Ti milyen külföldi/hazai termékeket/márkákat látnátok szívesen a hazai drogériák polcain?

Tom Ford termékek lesznek elérhetőek kiemelt Douglas-parfümériákban:
https://magazin.kremmania.hu/2019/07/18/tom-ford-magyarorszagra-erkezett/
10.700, ill. 15.990 Ft-ért érhetőek el a rúzsok.

3 Likes

Van egy gyönyörű, mélykék szemceruzám! Mivel mogyoróbarna a szemem :smiley:

1 Likes

Ja! Ezt hívják úgy, hogy az igény hiánya… ami a kultúra hiányából fakad. Szomorú, de igaz. És nagyon sokszor nem is pénzkérdés. Főleg nem sminkeknél. A párszázas-pár ezres sorból ugyanúgy ki lehet hozni szuper dolgokat kreatívan, mintha 20.000-es palettával csinálná. Ott van például az egyik baráti családunk tinédzser kislánya, a zsebpénzéből vesz olcsó sminkcuccokat, de hála az Instának meg a Youtube-nak, úgy sminkel, mint egy profi! Ilyen téren szerintem őrült fejlődést mutat a 16-25-ös generáció!

3 Likes

Hú! Ez nagyon érdekes kultúr-szociológiai kérdés ám! Alapvetően mind igaz, amit írsz, és már éppen megsajnálnám magunkat (bár én még nem vagyok anyuka), de amíg egy átlag magyar 3-4 órát tévézik egy nap… addig valahogy ez nekem nem jön össze. Én úgy érzem, ez valahogy nincs benne a 30±-os igényben kellőképpen. Például az orosz nők hasonlóan kizsákmányoltak, mint a magyarok (ez a családmodell ugyebár kelet-európai átok) mégis iszonyatosan adnak a sminkre, hajra. Rúzs nélkül az utcára ki nem menne egy sem (szóval nem az ultra gazdag felső rétegre gondolok). Ugyanígy sajnos a sportos életforma sem része a köztudatnak, mint mondjuk Északon, vagy a kreatív lakberendezés Délen, vagy a picit is tudatosabb táplálkozás. Sok szempontból a magyar kultúra igen sivár, bezárkózó, szerintem ilyen dolgokban csapódik ez le.

4 Likes

én a kékesszürke szememhez simán teszek fel olyan sminket amiben van kék. most ez nagyon gáz? milyen színeket lehet használni akkor uncsi kékesszürke szemhez? (én szeretem ha szürkébbnek néz ki.)

1 Likes

Dehogy is! Pont, hogy tök izgalmas szerintem is az ilyen “átmenetes” szemeknél, mondjuk kékes-szürke, zöldes-barna, stb., hogy egy-egy színnel milyen irányba tudod befolyásolni. Elvileg mindenkinek minden szín jól tud állni, ha a tónusa megfelelő. Erről van is egy másik topic, talán a színtanácsadós, ahol erről beszélgettünk! Én úgy vettem ki az első kék szemű hozzászólásból, hogy a klasszikus búzakék szemet szép vastagon körberajzolja azonos színű kékkel, aztán csak úgy világít! :smiley: kicsit retró, de még 1-2 év és ez a borzalmas vízvonal meg alsó szemhéj körberajzolás (satír nélkül szigorúan) is visszajön a divatba, lefogadom :smiley:

Ne legyen igazad :smiley:
Kék szeműként annyit mondhatok, hogy ha kékkel aminek a színe megegyezik a szemed színével jól körbe mázolod az nem túl előnyös, szerintem. Néha én is szoktam olyan sminket csinálni, amiben van kék, ezzel nincs is gond. Nekem is van kék szemceruzám, nem is egy. Azokat én csak vízvonalon használom, nagyon fel tud dobni egy barna, vagy akár sárga sminket.
@random A szürkés szemek nekem nagyon tetszenek, érdekes dolgokat lehet művelni velük. Kipróbálhatnál hozzá meleg színeket. Mondjuk bordót, barnát, sárgákat, akár a zöldet is.
Én a világ összes színét magamra kentem már és soha nem mondták, hogy ez most borzasztó. Mindenki kísérletezzen bátran.

3 Likes

Igen, a fiatal generáció talán méghozzá a cégek kedvét az itthoni forgalmazáshoz :slight_smile:

Én úgy tudom, az a lényeg, hogy a kék szemfesték térjen el a szemed színének kékjétől, és akkor minden rendben!
Én pl. szeretem magamon - kék szeműként - a kék színeket! De inkább már úgy vagyok vele, mint a Gombóc Artúr a csokoládékkal. Bármi jöhet! :smiley:
Ahhoz képest, hogy 3-4 hónapja még púder rózsaszínű mono szemhéjfestéket használtam csak… most elég merésznek érzem magam. Nem is tudom, honnan vettem ezt a sok fene nagy bátorságot! :face_with_hand_over_mouth:

Szerintem, az a baj az emberekkel, hogy a többségük nem adja meg semminek a módját. És ez nem csak a sminkekre és a szépségápolásra igaz, hanem a hétköznapi élet bármilyen területére. Az étkezéstől elkezdve a főzésen, vagy a szórakozáson át, egészen az öltözködésig.
Az emberek felületesek. Mindent instant akarnak, rövid idő alatt. Feláll a szőr a hátamon a gyors kalács és gyors fánk receptektől is. Milyen kalács lesz az, ami nem minőségi alapanyagokból készül és nem szánjuk rá az időt? A kelt tésztát úgy kell melengetni, mint egy csecsemőt!
Én inkább nem általánosítanék. Dolgoztam olyan helyen, ahol volt alkalmam nagyon-nagyon igénytelen külföldiekkel is találkozni, nem kevéssel.
És valljuk be, hogy semmi nem pénz kérdése elsősorban, hanem sokkal inkább kreativitás, energia, és ráfordított idő.

7 Likes

Igen, ez az alap gondolat a dologról. Amúgy is mindenki azt tesz fel amit akar.
Nagyon régen, még mielőtt bármit tudtam volna a sminkelésről, volt egy kék szemhéjpúderem. Mikor otthon voltam állandóan azt kentem fel és elégedett voltam magammal. Mai fejjel borzasztónak látnám azt magamon. Mióta kipróbáltam a rózsaszínt (amit amúgy utálok, mint színt) nem akarok nagyon kék sminket csinálni.

1 Likes

Pont ma néztem egy évvel ezelőtti fotómat, amin szépen látszik az akkor használt fehéres, gyöngyházfényű mono szemhéjpúderem. Nem látom borzasztónak magamon, de egyből az jutott eszembe, hogy mennyivel szebben mutatna, ha egy rózsaszín kandikálna ki a fehér helyett a szemhéjam alól. :blush:
Én szeretem a rózsaszínt ruhákban is. De ez az idő előrehaladtával mindig változik, illetve körforgásban van. Egy időben a ruháknál mindig a feketéhez nyúltam, ma már utálom őket felvenni. Aztán volt lila korszakom, majd megutáltam, és most újra visszatértem hozzá. Utáltam a kéket, aztán nagyon szerettem, most megint mellőzöm inkább, ha tehetem. A színek nálam hullámoznak. Érdekes, ebbe eddig így még nem is gondoltam bele ilyen mélyen… :thinking:

2 Likes

Nálam a kék mindig az egyik kedvenc szín volt. A fekete korszak nekem is megvolt. Most felveszek minden színt, ami tetszik. Többnyire kék, fekete, fehér és lila ruháim vannak.

1 Likes

Ne is mond, én ki vagyok attól, hogy színházba is sokan farmer+póló kombóban mennek. Nyilván darabtól is függ, de legalább egy inggel tiszteljük már meg azt az előadót, aki tudása legjavát adva igyekszik bennünket szórakoztatni. Manapság még a Müpában is előfordul - pedig az tényleg kiöltözős hely - hogy így ülnek be nézők egy hangversenyre - szerencsére kevesen.
Persze hétköznap sokan munka után mennek, bár én inkább vagyok kissé túlöltözött a munkahelyemen, mint alulöltözött egy színházban.
Nem is tudom, nekem hozzátartozik egy előadás élvezetéhez, hogy kiöltözöm, és ezáltal valahol a szívem, lelkem is ráhangolódik az élményre. Meg ha már oda sem öltöznénk ki, akkor mégis hová?

A kisfiamnál is mindig megy a hiszti, hogy miért nem lehet melegítőalsóban menni, aztán mindig mutatom neki, hogy látod, a zenekar is megtisztel bennünket azzal, hogy a férfiak öltönyben, a hölgyek estélyiben zenélnek, akkor mi is viszonozzuk nekik ezt. Olyankor mindig mondja, hogy igazad van anya, de legközelebb persze megint megy rajta a huzavona. :smile:

6 Likes

Mi egy wellnesshotelban voltunk nyaralni Visegrádon, félpanzióval. De mondhatnám bármelyik hotelt az országban, ahol eddig jártunk. És ugye azért ott megkérik rendesen az ott tartózkodás árát, tehát feltételezem, hogy nem a legszegényebb réteg jár oda. Én minden estére (4 éjszaka) külön vacsoraöltözetet vittem. Napközben kirándultunk, vagy strandoltunk, de én minden vacsorához tisztán és rendezett öltözetben ülök le az asztalhoz. Sajnos csak mi ketten gondolkodtunk így a férjemmel a szállóvendégek közül. :frowning:
Mert nem tiszteljük meg elsősorban magunkat, egymást és az elfogyasztandó ételt sem azzal, hogy “normálisan”: tisztán és rendezett állapotban ülünk le az asztalhoz. De még azokat se tiszteljük, akik azt az ételt megfőzték nekünk, illetve megterítettek a vacsoránkhoz.

6 Likes

Teljesen igazatok van.
Nálunk suliban is pl. Anyák napi ünnepségen vagy Karácsonyin olyan szomorú amikor a szülők kb. kutyasétás ruhában mennek, a gyerekek meg ott szavalnak-énekelnek csinosan, a felnőttek meg nem tisztelik meg őket :frowning: Mi mindig szépen kiöltözünk, a kishugira is csinos ruhát adunk, hogy megtiszteljük a nekünk fellépő gyerekeket. Más meg áll ott a szobafestő munkaruhában vagy Nike joggingban :frowning: (utóbbival menőzni akarnak…)

7 Likes

Biztos vagyok benne, hogy a kisfiadnak ez egész életében eszébe fog majd jutni, ha most még húzza is a száját! :blush::innocent:

2 Likes

Jó lenne Annayake, Isana/Balea áron. :joy:

Az orosz nőkkel kapcsolatos képet teljesen vissza tudom igazolni. Habár nekem nem jön be az erős smink, de az, amennyire adnak magukra, rendkívüli. Pár éve dolgoztam Moszkvában két hetet. Márciusi moszkvai tél volt. Fogcsikorgató hideg és kíméletlen szél. Irhabunda, usanka, hótaposó, kesztyű, bundásnadrág. Metróval jártam be az irodába. Sok nő dolgozott ott, ugyanígy beöltözve érkeztek reggelente. Majd bementek a női öltözőbe, szoknyában, nylonharisnyában, blúzban, magassarkúban, sminkben, gondozott hajjal kerültek elő. Hozzátartozik, hogy nagyon meleg volt az irodában, nem spórolnak az energiával. A fiatal nők egyébként elég kihívóan viselkednek, szinte rámásznak a pasikra, akik persze élvezik ezt. A CV-kbe pedig olyan fotókat töltenek fel, mint egy topmodell, kihívó ruha, hajbatúrás. Kiválóan beszélnek angolul, franciául, és nagyon magabiztosak.

2 Likes

Én is azt gondolom, hogy felületesek, kapkodók vagyunk. De nem szeretünk ilyenek lenni. A mai követelmények, munkatempó, multitasking tesznek minket ilyenné. Ki lehet persze szállni, és vannak, akik így döntenek, de a többség igyekszik mindenhol megfelelni egyszerre. Én olyan környezetben dolgozom, ahol állandó rendelkezésre állás van. Van amikor este 10-kor kapcsolódok be egy nemzetközi hívásba, és dolgoznom kell, miközben a család körülöttem éli az életét. Másnap reggel pedig 7-kor hívnak, hogy valami gond van. Hogyan lehet így elmélyedni? Bűvészkedni kell a kevés szabad órával.

2 Likes