Szemhéjfestékek és paletták- minden ami "szemre való"

Helló, gondoltam elkelne egy szemhéjfestékes topik,ahol vélemény, kérdés, ajánlás, swatch, - vagyis minden elfér.
Az első kérdést fel is teszem:
Meddig használtok egy palettát? Csak a megadott 12-24 hónapig, vagy tovább? Vesztek használtan vagy csakis újat üzletből? Ha igen akkor miért?

Sok (15+) szemhéjpúder palettám van, amiből persze következik, hogy nem tudom őket eléggé kihasználni. Ez mégsem aggaszt, mert a minőségüket sokkal tovább megőrzik, mint ami rájuk van írva, nyugodt szívvel használom a több éves darabokat is. Ritkán használtan is veszek, ha olyan márkáról van szó, ami hazánkban nehezen elérhető.

Azokat részesítem előnyben, amelyekben van tükör (rövidlátó vagyok, ezért jól jön). Pl. a Sleek palettákat nagyon szeretem, kár, hogy az újabbak nem kaphatók nálunk/nagyon felszöktek az árak.

2 Likes

Hú, hogy én mennyire utálom, hogy a szemre való ecseteknek olyan hosszú a szára! Én is rövidlátó vagyok, és volt már olyan, hogy az ecset vége beleütődött a tükörbe. :astonished:

Nekem is nagyon sok palettám van, főleg azért, mert a Sleekekből, Revolution palettákból komoly mennyiséget halmoztam fel, de aztán áttértem a magasabb minőségű/drágább palettákra. De azért még most is van, hogy régebbihez nyúlok.
Jó is, hogy ez szóba jött, szerintem most párat leselejtezek belőle, és karácsonykor hazaviszem a keresztlányomnak. Még ezek sincsenek két évesek, talán másfél.

Amúgy én három éve még egyáltalán nem sminkeltem, szóval egyelőre még nincsenek “lejárt” palettáim. :slight_smile:

Használt sminket még nem vettem, de ez csak véletlenül alakult így, bevallom, nekem eddig fel sem tűnt, hogy a Krémmániának is van eladós oldala. :smiley:

Viszont Isabelle nem veled “beszéltünk” egy Sigma és másik palettáról múlt héten, hogy fogsz eladni és engem érdekelne?

2 Likes

Én írtam hogy lesznek eladó palettáim, de sigma nincs közöttük,csak az abh soft glam, Lime crime xl , a Huda Nudet kipróbálom és ha nem tetszik, az is felkerül :stuck_out_tongue_winking_eye:
Talán scorpionqueen írt korábban 3 palettáról amit el szeretne adni? Én sem tartom be az 1 évet, szerintem a gyártók ebből is üzleti fogást akarnak húzni mert akkor az évente megjelenő újabb palettáikat jobban el tudják adni. Por állagú termékek, vagyis több évig elállnak. Hiszen az üzletekben is gyártás után ott állnak és nem valószínű, hogy 12 hónap elteltével kidobják az összes raktáron lévő terméket. Sőt sokan vadásznak az abh korábbi palettáira amiket már nem is gyártanak. Én is csak 2-3 éve vagyok mániás gyüjtögető.:rofl: Egy régebbi bobbi brownhoz volt egyszer szerencsém kb 5 évvel gyártás után.Lehet, hogy ezért nem működött már ?alig adott le színt és az is lekopott 2 óra múlva.Mondjuk az abh régi palettájával nem jártam így az továbbra is jól pigmentált maradt.

1 Likes

Kb. két éve kattantam rá a sminkelésre, szóval olyan régi termékeim nincsenek, de amíg nem érzek az állagában/szagában/akármijében változást, biztos nem fogom kidobni a palettáimat. Azt hiszem, az ABH-kra 6 hónap szavatossági idő van írva (valaki írta, hogy a glicerin miatt), ne nevettessenek már.

Még régen mesélte egy egyetemi csoporttársam, hogy egy ismerőse a Marionnaudban dolgozik, és a kifutott kollekciók darabjait kidobják, egy szatyor high-end sminket adott neki, hitetlenkedve mesélte, hogy Chanel rúzsa van. (Én meg sírtam belül.)

2 Likes

(Majd sasolok, érdekel a Soft Glam és a Huda. De inkább legyen velük nagy a szerelem.:slight_smile: )

1 Likes

A soft glam tuti hogy megy még bele sem nyúltam mert a lorac unzippedben hasonló színek vannak és az már megvan. 10.500-ért 35 euróért vettem a bbnél, számla is megvan.Le kell építenem most épp a józan ész van túlerőben :laughing:

1 Likes

Ehhem, nekem is vannak hasonló színeim (Nabla monók + ABH Modern Renaissance), de hónapok óta vágyom rá, mindig lebeszélem magam róla észérvékkel, de nem tudom kiverni a fejemből. Borzasztó.:smiley:

1 Likes

Szinte örülök, hogy nincs az általam ismert stockistokban, mert azonnal megrendelném:

4 Likes

Képzeljétek, még régebben kinéztem a Morphe 35T palettát, de eltántorított, hogy a Krémmánia adatbázis alapján parabének vannak benne. De tegnap megnéztem a morphe.com-on és aszerint már nincsenek parabének az összetevők között. Na már most ha bármit kihagynak vagy helyettesítenek, biztosan változik a formula is… De vajon jobb vagy rosszabb lett? :slight_smile: A kérdés csak költői, de érdekelne, hogy mit gondoltok a témáról.

2 Likes

Nem tudok hozzászólni, de itt egy Tajti Ildi cikk a parabénekről, ami nagyon érdekes.

3 Likes

Engem nem foglalkoztat, hogy por állagú terméknél hány hónap a szavatosság. A legrégebbi palettám 3,5 éves és semmi baja. Nincs változás sem állagban, színben, nincs furcsa illata.
Több palettát vettem már itt KM zsibin is, de ezek épp hogy csak próbálva voltak. Engem ez nem zavar. Én is több termékemet itt adtam el.
Én is noname meg Sleek palettákkal kezdtem, aztán jöttek a Revolution cuccok is. Persze megfogadtam, hogy nem veszek több Revolution palettát mert nem nagyon váltak be, de mindig elcsábulok egy-egy szép színkombinációra. Aztàn mindig az lesz a vège, hogy pár használat után felkerül az eladó termékeim közé.
Azt hiszem az első minősègi palettám a Naked2 volt. Azóta próbáltam már: ABH, Huda, Tarte, The Balm, Nabla márkát. Abszolút érezhető a minőségbeli különbség.
Listámon van még Kat von D, Too Faced, Viseart és Charlotte Tilbury.

3 Likes

Több ponton bele tudnék kötni a cikkbe, de egyébként köszönöm, hogy belinkelted :slight_smile:

Én sajnos vagy sem, nem nézegetem hogy miben milyen összetevő lapul: ha nem bírja a bőröm - csíp, éget, irritál, pirosodást, kiütéseket okoz, vagy a szemem könnyezik, akkor megválok tőle. Nemrég vettem egy gyógyszertári dobozt termékekkel és volt egy szemránckrém benne.hypoallergén, illatmentes meg még 5 más mentes. Felkentem: csípett , viszketett , , könnyezett a szemem pedig új volt, nem is járt le a szavatossága. Repült a kukába olyan mérges voltam. Azért kíváncsi lennék mi az ami ilyen erösen irritálta. Szóval sajnos a feltüntetett összetevők nem befolyásolják a döntésemet.

49205913_387616418648499_670780901298274304_n

Eszerint a jelenlegi palettáim száma 8 :smiley: Régen mennyire imádtam a MUR Flawless palettát, egyik pan teljesen ki is ürült, de amióta megvan a Colourpop Give it to me straight és Jaclyn Hill, azóta csak azokhoz nyúlok szinte. Előtte még azért elcsábultam a Revolution Velvet Rose palettára, ami árához képest szuper! De azt hiszem attól is megválok…
Szívesen megnézném a ti palettáitokat is, ha van kedvetek fotózni :slight_smile:

3 Likes

Nekem ezek vannak most. Az a fekete amin nem látszik felirat, Sleek. A Revolution Velvet Rose palettát kivettem mert úgy tűnik van rá vevőm. Kinyitva is fotóztam őket. A Nabla mágneses palettát is ide soroltam.
Ha már paletták: mivel elèg sok van, és nem tudom őket igazán kihasználni, meg rendre elfeledkezem egyikről, másikról, ezért azt találtam ki, hogy 2019-ben 1 hét, 1 paletta. Így az összes sorra fog kerülni és rotálódni fog a készlet. Így lesz ez a pirosítókkal és highlighterekkel. Sőt lehet, hogy a bronzosítókat is beveszem ebbe a rendszerbe. Tegnap éjjel màr meg is írtam a sorrendet a 2019-es Dm Life Bookomba. Április végèig nem kerül sorra kétszer ugyanaz a paletta. Tudom, ez màr beteges, de tényleg szeretném is használni amim van, nem mindig ugyanazokat.
%5Bhu.upload_selector.default_image_alt_text%5D

%5Bhu.upload_selector.default_image_alt_text%5D

8 Likes

Nagyon jó ötlet lehet én is bevezetem :heart_eyes: tényleg ez egy jó megoldás mert ha ránézésre kell döntenem akkor marad mindegyik :star_struck:. Ha használom akkor az is kiderül hogy melyik árnyalatok az előnyösebbek. Pl. Most swatcholtam a too faced choko gold palettáját és szinte a felét nem is használnám : arany, zöld, ezüst színek.

1 Likes

A subculture alatt milyen paletta van?

Cargo Vintage Escape. Jó kis paletta, számomra kihasználható színekkel, valamiért mègis alig használtam. Te milyen színeket kedvelsz magadon? Elnèzést ha már mondtad, de nem emlékszem.

Pont ezek mint neked : a barna, nude, bézs összes árnyalata amit használok és szeretek, de mindig sikerül színesebbeket is becserkésznem. Csak ahogy írtam akkor a fele paletta nincs kihasználva mert csak pár barnás és nude szín kerül a szememre.De most a Huda desert dusk és nude színei nagyon tetszenek. Lehet holnap próbálok egy szolidabb sminket valamelyikkel.

1 Likes