Szemhéjfestékek és paletták- minden ami "szemre való"

Ez már csak azért is érdekes, mert az INCI-ben nincs feltüntetve parabén.
Meg mondjuk az is lehet, hogy régebbi gyártásban volt, újabban nincs, de elővigyázatosságból ha valaki így rákérdez, akkor azt válaszolják, hogy van benne.
Passz. Nem tudom, csak tippelek…

1 Likes

Nyugi, nem fogom megvédeni a parabéneket, tudományos szempontból vitatott okokkal ugyan, de okokkal szorulnak ki a kozmetikumokból.

De :slight_smile:

Figyelembe veheted hogy milyen termékről beszélünk: nem tudom a pontos adagolásukat számjegyről-számjegyre, de már 0.01 % körül is jól tartosítanak folyadékoknál. Tehát pl egy 200 mL-s samponban pár mikroliter parabén van, ennek a töredéke juthat be a szervezetedbe (ha bejut), annak a töredéknek a töredéke juthat el olyan régióba, ahol kötődhet olyan receptorhoz amivel kompatibilis (ha elfogadjuk a nem túl alapos kutatást ami erre utal), és ennek a (feltételezett) kötődésnek az ereje szintén csak töredéke annak ahogy a recepter normál ‘vendége’ kötődik.

Egy szemfestékben még ennél is kevesebbre van szükség a tartósításhoz, sőt, néhány ásványi pigment maga is tartósítószer-hatású. Nem ismerem a Morphe-t, de ha amerikai cég, akkor az FDA nagyon komoly monitorozás alá vonja a pigmenthasználatot. Nem hiszem hogy pont parabénadagolással trükköznének :slight_smile: Szerintem arról lehet szó, hogy a gyártásnál/csomagolásnál használt felületkezelők, emulgeátorok maguk is tartalmazhatnak parabént (esetleg a saját gyártásuk során került oda). Nem olyan egyszerű kijelenteni hogy a terméked parabénmentes, mert egy normál felhasználó számára felfoghatatlanul kevés mennyiségű tartósítószer simán jelen lehet. Ez nem a termék minőségét rontja, inkább a modern analitika kimutatási határait dicséri. Nem is arról van szó parabénben fürdetnéd a szemhéjaidat :slight_smile:
Gyorsan rákerestem random morphe szemhéjfesték összetevőire, és nem tüntet fel parabént, de megjelenik a “may contain” kifejezés az inciben pár emulgeátorra, szóval igen, valószínűleg így kerülhet bele olyasmi amit nem szívesen írnak ki, mert esetleg nem náluk került bele, de nem jelenthető ki, hogy nincs benne.

Persze, egy sampont gyakran használunk és sok kevés sokra megy, gondolhatjuk, de ez sem ilyen egyszerű. Bár már rég olvastam utána, amennyire tudom, nincs tudományos eredmény arra vonatkozóan hogy felgyűlik-e a parabén a zsírszövetben, de abból kiindulva hogy gyorsan megjelenik a vizeletben, nem annyira valószínű. Ennek ellenére örülök hogy egyre kevesebb termékben és élelmiszerben fordulnak elő, és én sem szívesen használok olyasmit, amiben van.

Ps. Oh ez jó hosszú lett, bocsi a kiselőadásért, eredetileg csak annyit akartam írni hogy gyönyörű az a paletta :)))

12 Likes

Cult Beauty, Angliából. 20-án adták fel, ma érkezett meg. Mondjuk az ünnepek miatt nem számítottam rá egyébként sem hamarabb.
Te honnan rendeltél?

1 Likes

Nem bírtam ki, muszáj volt kipróbálni. :smiley:
Engem megvett, tényleg pigmentált, könnyedén satírozható, és egyrészt a sok szín inspiráló, másrészt viszont olyan jól pakolták be őket, hogy az egymáshoz passzoló színek egy környéken vannak.

Egy hibája van: bár porolósnak nem lehet nevezni, ha 1-2 porszemecske lezuhan, a pigmentáltság miatt tud galibát okozni, tehát nagyon óvatosan kell eltüntetni, nem lehet lesöpörni csak úgy.

IMG_2019-01-04_11-14-01

4 Likes

Huh imádom ezeket a színeket! És a barna szemhez mennyire jól állnak! :heart_eyes:
Nagyon szép lett :blush:

1 Likes

Köszönöm! Mindent értek. Megnyugtattál! :innocent:

1 Likes

Akkor gondolom mennyire vártad! :slight_smile:

Hát igazából én Isabellevel beszéltem meg egy Huda palettát és nagyon várom, hogy megkaphassam!:blush:
(de,még csak ma vagy hétfőn utalok előre, úgyhogy még csak a jövő hét folyamán jön meg :frowning: )

1 Likes

Nagyon szép lett, odavagyok ezért a keleties arany-barna vonalért. :smiling_face_with_three_hearts:

1 Likes

Köszönöm a részletes válaszodat! :slight_smile: Annyit tudok hozzáfűzni, hogy bár a cég amerikai, de Kínában gyártatja a termékeit, és az újonnan megjelent termékekben tényleg nincsen egyáltalán parabén (hivatalosan sem), csak a régiekben fordul elő, de ott az összetevők között is fel van tüntetve a dobozon.
Nekem is vannak parabént tartalmazó sminkjeim, azokat is el fogom azért használni, de újonnan már inkább nem veszek. Köszi még egyszer a sok érdekes infót :slight_smile:

1 Likes

Sziasztok csajok, lehet lesz lehetőségem beszerezni pár Juvias Place és Ace Beauté palettát eredeti ár plusz 2500 Ft-ért ami, már tartalmazza a postaköltséget. Szerintetek lenne rá igény?

1 Likes

Én erősen gondolkozom egy igenen.
(Edittől? Vagy titok, kitől?)

Egy ismerős megy Amerikába vendégségbe, és tudnék oda rendelni, amit aztán hazahoznának, de még nagyon kezdetleges a terv. Az tuti, hogy még januárban lenne viszont.

Értem, köszi. Az én jelenlegi top vágyaim (Melted paletták) is amerikaiak és vámérték felettiek - azért kérdeztem, mert ha olyat találtál, aki üzletszerűen rendel, akkor megtámadtam volna ezen igényeimmel. De gondolkozom a Juvián/Ace-en.

Beszéltem az Orshy boxos csajjal és nem tudja olcsóbban beszerezni ő sem. Amerikából rendelve Angliába minden sminkcuccot megfognak és 20% az áfa, plusz 1880 a postázás, meg az a kicsi amit ő rárak. nincs kiskapu sajna.

Úgy értem, hogy ha én megrendelem az 58USD-s palettát (nem tudom, a Melted rak-e még erre szállítási költséget, valószínűleg igen), azaz tuti fennakad a vámon, és a Magyar Posta eleve felszámít 3000 vámkezelési költséget. Szóval valószínűleg így jönnék ki a legdrágábban belőle és marha hosszú lenne a várakozási idő is, hála a postának.
Azért hoztam fel a Melted-et és az üzletszerű rendelést, mert mezei magánszemélyt nem ugráltathatok, ha viszont valaki ezzel foglalkozik, akkor lehetnek mindenféle igényeim, hiszen kifizetem a szolgáltatásait. Bocsi, nagyon fáradt vagyok, nem tudom, mennyire érthető a nyökögésem.
Egyébként abban reménykedtem (ettől a körvonalazódó ügylettől függetlenül, tehát úgy általában), hogy hátha forgalmaznak Angliában amerikai eredetű terméket (mint ahogy a Deciemnek van boltja Londonban, hiába kanadai), és így meg lehetne úszni a Magyar Postát, a vámot és a hosszú várakozási időt (azt most ne vegyük figyelembe, hogy egy amerikai termék Angliában is drágább lehet, mert ők is onnan rendelik, mert egy cég gondolom máshogy fizet áfát meg vámot).

2 Likes

Ace Beauté engem igen, legalább kettő! :slight_smile:

Ez:

És ez:

Ezek megoldhatóak. Adok mail címet és meg tudunk beszélni mindent egyszerűbben. natulcien@indamail.hu

Hát sehogy sem olcsó. Max. ha valaki pont megy és haza tudja hozni amit kinti címre rendeltek, én most ebben bízom. De hátha jönnek majd EU-ba ezek a márkák is hamarosan és akkor nem lesz ilyen gond:)

1 Likes

Sajnos nem, de kb. bármi jobb, mint a posta vámkezelése.:slight_smile: Köszi a lehetőséget, még megálmodom (ha nem baj, ha nem azonnal mondok igent/nemet).

1 Likes

Ez még csak terv, nem is biztos, hogy összejön. Nincs semmi kötelezettség:). Ha összejön szólok mi eladó majd úgyis. Biztos felteszem a KM-re is eladásra:).

1 Likes