Szőrtelenítési módszerek

Nincs bevált, amelyik boltban eszembe jut, hogy kellene már borotva, ott veszek. A lényeg az, hogy eldobható legyen, min. 3, de inkább 4 pengés :slight_smile:

1 Likes

Eldobható férfi Gillette-et használ az egész család (mármint hogy nagy zacskós kiszerelésben van mindig itthon). Én nyuszi vagyok minden máshoz :smiley:

4 Likes

Az epilátor csak az első pár alkalomnál fáj- meg ha rövidebb a szőrszál úgyse tépi annyira-utána megszokja az ember, emlékszem legelőször kb egy óra volt leepilálni csak az alsó lábszáraimat, a szőrbenövéseket rendszeres radírozással el lehet kerülni, a piros pöttyökre meg aloe vera. Egyébként egy éve kezdtem epilátort használni előtte csak a borotva létezett, de meguntam, hogy mindig megvágom vele magam, illetve, hogy majdnem mindennap kell. Mondjuk télen eddig csak a tesi miatt kellett, vagyis illett :smiley:

2 Likes

Mivel érdemes leradírozni a bőrt? Köszi nagyon hasznos dolgokat írtál. :blush:

Nekem ez a téma a mumusom :slight_smile:
Használtam már borotvát, epilátort, szőrtelenítő krémet, gyantát. Hát van baj bőven… Én mindentől kipattogtam, vagy legalábbis sokáig azt hittem, a szőrtelenítéstől (kezdetben azt hiszem tényleg az epilátor okozta), de miután akkor is pöttyös panka vagyok, ha nem szőrtelenítek egyáltalán… Meg még nem fejtettem, mi a probléma, de a szőrtelenítés utáni pirosságot sem sikerül még mindig megfelelően kezelni. Van itthon pár testápoló, gyógynövényes krém, Bepanthen, régebben is voltak be nem vált módszereim, de sajnos semmi. Elkezdtem hámlasztani is, hátha a sok piros pöttyöt lehúzza, amit nem a szőrtelenítés okoz, de egyelőre nem sikerült ez sem.
Sokáig eldobható borotvát használtam, Gillette hatalmas kiszerelést vettem mindig. Aztán mivel nem akarok sok annyi szemetet termelni, vettem egy cserélhető fejes borotvát, most nem tudom hirtelen, hogy Gillette vagy Wilkinson.
Epilátort kb 10 éve vettem, még mindig jó és működik, persze már ennek is traktorhangja van a maiakhoz képest, na meg gondolom hogy ha ma akarnék venni, jóval kíméletesebb, finomabb, mindent tudót lehetne, de a célra megfelel ez is. Igazából örülök hogy semmi baja, azért ez nem kis élettartam a mai kütyüknél.
Gyanta. X-epil patront szoktam venni, kb havonta, két havonta szánom rá magam. Sajnos nincs sok gyakorlatom benne, pedig jó lenne, mert így még elég lassú vagyok, sok időt elvesz.
Szőrtelenítő krémet bikini vonalra vettem, mert ott aztán fokozottan igaz, hogy mindenre kipattog a bőröm, hosszú napokra, akkor meg igazán mindegy hogy leborotváltam-e, ha úgyse mehetek vele strandra. Szóval, próbálkoztam ezzel is, az itthoni módszereim között talán ez volt a legkíméletesebb, de nem az igazi, plusz nem túl kényelmes, időigényes. Még a meglévőt elhasználom, de nem hiszem, hogy veszek még. Aztán ki tudja… De szeretnék inkább kozmetikushoz eljárni vele, hátha úgy nem lesz ilyen problémás. Majd kiderül.
Összességében, az én tapasztalataimra nem érdemes adni, de én lesem itt, nektek hogyan mi vált be, hátha tanulok belőle valami jót.

2 Likes

Én is ilyen mindentől kipattogzós vagyok, bár szerencsére csak a szőrtelenítéstől. Még a borotvától is, de attól a legkevésbé, mert legalább a lábam nem. Én voltam régebben kozmetikusnál cukorpasztás gyantázáson, attól is kipattogzottam.

2 Likes

Nekem főleg a szőrbenövések csúnyák, a kipattogás max 1 nap

Nekem a bikini vonal pattog ki legjobban, de a hideg gyanta szalagoktól nem vészesen és csak egy hét múltán szóval nyaralás előtt én azzal élek :slight_smile: A borotvától kegyetlen pöttyös lesz már aznap estére.

2 Likes

Sajnos ebben a témában én is “jó” vagyok. Kezdem a drágább variánstól. Philips ipl (prestige változat) 2017. őszen vettem. Végig nyomtam a kúrát úgy ahogy írta az utasítás és utána egészen nyár elejéig havonta 1x, azaz sokkal tovább mint az utasítás írja, mert nem hozta azt a hatást mint vártam. Kicsit csalódott is voltam, de hát gondoltam hogy miért is dőltem be. 2018. nyarán viszont nem epiláltam, mert a gép mellett csak borotválni lehetett mindent (azaz nekem full láb, intim, karok, hóni) és ezáltal teljesen elmúlt a bőrgyulladásom, szőrbenövések és azt vettem észre hogy kb heti 1x 2x kell borotválni a testrészeket, és alig nő vissza, vagy nagyon lassan, és gyengébben is. Ősszel már nem volt kedvem elővenni a gépet, untam is a villantgatást, plusz novemberben meg kiderült hogy babát várok, volt elég új behatás a testemnek ez a gép nem hiányzott, egyébként nem fáj, de picit azért érezni. Na most ott tartok, hogy kb 2 hetente epilátorral leszedem azt a 20 szál szőrt ami visszanő lábanként, de ezt is abba fogom hagyni, mert azt vettem észre, hogy ha borotváltam szinte nem nőtt, míg az epilátor ugye kiszedi a gyökeret és elkezdni serkenteni a szunnyadó hagymákat hogy nőjenek. Karomon kb 3 hetente húzom végig a borotvát, világos gyenge pihék vannak, alig látszik. Szóval baromi lassan nő vissza a szőr. Egyébként pont az intim rész és a hóni, ahol a legalkalmasabb erős szőrszálak vannak az, ahol alig hatott. Lábszáron is csak itt ott van szőr. Úgyhogy elképzelhető hogy ősszel újra lövöm magam a fénnyel:) pedig úgy terveztem hogy eladom, és benevezek egy lézer kúrára, hátha azzal tényleg sokáig évekig akár nem nő.
Előtte én is borotváltam, meg epilátor, az epiltártól szőr benőtt, meg begyulladt, egy hetet ha kibírt a lábam, utáltam. Ha párszor átborotváltam, akkor legalább nem volt gyulladás, és piros pöttyök, de 1 nap alatt kinőtt.
Szerintem a sudocream a legjobb szőrtelenítés után pld bikini vonal, jó vastagon bekenni, sokkal kevésbé gyullad be, vagy alíg. Lehet többször is pár napig. Mást nem használok:)
Radírozás hámlasztást én is próbáltam, de nem vettem észre semmi pozitívumot a benövésre begyulladásra. Nem akarok elkeseríteni senkit de szerintem ezekre csak a tartós szőrtelenítések az igazi megoldások.
Amit viszont szemtelenségnek tartok az az hogy a home ipl gépek nem mutatják hogy hol tartasz a lövésekben, mikor “fogy ki”, meg mi van utána? Kuka? Nem lehet cserélni a fejet? Vegyek újat 180ért…na ezekre nem tudom a választ még.
Egyébként érdekes a vélemények a gép km oldalán, egyeseknek csoda, másoknak semmi, én se voltam elájulva tőle hónapokig. Most azt mondom egye fene. De pont az intim meg a hóni területe amit legjobban utálok és ott miért nem hat, másoknak meg simán. Fura.

1 Likes

@Szandika Vagy bőrradírral, bár azt nem próbáltam, de krémmánián van sokféle, én sót vagy keserűsót szoktam összekeverni valamilyen olajjal pl kókusz, vagy olíva, de keserűsónál van hogy csak vízzel, és beledörzsölöm a lábaimba. Arra figyelj, hogy ha olajosan csinálod akkor zuhanyzás után a legcélszerűbb, mert az olaj könnyebben felszívódik, meg közvetlenül utána nem tudsz epilálni az olaj miatt, és várni kell, meg az után takarítani sem egy leányálom.
Epilátorból meg érdemes olyat beszerezni aminek van lámpája, én is most szeretnék majd olyat beszerezni.

2 Likes

Köszi Pearl! A tanácsokat :), az én epilátorom is világítós szerencsére, nagy áldásnak érzem :).

Nagyon hasznos volt, amit az IPL gépről írtál Mila, tervezem majd talán beszerezni, mikor majd lesz rá keresetem, addig gyüjtögetem az infókat :slight_smile:

1 Likes

Nincs mit, én úgy gondolom elég lutri a dolog és nem feltétlen éri meg. Most úgy vagyok vele, hogy kb egy év és lézeres kezelésre megyek, húzósabb pénzben, de tartósabb is sőt van olyan aki tényleg esküszik hogy végleges. Ez az ipl nem végleges, ha csak fele nem nő akkor se vagy annyira kisegítve. Ha nagyon anyajegyes, szeplőkre hajlamos valaki akkor annak megint nem lesz jó, mert csak nem kellene belevillantani.az anyajegyekbe…én is kerülgettem párat. Nehéz dió, de ki tudja hova fejlődnek még a következő években.

1 Likes

Én nagyon megszívtam ezt a szőrös témát. Nagyon szőrös a lábam, meg minden ahol csak lehet :smile:
Lábszáron csak epilátort használok több mint tíz éve. Hónaljon borotvát+IPL-t, tavaly nyáron elég szép eredményt értem el az IPL-el aztán abbahagytam a használatát és mostanra szépen visszaerősödött, egy hónapja újra elkezdtem használni és most nem fogom így abbahagyni, mert jó volt, hogy nem voltam szőrös legalább ott.
Bikinivonalon epilálok és IPL-t használok, tavaly szintén nagyon szépen eltűntek a szőrök, de ugyanazt csináltam mint hónaljammal. Alkarom is szőrös, de viszonylag szőke és iszonyúan kipattog és benő a szőröm, úgyhogy azt hagyom. Akinek nem tetszik nem néz rá.
Lábon azért nem használom az IPL-t mert nagy terület, nem látom hol villantottam és vannak visszereim és anyajegyek is. Karon azért sem mert ott elég sok az anyajegyem és világos szőrön amúgy sem annyira hatékony. A szőrbenövéssel állandó a küzdelmem. Aki tud arra valami csodaszert kérem ne tartsa magában.

2 Likes

Én hónaljra epilátort, lábon és intim részen pedig borotvát. Szerencsére engem aránylag gyér és világos szőrrel áldott meg a sors, így karon, combon nem szőrtelenítek egyáltalán. Régebben próbáltam az epilátort a lábamon is, de ahhoz nem sikerült hozzászoknom. Most egy zuhanyzás közben is használható https://kremmania.hu/kremek/braun-silk-epil-5-wet-and-dry-epilator epilátorom van (minden különleges alkatrész nélkül), lehet, újra megpróbálom vele, mivel ezelőtt egy ezeréves Philipsem volt, még anyukámtól örököltem meg. Ezt eléggé kedvelem amúgy, rábeszélt az eladó, hogy vízben is használhatót vegyek, innen is köszönöm neki!
A kipattogzás, szőrbenövés a hónaljamon és intim területen engem is érint, a lábam nem hisztizik, ott gyengébb szőrszálok vannak.
Próbáltam a cukorgyantát , sajátot nem sikerült csinálni, de az x-epilnek van egy pici tégelyese, az egéészen jól működött, de nagyon macerás, hosszú folyamat volt, egyszer meg is égettem vele a lábam. Most vettem hasonlót az auchanban (keleti gyantaként árulják), na ez viszont eddig összesen 3 szálat húzott ki, három próbálkozás alatt :smiley:
Intim területen - a felső háromszögön - is kipróbáltam az epilátort… rendszerességgel hozzá lehet nagyjából szoktatni a bőrt, de a borotva gyorsabb, így visszatértem (de azért jobb lenne egy tartósabb megoldás)

Gondolkozom régóta, hogy elmegyek professzionális cukorgyantás szőrtelenítésre, de őszintén, a kötelező növesztgetési idővel nem vagyok kibékülve. Ezért próbálok inkább mindent itthon, mert a különböző ütemben növő szálakat is bármikor le tudom szedni, ha zavar. De a tökéletes megoldást én is keresem még.

1 Likes

Hát igen, a kedvelt témám végre reflektorfénybe került :smiley:
14 éves koromban nyúltam először borotváért mert rühelltem a világos szőkés (egyébként picit hosszabb) piheszőreimet ahogy megcsillan rajtuk a napfény. A 10 éve tartó szorgos borotválásoknak köszönhetően a viszonylag gyér és vékony szőrőkből 2 és félszer vastagabb, erősebb és némivel sötétebb szőrök köszönnek vissza azóta. Gyakorlatilag mindenhol szőrtelenítek, ahol szőr előfordulhat (természetesen szempilla, szemöldök, haj nem tartozik ezek közé). Sokféle eszközhöz folyamodtam már, kezdve az eldobható borotvától a hideggyanta csíkokig a szőrteleneítő krémeken át az epillátorig az IPL szőrertávolító készülékkel bezáróan. Persze mondanom sem kell, hogy egyik sem hozta meg a várva várt sikert és továbbra is 2 naponta kell borotválkoznom, ha nem akarok sündisznó sörtéket magamon. Az eddig alkalmazott módszerek közül egyedül a borotvának van értelme, minden más felesleges kínlódás esetemben.

:x: A hideggyanta csíkok kiszedtek pár szőrszálat, cserébe hagytak maguk után egy lemoshatatlan gyanta réteget amit csak nagy szenvedés árán tudtam lekaparni. Az eredmény továbbra is szőrős ám ragadós, irritált bőrfelület.
:x: Az epilátor annyira felsértette a bőrömet, hogy évekig megmaradt a seb amit a sündisznó tüskéim kitépésével okozott. Azóta sem nyúlok hozzá, legfeljebb nagyon vékony piheszőrökhöz tudom használni (ami legfeljebb a hát részen fordul elő)
:x: A szőrtelenítő krém szépen leoldotta a szőrszálakat, enyhe irritációt, bűzt hagyva maga után. Az eredmény egy kb 23 órás borostás érzet, itt-ott kósza szőrszálakkal.
:grey_question: Az IPL készülék be is vált, meg nem is. Lábon (szinte) nem tudom használni egyrészt a hajszálér tágulatok miatt, másrészt pedig mert világosbarnák a szőrök és bár elvileg megfelelő alanya vagyok a készüléknek, a hófehér bőrömmel és anyajegyem sincs, mégsem bizonyult hatékonynak mivel csak pár szőrszállal lett kevesebb ellenben nagyon sok villanás kell egy lábszár kezeléséhez ami egyrészt sok idő, másrészt pedig eredmény nélkül teljesen felesleges. A hónaljszőrökkel semmit sem kezdett fél év utáni szorgos használat után sem. Az intim területen pedig kb 30-40%-al kevesebb a szőr, viszont foltokban. Tehát megint csak borotva szükséges mellé. Karon szintén nem tudom használni, mert nem elég pigmentáltak a szőrök. Az az egy előnye van, hogy az intim résznél kicsivel vékonyabbak a szőrszálak, így könnyebb őket borotválni és egy picit lassabban nőnek vissza.
:white_check_mark: Végső megoldásként marad a jó öreg férfi borotva. Női borotvákkal nem is próbálkozom, 1 használat is sok nekik, tompák és kipattogzik a bőröm tőlük.

Összességében számomra túlvilági misztikum hogyan működhetnek másokon a gyanták, epilátorok sérülés, irritáció, sebek és több napos nyűg nélkül. Nem próbáltam a profi szalon gyantázást, cukorgyantát és egyéb sokaknak bevált módszert, de nem is igazán merem, mert ezek a szőrök túl vastagok és erősek ahhoz, hogy szimplán kitépjék őket bármilyen eszközről is legyen szó. A “végleges” lézeres kezelés pedig megint csak egy nagy kérdőjel, van akin működik de az eddigi tapasztalataim alapján ezek a szőrök még radioaktív sugárzástól sem hullanának ki.

6 Likes

Nekem hónaljra a Philips mini epilátora vált be. Csomagban volt egy nagyobb géppel (utóbbi teljesen átlagos (alapgép) és nem venném meg még1x annyiért). Mikor láttam, hogy kapható volt a kicsi külön is, vettem egy tartalékot. Elemes, keskeny feje van, kedvelem. A nagyobb gépet lábra használom időnként, de őszintén szólva a kb. 15 éves régi Braun gépem (szintén traktor) se volt rosszabb.
IMG_20190623_135741
Borotvából csak a Gillette vált be. 3 pengés eldobható és az 5 pengések cserélhető fejjel. Egyszer nagyon olcsón tudtam venni pótfejeket az Oil of Olaz verzióból. Nagyon sokáig bírják a pengék.

2 Likes

Végigolvasva a posztokat kicsit megnyugodtam, hogy nem csak én szívok a szőrtelenítéssel… Világos bőrhöz sötét szőrszálak. Sokáig borotvát használtam, meg is lett az eredménye.
Azóta epilátort használok, de 1 hetet se bír ki. 2 napra rá az epiláláskor meg kisebb szőrszálak nőnek meg akkorára, hogy megint neki kelljen esni (de 2 órás móka általában, és lutri, hogy a comb hátsó részét sikerül-e rendesen, de leszakad a hátam, mire végzek).
Néha hideggyantát is szoktam, az egész jól beválik, de azután is át kell menni epilátorral, hogy a maradékot leszedje.
Ha nagyon bedurcizok mindkettőre, akkor marad a jó öreg borotva.

Egyik megoldást sem szeretem, mert nem vagyok vele elégedett, mivel a világos bőrömön mindig ott maradnak a pöttyök, ahonnan kitépte a szőrt, és olyan érzésem van, mintha nem is szőrtelenítettem volna. És amikor látom a teljesen sima es pöttytelen lábú lányokat, akkor kifutnék a világból és az északi sarkra költöznék, ahol lehet egesz évben hosszúgatyóban lenni, hogy ne frusztráljon. Erre van vmi ötletetek, hogy lehetne kiküszöbölni? Vagy ideje lenne elfogadnom? :frowning:

7 Likes

A pöttyökkel jobb, ha megbaratkozol :persevere: a kis nyavalyások maradni fognak. Ha barnulsz, akkor talan jobb lesz.
Viszont vannak az ú.n. folyékony harisnyák, pl. A Sally Hansennek. Ad egy kis színt és pici fedése is van. Tartós és izzadásálló. Ezt szívesen ajánlom.

4 Likes

Én is hasonló cipőben járok, mint itt sokan: világos bőr és vastag, rengeteg fekete szőrszál… Emlékszem, hogy a karomon lévő szőr nagyon fiatalon elkezdett zavarni (10-11 éves korom körül), anya el is vitt gyantáztatni. A lábamon borotvával kezdtem a szőrtelenítést, aztán azt is gyantáztattam kozmetikusnál a hónaljammal és a bajuszkámmal együtt. Nyáron, amikor már előbújtak a szőrszálak, de még nem voltak elég hosszúak, akkor pedig maradt a jó öreg borotva. Amikor eljöttem egyetemre és elköltöztem otthonról, akkor nem volt kedvem kozmetikust keresgetni egy teljesen új városban, úgyhogy epilátort kértem karácsonyra, a bajuszkámat pedig hideggyanta csíkokkal oldottam meg. Nyáron továbbra is kellett mellé a borotva, a bajszommal viszont nagyon szenvedtem, mert minden gyantázás után kipirosodott és kiütéses lett, ami ugyebár arcon nagyon feltűnő, és több napig nem múlt el… Közben pedig egyre kevésbé tudtam magam rávenni a karom epilálására, mert ahelyett, hogy megszoktam volna, egyre fájdalmasabbnak éreztem. Jelenleg a karomra szőrtelenítő krémet használok, a bajszomat azokkal a kis szemöldökborotvákkal tüntetem el hetente egyszer, amikor a szemöldökömet is szedem, a lábamat és a hónaljamat időnként leepilálom, de közötte ilyenkor nyáron borotvát használok. Intim területekre mindig is csak borotvát használtam, próbáltam epilálni, de kb három szőrszál után már üvöltöttem a fájdalomtól. Ez így nagyjából okés, de utálom az egészet, hihetetlen, hogy mennyi pénz, idő és energia megy el arra, hogy megszabaduljak a nemkívánatos szőrszálaktól. Aztán sokszor pöttyös, ha elkezd nőni a szőr pl. a lábamon, akkor viszket, álmomban sokszor sebesre vakarom… Ilyenkor nagyon irigylem a pasikat :smile: (A párom meg engem, neki viszonylag kevés vörösesszőke szőre van mindenhol, ami lassan is nő… Mindig irigykedik, hogy nekem milyen dús fekete szőröm nő három nap alatt :smiley:)

4 Likes