Ti milyen külföldi/hazai termékeket/márkákat látnátok szívesen a hazai drogériák polcain?

Nem tudtam eldönteni melyik topicba írjam :see_no_evil: Láttátok ezt?

%5Bhu.upload_selector.default_image_alt_text%5D

5 Likes

Ez jól hangzik, de az árakra nagyon kíváncsi leszek.

1 Likes

Aztaaa. Ez nagy lépés. De az árakra én is kíváncsi leszek, mert pl. van a Makeuplaza kínálatában UD, 25 ezer az összes paletta :frowning: Editnél pedig 16. Szóval remélem a panda nem fog elkérni szintén egy másfélszeres árat…

1 Likes

Igen, én is pont erre gondoltam. Nem is tudom elkèpzelni, hogy van olyan ember, aki 25ezret ad egy UD palettáért. :flushed:

Botrányosan drágán adja a dolgokat a PinkPanda a legtöbb esetben… :roll_eyes:

Az árakra én is kíváncsi leszek, de mindenképpen üdvözlendő.
És ki tudja? Talán a brexit után örülünk, ha egyáltalán hozzá tudunk jutni… :thinking:

Ha nem elszàllt árakon adja a Pinkpanda, akkor egy Sultryra biztos beruházok :sweat_smile:

1 Likes

Nekem is a Sultry a listás :slight_smile:

Végig olvastam a hozzászólásokat, huh nagyon jók és érdekes témák, ugyanígy látom én is a hazai bőrápolási és sminkelési szokásokat. Elég a munkatársaimra gondoljak, vagy családtagok. De már megfejtettem, hogy két csoport van, egyik aki tojik az egészre, és tökmindegy hogy aranytálcán kínáljak neki a cuccokat, vagy szuper a kozmetikusa és jól kisminkeli, akkor se fogja érdekelni tovább. Egyszerűen nem érdekli és kész, mint pld engem csomó minden, pld szeretem a művészetet: festészet, építészet, de komoly zene, színház, soha sőt messze kerülöm, nem izgat. Na most lehet hogy valaki tök jól öltözködik, mert van pénze rá és még valamennyire tudja is mi áll neki jól, de a smink, vagy bőrápolás hidegen hagyja vagy csak olyan szinten halad vele, amit a kozmetikusától meg tud venni, vagy drogáriában megvesz. A másik csoport meg mi vagyunk:) Engem pld az sodort bele a tudatos bőrápolásba és sminkelésbe, minőségi termékek használatára - és nem felesleges halmozásra - hogy érzékeny pirosodásra hajlamos volt mindig a bőröm, gimiben persze azt mondták egy tesi óra után mikor 4 órán át még vörös volt, hogy azért olyan piros mert egészséges vagyok:DDD hahhaha, köszi… Egyetemen kezdtem öntudatra ébredni, nagyvárosba kerültem a kicsiből és rátaláltam a bioderma sensibiora. Tehát engem ez vezérelt hogy szép bőrt akartam, persze vízhiányos és hámlós seborrheás is volt a bőröm. Így kerültem egyre nagyobb tudás birtokába, meg érdekelt is és fogékony vagyok. Jött a youtube pixiwoo, lisa eldridge, és már 14 év eltelt:) és nem untam meg. Sajnálom hogy saját baráti körömben nem dívik annyira ez a téma, de a munkahelyemen már 3-4en szoktunk rendelni skinsmartól:) Ott van 2 kolléganőm/barátnőm is akiket érdekel, és tudatosak lettek, elemzik az INCI-t stb. De pld a saját édesanyám ellen példa, neki rozaceás a bőre, vettem neki már rá való dolgokat, karira rich hialuron szérumot, meg jó arckrémet…szerintetek egy cseppet is felkent?? 60 éves, jó állapotban van, legalább tavasztól őszig fényvédőzik:D, de nem tudom sehogy rávenni pld hámlasztásra, retinolra, mert nem érdekli, felesleges stb. Hozzáteszem, azon azért elgondolkoztam, hogy én pigment foltokkal, melasmával küzdök lassan 5 éve, és be kell lássam, hogy nem tudom ezeket magamnak eltüntetni, megfelelő rutinnal sem, neki meg semmi, és kb 3 éve fényvédőzget…ez nagyon elszomorít, mert aki ennyire tudatos mint én, miért ilyen a bőre:(, de legalább lassabban ráncosodok:) Meg jó alapozóval, bb krémmel sokat tudok javítani és még így sok dicséretet kapok, pedig szerintem baromira nem szép a bőröm, és van hogy olyan dicsér meg akinek szerintem sokkal szebb a bőre, és tudom hogy kb avon-t használom vagy valami drogériás cuccot.
Nyáron fog megszületni a kisfiam, de el nem tudnám képzelni, hogy ne sminkeljek minimálisan (ez nekem bb krém, szemöldök igazítás, kis kontúr, pirosító, spirál, meg valami a szájra, ami ápol, és egy fixáló púder). Edző terembe is bb krémmel megyek meg valami enyhe highliter, és szemöldök igazítás, erre egy ismerősöm megkérdezte hogy te edzeni is sminkelsz? És a válaszom az volt, hogy nem, nekem ez nem smink, ez alap:D kell a színkiegyenlítés, mert fáradtnak tűnök nélküle, nem csúnyának látom magam, hanem fáradtnak és ápolatlannak.

Témához is hozzászólva én nagyon szívesen látnám a misshát, innisfreet, inika, deciem(!), lovingtan meg amit írtatok sokan hogy normális színválasztékot, főleg világosat, teljes termék palettát, nem évekkel ezelőttit. Örülnék, ha nem csak Bp-en lenne pld mac meg pár ilyen márka, hanem legalább megyeszékhelyeken. Nálunk a müllerben amikor megnyitott volt lancome, 1 év múlva megszüntették :D…hát mondom ez fasza. Douglesban kevésbe szeretek vásárolni, ott jobban rám tapadnak az eladók, akiknél nagyobb tudásom van szinte és én magyarázok nekik el dolgokat, ha nem tudja nekem megmondani hogy egy 10 ezres alapozó fog e oxidálódni, akkor ne fárasszon már, majd neten utána járok inkább. Nálunk a dougles is kicsi, szegényesebb, mint egy lebutított verzió. Pár hete akartam egy isadora bb krémet, de nincs, viszont ha tudom a színkódom meg tudják rendelni…köszi:D Az is zavar, hogy miért nem ugyanolyanok a müllerek kínálatai, olvasom az ujságban hogy ez vagy az a márka lesz akciós, nálunk eleve nincs is.
Bocs a hosszúért, tudnék még írni, de ami azért pozitív hogy igen látszik, hogy fejlődnek, hogy hihetetlen sok féle márka van már a drogériákban. De az igazán hatékony termékekből kevés a sok hasztalan semmire való inkább ártó termékekhez képest.

7 Likes

e.l.f. állvány és Real Techniques termékek a Müllerben. Ti láttátok már? Nekem újdonság volt. Mondjuk a 6 dolláros alapozó 3000-3500 forint körülre van beárazva, sajnos.

55897045_2321581258075295_4587888309014888448_n

55845393_2301307656557957_6482362361389776896_n

3 Likes

Melyik Müller?
Real Techniqueset már láttam, de nincs mindegyikben. Kökiben nincs, Árkádban van.

1 Likes

Az e.l.f.-ről csak hallottam, hogy jön. Tök jó, hogy egyre több külföldi márka válik elérhetővé, de olyan árréssel, ami miatt inkább maradok a külföldi rendelésnél. Nagyon remélem, hogy a Brexit miatt nem leszünk rászorulva a kizárólagos hazai vásárlásra.

A MOM Parkban nyitás óta van e.l.f. és egyéb márkák is, amivel máshol még nem találkoztam.

1 Likes

Uuuu ez tök szuper! Mindkét márkát ki szerettem volna próbálni úgyis.

1 Likes

Bocsi, az kimaradt, hogy ez a székesfehérvári Müller. Át is lett rendezve sok minden, a natúrkozmetikumos részleg is más lett.

Ú de szuper, holnap pont az Árkád felé járok, be is nézek :slight_smile: Én még nem láttam egyik márkát sem a polcokon, bár elég ritkán esik útba Müller egyáltalán… Most kapok az alkalmon. :slight_smile:

1 Likes

A választék attól függ, hogy mikor kaptak árut, néha sok minden van, néha kevés. És ha jól rémlik az Árkádban olyan fura helyen van. A smink osztályon, de nem a többi ecset között.
Egyébként RT-t láttam már a Corvinban és a Blaha Müllerben is.

1 Likes

Na, körülnéztem az Árkád Müllerben, de alig találtam meg. Több eladó is furán nézett rám, még sosem találkoztak ezekkel a márkákkal. (Nem tudom, ki pakolja ki…) Az e.l.f.-et egyáltalán nem találtam, és végül az üzletvezető tudta csak megmutani, hogy merre vannak az RT ecsetek, de nem volt sok belőle.

Kiko üzletnek örülnék, meg ha Essie lakkok lennének Rossmannban vagy dm-ben, de ennyi kb, az itthoni magas áfa miatt mást nem hinném, hogy vennék, ha lenne is, a reptéren is pl a Dr Jart meg a Tonymoly maszkok is annyira drágák…

Én vettem egy Essie adventi kalendáriumot tavaly, őszintén szólva megbántam, lehet jó lakkokat venni olcsóbban is.