Szemhéjalapozó (szemhéj-primer) nagyon olajos és fedett szemre

Lányocskák, van tippetek a témában? Nem sokat próbáltam még, mert ami volt, az sokáig, évekig, jó volt nekem. A Pupa applikátorost most szidtam véleményben, a Miyo tégelyest szerettem, de macera volt a felhelyezése, a drogériásoktól tartok kicsit. A parabéneket és a DMDM Hydantoint kerülném, már nagyon érzékeny a szemem, fedett és nagyon olajos a szemhéjam. Próbáltam alapozóval kiegyenlíteni (EL DW), de nem tudtam satírozni rajta. Korrektorral, szintén ugyanez volt. Kevertem is: alapozó+ korrektor+ primer" még ez volt a legjobb, de nem egész napos a tartása.
Valami szuperbiztos ötlet? :wink:

https://kremmania.hu/kremek/rdl-young-szemhejpuder-alapozo
Igaz drogériás és tégelyes, de a Rdel Young nálam verhetetlen, évek óta használom. Ujjal szoktam belőle keveset felvinni, majd a púderemmel fixálom, hogy könnyebb legyen a satírozás, vagy ha élénk színeket használok, akkor nem szoktam fixálni, jól tapad bele a szemhéjpúder. Nekem is fedett szemhéjam van, nélküle neki se állok a szemsminknek, mert csak összegyűlik egy csíkba, de ez a szemhéjalap még sosem hagyott cserben, méltán népszerű!

2 Likes

Az én válaszom sajnos nem fog segíteni, előre is bocsánat érte, de éppen ma töltöttem fel egy új Revolution terméket, Cut Crease Canvas a neve, mikor megláttam, hogy pont parabének és DMDM Hydantoin van benne. Kihoztak egy új szemhéjprimert is és abban is ezek vannak. Értem én, hogy csak 6 fontba kerülnek, de azért haladhatnának a korral, hogy nem tesznek bele ilyen mérgeket, főleg egy olyan cuccba, amit a szemünkre kenünk. Más drogériás márka meg tudja oldani. Csak meg akartam osztani veletek a “kiakadásomat” :smiley:

1 Likes

Köszi a tippet, ez azért a listámon van, láttam, hogy népszerű és jó az értékelése :slight_smile:

Sajnos a Revolution “szereti” ezeket a tartósítószereket. Gondolom olcsóbbak, mint más, kevésbé potenciálisan irritáló t.szerek. Nem bizonyított, hogy ezek irritálják a szemem, de a DMDM H. annyira rémisztő nekem.

Én a Nyx glitter és HD primert tervezem beszerezni, kb. ezek az utolsó reményem. Eddig nekem is csak a primer+fixálás+korrektor vált be, a kritikus jobb szemhéjon még így is megkopik egy picit.

1 Likes

Neked is fedett?
Még Korea jutott eszembe. Hiszen arrafelé több a fedett szemhéj fiataloknál is. Próbáltál már koreai szem-primert?

Nem fedett a szemhéjam, ezért is érdekes.
Az Etude House primere már eszembe jutott. Te gondoltál valamilyen konkrét termékre?
Még van otthon egy bontatlanom, egy Wet & Wild. Az UD Primer Potion Original katasztrofális, ne vedd meg, ha eddig nem próbáltad. @Anheszenamon az anti-aging verziójával nincs megelégedve.

1 Likes

Igen, az UD törölve a listámról. Wet&Wild-ot honnan szerzel*? Az összetevők szerint jó lehet nekem is.
*Csak BeautyBay-en láttam eddig.

Beautybayről vettem, de volt a KM zsibin egy lány, aki elég sok WW terméket hozott külföldről.
Ja, nekem a Milani se vált be. Vicces, hogy eddig talán a Rdel Young kus filléres tégelyes alapja volt a legjobb.

2 Likes

Akkor a RdeL Younggal kezdem a sort, tuti! Köszönöm! <3

1 Likes

Szívesen.:slight_smile: Viszonylag sok kellett belőle, pici korrektorecsettel vittem fel és ujjal oszlattam el.
Remélem, beválik.
Mac szemhéjalappal van tapasztalatod?

Mac-től csak rúzsom volt egy rövid ideig. Nem annyira megyek a márka közelébe. Neked volt?

Én is azt használom és úgy néz ki bevált :slight_smile:

2 Likes

Nem, nekem is csak rúzsaim vannak, ill. egy szhéjpúder (nem vagyok érte odáig). Azért kérdeztem, mert van, aki Mac primerre esküszik.

1 Likes

Még egy szavazat a kis RdeL tégelyesnek. Nem mondom, hogy 100%-os, de olyan 90% igen. A színek élénkebbek rajta, és a szemhéjpúdert is jól tartja. Nap végére azért a mélyítővonalnál összegyűlik kicsit egy csíkban, de klasszisokkal kevésbé, mint nélküle. Másnak minden bizonnyal észre sem vehető, csak én látom meg, amikor tükör előtt állva, öt centiről, a szemöldökömet a hajtövemig húzva nézegetem. :smile:

4 Likes

Ez az UD Primer Potion Anti-aging botrányosan rossz. Estére csíkokban, foltokban kompletten hiányzik a szemhéjfesték a szememről. Van olyan szemhéjpúder ami meg vastag csíkokba rendeződik… A Milani ezerszer jobb volt ennél, de a Rdel Youngot mindenképp ki fogom próbálni.

2 Likes

Még októberben leírtam a tapasztalataimat, bemásolom ide is. :slight_smile:

Leírom, hogy miket próbáltam, mögé 1-5-ig pontokat, ahol az 5 a legjobb. De azt hozzá kell tennem, hogy e tekintetben én nagyon szerencsétlen vagyok, mert rejtett is, és nagyon hamar zsírosodó is a szemhéjam, plusz nekem olyanok sem váltak be, amiket mindenki imád. Hogy mást ne mondjak, van, aki Maybelline Color Tattoo-t használ szemhéjalapként, én hiába vettem notinoról belőle szép, bőr színű mattot, meg van fényesem is, de annyit érnek, mint halottnak a csók.

Tehát a lista:
Artdeco: tégelyes - nem vált be (1)
Artdeco: tubusos - nem vált be (2 -csak a kiszerelés miatt kap 2 pontot)
Malu Wilz tubusos - szerintem ugyanaz, mint az Artdeco, tehát ez sem vált be. (2)
Essence applikátoros - nagyon nem vált be (1)
S-he - kolléganőm imádja, nálam semmi hatás (1)
H&M tubusos - nem igazán (2)
Avon - nagyon nem vált be (1)
Makeup Factory - marha drága (5 ezer felett van a Müllerben), ahhoz képest gyenge, de legalább tubusos (2)
Milani - hát, ez határeset. Van, amivel működik, van, amivel kevésbé, de kevesebbel működik, mint amennyivel nem. Nagy csalódás volt, mert mindenki nagyon dicséri (3)
Catrice - ez most egy új fajta, tubusos, de applikátora van (hasonló a kiszerelés, mint az UD). Kétféle van belőle:
MATT - egész jó, viszont tényleg inkább a matt festékekhez való, esetleg még a szaténosakhoz. De még nem próbáltam túl sokszor, ezért ez egy megelőlegezett 4 pont. (4)
PEARLY - ezt még csak egyszer próbáltam, akkor nem győzött meg, de egyelőre még nem kap pontot.

És akkor jöjjenek a jók:
NYX HD - szuper jól bírja egész nap, viszont nagyon nehéz rajta a satírozás. Még akkor sem könnyű, ha egy natúr színt teszek a primerre, és arra jönnek a színek. (4)
Rimmel Magnifeyes - meglepően jó, szerintem a legjobb drogériás, bár picit ennél is fellép a nehezebb satír, de nem annyira, mint a NYX-nél, viszont nem is bírja olyan sokáig, de azért elég jól bírja. (4)
Urban Decay original - kap egy jóindulatú 4 pontot, mert amivel működik, azzal nagyon jól, és mert szép és jó a kiszerelése (4)
MAC Prep+prime 24H - az egyetlen, ami nálam minden szemhéjfestékkel szuperül működik. Nem olcsó (6800 Ft), viszont már jó ideje nincs készleten a webshopban, nem tudom, hogy az üzletekben van-e. (5)

Ennyit próbáltam eddig, és ezek várják otthon a kipróbálást, bontatlanul:
Etude House
GOSH - Ehhez nagy reményeket fűzök, mert az egy darab nekem meglévő palettájuk nagyon jó minőségű, viszont nagyon furcsa, mert stift kiszerelésű.
Plusz van egy tégelyes, aminek most nem ugrik be a márkája.

Ezt még később írtam hozzá:
És most eszembe jutott, hogy van még egy bontatlan The balm is, Put a lid on it.

Azóta kipróbáltam a GOSH-t: nem rossz, de a fényesek valahogy nem olyan szépek rajta, a tartósságát még tesztelgetem (4).
A The Balm Put a lid on it viszont egyértelmű csalódás, kb. Milani, de hát nekem ugye az sem vált be (2,5).

Most vettem még Londonban is két Kikót:
https://kremmania.hu/kremek/kiko-pearly-eye-base
és egy ilyet, ez kiárusításos volt, már a Kiko oldalán sem találom:
https://www.beaute-test.com/dark-treasure-eye-base-kiko.php

Mondjuk remélem, ezek után nem ez a legutolsó lesz a tuti befutó, mert lévén limitált, ebből nem lesz utánpótlás…

3 Likes

Hű, köszi a kimerítő választ! Akkor megegyezünk szemhéjügyileg! Felírtam a Rimmelt a listára és bebaktatok a Mac-be, mert más 2-en említettétek. Jó, hogy ki lehet próbálni azt, ami ennyibe fájna :stuck_out_tongue:
Juhé, már legalább 2 jelölt van:
RdeL: tégelyes
Rimmel applikátoros
esetleg Mac.

En alapnak a MAC Pro longweir paint pot Painterly arnyalatat hasznalom. Ennek az olcsobb verzioja a Maybelline Color Tattoo, ebbol is vannak mat arnyalatok, nekem a Creme de nude szin van meg, ha jol emlekszem.
A Too Faced Shadow Insurance mar a szekrenyemben van, de meg nem bontottam fel, ugyanez a helyzet a NYX vizallao alappal is.
Alkalomadtan a MAC Pro longwear concealer is megteszi. Nem tudok belole eleg keveset kinyomni egyszerre (az elejen ment), a szemhejamra is jut belole.
Megvolt az Artdeco tegelyes alapja, de nagyon hamar beszaradt, pedig kb. 2x nyitottam ki.
Egy Etude House is van itthon valahol, ugy emlekszem nem nagyon tudtam rajta satirozni valamiert. Teljesen atlatszo, en szeretem ha elfedi az ereket az alap.
Az itt altalatok emlegetett Rdel Young is megvan valahol, csak nem talalom, az arahoz kepest nem gagyi, inkabb az, mint egy Artdeco.

1 Likes