Szemhéjalapozó (szemhéj-primer) nagyon olajos és fedett szemre

Sejtettem, hogy nem erre gondolok. :slight_smile: Amit én linkeltem be, arról nem jó tapasztalataim vannak. Ezt nem ismerem.

Köszi, akkor vagy maradok a Too Faced-nel, vagy hallgassak a Douglas-os sminkes fiúra :smiley: (?), aki a Smashbox-os szemhejprimerre eskuszik.

1 Likes

:smiley: Mert? Talán próbálta? :smiley:

1 Likes

Simán, külföldön szoktak sminkelni a fiúk, de amúgy a NYX-ben az eladó srác nekem is jó tanácsot adott.

Azt nem tudom, hogy probalta-e, de evekig a kozelunkben levo Sephoraban volt sminkes, most meg atjott a konkurenciahoz (gondolom, mert itt jobban megfizetik).

2 Likes

Bocsánat @Niko , hogy ilyen vicces kedvemben voltam, de muszáj volt a labdát leütni. :slight_smile:
Meg errefelé nem is megszokott, hogy a drogériás eladók felkészültek, férfi sminkes eladóval meg egyáltalán nem is találkozni!
Múltkor a hámlasztó kifejezést a harmadik eladó értette csak meg a DM-ben, tegnap a Rossmannban pedig a szemhéjalap kifejezés hallatán nézett az egyik kislány teljesen hülyének.

5 Likes

Én először úgy 13 éve (még nem volt gyerekem) láttam sminkelő férfit egy bécsi The Body shopban (teszterekkel, de ez most mindegy). Akkor ez még inkább meglepő volt, mint most, csak lestem, hogy jól látok-e? :smiley:
Azóta már megszoktam ezt, bár ez inkább a külföldi utaknak, és külföldi márkák instagram oldalainak köszönhető.
Magyarországon még kevés helyen látok férfi drogériai eladót, én Nyxben, Macben, Lushben találkoztam velük. Kicsit furcsa még, de azt tapasztalom, hogy akik ezt a foglalkozást választják sokszor lelkesebbek, segítőkészebbek a női eladóknál.

Amúgy meg igen, volt már olyan vevő, aki a DM-ben szárítógépbe való kendőt keresett, és én mutattam meg neki, hogy hol találja, mert az eladó csak nézett, hogy az meg mi? :smiley:

4 Likes

Budapesten még csak-csak, de vidéken aztán tényleg szokatlan dolog.

2 Likes

Ezért nem kérek tanácsot senkitől drogériában. Egyszer volt, hogy én segítettem ki az egyiket. A néni aki kérdezett igen fogalmatlan volt, de mégis bele akart kötni mindenbe. Ha értett volna hozzá az eladó akkor sem lett volna vele könnyű dolga.

3 Likes

Lányok, nektek hogy szuperál a régebb óta nyitva lévő RdeL primer? Mostanában már fixáláskor látom, hogy mintha nem olyan lenne, aztán estefelé már azért csíkosodik kissé a szemhéjfesték, aminek nem örülök. Régen olyan szuper volt, pedig még csak május óta van nyitva :((( Lehet vennem kéne egy újat…

1 Likes

Nekem kb egy év használat után kezdett el megváltozni. Már a felvitelkor láttam, hogy valahogy foltos, csomós marad, nyilván emiatt rajta a festék is foltos lett. Inkább elkezdtem ignorálni, és rájöttem, hogy már anélkül tartósabb a sminkem. Itt már éreztem, hogy baj van, majd pár hét szünet után újra elővettem, és nagyon elkezdett könnyezni a szemem. Akkor ment a kukába, szerencsére már alig volt benne amúgy is

1 Likes

Jaj, én ezt ma sikerült megvegyem a rossmannban, vadásztam egy ideje. Az előző szemhéjbázisom azt hiszem áprilisban vettem (artdeco), és már csak pár használatnyi van benne. Remélem, hogy sikerül majd az Rdel-t is elhasználni lejárat előtt. Pedig a tégelyen két év a szavatossága.

Én is ráfogtam arra, hogy biztos néha nem zártam vissza teljesen jól, vagy túl melegben tároltam vagy nem tudom

1 Likes

Sziasztok! Én is szemhéjalapot keresek most. A Shu Uemura Stage Performer primerét imádtam, de elfogyott és itthon nem lehet kapni, sőt,online sem találom :cry: Tubusos volt, picit lightosabb szilikonos állag, és gyönyörűen lehetett rajta satírozni. Nem kell extra tartós hatás, csak ne rontson a helyzeten. A MAC-et akkor vettem meg, mikor még megvolt a Shu U., de túl sűrű és tömény volt, tesomnak adtam. A Guerlain Eye stay primerét néztem még, de az sem volt szimpi sajnos. A rengeteg jó vélemény alapján a Bareminerals primert vettem meg, de amit rátesznek, az ott is marad, amíg le nem mosod vagy nem viszi le egy hurrikán, én meg olyan béna vagyok, muszáj valami segítség a satirozashoz. A Guerlaint kellett volna? Vagy mégiscsak a MAC működne?

Nekem jelenleg ez a Too Faced primer a favorit.

1 Likes

A Too Faced Shadow Insurance tényleg jó, szépen lehet rajta satírozni, illetve a Nars Smudge Proof is tetszik, bár még csak 1-2 alkalommal próbáltam kíváncsiságból, de még van a TF-ből, azt elhasználom előbb.

Az Urban Decay Primer potion lila viszont nagyon nem vált be nekem.

Egyébként, ha felraktad a primert, várj egy percet, és esetleg a mélyítőbe tegyél rá matt csontszínt, akkor könnyebb a satírozás.

1 Likes

Tényleg, először ezt akartam, csak pont nem volt a Selfridgesben. De most újra van, köszönöm!! Ugye, szépen lehet rajta dolgozni? @Kokapu, mikor elkezdtem a keresést, a Nars primert azért zártam ki, mert nem tubusos sajnos :confused: Ezek az applikatorosak nagyon nem higienikusak, ilyesmi termeket egyáltalán nem használok már (szajfenyt és korrektort sem). És köszi a figyelmeztetést, akkor az UD közelébe sem megyek :grinning:

Ráadásul az UD is applikátoros!

Nekem már mindegy, csak valami tartsa a szememen a festéket. :smiley:
Black fridaykor rendeltem P. Louise-t is, állítólag az a tuti, de azt még nem bontottam fel, majd ha már a Nars is elfogyott.
Sajnos az én szemhéjam iszonyú gáz: rejtett, olajos. Primer nélkül felesleges hozzáfognom, de még a primerek nagy része is elbukik.

1 Likes

Akkor a Bareminerals is megér egy próbát, én meg ilyen erős alappal nem találkoztam (mármint, ha a másik 3 elfogyott :grin:). Ja és még az előzőhöz: sajna nincs matt világos szinem :woman_shrugging: de hátha találok alkalmas primert! Még ezt néztem: https://www.selfridges.com/GB/en/cat/prod_1020-3004910-1148390000

Igen, nekem is ilyen furi csomós állaga lesz :frowning: Akkor kuka és veszek másikat.

1 Likes