Szemhéjfestékek és paletták- minden ami "szemre való"

Ó egyáltalán nem vagy elvakult:). Én meg igyekeztem nem márkasznobnak tűnni, mert nem ez áll a háttérben ám. Annyira remélem, hogy tetszeni fog a Jp. Mikor érkezik, melyik paletta? Ha nem vagy elégedett átveszem:D. A CP monókat viszont nagyon szeretem. Ma kísérletképp képzeld azt használtam alapnak, és eddig jól teljesít. Az Ace meg brutálul fájt, kb.duplájába került így, nagyon megjártam vele, másik topikban siránkoztam is sokat a külföldi rendelés hátulütőiről. Viszont annyira szeretem, hogy így is megérte már azt mondom. Ha találok valami megoldást a rendelésre majd megosztom, mert én is szeretnék még. Többen hátha jobb lehetőségeket találunk. Amúgy annyira szimpatikus vagy te is, meg ez a közösség, hogy lehet sértődés nélkül, szépen, egyértelmű én-kommunikációval beszélgetni a hobbinkról. Ez szerintem manapság nagyon ritka. Ízlés dolgában szerintem felesleges vérre menni. Engem érdekel más hogy látja a dolgokat, és ha máshogy látja mint én, az tágítja a látóköröm. Amúgy meg egyet is értünk:D

3 Likes

Nem gondoltalak márkasznobnak.:slight_smile:
A Zulu és a Saharan II. Eredetileg csak a Zulut szerettem volna (pontosabban a Tribe-ot, de az nem volt akciós), de csak a Saharannal együtt volt már elérhető, Beauty Bayen is elfogyott.
Nekem a CP-tól a pressed powder shadow-k a kedvenceim, mindegy, hogy monóban vagy palettában. A Super Shockokkal viszont nem estem szerelembe (highlighter formájában viszont igen, szeszélyes vagyok). Mennyi-melyik monód van meg tőlük?
Emlékszem.:confused: Erre gondoltam, hogy mi mennyibe kerül valójában és kinek mi éri meg, mert dupla árért nem biztos, hogy ez a minőség kárpótol. De szerencsére jelen esetben igen.:slight_smile:
De cuki vagy! Szerintem az is közrejátszik, hogy a KM össznépéhez képest elég kevesen vagyunk itt, azért a vélemények között képesek vérre menni parfümök terén, meg hogy a Heat jól áll-e a kékszeműeknek (szerintem mindenki kenjen magára, amit akar). Még én is kaptam egy szolid beszólást, mert össze mertem hasonlítani az ABH-kkal.
Egyébként szeretem az ABH-kat is, csak a reggeli kevés idő + a kevésbé biztos technikai tudásom miatt nem nyúlok mindennap értük. Olyanok, mint a szeszélyes perzsa macskák, ha nem dédelgeted őket, megkarmolnak.:smiley:
Én írtam Beautysale Editnek, van-e hozzáférése a Melthez, extra kérés keretében szokott olyan cuccokat beszerezni, amik nem szerepelnek a blogján, esetleg kérdezz rá az Ace-re. Meg van egy barátnőm, aki, ha megy külföldre, mindig aranyosan megkérdezi, hozzon-e valamit.:slight_smile: De nyilván nem járatnám le a lábát az utazása közben, csak ha egyébként megy pl. Sephorába, akkor szoktam kuncsorogni.

2 Likes

Jajj, hallottam ezekről a parfümös vitákról de még egyet sem tapasztaltam mert én nem vagyok nagy parfümös. Igen, ez egy egész kis stabil kemény mag itt a fórumon:). A Zulu van meg nekem is és annyira drukkolok, hogy elégedett legyél vele. Nekem meg képzeld pont a Supershock monok jönnek be, bár más monot nem próbáltam. Van vagy 9 db. Lehet ráfekszem majd erre az Ace témára, jó ötlet Edit is, meg én Orshy boxon gondolkodtam még így beszerzés témakörben. Meg keresem a külföldi ismerősöket:D.
És tökéletesen egyetértek, kenjen mindenki magára azt amit akar. Ez lehetne itt a mottó:D:D

Én se, nem tudok olyan széleskörű asszociációkat társítani az illatokhoz, mint sok “vájt orrú” KM-es.:slight_smile: Laurencia meg aztán végképp profi szinten műveli a parfümökről szóló véleményírást.
Elég merész voltam, hogy a Zulu színösszeállítását választottam, de keresek olyan pirosat/bordót, ami rajtam nem pink lesz (micsoda probléma:D).
Nekem a supershockok közül az ultra metal finish jön be csak, igaz, mattot még nem próbáltam. Ecsettel valahogy nem működnek, vagy csak nem tetszettek magamon. A Telepathyt viszont szeretem, elképesztő állaga van. A Good Sport palettában a chartreuse színnek ilyesmi az állaga (a színe is olyan, mint a Telepathyé).
Tényleg, az Orshy Shop! Bár csak nem rég fedeztem fel őket. Nekik is írok majd, köszi!
:smiley: És képként a blazírt arcú gyűrűsfarkú maki lenne rajta, mint a “Mindenki nyugodjon le a p…ba” mémeken.

1 Likes

A maki tökéletes lesz:D
A zulu nekem is komfortzóna elhagyás, viszont annak a pirosa elég pinkes élőben. Nekem sok pirosam van, csinálok neked egy swatch listát ha gondolod, hátha könnyebb úgy választani. A legpirosabb egy pigment a Miyo sprinkle me 12-es pigmentje. Na az tényleg piros. Meg az Ace-ben van 3 pirosas, de ez tényleg komoly probléma, tényleges pirosat találni szemfestékben.
https://www.google.com/search?biw=1368&bih=657&tbm=isch&sa=1&ei=n7onXJiGIeLSrgSc8KG4BA&q=miyo+sprinkle+me+pigment+swatches&oq=miyo+sprinkle+me&gs_l=img.3.0.35i39l2j0j0i30l7.27552.28226..30388...0.0..0.113.817.2j6…1…1…gws-wiz-img…0i8i7i30.k6usjjhM6cc#imgrc=5SJITqnMHcEYYM:

1 Likes

Köszi, Amadea :smiling_face_with_three_hearts:

De, néztem az eladót és elvileg még nem adott el semmit, nincsenek pozitív-negatív vissza jelzések
ezért gondolkodom még rajta :thinking:
Nagyon örülnék, ha valakinek itt fórumon lenne eladó, mert itt mindenkiben megbízom! :blush:

1 Likes

Én is ezért nem gondolkodtam el a vásárláson tőle. Bevallom megvárom, hogy más kockáztasson vele:D.

1 Likes

Megértem, én is néztem, hogy még semmilyen tranzakciója nem volt… esetleg vehetsz Edittől, ő egy Angliában élő magyar vállalkozó, a blogján lévő cuccokból lehet venni, de némi felár ellenében olyat is beszerez, ami nincs a készletében. Megbízható, sok KM-s vásárol tőle:


Nem kapok tőle jutalékot, csak úgy emlékszem, ódzkodsz a külföldi webshopoktól.
Vagy van az Orshy Cosmetics, hasonló módon működhet:
https://www.orshycosmetics.com/
Ők is Angliában vannak, tehát vámot nem kell fizetni.

1 Likes

Na, akkor elmesélem nektek a legutóbbi kalandomat (tudom, nem ide való, de ha már feljöttek a KM-es ügyletek…):
Melt Cosmetics Gemini paletta. Hát majdnem kiugrottam a bőrömből. Az eladóról csak egy értékelés volt, vásárlóként. A kevés véleményéből a legtöbbet dec. 22-én írta, amikor felrakta ezt a palettát, tehát nem túl aktív. Vettem egy nagy levegőt és leütöttem a palettát. Jóváhagyta, írt, hova utaljak, megtettem, írtam neki. Semmi.
Napokig. Két nap után írtam vagy két e-mailt, utána elszállt a bátorságom és visszavontam az utalást (mivel hétvége volt, meg jött a karácsony, a pénz nem ment még át). Ezt is megírtam.
Semmi.
27-én kaptam levelet, udvarias volt, a munkára hivatkozott, plusz hogy megérti, hogy ebben a rohanó világban stb. stb. Nem baj, majd felrakja újra a palettát. Elég rosszul érintett, mert az egész úgy jött ki, mintha én lennék megbízhatatlan, pedig vártam és végig udvarias voltam és nem kevés pénzről volt szó. Mindeközben a hivatalos honlapon sold out a paletta. Visszaírtam, elnézést kértem, és írtam, hogy még mindig szeretném a palettát, de megértem, hogy ha nem szeretné nekem eladni.
Azóta nuku kommunikáció.
Senkit nem akarok ijesztgetni meg nem történt baj, de azért tanulságos eset volt.

1 Likes

Nagyon sokat segítettél! :heart_eyes:
Köszönöm! :smiling_face_with_three_hearts:
Egy pár hét múlva megrendelem a Huda Beauty szemhéjpalettát, remélem nem fogok csalódni benne, ilyen drága palettám még nincs.

Köszi a linket, ha esetleg van időd, megköszönöm a swatchokat. Amúgy ez milyen már, ami palettában piros, az legyen élőben is piros! Jó, egyébként is tetszett a Zulu, nem dőlök a kardomba, meg lehet, hogy nem baj, ha nem vérpiros szemekkel toppanok be a munkahelyre, de na. Lehet, hogy majd kombinálom más színekkel - úgy értem, beleütögetem több festékbe az ecsetet.

Szívesen.:slight_smile: Remélem, tetszeni fog, nézegess róla képeket, videókat, ez a legizgibb része a nagy hadműveletnek.:smiley:

1 Likes

Az biztos! :heart_eyes:
Nézem is a videókat :blush:

1 Likes

Csajok én nagyon szívesen beszerzek bármit amit szeretnétek a német sephorából. Az egyetlen hátrány, hogy 1 évben 2x járok Magyarországra: tavasszal és nyáron. A postaköltség 1- 2 palettánál ajánlott levélként 1800 Ft, ha valakinek gyorsabban kellene valami.:kissing_heart: A tarte uk szállít ide németo.ba tehát akcióknál jó áron vannak azok a termékek.Ha cultbeautynál vagy beautybayjel problémátok van onnan is rendelek szívesen ide mindig megérkezett probléma nélkül.Csak az usából neccesebb mert postaköltség + vám .

3 Likes

Nekem van egy új desert dusk ha azt keresed. (Duplán vettem de nem fogom elhasználni az elsőt sem🤣)Az egyik terrakotta szín sajnos megrepedt , ha érdekel, szívesen küldök képet és 13.000 Ft- ért odaadnám.Természetesen eredeti.

1 Likes

A beautybayen le van árazva 2- 3 melt paletta.Ma láttam.

1 Likes

Huh ennek nagyon nagyon örülök!! :heart_eyes:
Privátban elküldenéd a facebook neved? Messengeren beszéljünk ha lehet, mert ott mindig elérhető vagyok

1 Likes

Köszi szépen, láttam, de ezek a kis stackek, nekem ez kellene, sajnos BB-en nincs:

Sajnálom, hogy nem jött ez előbb szóba. Szóltam volna, hogy a piros inkább nagyon sötét pink fukszia. Amúgy szerintem sem fogod bánni. A rózsaszín sem annyira meleg rose qvarzos inkább aranycsillámos világos rózsszín. nekem az volt “csalódás”, mert én ott számítottam másra. A többi szín nem zsákbamacska. A sötétbarna nagyon telt meleg barna. Az is ritka a piros mellett igai meleg sötétbarnát találni. Legalábbis nekem meg az a mumus:D. Amúgy megrendeltem már a Douce palettát is. Alig várom, hogy megérkezzen. az is komfortzóna elhagyás azokkal a pasztel cukorka színekkel, de mostanában bátor vagyok:D.

Te honnan rendeled őket?

Végül tegnap én is rendeltem még a Beauty Bayről a Mini Magicet, és a Saharant (ezek akciósak :slight_smile:). Nagyon régen szeretném a Storybook rózsa ecsetkészletét, és most az év végi akcióban fél áron volt, plusz rendeltem még egy BH Cosmetics folyékony rúzs szettet, amiben 5 szín van, és 22 euró helyett most 6,60 volt. A véleményezők mind maximális csillagot adtak neki, és valaki még azt is írta, hogy jobb, mint a Stila folyékony rúzsa. Gondoltam kipróbálom. Aztán arra gondoltam, teszek még mellé egy Juvia’s palettát, aztán a kosár értékét látva meg, hogy teszek még egyet, mert akkor már ingyenes a követéses szállítás.

A Mini Masquerade meg majd elvileg valamikor érkezik. Azt még régebben rendeltem, de az ünnepek miatt arra sem számítottam decemberben.

Szép kis január elé nézek, azt hiszem. :grinning:

1 Likes