Tippek, tanácsok krémmániás vélemény írásához

Hú, tényleg a ebből a szempontból mindenképpen a titkos csoport a jó. Ahány zárt csoportban vagyok, mindenütt megjelentek egy idő után az mlm-esek.

És talán a zárt csoport indítása inkább a Krémmánia előjoga lenne, nem? Pl. amikben én benne vagyok: a Kialakulatot Kialakító Enikő, a Sminkmániásokat az Onlinebeauty tulajdonosa, Anna hozta létre, és ők is kezelik.
De mindkét csoportban moderátorok vannak, nem is kevesen, részben az mlm-esek miatt, részben az időnként sajnálatos módon eluralkodó hangnem miatt.
A Krémmániának viszont itt van ez a fórum, az adás-vételekre meg a zsibi. Egy hivatalos Krémmániás Facebook csoportot a Krémmánia hozhat létre, vagy ha megbíz valakit.Jogilag persze lehet, hogy bárki létre hozhatja, csak inkább nem etikus.
A Facebook csoport jelenlegi formája csak azért van, hogy aki ide, a nyilvános oldalra nem szeretne megosztani valamit, de egyébként nekünk igen, az ott, a csoportban megtehesse.

Legalábbis én így gondolom, de javítsatok ki, ha tévedek.

Ja igen: én sem okoskodni, és pláne nem vitatkozni szerettem volna, csak első látásra jónak és ésszerűnek tűnt a felvetés, ezért is kezdtem rajta gondolkodni. :blush:

4 Likes

Igen, nagyon jogos amit írsz, nem mindegy mit véleményez az ember lánya. :slight_smile: Tény hogy egy parfümről egy használat után is okés, de pl. az említett PC minták már a hosszabb idő alatt megítelendő hatású termékek közé tartoznak… Azon gondolkodom még, hogy viszont megjegyzésként így is lehet megírnám a tapasztalataimat. Hiszen pl. egy keveset véleményezett kozmetikumnál lehet még senki nem írta le, hogy milyen állaga van, hogyan viselkedik a formula. Bár ennyire meg lehet nem akarok feltétlenül írni… És a megjegyzéseket nem feltétlenül nézi meg mindenki.

1 Likes

Az is kérdéses, hogy mit nevezhetünk hivatalos Krémmánia csoportnak, ugyanis a Facebook egy teljesen másik platform. Szerintem még hivatalosan előjogról sem beszélhetünk, maximum hivatalos oldal esetén, de az már létezik.

1 Likes

Igen, persze így igaz.
Sőt, az is lehet, hogy már van hasonló nevű csoport, még nem kerestem rá soha.
Itt inkább arra gondoltam, hogy ha a csoport leírás hivatkozik a hivatalos Krémmánia oldalra.
Persze Éviék írták, hogy ha fb csoportot szeretnénk, azt mi oldjuk meg, és szerintem ami most van, az végül is pontosan az, ami miatt létre lett hozva. :blush:

2 Likes

Tökéletesen egyetértek, nekem is ezek voltak a gondolataim a témával kapcsolatban.

Itt az utolsó vélemény például abszolút értelmetlen és haszontalan. A hölgyemény ma regisztrált és már kb. 25 parfümhöz odaírt ilyen 1-1 mondatos “csodákat”. Az ilyesmivel mit tegyen az ember? Hisz nem házirend ellenes, azonban hiteltelenné teszi a termék csillagozását…
(Barbe felhasználó véleményére gondolok, csak azért írom ide mert hátha mások is írnak addig és nem az övé lesz az utolsó. Szóval ő ma gőzerővel véleményez így illatokat, és ennek semmi értelme…)

https://kremmania.hu/kremek/paco-rabanne-olympea

Upd. igen közben törölve lett a véleménye.

Én már nem is látom a véleményét, gondolom arról lehet szó, hogy most fedezte fel, hogy 10 vélemény szükséges ahhoz, hogy indulhasson a játékban, ahol termékeket lehet tesztelni. (Én is így indultam :smiley: ).
Igen, a parfümöknél elég szubjektív a dolog, de ha nem indokolja meg semmivel, hogy miért tetszik neki/ nem tetszik neki a termék, akkor én már rá szoktam nyomni a házirendellenes gombra, főleg, ha ilyen tömeges, mások számára semmi hasznos infót nem tartalmazó véleményezést tapasztalok.

4 Likes

Én nem tudom mi van ma velem de csupa ilyenbe futok bele random termékek böngészésénél :laughing: Pl. egy mellnövelő-és feszesítő Eveline krémnél az átlagpontszám 4, na mondom ha ez ilyen jó cucc beleolvasok részletesen. Erre látom sorra hogy olyanok is 5*-ot adtak, akik még ki sem nyitották, csak megvették…egy csaj írja is hogy “a reménykedés miatt 5*”
Most komolyan… :sweat_smile::sweat_smile:

5 Likes

Én pont ezért nem adok az összpontszámra egy termék megítélésénél, inkább arra, hogy milyen részletességgel van megírva egy vélemény, mennyi ideje használja valaki a terméket illetve, hogy ki van töltve az adatlap: a bőrtípus, probléma és életkor megadásával. Ha ezek nincsenek ott, akkor szkeptikusabb vagyok a véleménnyel szemben.

4 Likes

Én is mindig beleolvasok, sajnos sokan nem véleményeznek relevánsan.

1 Likes

Szuperül csinálod! :slight_smile: Valóban házirendellenes… (https://kremmania.hu/hazirend) Mi is vadászunk amúgy rájuk, de több szem többet lát :slight_smile:

4 Likes

Ha ezeket jelented nekünk a házirendellenes gombra kattintva, javítjuk ASAP!!! :slight_smile:

1 Likes

Köszönjük szépen :slight_smile: :heart:

1 Likes

Mi is! :blush::heart:

1 Likes

No megint beindult a felhasználó…17 parfümvéleményt írt most este, a legtöbb annyi hogy “ez hiánypótló” meg “hú ezt nagyon eltalálták”. A “hiánypótló” kommenteket most én is jelentettem, ez nem releváns vélemény így :frowning: Legalább írná meg, miben.

2 Likes

“Nekem személy szerint nagyon tetszett első szaglásra katalógusból, újravevős!”

Én ezt nem nagyon értem… ha katalógusból szagolta, hogyan vehetné ÚJRA? vagy nem katalógusból szagolta és én értem félre?

6 Likes

Én majdnem mind a 17-re házirendellenest nyomtam, baromi idegesítő, ezek nem vélemények… “Mielőtt megszerettem volna, kivonták a forgalomból!” Oké, de kit érdekel?

3 Likes

Lehet úgy érti, hogy MÁR első szaglásra tetszett neki :smiley: Amúgy szerintem is nagyon idegesítőek ezek a vélemények, főleg felkiáltójellel az összes végén… Nagyon szereti az Avont a hölgyemény, az egyszer biztos. Nem tudom eldönteni, hogy ezeket komolyan gondolja vagy csak egy túlpörgött “tanácsadónő”.

4 Likes

Jajj, a felkiáltójelek nekem is nagyon szúrják a szemem :smiley:

3 Likes

Tényleg, lehet Avonozik. Vagy csak unatkozik…ami nem lenne baj, akár 50 véleményt is írhat, ha azok érnek valamit és informatívak.