Szemhéjalapozó (szemhéj-primer) nagyon olajos és fedett szemre

Nem is tudtam, hogy az Artdeconak van tubusos verziója. Lehet, hogy nekem érdemes lenne kipróbálnom azt is, mert úgy emlékszem, hogy a tégelyes rajtam működött (bár ki tudja, az még a sminkelős korszakom kezdetén volt, lehet hogy nem is voltak akkora elvárásaim mint most)

A Rimmel nekem nem vált be, a Milani annál jobban. Ha semmi nem fog működni rajtam, akkor visszatérek a Milanihoz.

A Color Tattook szerintem borzalmasan rosszak. Semmit nem érnek. Créme de Nude árnyalatom van, de nem tudom használni, mert már egy-két óra után csíkokban van minden a szememen.

Próbáltam alapnak a Nyx Jumbo Pencilt is Milk színben (fehér) az sem jó. Semeddig nem tart.

Erről a Nyx bázisról írtad, hogy jó?

1 Likes

Igen, van, de már fogalmam sincs, hogy honnan rendeltem, és nem találom a rendelést sem, pedig szerintem netről van (esetleg Müller).
https://www.artdeco.com/en/mineral-eyeshadow-base-sensitiv-345991.html

A Color Tattoo nekem sem vált be, pedig vettem fényest, mattot, próbáltam magában, fixálva, de semmi…

Igen, ez a fekete Nyx vált be. Létezik fehér is, azt még én nem próbáltam.

1 Likes

Egy nap után a Nyx Glitter Primer nem muzsikált fényesen, sőt… még a bal szemhéjamon is csíkokban áll a festék, nemhogy a jobbon.

1 Likes

Sajnos nálam semmilyen krémes szemfesték nem vált be. Chanel, Maybelline, Mac (csak 1x próbált), mindegy melyik és milyen por alapú akármit teszek fölé. Szinte belefolyik a szemembe az egész.

A Nyx Glitter Primer még mindig szörnyű.
De a kis wet n wild egész jó! Főleg, ha a mozgó részre teszek egy pici pöttynyi korrektort. A bal szememen egész nap fennmaradt a smink, csak este fél kilencre kopott meg egy kicsit a mélyítőben (edzés+szauna után, na), a jobbon kevésbé volt jó a helyzet, de még abszolút vállalható.

2 Likes

Na Lányok, köszönöm a RdeL Young alap tippet! Megvettem, teszteltem. Eddigi tapasztalatok:
Könnyű kezelni, szépen kenhető az állaga, ecsettel nem ment, ujjammal igen. A festék színét nagyon szépen erősíti. Van, amit kicsit nehezebb rajta satírozni, de ez a festék minőségétől függ inkább (talán). A drogériást nem tartja sokkal jobban, a highend, illetve a középkategóriást tovább megőrzi. Nem olyan sokkal sajnos, illetve a highend festékem önmagában is jól bírja és csodásan egyenletesen kopik 10 óra múlva :stuck_out_tongue_winking_eye: .De még ennek is élénkebbé teszi a színeit.
Szóval egy 4-es kaphatna eddig. Még kérdéses, hogy mennyi ideig tudom használni: beszáradás, összesűrűsödés.
Szóval, köszönöm a segítséget! :heart: Most ennél maradok egy darabig!

3 Likes

Örülök, hogy viszonylag pozitívak eddig a benyomásaid.:slight_smile:
Nekem nem száradt be, de jóval hamarabb elhasználtam, mint ameddig a szavatos (2 év). Leginkább ár-érték arányban szuper (400 Ft-ért vettem), és sokkal jobban bevált, mint a Primer Potion vagy a Nyx Glitter Primer, vagy akár a Milani.

1 Likes

Ma a sminkeléshez Mac pigmentet használtam (Blue Brown) és alá a Rimmel szemhéjalapot tettem, amivel eddig egyáltalán nem voltam megelégedve. De most meglepődtem. Délelőtt fél 10 körül sminkeltem és este 8-kor még ugyanolyan volt a szemem, sehol nem ült bele a festék a ráncokba, nem tűnt el, sőt nem is kopott. Úgy látszik a Rimmel sem minden szemhéjpúderrel tud szépen együttműködni. A Carli Bybel paletta színeit is egész szépen megtartotta, viszont az UD Primer Potion egyáltalán nem.

1 Likes

Na ez ami a legidegesítőbb. Mikor már azt hiszed, hogy végre találtál egy jó szemhéjprimert, akkor jön egy paletta, ami meg 3 óra múlva eltűnik a hiper szuper primer ellenére is…
Vagy pl. az UD primert nem szeretem én sem, de van, amivel kiválóan működik. Talán feliratozni kéne a palettákat? :thinking:

1 Likes

Ide is leírom a Primer Potion csodálatos felemelkedését, mégiscsak ebbe a topikba illett volna: amióta kettévágtam a tubust (az applikátorral már semmit nem tudtam kivakarni belőle), és átlapátoltam a nem kevés anyagot egy kis tégelybe, azóta szuperül teljesít. Szerintem szétvált komponenseire, a lényeg összegyűlt a tubuska aljában és az a híg izé, amit az applikátor felvett, persze, hogy nem tartotta meg a szemfestéket. Most ecsettel viszem fel, normál mértékben. Ma este olyan volt a szemfestékem, mint reggel, amikor nagy műgonddal felfestettem.
Ironikus módon a Rdel Young szemhéjalapozó tégelyébe került. Lehet, hogy annak a szelleme hat a Primer Potionre.:smiley:

2 Likes

Örülök, hogy rendbe jött a kapcsolatotok :smiley:

1 Likes

Most kicsit ledöbbentem. Alapból úgy kidőlök estére, hogy sminklemosás előtt nem nagyon nézegetem a sminkemet (maradványait), de most ránéztem a szemhéjamra. RdeL young szemhéjalap + 2 réteg fixálás csont színű szemhéjpúderrel + Jaclyn Hill paletta = kicsit sem gyűlt össze a szemhéjamon csíkokban. :astonished: Reggel negyed hatkor tettem fel.
Ja de azt hozzátenném, hogy nincs olajos, sem fedett szemhéjam.

2 Likes

Váó! Jó korán keltél! És jó sokáig bírta a sminked, ha nincs fedett és olajos szemhéjad, akkor is!

Hát igen, nem tudom minek köszönhető, mert máskor azért szokott csíkozódni.
Amúgy 6 órára járok dolgozni (egy műszakban), de már megszoktam a korán kelést, nyáron kifejezetten szeretem, hogy hűvös van, kel fel a Nap, illatok, madárcsicsergés stb. hmm :slight_smile: Meg igazából jó dolog, hogy 14 órakor végzek és még szinte ott a délután. Hátrány, hogy kb. most kellene lefeküdnöm 9-kor, de nem fog menni :smiley:

Hmm, megpróbálom akkor majd felrázni a tubust, mielőtt használnám. Hátha

Sokat tettem érte, már csak terápiára nem mentem.:smiley: Az ára miatt eléggé elszomorított a korábbi teljesítménye.

Én is ráztam, tároltam fejjel lefelé is, de nem segített, csak ez a felboncolás.

@umpalumpa, most olvastam a Rdel Young alapról a véleményed, nagyon kedves tőled, hogy megemlítettél.:slight_smile: Örülök, hogy bevált ez a kis primer. Sokszor nem gondolnám, hogy filléres apróságok mennyire jól szuperálnak - csak győzze az ember lánya kimazsolázni őket a kínálatból…

1 Likes

Bizony ám, megszerettem a kis édest! Ha 3 hónapig tart ki csak, akkor is megérte beszerezni.
Köszönöm szépen az ajánlást! :smiling_face_with_three_hearts::kissing_heart:

Nagyon szívesen, legyetek sokáig boldogok együtt!:kissing_heart:

1 Likes