Tippek, jótanácsok koronavírus idejére

Én a boltoktól vagyok a legjobban kiakadva: miért nem vezetik be, hogy egyenként leműanyagozva legyen kitéve a pékárú? Eddig is mindent összefogdosott a sok paraszt, de ebben a helyzetben sokkal jobban kiakaszt ez az opció. Inkább eszem tortillát pár hónapig, mint, hogy ezen kelljen kattognom…

Évi parfümös kézfertőtlenítéséről jutott eszembe, hogy most felértékelődhetnek az “utánérzés”/másolat brandek, mint a J.Fenzi és társaik! :slight_smile:

A megrögzött piacterezőkröl részemről annyi, hogy aki ma és tegnap feltöltött, arról írtam egy listát a mobilomba, és rohadjon le a kezem, ha valaha bármit megveszek tőlük a veszélyhelyzet után is!

5 Likes

Csajok, a helyzet az, hogy én szabadságot vettem ki, de mégsem maradhatok itthon, az sem jó ha itthonról dolgozok, BE KELL MENNEM. Ezt a hetet úgymond elengedik, de hétfőtől dolgoznom kell! Nos, ha nem akarok magamra maradni, akkor be kell vállalnom a megfertőzés lehetőségét, márpedig a munkám olyan, amire igencsak nagy esély van. A mai telefonban az hangzott el, hogy 1, nincs karantén, 2. mindenki az utcán lófrál, 3. azért nem fizetnek, hogy otthon vakarjam…és nem is folytatom!
Becsülje meg mindenki azt a munkahelyet, ahol home office-ra adtak lehetőséget teljes bérkifizetéssel. Hihetetlen hogy ide jutottunk!

10 Likes

Nekem egy roppant egyszerű KM-es tippem van erre az időszakra: rendszerezzük, teszteljük és véleményezzük a felhalmozott készleteinket, magunk örömére, mások számára pedig - ahogyan eddig is - talán hasznos infókat tehetünk közzé. :writing_hand:

6 Likes

A weboldal ajanloba is beraktam, de idevalonak gondolom:

2 Likes

Akkor egy kis figyelemelterelés miatt is, meg gondolván a gluténérzékeny sorstársaimra is, megosztok egy roppant egyszerű, és a saját készletünkhöz igazítható gm sütőporos kenyérke receptet. Vagy szimplán annak, aki esetleg kipróbálná.

Tehát, pihe-puha süti állagú gm sütőporos, hajdinás kenyérke (nekem a hajdinával ízlik legjobban, és tökmag is feltétlen kell a kerek ízélményhez :laughing: ), sajnos képet nem találtam róla berakni:

1 1/2 csésze gluténmentes kenyérliszt (általános keverék)(csésze 250 ml)
1/2 csésze hajdina liszt vagy helyette cirok vagy kölesliszt, vagy quinoa……
3 teáskanál gluténmentes sütőpor
kb. 1/2 teáskanál só
1 csapott evőkanál porcukor vagy porított xilit, eritritol….stb.
2 tojásfehérje
1 csésze csökkentett zsírtartalmú tej vagy helyettesítő, ki mit szeret
szűk 1/2 csésze növényi olaj, ki mit szeret és használ (kb. 1 dl)
3-4 teáskanál magkeverék feltétnek (tökmag, napraforgómag, fenyőmag…stb.)

Ez a mennyiség kb. egy 6 cm mély és 9 x19 cm-es vekni sütőformához elegendő. Keverjük össze a száraz hozzávalókat (lisztek, sütőpor, édesítő, só). A tojásfehérjéket laza habbá (nem keményre!) verjük, majd mehet hozzá a növényi tej és az olaj is. Öntsük össze a lisztes keveréket és a tojásfehérjés keveréket, amit elegyítsük teljesen simára. Fém sütőformába helyezzünk sütőpapírt (szilikonba nem kell) és öntsük bele a masszát, majd szórjuk meg a tetejét a magkeverékkel. Süssük felfűtött sütőben kb. 40-50 percig, de érdemes tűpróbát (hurkapálca) végezni, akkor jó, ha nem lesz ragacsos a pálcika.

6 Likes

De jó ötlet a lista is! Én nem értem azokat se akik felpakoltak ilyenkor bármit is. Nem is bánom a kis szünetet, hátha lemorzsolódnak akik ebből pénzt csinálnak… Csak nem azon az egy sminkcuccon múlik a kenyér… (bár lehet most igen :thinking: )

A bolti pékárukat én sose vettem meg, eleve taszít, hogy összefogdossák az emberek. Jobb a pékség, ahol az eladó teszi bele neked egy zacsiba a megfelelő módon :slight_smile:

Te jó ég, nagyon sajnálom, milyen elképesztően érzéketlen ez a cég :face_with_symbols_over_mouth: Vigyázz nagyon magadra és remélem jó egészségben megúszod ezt az agyrémet!

3 Likes

Azt hallottátok, hogy egy csomó luxuscég átállt alkoholos fertőtlenítők gyártására? Többek között az Ormonde Jayne és a Dior is.

1 Likes

Nagyon sajnálom. Mi az, hogy elengedik, mikor a saját szabadságodat vetted ki, mikor sokaknak jár az otthoni munka lehetősége? Arról meg miért tehetsz, hogy mások az utcán lófrálnak?
De ennél van egy fokkal rosszabb, a férjem a szabadságát sem veheti ki (csak tavalyról egy teljes hónap maradt).

1 Likes

Ha már szóba jöttek a vitaminok, én ezeket szedem, egy részét a szép bőr/haj érdekében, valamit kimerültség ellen, a többit pedig immunerősítés céljából. A képről lemaradt a kalcium-citrát por és a sörélesztő pehely.
Legyszi ne nézzetek :alien:nak, mindig viszonylag sok kiegészítőt szedtem.
image

7 Likes

Jól teszed! Komolyan nyomod! Nálunk is hasonló a helyzet :nerd_face:

2 Likes

Inkább serényen mentegetem nekem mi kéne, némi egyezésünk van már :wink:

1 Likes

@noisette, igen nekem is bőven maradt tavalyról is ki nem vett szabadságom, és pontosan ezért, mert akkor is ugyanez a helyzet volt, nekem a sírból is fel kell majd kelnem, hogy dolgozzak mint egy hülye. Én nem napi 8 órát dolgoztam eddig sem, elképesztő mennyiségű túlórám van, elképesztő mennyiségű szabadság torlódott fel, amit kivenni soha nem lesz esélyem, de kifizetni sem lehet! Nagyon sok mindent tudnék még írni, de nem teszem, volt egy hosszabb beszélgetésem az én feltételeimről is, van amikor konszenzusra tudunk jutni (persze különben már rég megpattantam vagy lepattantam volna :slightly_smiling_face: ), de mindezt minimum egy de inkább 100 óriási csata előz meg, és én már belefáradtam!

@Alsace az érzéketlen jelző rendkívül enyhe kifejezés az én munkahelyemre! :poop: :face_vomiting: :japanese_ogre:

3 Likes

Ez egy kis megálló, most indulok. Sok vonatot töröltek, azt nem írják ki melyeket… Csak kiírták, hogy sok vonat nem indul, szóval hasznos…
IMG_20200319_162701

2 Likes

Na de mennyiért?
Azért mert a Dior csinálja el is kérik a 3-4-szeres árat, na ez a pofátlanság meg a nyerségvágy.

Ez te vagy? :slight_smile:

Nem, kicsit nehéz lenne magamat 3 méterről fotózni.
Azért volt még forgalom amíg elindultunk. Ezekből 2 jött a melóból biztosra veszem…
IMG_20200319_163213

1 Likes

Azt hittem valakid lefotózott.

Képzeld, ingyen csinálják, Diorék legalább is A pofátlanság és nyereségvágy viszont az, hogy a helyi gyógyszertárban a 900 Ft-os fertőtlenítő most már 3500 Ft, a csirkemell meg valahol 2800.

6 Likes

Nem egy cégnél dolgoztok véletlenül? :crazy_face: A 8 óra inkább 12, az 5 nap inkább 6, otthon is folyton telefon, laptop, felmondani lehetetlen :smile::smile: Szabadságot hónapokkal előre kell kérni, de semmire nincs garancia. Emlékszem, az előre megszervezett skóciai utunkra egyedül kellett repülnöm egy hirtelen közbejött céges út miatt. 3 nap múlva jött utánam.

3 Likes