Szemhéjfestékek és paletták- minden ami "szemre való"

Ahh, egy nő élete mindig ebből áll, ha bjúti dolgokról van szó :laughing::laughing:

1 Likes

10 órával később
IMG_2019-05-03_18-44-26

Van egy kis kopás, de ez még elmegy, nyitott szemmel nem is látszik.

5 Likes

Na, most van időm végre írni meg képeket csatolni :slight_smile:
A tegnapi bénázásom:
IMG_20190503_164114
IMG_20190503_164030
(igen, az ott egy hajszál keresztben, nyilván csak ma vettem észre :smile:)
Amiket használtam: House Lannister és Nymeria a mélyítővonalban, külső V-be Weirvood leaves, mozgó szemhéjra The Sight.

Ma pedig még nagyobb szerencsétlenkedést sikerült művelnem, ha ez egyáltalán lehetséges :smile: Nagy boldogan azt hittem, hogy elmarad a 10-től kezdődő órám és csak délre kell bemennem, így nyugodtan lesz időm próbálgatni a palettát. 10:19-kor ott tartottam, hogy eldöntöttem, hogy a gyönyörű kék Frozen North lesz a nap sztárja, épp felvittem (ujjal, így a legjobb a pigmentáció), amikor írt a csoporttársam, hogy hol vagyok. Kiderült, hogy nem ma, hanem két hét múlva marad el az óra, én pedig rosszul írtam fel. Úgyhogy úgy ahogy voltam felöltöztem, rohantam le a kutyával, aztán amíg a párom cipőt vett, addig jutott eszembe, hogy basszus, elfelejtettem elsatírozni. Szóval a vége sajnos nagyon kapkodós lett (de beértünk!)
IMG_20190503_165016
Mélyítővonalban Nymeria, szemhéjon Frozen North, a külső V-ben pedig Take the Black. A satírozást meg képzeljétek hozzá :smiley:

Gyönyörű a paletta, nagyon tetszik, hogy kékes és pirosas árnyalatok is vannak benne, mindkettőből sok lenne nekem egy teljes paletta, de így nagyon szuper, hogy tudok kísérletezni. A csillámos színek (legalábbis amiket eddig próbáltam) potyognak sajnos, amit ma a nagy rohanásban csak utólag vettem észre az egyetem vécéjében (úgyhogy egész nap zöld csillámos “szeplőkkel” rohangáltam, sebaj :rofl:). Ecsettel is felvihetőek, de nekem ujjal volt a legszebb. Satírozni nagyon könnyű őket, és szerencsére eközben sem vesztenek a pigmentáltságukból. Már várom a hétfőt, hogy újra sminkelhessek :heart_eyes:

9 Likes

Ezek csodaszépek :heart_eyes: :blush:

Csináltam egyet, aki szeretne töltsön szépseges alkotásokat :smile:

3 Likes

Ő lenne az.

3 Likes

Nagyon szépek lettek!
Én is próbáltam már hasonló sminket, de nekem az a bajom, hogy hiába próbálok meg egy színt csak a mozgó szemhéj alsó részére tenni, a rejtett szemem miatt néhány pislogás után az egész mozgó részre felkenődik a szín. Ezért szoktam én mindig azokat a stílusú sminkeket feltenni, amiket itt is megosztok, mert azok hellyel-közzel maradnak ott, ahol én akarom…

Egyébként minél többet használom a GoT palettát, annál jobban szeretem, és mindig rácsodálkozom, hogy milyen szép színeket tartalmaz. :heart_eyes:

Ti egyébként meg tudtok oldani ezzel a palettával egy teljes szemsminket? Mert gyönyörű, csak nekem kevés benne a matt - tudom, használjak mellette másból matt színeket, de egy ilyen paletta szolgálja ki teljesen az igényeimet. Meg fáj a szívem azért, mert a fényes színeket csak a mozgó részre és a belső szemzugba tudom felvinni, mélyítővonalba pl. nem tudom elsatírozni, nektek ez megy? Vagy telibe fényes szemsminket szoktatok csinálni?

Eddig három sminket csináltam vele, és csak matt csontszínt használtam mellé. Érdekes mert általában én is mindig mattot teszek a külső V-be, és nagyrészt a mélyítőbe is, de ebben a palettában vannak olyan elvileg fényes színek, amik mégis jók kívülre is, mert nem durván fényesek. Pl. tegnap a Casterly rock, előző nap meg a Weirwood leaves volt a külső V-ben, és teljesen ok volt szerintem.
De persze simán lehet, hogy csak nekem magasabb az ingerküszöböm e tekintetben. :slightly_smiling_face:

Annyira jó, hogy írtok a GoT palettáról. Egyre jobban érzem, hogy jól tettem, hogy megrendeltem és egyre jobban várom.

1 Likes

Vagyis fel lehet őket venni ecsettel és lehet őket satírozni is?
És milyen a szemceruza, kipróbáltad már?
Veheeeee, nem szabad rendelni, nem szabad rendelni…

2 Likes

Igen, még csak ecsettel vettem fel mindegyiket. egyedül tegnap tettem a kerek aranyból a mozgó rész közepére ujjal, mert az úgy intenzívebb volt. Egyébként a kerek panekhez azt írják a hivatalos oldalon, hogy transzformátor színek, és tényleg máshogy működnek, leginkább talán a Nabla Soul Bloomingban található Honey driphez hasonlóak, de attól könnyebben kezelhetőek.
Ja, és az is tetszik a palettában, hogy nagyon könnyen kezelhető. Nekem ezen kívül az Urban Decaytől a Petite Heat van, és a Born to Run, és szerintem a GoT paletta mind minőségileg, mind színekben bőven veri ezeket.

Amúgy ma jöttem rá, hogy a sorozat 8. évadában nekem eddig legjobban ez a paletta tetszik. :slight_smile:

2 Likes

Ja, a ceruzát még nem próbáltam, annyira kékes sminket még nem csináltam vele.

1 Likes

ugyanezeket tudom elmondani én is :slight_smile:

én amúgy a sorozatot sosem szerettem igazán, az előző évad meg már fájdalmasan rossz volt, ezt nem is nézem :smiley:

2 Likes

Köszönöm az alapos választ… felforgattad a lelkivilágomat.:rofl:

1 Likes

Én meg csak az első három kötetet olvastam. Az elsőt kétszer is, miután megjelent a negyedik rész, aztán nem bírtam magam rávenni, hogy folytassam, valahogy a hype elvette a kedvem, pedig annyira imádtam ezt a világot, amikor még nem ismerte a fél világ.
A sorozatot nem bírtam megnézni, az első évadba lestem bele, de amikor megláttam Sean Beant a jellegtelen barna hacukájában mint Ned Starkot és azt a koszlott tyúkudvar díszletet mint Winterfellt, elment az életkedvem.

3 Likes

Kár, hogy hozzászólásra csak szívecskézni lehet… “koszlott tyúkudvar díszletet” :rofl::rofl: Amúgy én sem nézem a sorozatot, egyszer régen elkezdtem, de pár rész után abbamaradt a dolog.

2 Likes

De tényleg olyan volt! A könyveknek szerintem a felét teszik ki, hogy melyik családnak milyen a címere, a haja színe, a ruhája milyen fonállal van kihímezve, ésésés akkor Sean Bean egy Stark?! Legalább befestették volna a haját.
És aki Catet és Cerseit játszó színésznők… jézusom.

1 Likes

Én előbb néztem a sorozatot, a könyvek közül csak az első kettőt olvastam, nekem erő kell ahhoz, hogy ilyen hosszú köteteknek nekiálljak.
Tény, hogy nem tökéletes a sorozat és nekem is feltűnt, hogy a könyvben minden sokkal részletesebb, sokkal több az információ és több szereplőről van szó, de ennek ellenére a legjobb sorozat amit valaha láttam. Első nézésre a hetedik évad nekem sem tetszett, de végignéztem az új előtt az összeset és úgy már annyira nem volt rossz. Ez az évad magasan veri az biztos. Nem azt mondom, hogy nem lehetne jobb, de amibe bele akar kötni az ember abba bele is tud. Én nem akarok belekötni, élvezem a látványt ami fantasztikus és sodródom az eseményekkel.
Mióta nem a könyvek szerint folyik a cselekmény abszolút érezhető a történet minőségi romlása ez tény.
Bárki bármit mondhat én akkoris imádom ezt a sorozatot.
Befejeztem a beszédet :smiley:

1 Likes

Én is nagyon szeretem a sorozatot még most is, csak sajnálom, hogy már nem az, mint korábban (de az tény, hogy még mindig magasan jobb, mint a legtöbb sorozat). És én is előbb a sorozatot kezdtem nézni. Pontosabban a férjem nézte, engem nem érdekelt, aztán valahogy mindig a tévé előtt ragadtam és berántott. Aztán elolvastam a könyvekből is az első kettőt, de mivel a sorozat előrébb volt, már nem volt annyira izgalmas.

De azt hiszem, ha valaha egyszer megjelennek a következő könyvek, akkor ráveszem magam, hogy mégis elolvassam végig, bár arra elég kevés esélyt látok, hogy elkészül még vele Martin.