Ajánlást kérek!

Elő szokott fordulni valakivel az, hogy napközben száraz foltok jelennek meg az arcán és csúnyán mutat az alapozó? Ha igen, mit lehet ellene bevetni?

én arcpermettel próbáltam felvenni a harcot ez ellen, több-kevesebb sikerrel. arra emlékszem, hogy amiben volt glicerin, az jobban bejött erre, de télen az se segített. azóta sajnos zsírosabba fordult a bőröm, aminek sok hátulütője van, de legalább nincsenek szárazabb foltjaim (csak télen)

1 Likes

Nekem régebben ez rendszeres probléma volt, illetve bizonyos alapozókkal most is. Főleg a matt hatásúakkal. Ha viszont nem olyat használok, akkor egy-két óra múlva tocsog a T vonalam.
Ahol száraz foltjaid lesznek, oda tegyél alapozás előtt extra hidratálást.

1 Likes

Köszi.:slight_smile: Sajnos fényesedik is a bőröm, nem tudom, mit csináljak vele.

Sziasztok!
Ajánlást szeretnék kérni pár termékre. :slight_smile:
Először is, tartós, élénk színű szemceruzát keresek. Tussal nagyon béna vagyok, de rájöttem, hogy ceruzával szépen tudok vonalat húzni. Nem szoktam élénk szemsminket csinálni, ezért színes ceruzával dobnám fel.
A másik kérdésem ehhez kapcsolódóan egy jó (szem)primer lenne, valahogy nem találom az igazit(arcra sem, szóval ha olyat tudtok ami megállja a helyét szemen is, arcra való is jöhet :sweat_smile: (kombinált bőröm van, a szemhéjam is bezsírosodik kicsit nap végére)

Van itt egy szemhéjprimeres topik, abban elég sok tapasztalat van, lehet válogatni, hogy drogériásat szeretnél, vagy akár külföldről rendelés is belefér.

Ceruzát nem tudok mondani, rajtam a legtöbb elmászik…

Én nálam most három befutó is van: Mac Prep+prime szemhéjalap, Too Faced Shadow Insurance és a NARS Smudge Proof alap.
De ez csak az én extrán szemfesték eltűntetős szemhéjam, másoknak beváltak más termékek is. :slightly_smiling_face:

2 Likes

Este TF szemhejprimert tettem fel délután 4kor, HB New Nude palettat. Azért este 10re nem volt patent a szemhéjfestesem… :disappointed:

Igen, ez a baj a szemhéjprimerekkel. Teljesen esetleges, hogy mi válik be. Az Urban Decay Primer potiont is a legtöbben imádják, nekem nem vált be (Amadeának sem).

1 Likes

Köszönöm, nem találtam meg azt a topicot, nem is értem hogy :smiley: köszi az ajánlásokat is, a MAC-en már gondolkoztam, de valahogy sosem vonzott a márka, na majd lehet, hogy most!

Én az Estée Lauder szemceruzákat ajánlom, ezzel nagyon meg vagyok elégedve:
https://kremmania.hu/kremek/estee-lauder-double-wear-stay-in-place-szemceruza
Egy db lilám és @Isabelle jóvoltából most már egy zöld is van a birtokomban.
De nagyon elégedett vagyok az essence szemceruzákkal is:
https://kremmania.hu/kremek/essence-long-lasting-szemceruza?activesubtab=2#reviewstab
Évek óta használom, és szinte már az összes színben jelen van a piperepolcomon! Sötétbarna, sötétkék, sötétzöld, lila és a bordó a legutolsó szerzemény. Az alsó és a felső szempillasorra szoktam velük ráerősíteni.

2 Likes

Szemceruzák közül nekem a Zoeva az egyik kedvenc, másik a ColourPop. Ha drogériás vonalon is szívesen próbálkoznál akkor az Essence is elég jó, nekik is sokféle színes van.
Primerből nekem a Milani vált be leginkább.

4 Likes

én is bírom a színes szemceruzákat, bár én inkább a sötétebb színeket kedvelem… mostanában a Rimmel Exaggerated és a Nyx Faux Blacks a favorit, de a Revlontól is van egy jó szemceruzám, az ráadásul tekerős. a kolléganőm viszont a Bourjois-ra esküszik, egy türkiz ceruzát mutatott nekem egyszer, azt mondta, van olyan jó mint az Urban Decay.

szerk: nem az exaggerate, hanem a scandaleyes. mindkettő megvan, hirtelen összekevertem őket :smiley:

3 Likes

Az EL nekem kicsit ijesztően drágának tűnik elsőre, valahol megpróbálok vetni rá élőben egy pillantást.
Jaj a Zoevától már ecsetet is akartam rendelni, éppen lebeszélem magam róla, nem merek felmenni az oldalukra sem :joy:
De egy drogériás-swatcholós kört futok jövő héten, az biztos. Az a Bourjois is jól hangzik, köszi a tippeket!

1 Likes

Nekem szemhéjprimerből aaaa RdelYoung vált be (bár sokat kellett feltenni belőle), de a wet n wild Photo Focus sokkal jobb. Már a 2.-at nyúzom belőle. Elvileg a PinkPandán is lehet kapni, én BeautyBayről rendeltem.
Nagy ceruzafogyasztó vagyok, a géles állagúak a fétistárgyaim. A Zoeva darabjait nagyon szeretem (nem a soft kohl-t, hanem a színeseket), de a Colourpop, a Linda Hallberg ceruzák is nagyon jók. A Pupától a Dark Side of Beauty sorozat a legkrémesebb. Az Avon mark. darabjai se rosszak, főleg a teal színű, az csodálatos.
Nyx Faux Blacks, a Gosh-nál is lehet jókat találni, és a legújabb felfedezetteim az UD ceruzái, 2 zöldet vettem a zsibin és imádom őket.
Nekem sajnos az Essence nem vált be.

3 Likes

Mostanában egyre jobban érdekelnek a Pupa termékek :D. Szoktam nézegetni az oldalt is sokszor.

1 Likes

Szerintem ár-érték arányban elég jó a minőség. :slight_smile: Rúzsom, mono szemhéjpúderem, szempillaspirálom volt tőlük (bár ez utóbbi pont nem vált be). Szemceruzát is ki akarom próbálni tőlük.

1 Likes

@dunaimano , gondolom a vamp szempillaspirálról van szó :D. Nekem nemsokára fog érkezni egy I’ am rúzs, már alig várom hogy kipróbáljam :). Mindig nézegetem a Pupa bálnát vagy pingvinet, annyira kis cuki és praktikus, csak nem tudom a benne lévő sminktermékek, szemhéjpúderek és rúzsok mennyire érik meg :sweat_smile:.

1 Likes

Én a Pupa rúzsokat nagyon szeretem, a szemceruzákat is (bár azok is kenődnek rajtam, viszont nagyon könnyű használni őket, és szépek a színei), ami még nagyon tetszik újabban, azok a Vamp Ready to shadow szemhéjfesték ceruzák. A szemhéjpúderek és a körömlakkok is jók még.

A cuki kis karácsonyi cuccok viszont inkább dísznek valóak. :smiley: Talán a szemhéjfestéket lehet belőlük valamennyire használni, de ennyi.

3 Likes

Hello. Kiko pirosìtòkròl tud valaki vèlemènyt mondani? Le van árazva 1-2 a nèmet oldalon 50%- kal es 1-2 darabot beszereznèk kipròbàlàs cèljàbòl. Screenshot_20200619-185659_Chrome

Altalanossagban eleg jok a pirositoik, kb. a jobb drogerias termekekkel egyezik minosegben. Ennyiert megeri kiprobalni ha nem hagy nyugodni a kivancsisag.
A limited editionbol (ahogy nezem a fenti foto egy karacsonyi vagy valentin napi kiadas) nemelyik csillamos, legtobbjuk finoman orolt baked tipusu pirosito, applikalva lagyan fenylenek. Volt mar kakaos vagy vanilias illatu kiadasuk is (bronzerek es egy-ket pirosito is). Az allando kinalatban levo csikos darabok mattok. Tobbfelet probaltam, de egyik sincs a mindennapi hasznalatu dobozomban.

1 Likes