Szőrtelenítési módszerek

Ha van még kedved egy gyantázós próbát tenni a bajuszkáddal, akkor van egy tippem a kiütések ellen: 70%-os etil alkohol. Közvetlenül gyantázás után. Csíp egy darabig, és elég drasztikus, de valszeg beválik. Utána valami nyugtató hatású krémmel vagy aloe zselével be lehet kenni vékonyan.
Ugye hogy fáj karon az epilátoros tépés? Én sem tudtam megszokni. Gyantázom, ha sikerül felszívni magam, de gyakrabban borotválom.

3 Likes

Nekem leginkább a Bepanthen vált be, az húzta le leghamarabb. De biztosan nem fogok visszatérni hozzá, a szemöldökborotva sokkal gyorsabb és fájdalommentes :smiley:

2 Likes

Sziasztok!
Én évek óta gyantázok, már kamaszkoromban is a tartósabb megoldások híve voltam, úgyhogy a borotva nálam nem volt téma. Kozmetikushoz csak fazon gyantára jártam, a lábaimat és a karomat gyantáztam a hónaljamat pedig epiláltam anyukám utált gépével. Őszintén szólva gyantázni ezerszer kellemesebb :smile:. A kozmetikustól ellesett tapasztalatokkal beszereztem elasztikus gyantát és azóta azt használom hónaljra és kb 8 éve a fazon gyantát is magamnak csinálom. Nekem elég érzékeny bőröm van, a borotvától teljesen kipattogok az intim részeken, sőt a combom is, így leginkább vész megoldásként használom, amikor nincs időm vagy lehetőségem gyantázni.
A szőrbenövés viszont nagy problémám főleg a lábszáramon :confused: A kis benőtt szálakat még nagyjából tudom tolerálni ( bár olyan tőlük az összkép, mintha az ember nem szőrtelenítene) de a piros, begyulladt kis göbökkel több problémám van és próbálom nem műtögetni őket szemöldök csipesszel, mert a foltok heteken át látszanak :confused: A tetstradírok helyett most az italy towel-el próbálkozok, gyantázás előtti-utáni speciális fertőtlenítő és nyugtató krémmel és kenegetem a Geek&Gorgeous aPAD szérumával, ami halványítja a foltjaimat.

3 Likes

Azt hol lehet kapni Alexa? Engem is érdekelne :). A szemöldökborotvát kérdezem.

Dm-ben veszem, sokáig éles marad, úgyhogy ritkán szoktam újat venni. Erről beszélek :slight_smile: Egyszer rendeltem ebayről, mert ott sokkal olcsóbb, de az használhatatlan :smile:

1 Likes

Most látom csak, hogy nagyon rosszak róla az értékelések. Nem tudom, hogy változott-e a minősége, elég régen vettem a legutóbbi csomagot, de szerintem csak annyi lehet, hogy ki kell tapasztani, hogy milyen szögben tartva kell használni.

1 Likes

Köszi én is azt néztem most, de simán lehet hogy sokan nem jól használják, pl ez egy kicsit más de az én epilátoromnak is rossz értékelései voltak ( amúgy ajándékba kaptam, tehát nem néztem előtte róla értékeléseket.) amin én nagyon csodálkoztam hogy a masszirozós görgők miatt nem tudták használni, de hát könyörgöm le kell venni és máris egy tök jó epilátor lesz :rofl:. Úgyhogy sajnálom tényleg azokat akik nem használták :D. Na mindegy visszatérve erre a szemöldökformálóra, lehet kipróbálom majd, ha 1 hetet kibírok vele :D.

Hú ez egy hiánypótló téma! Pöttyös lábú sorstársaimnak ajánlanám a Balea bőrnyugató krémet, nekem csakis ez vált be. 1 nap alatt fokozatosan tűnnek el a pöttyök nekem ettől a krémtől.
Viszont segítsetek! Nekem olyan kis vékonyak a szőreim, hogy az epilátor csak eltépi őket…Van megoldás a borotván kívül erre?

1 Likes

szerintem a lézeren kívül már mindent kipróbáltam…

szintén hófehér bőr, sötét szőr kombóval vagyok megáldva, plusz MINDENHOL nő, combon, lábfejen, állon, amit akartok… igazából nem is annyira sötétek, de rettenetesen vastagok a szőrszálaim - viszont legalább a hajam is dús és vastagszálú, renegeteg szőkítéssel tudtam csak tönkretenni.

tinikoromban szőrtelenítő krémet használtam, de utáltam, hogy büdös meg macerás is volt, így jött a borotva, amiből sose tudtam drágákat venni, így hamar elkoptak (elég magas vagyok, szóval 1 láb után dobhattam ki a csudába a borotvát). elmentem gyantáztatni, ami jó volt egy darabig, de untam a macerát, otthon 1x próbáltam gyantázni sokáig, akkor csak beleragadt a gyanta a szőrbe, de nem tudtam letépni. kínomban újból borotválkozni kezdtem és később vettem egy epilátort, ami nem fájt, 2 hétig okés volt vele a lábam, de tele lett szőrbenövéssel a lábam,szóval ezt is meguntam pár év után és vettem egy elektromos borotvát, ami az egyik legjobb eddig, csak ez is sokáig tart és nem lesz annyira sima a lábam, mintha rendes borotvával szedném le a szőrt.

tavasszal rendeltem egy villanófényes szőrtelenítőt, ami tök jól működik rajtam, de ez is macera és lusta vagyok hozzá,de azért igyekszem megerőltetni magam és használni. szóval most testen villanyborotva/sima borotva kombóval szoktam leszedni a szőrt és villanófény; a teljes arcom borotválom és ehhez rossmannos elektromos szemöldökborotvát használok, illetve szemöldökcsipesszel szoktam kiszedni a problémás szálakat.

mivel amúgy meglehetősen ritkán mutogatom a lábam (ennek oka, hogy nadrágból csak hosszút vagyok hajlandó hordani, szoknyából meg sose találok szépeket :frowning: ), így általában a láb- és intim borotválást el szoktam hanyagolni, mert engem speciel nem zavar, meg amúgy is távkapcsolatban élek, így nincs kit simogasson a bunda az év ~310 napjában.

egy jó aloe vera zselé amúgy csodát tud tenni mindenféle szőrtelenítés után, pl a Holika Holika aloe vera géljének szuper az incije és nem is drága (de hát nyilván rendelni kell)

7 Likes

Hát te is meg vagy áldva ezzel rendesen.
Az arcodon nem erősödött meg a szőr a borotválástól?

Nekem például nem :D, meg is őrülnék :smiley:

Ugyanez, csak 2 fokozat! :smiley: szerintem engem is túlél majd ez a csoda :smiley:
Én soha nem szerettem a borotvát, iszonyú, ahogy 1 nap után karcolnak a sörték. Pedig abszolút nincs erős vagy dús szőrzetem, ennek ellenére utálom a borotvát.
Sokáig jártam gyantáztatni is, de aztán hónaljban és az intim területen megcsináltattam a lézeres szőrtelenítést. Az eredmény 8 kezelés után kb. 95 % lett, nagyon elégedett vagyok vele, ha újra kezdhetném, nem 26, hanem 16 évesen csináltattam volna meg!
Lábon elég gyérek a szőrszálak, havi 1 epilálással tökéletesen elvagyok. Ha valaha kidől az epilátorom, vagy jön egy nagy akció, akkor szeretném leváltani egy villanófényes modelre :slight_smile:

3 Likes

Én alapból lézerre mentem, de ez csakis annak volt köszönhető, hogy az aktuális kolléganőm is ilyenen volt, és ő mesélt anno nekem erről. Abszolút nem bántam meg, mert az ipl-ről sok csalódott véleményt hallottam (beleértve pl. John Macleant :smiley: ). A lézer drágább, sokkal fájdalmasabb, de tényleg hatásos, mivel kiégetik a szőrszálakat. Én egy 8 alkalmas csomagot vettem, de ez majdnem 3 évig tartott, mert a végén már 6 hónap volt egy-egy alkalom között. Nálam ez kb. 95 %-ot adott, ezért nem volt türelmem további alkalmakat venni, a maradékot megoldom epilátorral. A két hónajlban összesen maradt kb. 10 szőrszál… De azt el kell mondani a lézerről, hogy amikor széles mosollyal az orrod alá tolják a szerződést, hogy ez “egyáltalán nem fáj”, na az egy ordas nagy hazugság. Konkrétan hegesedik a kiégetett terület… hiszen ki van égetve… szerintem ezt érdemes megfontolni, ha valaki érzékenyebb. Világos bőr és sötét szőr a legelőnyösebb, szőkék esetében felhívják rá a figyelmet, hogy a lézer hatékonysága nem lesz megfelelő. Ez a másik fontos érv, érdemes-e belevágni.

3 Likes

Fura, de azt vettem észre hogy egyre kevesebb szőrszálam van, lábon alig kell szőrteleníteni, kezen is, kibírtak 2 hetet és egy-egy szál nő vissza, 14 évesen epiláltam 2 évig aztán abbahagytam, de csak lábat, azóta megint 2 éve szőrtelenítek epilátorral, és most kb 3 hete ez a helyzet, mi lehet szerintetek az ok? Tavaly is talán ez volt nyáron, de nem ilyen intenzíven.

Egyébként elnézést, hogy mostanában mindig a Balea termékekről írok, de több is bevált nekem például a lila limitált borotvahabja, ami nagyon tetszik benne hogy nem iritál, teljesen jól lehet vele borotválni, és puhít, ami pl az atomszáraz hónaljamnak nagyon jó :).

https://kremmania.hu/kremek/balea-lovely-couple-borotvahab

2 Likes

@dunaimano 2x próbáltam a hónaljamon a hagyományos biztonsági borotvát. Először nagyon paráztam, óvatosan csináltam. Nem mertem eléggé rányomni vagy mi, a bőrömre és nem lett olyan sima. Meg aztán eléggé forgósan nő a szőr és csak föl meg le húztam.
Másodszorra már bátrabb voltam, kicsit jobb eredménnyel, gyorsabban készültem el. Szóval nem rossz, de nem érzem egyelőre olyan hatékonynak, mint a jóféle műanyag fejes eldobható vagy cserefejes változatot. Elvileg közelebb vág a bőrhöz, mint bármi más, szóval ez lehet a gyakorlatlanságom miatt. Ha érdekel, később újra beszámolok. A lábam lesz a következő “áldozat”

Van még valaki itt, aki ilyen cuccal borotválja magát?

1 Likes

Köszi! Mindenképp kíváncsi vagyok a lábadon történő borotválásra is! Egyelőre nem győztél meg, hogy váltanom kéne :slight_smile:

1 Likes

én ezt használom: https://kremmania.hu/kremek/wilkinson-classic, lábamon sajnos megvágtam magam, de részben azért is mert túl sok borotvahabot kentem fel rá, egyébként lábra kb egyszer használtam, szóval azt amúgy is gyakorolnom kell, de hónaljra nekem bevált, sokáig éles maradt a penge és kuponnapokon 50% körüli kedvezménnyel vettem

1 Likes

Több helyen olvastam, hogy az egyszerűbb változatok kevésbbé bírják, ezért fém változatot választottam. A tartósság fő szempont volt. Muszáj beválnia, mert jó drága volt :confused: Aztán láttam, hogy jó pár ezressel kaptam volna ugyanolyan kategóriát a Notino-n. Na, mindegy…
Tényleg? 1 évig tudtad hónaljon használni ugyanazt a pengét? Az szuper! :astonished: Gondolom a pengén nem kell spórolni, azt úgy tudom 3000 alatt 10 db szuper minőséget lehet kapni.
Én szappanhabbal használom és jó így. Hozzáteszem, hogy nagyon sok, nagyon fekete, nagyon erőteljes szőröm van, talán ez is az oka, hogy nem tudom simára húzni. Sok férfinak nincs ilyen hónaljszőre, mint nekem :woozy_face:

amit én használok annak is a magja (vagy nem tudom mi a szakszerű szó rá :smiley: ) fém és csak a külső borítása műanyag, nem igazán vigyáztam rá, de semmi baja.
A penge árát és élettartamát én a cseréhető fejű női borotvákéhoz hasonlítottam, persze ezt elfelejtettem odaírni.
Szerintem csak idő kérdése és ügyesebb leszel a használatában :slight_smile::crossed_fingers:

1 Likes