Szemhéjfestékek és paletták- minden ami "szemre való"

Konfrontálódik?! Egyenesen közli, hogy nagyon szarul nézek ki és hogy sminkeljem már magam, mert sötét a szemem alja, sápadt vagyok, tényleg nem jól nézek ki. És szeret! Szerintem ezért gondolja, hogy ez belefér, mintha amolyan “anyai” jótanácsként osztogatná ezeket…

A munkahelyemen még ketten sminkelnek (nem túl jól), meg van egy kedves ügyfél (ő a kedvencünk, igazi kis optimista, jobb kedvünk lesz tőle), aki megdicsérte a legutóbbi színes alkotásom, a bordó-kék-sárga vízvonalas műremeket. Leírva nagyon durván hangzik.:slight_smile: Kellemesen elbeszélgettünk, a Colourpop színes spiráljait is megmutogattam neki.
Én is jobban érzem magam kisminkelve, de a mostani náthapokolban a szemem egyáltalán nem festettem, mert ég és könnyezik. Sőt, a jó közérzethez nekem a színes körmök és a szokásostól eltérő fülbevaló is hozzátartozik.

Az őszinteség és a bunkóság két külön dolog, mi köze hozzá, hogy fested-e magad vagy sem?! Sajnos sokaknak nem evidens a tolerancia. Van, aki nem sminkeli magát, mert nem akarja, más nem akarja kiengedve hordani a haját, hiába állna jobban… az ő dolga. Élni és élni hagyni. Ha nekem nem szólnak be a bordó rúzs, én se egy előnytelen nadrág miatt. Ááá…

Hát, a tapintat nem igazán erőssége ennek a kolléganőnek, az egyszer biztos. És tényleg olyan az egész, hogy más szemében a szálkát, sajátjában a gerendát sem… De ez megy az egész társadalomban, mindenhol. Rengeteg embernek teljesen természetes, hogy minősíti a másikat face-to-face is akár, eszébe sem jut, hogy a másik úgy érzi jól magát. Mindegy, hogy sminkről van szó, vagy az öltözködésről, hobbiról, autóról, lakásról, mintha muszáj lenne, mondják. Eszükbe sem jut, hogy esetleg a másik úgy teljesen jól érzi magát.

Igen. És gondolkodás nélkül böfögik rád. “Nem kéne neked fogszabályzó?” Mintha az illető nem látná, hogy szabálytalan a saját fogsora…
Arra elfelejtettem válaszolni, hogy remélem, nem jutsz el a mellhártyagyulladásig!
Fúúj, Panadol! Az egész gyerekkoromat eláztatta a pezsgőtablettája, borzasztóan utáltam az ízét.

Én, ha meg vagyok fázva, akkor egyáltalán nem sminkelek, mert nekem a náthás állapot kötelezően együtt jár a herpesszel az orromon. Ráadásul az évek során egyre nagyobb kiterjedéssel, és óvatosságból inkább nem sminkelek olyankor. Mert még ha kimosom is használat után az ecseteket, azért így biztosabbnak érzem. Ha nagyon vörös az orrom, akkor egy Catrice korrektort teszek rá, de utána azt is kidobom.
Bár - lekopogom - tavaly ajánlották a lizint, és az nagyon jó herpesz ellen.

1 Likes

Jobbulást kívánok a betegeknek!

2 Likes

Ez a Panadol forró ital olyan, hogy eukaliptusz illó olaj van benne. De azt képzeld el, hogy csípi a szemem, ha véletlenül magam elé teszem, szinte megmarja az egyébként is könnyező szemet. Az íze is egy borzalom, sírni tudnék tőle. De hatásos, tényleg 10 perc alatt megszünteti az orrdugulást, az orrfolyást, nem ég a szemem, nem fáj a torkom. Gyűlölve imádom.
A másik kedvencem az intolerancia műsorban, amikor olyan dolgokra tesznek megjegyzést, amin nem lehet változtatni. “Milyen görbe az orrod!” - Óh, kösz, hogy szóltál, elszaladok gyorsan a mosdóba kiegyenesíteni!

Nem, egyáltalán, nem haszontalan és nem is egészségtelen, mert szeretem ezt a hobbit és nagyon odafigyelek arra, mit használok, de az X.felesleges cucc után már nem olyan hasznos és a függőség lelki vonzata már nem olyan egészséges. Arra utaltam amúgy, egészséges táplálkozással, sporttal, kertészkedéssel szeretném levezetni feles energiáim.

Pont most nézegetem én is őket. Valaki árul egy Zulut a KM zsibin, de sajnos nekem használhatatlan. Nagyon szépek a színek, de tudom, hogy nem használnám ki. Viszont az általad említett paletták nagyon szimpatikusak. Csak félek a külföldi rendeléstől (nem beszélek angolul és mi van ha gond van stb…) Bár lehet, hogy Beautysale Edit is beszerezné extra kérésként.

1 Likes

Biztos beszerzi, csak az ugye plusz költséggel jár, de teljesen megértem az aggályaid, ha gondolod egy vásárlás alkalmával online szívesen nyújtok segítséget.

1 Likes

Ezt mintha csak én írtam volna. 2,5 éves lesz lassan a kisfiam, és szinte minden nap sminkelek mellette is. Csak akkor nem ha beteg vagyok, de szempillaspirált még a kórházba is vittem magammal :smiley:

Lányok, ma a Müllerben megnéztem az essence és a Catrice újdonságait. Annyi minden szuper cucc van, ó jaj. :smiley: Elhoztam az essence Salut Paris palettáját, pedig rengeteg visszafogott mályvás szemfestékem van már, de na… Nagyon szép paletta, és a minőség megdöbbentően jó, a Zoeva szemhéjpúderekre emlékeztet. :heart_eyes:

2 Likes

Én pl a Saharant abszolút bevállalnám. Nem annyira rikítóan színes. Az a zöldes árnyalat pedig egyenesen lenyűgöző.

Köszönöm, nagyon kedves vagy!

Én úgy csodállak ezért, hogy ilyen döntést meg tudtál hozni és be is fogod tartani. Erre képtelen lennék. Pedig nekem sem ártana már másra is koncentrálni.

Rákerestem az Essence palettára, hát valami csodálatos! Csinálsz majd swatchokat?

1 Likes

Mindenképp! :slight_smile:

Érdekes, nekem nagyon nem jön be a Salut Paris paletta. A 9 színből én csak a 3 fényest találom jónak, de a két világos matt konkrétan nem is látszik. Sajnos meg sem közelíti a HoHoHo paletta minőségét szerintem.
Én nagyon bánom, hogy megvettem.

Tegnap egyébként raktam be róla swatch képeket, igaz a highlighteres topikba, mert ott írtam róla.
Elvileg 9 színnek kellene látszódnia, és a csuklómnál kezdődnek. Alap nincs alatta, mert ahogy beértem a munkahelyemre6, ki is próbáltam.

IMG_20190131_134018

Nekem nem jön be, bár a paletta doboza nagyon szép.

Tényleg az első két szín nem látszik. Add el Km zsibin ha nem vagy elégedett vele.
Jaj úgy örülök, hogy gondolkodás nélkül megvettem a Ho Ho Ho palettát, annyira szép és jó minőség.