Szavatosság, lejárati idő a gyakorlatban

Én most használtam el egy ilyen pumpás alapozót, amit kb. 2 éve bontottam. Sokáig hozzá sem nyúltam csak pár hónapja ( a fórum hatására). Semmi baja nem volt, az állaga,a színe,az illata olyan volt mint amikor először használtam. És ez egy Avonos alapozó.

4 Likes

Nekem volt olyan alapozóm, amit 3-4 éven keresztül is probléma nélkül használtam, ráadásul az nem is pumpás volt, hanem kiöntős. Szerintem rendben lehet. :slight_smile:

1 Likes

Jól van, akkor megveszem ezt az Annamarie Börlindet! :blush:

1 Likes

Bár nem Avonoztam és nem is fogok, de hű társunk segít a megfejtésben:

http://www.checkfresh.com/avon.html

Batch code Z040418
INFORMATION OBTAINED FROM THE BATCH CODE
Production date 2018-02-10
Age 1 year 11 months 12 days
1 Likes

Jaaaa, köszi, valamiért nem gondoltam, hogy az Avon kódok is itt vannak :sweat_smile:

1 Likes

Sziasztok!
A szavatossági időről elég sok mindent olvastam itt is meg máshol is. Nem egyértelmű számomra a következő dolog. Amikor megveszek egy szemfesték palettát és mondjuk nem bontom ki teszem azt csak fél év múlva vagy még akkor sem az megromolhat? Sajnos eddig egy terméken sem láttam lejárati időt csak ezt a kis dobozkát a hónappal rajta. Mikortól ketyeg a szavatossági idő? Az élelmiszereknél annyira egyszerűbb…

1 Likes

Szerintem a felbontástól számít, számomra úgy lenne logikus. Egy szempillaspirálnál pl érthető is, mert onnantól hogy kibontottad és érintkezett a levegővel, ketyeg az óra. Egy szemhéjpúder palettánál ennyire nem egyértelmű, de mivel por állagú, ezért az kevésbé érzékeny is, nem nagyon tudom elképzelni, hogy egy bontatlan, por állagú paletta megromoljon.

3 Likes

Gondolom akkor ez a biztos. A boltokban is sokáig áll jó pár termék akár hónapokig…Nem értek ennyire a dologhoz de biztos a folyékony meg a krémes dolgok hamarabb romlanak.

Igen, minél magasabb a vìztartalma, vagyis folyèkinyabb, annàl hamarabb romlik. A boltokban is àllnak hònapokig a dolgok, egy szemhèjpaletta több èvig hasznàlhatò, ha sötèt, hűvös ,szàraz helyen tàrolod. Vagyis nem gőzös meleg fürdőszobàban. De alapozòval is jàrtam ùgy , hogy 1 èv mùlva sem volt àllag ill. Illat vàltozàs, a bőröm is bìrta, ìgy elhasznàltam.

1 Likes

Nekem mindig ott voltak a palettáim, mert ott szoktam sminkelni, de gyorsan ki is költöztettem őket :slightly_smiling_face: Bár mostanában nem is nagyon használom őket :slightly_frowning_face: Valahogy képtelen vagyok időben felkelni, mint ahogy eddig, ezért nincs idő rendes szemfestésre, csak szempillaspirált használok.

3 Likes

Közben megkérdeztem a gyártót akitől rendeltem. Azt írták felbontás és első használat után számít a terméken feltüntetett idő.

2 Likes

Jó tudni, köszi az infót :slight_smile:

Mindenttudó tapasztalt Lányok :slight_smile:
Pumpás alapozót meddig lehet használni? Már mindkettőt megkezdtem, csak a karantén miatt nem igazán használom őket, remélem nem rohadnak rám. Tudom van rá írva szavatosság, de hátha ez nem olyan mint a nyomós amibe könnyebben bemásznak a bacik és tovább is lehet őket tárolni.
Elnézést a hülye kérdésért :slight_smile:

2 Likes

Szerintem az állaga/színe/illata mutatja, hogy ép maradt-e. Nekem pl. a MAC pumpás korrektorom megromlott, barnább már az átlátszó csomagolásában is, kidobom majd. Elpakoltam és csak most találtam meg 1 év után.

3 Likes

Köszi! Akkor azért igyekszem serényen használgatni, ha mondjuk Rozimannba vagy boltba megyek :rofl: normális esetben sose sminkelem úgy magam ilyen alkalmakra :smiley: De kidobni sajnálnám ha rámrohadnának a jó alapozóim.

1 Likes

Sziasztok. Ti palettán tapasztaltatok már valaha romlást, minőségbeli változást? Én eddig olyan boldogan éltem a tudatban, hogy a por állagú dolgok jobban bírják, mint ami rájuk van írva. Tegnap viszont elővettem egy rég nem használt 3 éves revolution palettát, és nagyon gyengén muzsikált. Foltos volt és nagyon sokszor kellett felvennem a festéket, hogy tényleg látszódjon rendesen. Én nem ilyen minőségre emlékeztem régebbről, de az is lehet, hogy az én elvárásaim nőttek meg azóta. Ti is jártatok már így? Vajon tényleg eljárt volna az idő felette?

1 Likes

Simán el tudom képzelni, hogy tönkre ment. Eleve 24 hónap a szavatossága a legtovább eltarthatónak, bár szerintem manapság kevesebb vagy gyengédebb tartósítószert használnak a gyártók és max 1 év, amíg bátran használható.
Esetleg egy magasabb minőségűnek számító festék nem csinál ilyen foltosodást, csak bántja a szemed egy idő után.

Én egy régebbi Sleek palettánál tapasztaltam, hogy krétás lett és alig volt már pigmentált (Snapshot paletta)

Nekem egy 5 éves L’Oreal négyesem van, és pont ugyanolyan mint amikor megvettem. Akkor jónak gondoltam, de valójában sz.r, de ezt csak most érzem a jobb termékekkel a birtokomban. Nem foltosodik, ugyanúgy porzik mint eddig :smiley: Nem irritál egyáltalán. Project Pan-ban van éppen :slight_smile:

Én is pont ezen gondolkodtam, hogy akkor mi legyen most vele. Kidobni nem szeretném, mert kedves emlék köt hozzá, de valószínűleg visszateszem a dobozába és elrakom az emlékek közé. A paletták között már sajnos nincs sok keresnivalója

2 Likes