The Ordinary termékek

Oo, köszönöm a választ! :heart_eyes: Igen, azt az előbb kihagytam, hogy a pattanásellenes harcban szerintem nálam is ez (mármint az emulzió, a retinoltartalma miatt) tette fel a pontot az i-re.

Meggyőztél, ha az emulzióm elfogy, a szkvalánt rendelem meg, próba cseresznye. :upside_down_face: Láttam én is a jojobát az INCI-ben, ez benne az egyik leghívogatóbb, mert nekem is jó tapasztalataim vannak vele. Segít a mitiken, most perpill is egy jojobás arcolajban áztatom az orrom. :face_with_hand_over_mouth: Squalane-t (mint összetevőt) még nem használtam, ez a másik faktor, ami miatt kíváncsi lettem in the first place. Kezdeni mindkenképp a 2%-al fogom, mert bár a bőröm akár egy vízilóé, inkább vigyázok. Örülök, hogy ennyire bejött neked, olyan jó ilyen sikertörténeteket olvasni. :hugs:

1 Likes

80%-ban csak TO termékeket használok, jelenleg ezek a termékek szerepelnek a rutinomban:

Ezeket napi szinten használom, reggel a szalicilsav + nia kombót a NMF hidraráló krémmel kombinálva, este pedig a retinoid szérumot a Geek & Gorgeous 101 hialuron szérumával. Ezeken kívül Bioderma Sensibio lemosóját használom, a hámlasztást pedig heti 3 alkalommal a Geek & Gorgeous Cheer Up-jával végzem :slight_smile: Nekem ezek a termékek hozták rendbe a bőrömet olyan szinten, hogy 2 hónapja szinte el is hagyhatom az alapozót és a sminket, mert vállalható lett az arcom anélkül is :star_struck: Hozzáteszem, hogy sosem voltam nagyon durván aknés, csak tele voltam mitesszerekkel és zárt komdeókkal, amelyek időnként be is gyulladtak. Azóta ezeknek a termékeknek köszönhetően a zsírosságot leszámítva nagyon szépen javult a helyzet, mondhatni 2 hónap alatt rendezték azt az állapotot, amit 11 éve nem sikerült semmilyen más módszerrel, krémekkel, gyógyszerekkel.

4 Likes

Emlékszem ám, hogy te nagyon profin tolod, a kezdetek kezdetén már volt erről egy beszélgetésünk a “Pattanásos, problémás bőr sminkelése” topikban. :hugs: Dejóóó, akkor teljes a győzelem. :smiling_face_with_three_hearts: Látszik is, gyönyörű a bőröd a képen, meg persze te magad is.

Van sok átfedés a rutinunkban. :blush: Az én termékeim reggel: GG 101 C-Glow, GG 101 aPad (nemrég elfogyott, és még mindig készlethiányos, úgyhogy most TO Nia+Zinc reggel is), TO NMF, A’pieu fényvédő. Este: GG Cheer up hétfőtől-szombatig*, TO Nia+Zinc, TO retinoid emulzió (:soon: a szkvalános :face_with_hand_over_mouth:), aloe vera gél. Arctisztításhoz Eveline micivíz. Ha sminkelek, akkor többlépéses lemosást alkalmazok, és a micellás víz előtt még ez az Isana olajos lemosó dolgozik. (Utóbbiban amúgy van szkvalán, erre most jöttem rá, ahogy linkeltem. Úgyhogy mégsem igaz, hogy még sosem használtam, mint összetevőt. :smiley: De az igaz, hogy nem-leöblítendőként még nem volt hozzá szerencsém.) Néha a kétféle arctisztító után még egy kis teafaolajos vattakoronggal is átmegyek az arcomon, de a napi használatát már elhagytam. A jojobás arcolaj, amit tegnap említettem, az pedig az Alverde vadrózsás terméke. A GG hialuronszérum wishlistes. :drooling_face:

*Vasárnap pedig TO Peeling Solution.

2 Likes

A fényvédőt direkt kihagytam, mert az nem “segít” a pattanásokon, de egyébként Bioderma Photoderm AKN Mat SPF30 használok :slight_smile: Nem annyira kedvelek fényvédőt használni, mert nagyon nehéznek érzem, ha elfogy valószínűleg átváltok valamilyen könnyedebb állagra és magasabb faktorszámra.

Sminkeltávolítást Garnier micellás vízzel végzem, ha elfogy átakarok váltani a Bioderma Sensibio miceállás lemosójára.

A közeljövőben tervezem még bevonni a NIOD Survival 0 szérumot is, mivel antioxidáns még nem szerepel a rutinban ebben a szérumban pedig elvileg az egyik leghatékonyabb antioxidáns szerepel :nerd_face: Picit elkanyarodtunk a topic eredeti témájától, remélem nem bánod, @Bella :slightly_smiling_face:

2 Likes

Dehogyis bánom!! :blush::hugs:
Miért zavarna?:blush: Szeretem olvasni, ahogy beszélgettek. :see_no_evil:

2 Likes

Oo, nem feltételeztem, hogy nem használsz fényvédőt. Csak ahogy írtam sorban a dolgokat, írtam azt is. :upside_down_face: A kémiai fényvédőt egyébként én is utáltam, bár nem ezt használtam, amit te, hanem egy Eucerint. Remélem sikerül találnod valamit, amivel megbékélsz. :blush:

A NIOD-ot már én is nézegettem, igazi csemege. :drooling_face: Majd ha van kedved, írd meg hogyan szuperál. :smile:

Szia @babyhippo, látom már más is leírta a tapasztalatait :slight_smile:
A különbség nálam az volt, hogy az emulziós jobb érzés télen, amikor jobban kiszárad a bőröm, az olajos meg furcsa módon, melegebb, zsírosabb időszakban esik jobban. Ha eredményt szeretnél, akkor állandó használat mellett lesz, esetleg emeld meg az 5%-os szkvalánosra az erősséget, ha már megszokta a bőröd a retinolt. Ezt eleinte 3, majd 2 naponta használnám. Hidratálni mellette is kell, mert a nagyobb hatóanyag mellett száríthat is. Ha nem ugrálnék folyton a hatóanyagok között, akkor a 2 %-osokat naponta használnám, az 5%-ost meg talán 2 naponta.
Látom, hogy sok finomság van még emellett a rutinodban :slight_smile: A GG cheer up 7/6 nap megy? :hushed:

1 Likes

Köszönöm a választ! :smiling_face_with_three_hearts: Kb. félig van még az emluzióm, úgyhogy mire elfogy, hellyel-közel már tavasz lesz, így a te tapasztalataid alapján is jól fog kijönni a lépés. Állandóan használom, minden este, minden nap. Látom az eredményt, mint ahogy fentebb írtam, “minőségibb” tőle a bőröm, egyenletesebb, és a pattanások is elég jól elkerülnek. Szóval tényleg nem az elégedetlenség vezérel a szkvalános felé, hanem a kíváncsiság. Az könnyen meglehet, hogy egy 5%-os már a párnagyűrődéssel is elboldogulna, de először még elhasználok majd egy 2%-osat a biztonság kedvéért.

Igen, Cheer Up 7/6, a 7. nap pedig a TO AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution. Tudom, durván hangzik, de egyszerűen ennyire vastag és ellenálló a bőr a képemen, genetika örökség. :no_mouth: Próbálgattam az elején kétnaponta hámlasztani, de nem, kell neki a napi használat. Sőt, mióta a retinolos emulzió bekerült a rutinomba, úgy használtam a kettőt együtt, hogy este feldobtam a Cheer Upot, aztán elővigyázatsságból vártam minimum fél órát (de sokkal inkább egyet-kettőt), mielőtt jött a nia és a retinol. Aztán múlt hétvégén az egyik nap már nagyon késő éjjel (vagyis hajnal) volt, mire eljutottam az arcápolásig, és úgy voltam vele, hogy felpattintok mindent egymás után, mert kizárt, hogy még fél óra várakozás belefér. Így is történt, a hámlasztás után rögtön jött a nia, utána rögtön az emulzió. És másnap reggel meglepően szép bőrrel ébredtem. Rögtön eszembe is jutott, ahogy Judit az egyik videójában azt mondja, hogy az egyik kutatás szerint tök hatásos a hámlasztás és a retinol együtt. Azóta a fél-1-2 óra öt percre csökkent.
Egyedül a kis C-Glow az, ami ki tudja ütni a bőröm, ha ráfolyik az arcom olyan részeire, ahová nem kéne. Úgyhogy golyóálló mégsem vagyok. :face_with_hand_over_mouth:

1 Likes

Váó, tényleg jól bírja a bőröd! Ezek a granactive retinolok amúgy tényleg finoman bánnak a bőrrel, kevésbé toleránsak is jól bírják, úgy tudom. Nagyon ügyesen kitapasztaltad az arcod igényeit!
A c-vitamin (nem a c-Glow), ami nálam is óvatos alkalmazást igényel, mert még az bizergál a legjobban.

1 Likes

Mindenképpen jönni fogok a tapasztalataimmal :kissing_heart: Egyelőre várok, amíg elfogynak az TO termékek, hogy majd az utánpótlással egybe rendeljem, szóval kicsit várni kell még a véleményezésre, de nagyon kíváncsi vagyok mit tesz majd az én bőrömmel :nerd_face:

Egyébként én ugyanúgy a Granactive Retinoid 2% Emulsion-nal kezdtem, utána egyből fel is vittem ezt a koncentrációt 5%-ra, mert kb 4 hónap alatt fogyasztottam el a terméket, ennyi idő alatt szépen hozzá szokott a bőröm a retinol/retinoidhoz :slight_smile: Ha látványosabb hatást szeretnél elérni, az 5%-ot javaslom és mivel ez nem retinol és nem is tartalmaz retinolt - mint az emulsion verzió - kizárólag HPR retinoidot tartalmaz. Az 5%-os Hydroxypinacolone Retinoate (HPR retinoid) kb 0,5% tiszta retinol hatásával egyezik meg annyi különbséggel, hogy nem okoz irritációt és nincsenek olyan mellékhatások, mint a retinolnál. Míg a 2%-os verzió egy gyengéd/közepes erősségű szérumnak felel meg, 0,2% HPR-rel. Egy picit gyengédebb, mint a Granactive Retinoid 2% Emulsion (amiben 0,19% HPR és 0,1% retinol van). Tehát ő lenne a leggyengédebb retinoid az összes TO termék közül. Ezért is ajnálom inkább feljebb vinni a koncentrációt, mintsem lejjebb :slight_smile:

4 Likes

De édes vagy, hogy leírtad, köszönöm! :kissing_smiling_eyes: Az igazság az, hogy még távolabbi a rendelés (az emulzió felénél tartok), így aktualitás hiányában olyannyira nem jártam még utána a szkvalánosnak, hogy azt sem olvastam el, amit a Skinsmart ír róla a termék adatlapján. Ezért hittem azt ránézésre, hogy ugyanannyi és ugyanolyan összetételű a hatóanyaga, mint az emulziónak. Bocsánat, mea culpa. :no_mouth: De így már mindjárt más és valóban az 5% a logikus lépés, teljesen igazad van. :hugs:

Brandon Truaxe, a Deciem (The Ordinary, NIOD, Hylamide stb.) alapítója meghalt :scream::scream:

Nyugodjon békében! :cold_sweat::sob:
T.O :heart::sob:

Megdöbbentő… Nyugodjék békében.

:disappointed_relieved:
Nagyon sajnálom. Forradalmasította a bőrápolást, mindenki számára elérhetővé téve a hatóanyagokat.

Szombaton voltunk a Covent Gardenen, sorban álltak a Deciem üzlet előtt, hogy be tudjanak menni…

1 Likes

Kezd bebizonyosodni, hogy a Granactive Retinoidtól pattogok ki :frowning: Egyszer már félretettem, aztán pár napja megint visszavezettem a rutinomba és megint elég csúnya lett az arcom. Kicsi, gyulladt pattanások.
Most majd kutakodhatok, hogy a retinoid a gond vagy a formula, vagy más egyéb…
Amúgy mit kellene várnom egy retinoidos terméktől? Milyen változást láttatok az arcotokon?

Én pont ezért nem merek használni retinolt!
Nagyon sok helyen olvastam, hogy pattanásokat okoz. :roll_eyes:

1 Likes

Pont akartam írni Vicusnak, hogy @tinyblackpaw milyen jókat tudna erről beszélni, tanácsokad adni… És lámm! Pont írsz! Milyen jól gondoltam! :heart_eyes::blush:

2 Likes

Az emulsion vagy a squalane-os verziót használod? Illetve milyen koncentrációban?

Én mind az emulsion-t mind pedig a squalane-os verziót használtam, és bár mindkettőt szerettem, az emulsionnál néha tapsztaltam olykor pici pattanásokat de ilyen esetekben sosem tudom hogy maguktól jönnek-e ki (vagy éppen a közelgő piros napok miatt) esetleg valamilyen étel miatt vagy csak mert kicsit többet stresszeltem a kelleténél. Nálam genetikailag adott a pattanásokra való hajlam így nálam folyamatosan vissza kell szorítani a pöttyök megjelenését, ha picit is borul a rendszer akkor már el is lepik az arcom, de szerencsére a mostani rutinommal egész szépen kordába lehet tartani őket :slight_smile:

Kb 1 éve használom a TO retinoid szérumait, újabban az Granactive Retinoid 5% in Squalane verziót és ez a szérum konkrétan csodákat művelt a meggyötört arcommal. Elsősorban nagyon szépen lecsökkentette a pattanások számát, csak ritkán jönnek ki gyulladt pöttyök amióta használom. Másodsorban pedig (bár még huszas évem elején, lassan közepén járok, ebből fakadóan nincsenek még ráncaim) mégis kisimultabbnak és feszesebbnek tűnik az arcom. A hab a tortán pedig az, hogy megszűnt a hámló, száraz bőr ami kivétel nélkül eddig minden telemet megkeserítette. Imádom ezt a formulát, saját tapasztalatból kiindulva csak ezt ajánlom, az emulsion összetevői nem annyira szépek mint ennek a verziónak.

Összességében: az eddigi tapasztalataim alapján anti-ageing és pattanások elleni harcban segít sokat ez a kis csodaszérum :slight_smile:

4 Likes

Én régóta szeretném kipróbálni, de nálam tutii, hogy irritációt okozna. Mint minden magas hatóanyag tartalmú szérum :expressionless:
Neked milyen a bőrtípusod? Gondolom te nem vagy érzékeny bőrű. :blush:
Én nem tudom elképzelni rólad, hogy zsíros pattanásos lenne a bőröd, hiszen csodaszép vagy a profilképeden! :open_mouth::heart_eyes:

1 Likes