The Ordinary termékek

A 2%-os emulziót használom. Igen, nekem is eléggé befolyásolja a ciklusom, hogy mennyi vizet iszom, hogyan étkezem, de már az alapozóra és a fényvédőre is gyanakodtam, szóval elég nehéz belőni, hogy mi okozza a problémát, de egyre jobban a retinoidra gyanakszom…
Mindezek alapján lehet, hogy el sem használom ezt a szérumot és majd talán egyszer kipróbálom a squalane-es verziót. Köszi, hogy írtál! :slight_smile:
Amúgy annyi dolog van amit szeretnék orvosolni, ezáltal sorakoznak a polcomon a TO termékek, de mégsem használhatom mindet egyszerre… Meg még ezt meg azt meg amazt is ki szeretném próbálni, de nem rendelhetek újra, mert várom, hogy elfogyjanak a mostani cuccaim :smiley: Te nem szoktál/ti nem szoktatok így lenni ezzel? :smiley:

Nagyon érdekes a bőröm, mert pubertás előtt még nagyon száraz, ekcémára hajlamos volt. Pici korom óta használnom kellett ajakápolót, extra száraz bőrre való krémeket, mert konkrétan hámlott és viszketett gyakorlatilag bármitől, annyira száraz volt. Tinikoromtól kedzve pedig fokozatosan zsírosodott és a pattanások, mitesszerek is igen változatosan fordultak elő korszakonként váltogatva a törzshelyüket. Aztán megelégeltem és elkezdtem fogamzásgátlót szedni 4-5 évig, ekkor egy picivel jobb lett a helyzet, de nem hozott megváltást (pedig nagyon egészséges életmódot folytattam akkoriban). Csak ugye a biokozmetikumok sem vezettek igazán sehova. Aztán felhagytam a tabi szedésével és ekkor uralkodott el a káosz, mert minden eddiginél durvább lett a helyzet és úgy tűnt nem is fog javulni még jó sokáig. Aztán jöttek a mindent megváltó TO termékek és az új bőrápolási rutin :slight_smile:

Alapvetően a testem többi részén nagyon száraz a bőröm a mai napig, az arcom elég zsíros, viszont extrémen vízhiányos, így elég körülményes az ápolása. Ha nem kenem be semmivel akkor feszül, húzódik, ennek ellenére pár óra múlva már tocsog az olajban. És igen, ezek szerint egyáltalán nem érzékeny a bőröm, mert simán bírja a napi 2%-os BHA hámlasztót, a napi szintű retinoid használatot is és eddig nem tapsztaltam semmitől irritációt szerencsére :slight_smile:

1 Likes

Nekem most éppen a TO Azelaic Acid Suspension, TO Alpha Lipoic Acid 5% és a TO Vitamin C Suspension 23% csücsül a polcomon és nem tudom miként kellene beiktatni őket, vagy kell-e egyáltalán használnom őket most, hogy csomó mást is használok. Nem mondom, hogy nem volt hasznuk de a most használt termékeim sokkal jobbnak bizonyultak, így én őket a testem többi részére használom el (dekoltázsra főként). Az azelainsavat pedig akkor használom amikor nem tudom kivédeni a pöttyöket és kell a halványító hatás :slight_smile:

1 Likes

Fuuh, nem lehet könnyű ilyen bőrtípust kezelni/ápolni! :open_mouth: minden elismerésem! Én is csak a TO-ra esküszöm.
Az a lényeg, hogy a TO termékek teljesen rendbe tették az arcbőrödet és most csodásan nézel ki, ahogy azt a képen is láthatjuk! :heart_eyes::kissing_heart:

1 Likes

Én is nagy szerelmese vagyok a márkának, kb a bőrápolási rutinom 95 %-át teszi ki. Jelenleg ezek vannak a birtokomban:
IMG_20190216_163548
Használtam még a C-vitaminos 23% krémet, de azóta a C-glowra váltottam, jobban bevált. A primer már fogytán van, de én egyszerűen nem tudom könnyen kinyomkodni belőle, úgyhogy még szenvedek vele. A Nia, retinoid, caffeine solution nagyon beváltak, mindennapos rutinomhoz tartoznak, nagyon sokat segítettek a bőröm állapotán. A fényvédőt múlt héten kezdtem használni, ez az első fizikai fényvédőm, egyelőre nagyon elégedett vagyok vele. Nyáron majd visszaváltok azért a PC 50 faktoros kémiaira, de most télre nen zavar a sűrűbb réteg.

1 Likes

Nekem a Niaciamide, Buffet, Azelaic Acid Suspension van most napi hasznalatra, valtogatva. A kv-s “szemszepito” is megvan meg valahol, csak en nem ereztem hatasat. Idaig a Buffet a gyenge lancszem, de nincs meg regota. A NIOD Multi-Molecular Hyaluronic Complex is bevalt, de az adagolojat nem szeretem, mert nagyon folyik belole es csak 15 ml. 2 Ordinary termek meg var a sorara, egyik hamlaszto, masik retinoid. Nekem 1 kivetellel bevalt az Ordinary, megfizetheto es mar konnyen beszerezheto, kulfoldrol nem kell tobbet rendelnem.

A kávés “szemszépítőt” tesztelgettem egy ideig, mert sajnos genetikailag is elég mély karikáim vannak, nem volt olyan egyértelmű a hatása. Egyik szombat délelőtt próbáltam ki, hogy csak az egyik oldalra tettem fel. Ugyan nem öt perc után, hanem inkább fél óra elteltével, de látható volt a különbség. Nekem ez a kis hatás bőven elég ahhoz, hogy megérje használnom. Nem szeretem benne, hogy viszonylag lassan szívódik fel teljesen, de a reggeli készülődésbe belefér (általában több lépés között felöltözöm, fogat mosok, stb., így eltelik az idő). Én is azt szeretem nagyon, hogy rendkívül jó áron vannak a termékeik, magas hatóanyag tartalommal, és tényleg hatásosak, mindemellett azért könnyen elérhetőek. Van még jópár kívánságlistás termék is, de majd idővel… :slight_smile:

Elvileg nem karikak ellen van, hanem a puffedtseget viszi le, ha leviszi. A Deciem oldalarol mindig hamar megerkezett a csomagom (Angliabol), ezert nem aggodtam az utanpotlas miatt. Fejlesztik a termekeket folyamatosan, en tobb embernek ajanlottam ezt a markat. Varom az uj termekeiket. Ha tobb ceg peldat venne roluk, mindenkinek szebb bore lenne. Olcson is lehet jo dolgokat eloallitani es eladni, nem kell hozza fizetett reklam minden hircsatornan. Ha belegondolok mennyi egy ilyen termek es mi van benne, a magyar “guruk” pedig ropke hatezerert napraforgoolajat raknak az arclemosoba, termeszetesen a The Ordinary termekit veszem tovabbra is.

1 Likes

Igen igen, nem fogalmaztam egyértelműen én sem. De az egyértelmű, hogy a genetikai karikáimon nem segít, csak a kialvatlanság jeleit enyhíti :slight_smile: Csak drága karikáimtól nem láttam a hatást. Én azt tartom elképesztőnek, sőt pofátlanságnak, hogy a kozmetikai cégek mennyi pénzt kérnek el egy-egy termékért, csak mert ráírtak valami jól hangzó hatóanyagot, ami az INCI sokadik helyén kullog…

2 Likes

merőben elméleti kérdés: TO-ból össze lehet állítani egy teljes rutint, de a lehető legminimálisabb termékszámmal? (a lemosót leszámítva)
egyszerűen belekavarodtam ebbe a rengeteg különböző hatóanyagba, és tiszta gombócartúr-szindrómás lettem.

2 Likes

Lemosót kivéve nálam is minden TO meg most van egy NIOD szérumom. Nagyon jól megvagyok így, nem vágyok más gyártó termékére. Majd még a Hylamide felé fogok elkalandozni :slightly_smiling_face:

1 Likes

Össze lehet, de a TO-nak pont az a sajátossága, hogy a termékeikben egy-egy top hatóanyag szerepel. Szóval ha egy alaprutint szeretnél, minél kevesebb termékkel, akkor vagy komplexebb összetételű termékeket keress (más márkák kínálatában), vagy kezd el a bőrtípusod/bőrproblémáid alapján felépíteni a rutinod. Én is így kezdtem, eleinte még csak a bőrtípusomnak megfelelő termékeket kerestem (kombinált bőrre BHA hámlasztó, niacinamide, + egy kis anti-aging céljából retinoid). Aztán bővült a repertoár mindenféle jóval, ahogy olvasgattam tovább. Szóval neked is csak ezt tudom ajánlani. :slight_smile:

1 Likes

szóval akkor ha a bőrtípusom zsíros-kombinált (habár a téli széltől hajlamos foltokban kiszáradni), a bőrproblémáim meg a tág pórusok (de csak akkor pattogok ki, ha valami kicsit is komedogént használok) és a lassú sebgyógyulás, akkor mondjuk veszek egy bha-t meg egy niacinamidot, és igazából már csak valami hidratáló kell az alaprutinba, ugye? mondjuk télen az nmf, nyáron meg a marine. ja meg egy fényvédő. és akkor ezen felül lehet válogatni az anti-aging összetevők közül, mint a buffet meg a többi. (retinoidot meg aha-t nem szívesen használnék, legalábbis amíg nem tudom, mit csinálok, mert azokra érzékeny és hisztis lett a bőröm legutóbb, igaz, azoknem TO termékek voltak). ennek így van értelme?

2 Likes

Szerintem abszolút van értelme. Az én bőröm is zsíros-normál kombi, tág pórusokkal (amiatt mitesszerekkel) és pigmentfoltokkal. A starter pack-em nekem egy hámlasztó volt, egy fényvédő, meg a TO alpha arbutinos terméke. Amellé jött a nia, azután meg minden más finomság-jóság. Ha a lassú sebgyógyulást úgy érted, hogy neked is vannak foltocskáid, hiperpigmentációid, akkor esetleg még arra volna érdemes választani valamit, de nem feltétlenül kell az elején. Plusz a hámlasztó és a fényvédő már önmagában segít azon is. :relaxed: Ha a fényvédő-hámlasztó-hidratáló háromság megvan, az az én olvasatomban már alapnak mondható. Ha még egy niát is behúzol mellé, az tök jó kezdés.

2 Likes

Igen igen! Ahogy @babyhippo is írta, ez a hámlasztó-hidratáló-fényvédő hármas más egy jó alap. Nekem azért elég visszafogott bőröm van, tehát a niacinamidnél komolyabbra még nem volt szükségem, de ha tág pórusokkal büszkélkedhetsz, nagyon zsírosodik a bőröd, és tényleg lassan gyógyulnak a sebeid, netán a patik még sokáig meghagyják a nyomukat az arcodon, akkor egy azelainsavas termék jó lehet. De azt mondjuk érdemesebb lehet sokadikként bevezetni, elsőre inkább a niacinamidet javaslom, mert ez is nagyon hasznos összetevő (tág pórusok, pigmentfoltok ellen is kiváló, bónuszban serkenti a kollagén termelést), plusz nem rohanod le olyan gyorsan a bőröd a mindenféle savval. Aztán később, ha úgy érzed bír még többet is a bőröd, akkor lehet tovább kombinálni. A hámlasztót is csak fokozatosan vezesd be, később ahogy a bőrödnek szükséges, olyan gyakran használd. (Nekem pl. most télen heti 3x elég volt, ami lehetővé tette, hogy egy csomó más terméket használjak a hét többi napján.) Szóval a fenti hármast bővítheted szérumokkal, amivel tetszik, vagy szereti a bőröd. :slight_smile:

4 Likes

ezer köszönet, hálám örökké üldözni fog mindőtöket :smiley: @babyhippo a lassú sebgyógyulást úgy értettem, hogy tényleg-nagyon-lassan gyógyulnak a sebeim, majdnem lassabban, mint egy cukorbetegnek, (pedig nem vagyok az, kivizsgáltattam). de nem pigmentálódik be, csak vörös mint a veszedelem. valószínű hogy a pikkelysömörömnek köszönhető - pedig az arc-nyak-dekoltázs nem is volt még direkt érintett. :confused:
@dunaimano azelainsav! na ezt tuti felírom, ha segít gyógyítani, akkor kelleni fog. hámlasztást már bevezettem, 2% BHA, csak más márkával. a nikotinsavamidot ismerem, látom és tudom hogy jót tesz. és ha lenne egy megbízható alaprutinom, úgyis bővítgetném mindenféle extrával akár máshonnan is (fátyolmaszkok, csiganyál, paralelepipedon) - csak hát a TO-ban úgy elvesztem, hogy már nem tudtam mi az “alap”. :dizzy_face:
na és akkor az utolsó kérdés: a peptidek meg a ceramidok - ezek már csak ilyen extra dolgok? vagy ezek hidratálónak minősülnek? vagy anti-agingnek? :sweat_smile:

3 Likes

Zsíros-normál kombi bőrre melyik TO hámlasztót ajánlanátok? Még nem próbáltam a kémiai hámlasztást, de annyi féle van, hogy kezdek elveszni.
Ami még fontos lehet, hogy alapvetően nem érzékeny a bőröm, a pórusaim nem annyira tágak, inkább a pigmentfoltokkal nem vagyok kibékülve.

2 Likes

Én még nem próbáltam TO termékeket, Geek & Gorgeus Calm Downt használom most is, ami nagyon enyhe hámlasztó, kezdésnek tudom ajánlani, ha félsz az erősebb hatóanyagoktól, bár az is igaz, hogy néha kevésnek érzem a kombinált bőrömre, de most, hogy jön a jó idő, nem merek erősebbre váltani a fényérzékenység miatt (és még bőven van az üvegben).
Egyébként a Skinsmart blogját érdemes olvasni a témában: https://skinsmart.hu/szakertoi-tanacsok/cat/anti-aging/post/hamlasztas/.

1 Likes

Igen, értelek, nekem is ilyen. :roll_eyes: Nemcsak az arcomon, de a testem többi részén is iszonyú lassan gyógyulnak a sebek. Erre esetleg akkor még hadd tanácsoljak egy aloe vera gélt. Ez nem TO, de én nagyon szeretem. Bőrtípustól függően kiválthatja a hidratálókrémet is, vagy ha magában kevés, akkor az alá. Vagy én például reggel smink alá a TO NMF-et használom, de este a háromféle szérumom felé már csak aloe vera gélt. Gyulladáscsökkentő, emiatt szépen nyugtatja az ilyen bőrt. Vannak szuper koreaiak (pl.: https://kremmania.hu/kremek/etude-house-99-aloe-soothing-gel vagy https://kremmania.hu/kremek/holika-holika-aloe-99-soothing-gel), de ha nem akarsz rendelni, a bármelyik Rossmannban-dm-ben fellelhető Alveola is szuper (https://kremmania.hu/kremek/alveola-aloe-vera-eredeti-aloe-vera-gel). :relaxed:

Az azelainsav szerintem is jó választás majd későbbre, én is használok egy származékot, a GG aPAD-ját (https://skinsmart.hu/apad.html https://kremmania.hu/kremek/geek-gorgeous-101-apad).

A peptidek a Skinsmart fogalmazása szerint újonc anti-agint sztárok, én is belinkelek neked egy cikket, mert jobban összefoglalja, mint én tudnám: https://skinsmart.hu/szakertoi-tanacsok/peptidek/.

A ceramidokról őszintén szólva én sem tudok túl sokat, de erről meg egy Tindigo cikket találtam: https://szepsegreceptek.hu/amitol-a-borod-szep-lesz/ceramidok-az-oregedesgatlasban/. :smile:

1 Likes

Az azelainsav nem épp a sebgyógyulást, inkább a pigmentfoltok halványítását segíti, illetve pattanások ellen kiváló. Itt olvashatsz róla bővebben: https://skinsmart.hu/szakertoi-tanacsok/azelainsav/ Sebekről, hegekről a krémmánia blogon volt szó nemrég: http://blog.kremmania.hu/2019/02/a-legjobb-osszetevok-hegek-ellen.html
A peptidek egy gyűjtőfogalom, pl vannak közöttük anti-aging atásúak is. Én még nem használtam peptides terméket egyébként. A skinsmart szakértői tanácsokat érdemes olvasgatni, ott bőven találsz infót anti-agingről, peptidekről egyaránt. https://skinsmart.hu/szakertoi-tanacsok/peptidek/ Ez egyébként nagyon jó arra is, hogy az alaprutinod össze tudd állítani: https://skinsmart.hu/szakertoi-tanacsok/kezdd-itt-tudatos-borapolas/

2 Likes