The Ordinary termékek

Óó most látom hogy már te is megválaszoltad @random kérdéseit :slight_smile:

1 Likes

Ha kifejezetten TO, akkor ezt javaslom: https://skinsmart.hu/arcapolas/kemiai-hamlasztok/salicylic-acid-2-solution.html
Lassan szoktasd hozzá a bőröd, első héten 1x, kövi héten 2x, aztán 3-4 alkalommal használd. Ha elkezdesz hámlani, akkor túlhámlasztottad a bőröd, vagy még nem szoktál hozzá. Pigmentfoltok ellen sokat tehetsz, a hámlasztás is egy jó lépés lehet, ebben az esetben inkább G&G-t ajánlanék: https://skinsmart.hu/arcapolas/kemiai-hamlasztok/cheer-up.html Ha nem túl érzékeny a bőröd, de emellett fontos a fényvédelem!
https://skinsmart.hu/arcapolas/kemiai-hamlasztok/calm-down.html Érzékenyebb bőrre.
Ezek BHA-t is tartalmaznak, tehát a kombinált bőröd problémáira is nagyon jók. A skinsmartos hámlasztós cikket én is ajánlom!
Olajat a kombinált bőrre nem feltétlenül ajánlok, de lehet vele próbálkozni, pl. heti egyszer lehet, hogy belefér a rutinodba. De inkább csak télen. Ha nem válik be, akkor több plusz hidratáló szérum vagy egy komplexebb hidratáló lehet a megoldás a vízhiányra.

1 Likes

Nem TO ugyan, de a GG Cheer Up-ját elméletben neked találták ki, mert egyszerre van benne AHA és BHA. Egyszerre szorítja vissza a túlzott olajosodást és halványítja a pigmentfoltokat, mert hámlasztja a pórusok belsejét és a bőrfelszínt is. Mert ugye ennek az elméleti alapja az, hogy a zsíros bőrre inkább BHA, de a pigmentfoltokra meg inkább az AHA javallott, mert az AHA pörgeti kifelé az extra pigmenteket. Szóval igazából ez már az egyéni mérlegelésed kérdése is. Ha az olajosodás nem túlzott nálad és kezelni sem akarod, pusztán a pigmentfoltok ellen akarsz fellépni, akkor lehet csak AHA hámlasztót is választani, ha mindkettőt, akkor a fentebb említette Cheer Up (egyébként is is ezt használom :upside_down_face:) a neked való. A TO-nak is vannak csak AHA hámlasztók (pl.: https://skinsmart.hu/arcapolas/kemiai-hamlasztok/lactic-acid-5-ha.html), meg van egy csak BHA is (https://skinsmart.hu/arcapolas/kemiai-hamlasztok/salicylic-acid-2-solution.html), meg van a híres-neves vegyes (https://skinsmart.hu/arcapolas/kemiai-hamlasztok/aha-30-bha-2-peeling-solution.html).

A @bernadettu által ajánlott Calm Down szerintem is pöpec kezdésnek, de nekem a Cheer Up volt életem első hámlasztója, és nem lett tőle gondom. De az én bőröm nagyon ellenálló, a tiédet te ismered. :blush:

2 Likes

Hihi, inkább kétszer, mint egyszer sem! :smiling_face_with_three_hearts:

1 Likes

@babyhippo @dunaimano köszi szépen Nektek! :slight_smile: A GG Cheer up-pal már szemeztem egy ideje, szóval lehet az lesz a tökéletes választás. Az én bőröm is szerencsére eléggé ellenálló, nem sikerült még kiakasztanom semmivel, remélem ez is bejön majd :smiley:
Jövő hónapban akkor már be is ruházok egyre :blush:

1 Likes

Lehet belőle kisebb kiszerelést (30 ml) vásárolni, ha gondolod, kezdd előbb azzal, mert úgy mégiscsak kevesebb a bukásveszély. :hugs: Deee remélem, hogy beválik. Nekem bevált, már a második 100 ml-eset nyúzom.

1 Likes

Granactive Retinoid emulzióról váltanék squalane-es verzióra. Muszáj a legkisebb koncentrációssal kezdeni? Ja és retinoid vagy retinol? Bár nyárra lehet inkább hanyagolnom kellene a dolgot.

1 Likes

Erről mit gondoltok?

Miben lehet ez vajon más, mint a patikai vagy akár dm-es tiszta C-vitamin por?
Én úgy emlékszem, hogy régebben még a skinsmartnál is azt mondták, hogy ne keverjünk C-vitamin port szérumokba, krémekbe, mert ahhoz, hogy hasson, nagyon fontos a ph. Bár most ezt az infót nem találom. Ez mondjuk jóval kedvezőbb áron van:
https://kremmania.hu/kremek/das-gesunde-plus-vitamin-c-pulver

Abban, hogy sokkal kisebb szemcséjű, finomabb állagú por mint a hagyományos belsőleg használatos C-vitamin porok. Tehát elvileg tökéletesen feloldódnak a szérumokban, tonikokban, krémekben. A sima C-vitamin porok nagy szemcseméretük miatt nagyon karcolnák a bőrt illetve esélytelen, hogy fel tudnak oldódni egy borsónyi adag szérumban.

Közben megnéztem a megjegyzéseket a termék adatlapján ahol egy hozzászóló azt firtatta, hogy semmilyen különbség nincs a két termék között csak a TO jóval drágább. Ha ki sem próbálta a TO C-vitamin porát akkor nem tudja megállapítani, hogy ténylegesen ugyanaz-e a szemcseméret és a hatás vagy sem, ergo nem lehet adni erre a hozzászólásra.

1 Likes

Arra én is gondoltam, hogy a szemcseméret kisebb. Ez miben befolyásolja a feloldódást? Ha a befogadó termék olajos, akkor nem fog benne feloldódni, ha vizes alapú, akkor max a feloldódás időtartamára van hatással, nem? Bár akkor sem hiszem, hogy teljesen fel tudna oldódni. Pl. ebben a termékben is nem lldott formában szerepel, amikor használtam, nekem ezzel nem volt problémám. Azért kíváncsi vagyok, hogy a patikai/dm C-vitamin tényleg kellemetlenebb érzés-e, karcolnak-e.
Ezt az említett véleményt még nem láttam, de más termékeknél is előfordul, hogy valaki úgy szidja egy termék drágább verzióját, hogy nem is próbálta… Az ilyeneket nem tudom megérteni. Elhiszem, hogy neki tökéletesen bevált az olcsóbb, de ez nem jelenti automatikusan, hogy a másik nem jobb, és nem éri meg megvenni.

Régebben amikor még nem voltam annyira jártas a tudatos bőrápolás tudományában készítettem C-vitaminos pakolást amit egy hidratáló szérum, egy kis hozzáadott víz és egy kis C-vitamin por alkotott. Teljesen random felindulásból kutyultam össze fittyet hányva a kémia szabályainak fontosságára :sweat_smile: Valamennyire feloldódott a por de felkenéskor éreztem, hogy igencsak karcol a benne lévő C-vitamin por. Azóta nem kísérletezgettem, viszont hatását tekintve működött. Gyorsabban halványodtak a pattanások után maradt foltok és rendesen összekapta a bőröm, szinte kicsattant a feszességtől. Az is lehet, hogy túl sokat adtam hozzá ahhoz a mennyiséghez de annyi biztos, hogy nem oldódott egykönnyen ekkora szemcsemérettel. Egy próbát viszont megér, ha mégsem válik be akkor elhasználhatod a C-vitamin port belsőleg ami amúgy is mindig jól jön :slightly_smiling_face:

Ezt a TO C-vitaminos krémet használtam egy darabig, lehetett néha érezni, hogy egy-két szemcse karcol viszont én nem voltam kibékülve a fémes szaggal amit általában az aszkorbinsavas termékek hagynak maguk után illetve ez a termék nagyon nehéz volt és úgy éreztem megfullasztja a bőröm.

2 Likes

Egy dm C-vitamin poros tégely mindig van otthon, de ezelőtt még nem jutott eszembe bekeverni. Igen belsőleg használom, pl teába, limonádéba, vagy akár magában nagyon jó. Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat!

1 Likes

Én gyógygszertárit használok és nem volt TO porom még. Egy tonerben oldom fel és pici kavargatás után teljesen feloldódik. Nem bántja a bőröm semmi szemcse, mert elolvad. Meg akartam venni a TO vitaminport, de nem fogom, mert bejön a gyszertári, ami kis adag és nem képzelem azt, hogy a levegő nedvességtartalmát felveszi mire elhasználom az x mennyiséget.

2 Likes

ez a termék nettó parasztvakítás, több okból is (pl ha valami vízalapú tonerben/krémben kevered el, a bőrön nem fog áthatolni, mert száradás közben visszakristályosodik az elkevert por; ebben a formában instabil; a kutyulmány ph-értéke se mindegy).
eléggé pofátlan húzás volt ez az Ordinarytól, akik nem olvasnak jobban utána ennek, leírás alapján simán elhiszik, hogy ez jó lesz majd nekik, de hacsak nem ért valaki kifejezetten a kémiához és tudja, miben érdemes elkeverni és meddig tartható el a cucc - bár ezek az emberek valószínűleg nem ezt a túlárazott c-vitamin port fogják megvenni.

2 Likes

Szerintem nem parasztvakítás. Nem szérum helyettesítésére való, ez tény, nem véletlenül van vagy hatféleképpen formulázott C-vitaminos szérum a kínálatukban. Ez a por sebhelyek/felszíni bőrelszíneződések helyi kezelésére való (régen írta is az ordinary oldala hogy topical treatment).
Ehhez nem kell átmennie a barrieren a molekulának, úgy hat mint egy normál, AHA-jellegű hámlasztó. A pH tartomány néhány lépcsőnyi ingadozása sem annyira érdekes mint egy szérumnál, nem az érzékeny bőrűek a célközönség.

Én nem hinném hogy száradás közben visszakristályosodna a por, erre tudsz valamilyen forrást ahol ezt kimérték volna? Szerintem max tiszta, ioncserélt víz, a javasolt fél kanálkánál jóval nagyobb pormennyiség és papiruszszáraz bőr találkozásánál történhez ez meg.

Normál esetben gondolom tonikba vagy hidratálóba keverik az emberek, ezekben jó eséllyel van glicerin, valamilyen diol vagy poloxamer stb. A bőr nem egy csiszolt üveglap, és még azon sem lenne egyszerű kettőnél több komponensű rendszerből egy kis koncentrációjú molekulát visszakristályosítani :slight_smile:

Hegkezelésre a vélemények szerint jó megoldás, főleg ha valakinek nem érzékeny a bőre, vagy pl. olyan helyeken mint mellkas, hát, stb. Ha az egyszeri felhasználó többet használ mint a javasolt kis kanál, legalább óvatosságot tanul :), ez sem veszélyesebb mint a retinol vagy 7 %-os glikolsav oldatuk.

Ha valaki a C-vitamin marketingelt oldalát szeretné kipróbálni (anti-aging, a csillagok az égről, a hold egy karón stb.) az úgyis a szérumok közül választ inkább.

Tartok itthon dm-es C-vitamint, influenza szezonban iszom hideg vízben elkeverve mert hiszek a placebo erejében :slight_smile: Abból kiindulva hogy milyen nehezen oldódik a fél mokkáskanálnyi dm-es por a 200 mL vízben, nem olyan parasztvakítás finom szemcseméretet használni inkább. Nem tenném a bőrömre.

(Bár a múltkor rátettem, kiváncsi voltam hogy jelentkezik-e fémes szag ha olajokkal törzsölöm fel a tenyeremre. A válasz igen, de erről már írtam egy novellát valamelyik másik topikban).

Ezzel csak azt akarom mondani hogy szerintem nem túlárazott, mert egységes, kis mérettartományt előállítani egy viszonylag instabil anyagból nagy tisztaságban nem olyan egyszerű, és itt mindhárom tényező fontos.

3 Likes

Igen, nekem azért volt gyanús, mert emlékszem, hogy nemrégiben még pl. a skinsmarton is óva intettek attól, hogy magunknak keverjünk C-vitaminos készítményt, mert az aszkorbinsav nagyon instabil, plusz ugye a ph, amire hivatkoztak. Örülök, hogy te is megerősítetted, hogy ez csak parasztvakítás. Nagyon nem szimpatikus ez a TO-tól.

Annyira szeretem olvasni, amiket írsz, pedig sajnos a kémia nekem kínai. :unamused:

1 Likes

Szuper, hogy van ellenvélemény is :slight_smile: Ha én állnék neki itthon C-vitaminos készítményt kutyulni, az valószínűleg csak egy vizes oldat lenne, tonizálásra, napközbeni fújkodásra. De pont azért nem teszem, mert nulla a kémiai ismeretem, na meg soha nem is igazán voltam jó benne. Úgyhogy azzal abszolút egyetértek @cattitude - del, hogy aki nem ért hozzá, annak könnyen lehet, hogy semmit nem fog használni. A többit meg úgysem tudom… :smiley:

1 Likes

Sziasztok. :slight_smile:
Valaki tudna segíteni nekem ?
A Retinol 0.2% in Squalane -em tetejét használat után vissza tettem az üvegcsébe de elfelejtettem rácsavarni. Így állt kb másfél napig. Szerintetek használható még így? Vagy kuka? :frowning:

Szerintem ha nem napfénynek kitett helyen tároltad, semmi baja nincs. De ha biztosra akarsz menni, írj a Deiem ügyfélszolgálatra, általában nagyon segítőkészek :slight_smile: