Szemhéjfestékek és paletták- minden ami "szemre való"

Mivel annyi jót mondtatok a Nabla palettákról, beszereztem a dreamyt. :heart_eyes: Tényleg vajpuha, nem porzik, a lorachoz hasonlítanám ,a színek is gyönyörűek. Viszont lehet, hogy nem bírja a szemem. Könnyezett és enyhén égett. Teszek még egy próbát, remélhetőleg csak bele dörzsöltem a szemránckrémet, alapozót, vagy a korrektort?

Remélem, nem a palettától van… nekem a Dreamy nincs meg, de se a Soul Bloomingtől, se a Poison Gardentől nincs semmi bajom.

Nekem megvan a Dreamy. Soul Bloomingot eladtam, de egyiknél sem tapasztaltam irritációt.

https://www.instagram.com/p/Bs5F8oGgLrk/

Bemutatom nektek a Juvia’s Place Douce palettát. Nagyon pasztellnek, hidegnek és babásnak tűnik elsőre, de nagyon izgalmas sminkeket lehet szerintem csinálni vele.

7 Likes

Ó, de sajnálom! Nekem mindhárom paletta megvan, és monók is, szerencsére egyik sem okozott még irritációt.
Ez egyedül a Revolution SophX palettájával fordult elő, pedig korábban egyik MUR palettával sem.

Én most egy Zoeva palettával jártam pontosan úgy, mint te.

A kék szeműekhez lenne kérdésem: használtok pirosas- bordós árnyalatokat? Mostanában próbálgatom a szemhéjamra, fölé pedig arany- bronz - barnás színek kerülnek ,de mégis olyan " fáradt nyusziszemem" lesz , valahogy furának találom.Lehet hogy csak szokatlan? Bármilyen más színt használok- zöld ezüst, lila stb. teljesen jól állnak . Lehet hogy barna vagy fekete tussal rá kellene mennem, hogy a bordó ne domináljon ? Ötletek? Ha a youtubeon látok kék szemen bordós sminket az viszont nagyon tetszik.

nekem szerintem szürke szemem van, habár a legtöbben kéknek mondják (plusz egyszer valaki zöldnek nézte, őt elküldtem szemészetre), én speciel imádom a pirosat. ha szemhéjfestékként használod, és élénk az a piros, akkor csak arra kell odafigyelni, hogy a satírozószíned jó legyen hozzá, melegebb, piszkosabb, olyan “teveszín”. bronz helyett én inkább barackosabb vagy pezsgősebb színekkel szoktam párosítani, max. óarannyal. ha tompább pirosas színekről van szó (terrakotta, téglaszín, vörösesbarna, stb.), akkor talán csak arra érdemes figyelni, hogy legyenek hideg és meleg tónusok is a sminkben, viszonylag kiegyenlítetten.

vagy a b-terv: “dupla tusvonal” feketével vagy barnával párosítva. esetleg tusvonal felül, és alul a külső egyharmadra a piros - ehhez viszont kell egy jó korrektor, és esetleg valami világos szín az alsó szemhéj belső felére.

2 Likes

@Natulcien ma megint a Carli Bybel palettát használtam, gondoltam teszek fel róla egy kis kedvcsinálót. :smiley:
@Anheszenamon te milyen sminkeket szoktál vele készíteni? Nincs kedved róluk egy-egy képet megosztani?

Tusvonalat ne nézzétek, tudom, hogy iszonyatosan béna. Még sosem csináltam élesben, nem tudom ma mi ütött belém. Aztán meg már nem volt időm lemosni… :face_with_raised_eyebrow:

IMG_20190128_105546

3 Likes

Annyira szép ez a paletta, minden színe csillogó?

Nem, sőt szerintem a kis kerek panek nagyobb része matt. Abszolút jól kihasználható, és tükör is van benne.
Ezen az oldalon van összehasonlítás a két palettáról. Nekem a Deluxe van meg, azt hiszem, @Anheszenamon -nak a a kisebb. Én is a kicsit akartam első körben, de Pinkpandán mindig ki volt fogyva, aztán egyszer csak kiderült, hogy lesz a nagyobb, akkor már úgy döntöttem, inkább azt veszem meg.
Azt viszont nem tudom, hogy kapható-e még (én tavaly decemberben vettem)?

https://www.beautyblogshan.com/2017/11/bh-cosmetics-carli-bybel-palettes.html

Hogy kerülhette el ez a paletta a figyelmem. Tökéletesen az én színeim, és gyönyörű, tényleg látszik, hogy kihasználható. No fel is kerül a wishlistembe. Lesz itt jutalmazás jövőre:D:D.

1 Likes

Igen, nekem a kisebbik van meg, még Pinkpandáról rendeltem azt hiszem. Vagy Notinoról. Te Mo-on rendelted a Deluxe palettát? Annyira szép, de a kicsivel is abszolút elégedett vagyok. Egy fotót csináltam múlt héten azt hiszem, mert akkor volt soron a saját kis smink kihívásomban ez a paletta. Nekem főleg olyan fotóim vannak, ahol az egész arcom szerepel, nem tudom mennyire látszik rajta a szemsmink.
Mutatom:
%5Bhu.upload_selector.default_image_alt_text%5D
!
%5Bhu.upload_selector.default_image_alt_text%5D %5Bhu.upload_selector.default_image_alt_text%5D|690x403
%5Bhu.upload_selector.default_image_alt_text%5D
%5Bhu.upload_selector.default_image_alt_text%5D

4 Likes

Ó, igen, nagyon szép! és milyen ügyes a tusod is!
Amúgy én is egész arcos képet csinálok, csak utána kivágom a szem részt, mert nálam összhatás szempontjából ugye úgy is ott a szemüveg (amitől meg kb. nem látszik semmi :joy:).
Igen, Pink Pandáról, most kikerestem az e-mailt, 7990 forint volt. Akkor ez volt a legdrágább palettám, utána januárban rendeltem meg a Jaclyn Hillt. Talán, ha azt előbb látom, akkor ezt nem vettem volna meg, mert miután az megjött, inkább azt használtam, mert úgy tűnt, sok szín nagyon hasonló. Már majdnem nekiadtam egyszer unokahúgomnak, de aztán mégsem tudtam még tőle megválni. :blush:
Aztán,mióta nálad olyan sokszor láttam használatban, azóta fedeztem fel újra, hogy nem is annyira hasonlóak, és hogy milyen szép ez a paletta, nem véletlenül tetszett meg korábban. :slight_smile:

Szóval, ennyi látszik a szememből. Gyakorlatilag mindegy, hogy milyen színt használok, igazából csak annyi tűnik ki, hogy éppen mennyire erős. :thinking:
Ez mondjuk annyiból pozitív, hogy bátran kísérletezgethetek hétköznap is a színekkel.

IMG_20190128_100636

4 Likes

Ezt most láttam meg
%5Bhu.upload_selector.default_image_alt_text%5D

1 Likes

Köszönöm, bàr a tusvonalamon lenne mit gyakorolni. Nem èpp az erősségem és a rejtett szemhéj miatt nem tudok igazi cicás ívet sem kanyarítani.
Tényleg vannak egymáshoz elèggé hasonlító színek, de szerintem nagyon jó minősègű kis paletta. Az is tetszik benne, hogy tudok vele teljesen matt sminket is kèszíteni.

:d:D:D:D, még január van ugye???:D:D:D:D

1 Likes

Még gyorsan lecsaphatsz rá. :smile:

Kemény vagyok, ellenállok:D:D.