettem csupán, h hányan hányféleképpen látjuk a dolgokat. Én speciel nem törődöm azzal sem, ha vki angol kifejezéseket ír, nem érdekel hogy fogalmaz…nem vagyok kritizálós. Mondjuk a primitívségre azért tikkel a szemhéjam, de azt is csak azért említettem itt 1x,mert hiába jelentettem, a modinak simán belefért, és reméltem ha a “tulaj” látja, akkor javítja. Jah, évekkel ezelőtt azért beleálltam itt egy leányzóba, aki minden véleményénél többször!! leírta, h “Inshallah” és hasonló nyalánkságok​:flushed:. Évi törölt szaporán, Apolka pedig bővítette a szabályzatot.

4 Likes

Amúgy lehetséges, hogy mindenkit más zavar. Én például falnak tudnék menni, ha valaki akar egy mondaton belül többször is nagy betűkkel írja a személyes névmásokat (Neked/Veled/Tiéd stb.), pedig tudom, hogy csak udvarias szeretne lenni.

9 Likes

Nagyon egyetertek, az igénytelenség a kulcsszó erre!

Ez csak udvariasság vagy szabály, hogy a ilyenkor nagy betűvel kezdünk?

Csak udvariasság, egyébként megszólításkor (pl. levelezés) nagy illetlenség kicsivel írni. Más esetben fölösleges. (Nővérem a legviccesebb, az Én-t is mindig naggyal írja :smile:)

6 Likes

Mint angolul :laughing:

1 Likes

Igeeen :grinning: Már évek óta Skóciában él a drágám, szerintem azért.
Na jó, bocsánat a sok off miatt :blush:
A témához azt tudnám hozzáfűzni, hogy engem legjobban az zavar, ha 1 használat után pontoz le vagy fel valaki egy terméket. A csúcs viszont az volt(már nem tudom, melyik szérumnál lattam), hogy ki sem próbálta, de nagy reményeket fűz hozzá, jó illata van, a csomagolása is szép, úgyhogy 5 pont :grinning:
Sokan figyelnek rá, de még mindig sok lepontozást kapnak a relatíve drága termékek (a legjobb a piacon, elképesztő hatás, csak az ára miatt 4 csillag)

4 Likes

Én ezeket a “sosem próbáltam”, “a drogériában megnéztem a tesztert” stb véleményeket is simán jelentem. Aztán majd eldönti az admin, odavaló-e.

5 Likes

A nagy “szakértőknek” a teszter is elég. :))

4 Likes

Ezeket én is szoktam jelenteni. Amit még jelentek, azok a vélemények amiben venni vagy eladni szeretnének. Az nem vélemény, már elnézést.
Nagyon idegesít még amikor a Catrice szemöldök ceruzájához írnak véleményt a vékony tekerős verzióról. Meglátom, hogy pár nap alatt elfogyott és ideges leszek. Könyörgöm nézze már meg mit véleményez.

5 Likes

nem lesz menő, sajnos nálam is előfordul, hogy pant írok meg highlightert, automatikusan, mert ugye azért 22 év Németország, csak német nyelv, és itt is a legtöbb csaj angolul nyomja ezeket a szavakat , fb, youtube , így néha magyarul keresnem kell a megfelelőjét - pl a pan , cut crease. :crazy_face: Ez van, az agy teljesen átáll.

3 Likes

Na persze…mert olyan világot élünk,h csak azt mondjuk amit gondolunk?! Amúgy nem általánosítottam,csak megemlítettem,h megfordul néha a fejemben.

Én leírni unom a “highlighter” szót. Néha fonetikusan írom hájlájternek. Biztos ezen is akadnak ki emberek. De ennek mi a normális magyar megfelelője? A kiemelőre szövegkiemelőt asszociálok. Valami más? Fényesítő? Hangsúlyozó? Megvilágító?

3 Likes

A baj az, hogy írásban nem érződik a hangsúly és nem látjuk a másik arcát, még azt se ha nyelvet ölt ránk vagy éppen hülyének néz. :slight_smile:
Ezek mind olyan feleslegesen “belelátós” dolgok.

2 Likes